Tatlıdan vazgeçemiyorum :(

sibelkelesoglu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2016
37
9
44
Kızlar selam, kilo vermek istiyorum hayatımdan ekmek, un gibi şeyleri çıkartarak daha sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Ama tatlıdan asla vazgeçemiyorum, yemek yemesem bile her şekilde tatlı yeme isteğini durduramıyorum. Bunu biraz olsun azaltabileceğim bir öneriniz var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Elma sirkesi iç sabah ve yatmadan önce. İştah kesici ve kilo attırıcı. .Tecrübeyle sabit.

bu tatlıyı yemenin bana verdiği bi iki sn lezzet dışında ne faydası olacak? ama eğer ben bu tatlıyı yemezsem istediğim kiloya bi adım daha yaklaşmış olacağım. Tatlı olduğu zaman bunları diyin kendinize motive olursunuz

Kilo vermek istiyorsan akşam 6 dan sonra hiçbirşey yeme.

Tatlı istersen hemen tarçınlı süt iç. Kapatır seni.

Abur cubur yemezsen, bide unlu mamuller birde üsteki dediğim şeyleri yaparsan kilo verirsin.

Uzun bi bayanım. Hamilelikte 9 ayda çok çok kilo aldım. Haliyle uzun oluncada izmandut gibi oldum. Kendimden bıkmıştım.

Neyse 1.5 sene içinde yavaş yavaş verdim ve bir daha geri almadım. Toplamda 25 kilo gitti şükür.

Azmetmelisin...

Tatlı yemek istediğinde yoğurda biraz meyve kat ve tarçın dök ye tatlı isteğini kesiyor. Uyumadan 1 saat önce tarçınlı süt iç çok işe yarıyor kilo vermeni sağlıyor denedim.

Kuru meyve ye ama abartma cok cok krizin gelirse bir tatli kaşığı bal at ağzına ya da 1 hafta tatli yememeni bir gun odullendir aşırıya kacmadan o bir gunde istedigin tatlılari kucuk porsiyonda ye. Ben diyetteyken yapiyordum 1 gun odul gunu yapiyordum kendime toplamda 16 kilo vermistim.

• Beğen
Reactions: KV_
Bitter çikolata ye günde bir parça.
Kuru meyve, tarçınlı süt tatlı canavarı birini bastırmaz çünkü biliyorum.
Ben sıcak süte kakao veya nescafe ekleyip içiyordum oda etkili bak.

Yeşil elmaya tarçın serpip yiyebilirsiniz,gün içerisinde içtiğiniz suya çubuk tarçın ekleyebilirsiniz. Acıkınca yada tatlı isteyince sade Türk kahvesi içmek yatıştırıyor iştahı. Tarçınlı sütte bastırır tatlı isteğini

Türk kahvesi benim tek kurtarıcım :kahve:

Spor da yapıyorum. Sonra tatlı görünce insan bi vicdan yapıyo, o kadar emek vermişim, canım çıkmış şimdi bunu neden yiyeyim diye gazlıyorum kendimi... Meyve üzeri tarçın ve bitter cikileta tavsiyelerini ben de destekliyorum. Onlar da işe yarar :KK50:

dün akşam canım aşırı şekilde kurabiye istedi. yapıp yapmama arası gidip geliyorum ama :) yaparsam yiyeceğim akşam akşam gelecek kaloriler.
neyse dedim biraz pilates yapayım, ondan sonra kurabiye yapıp ödüllendiririm kendimi.
yarım saat kadar pilates yaptım ama göbeğim falan nasıl ağrıyor.
sonra kendi kendime ''kızım o kadar acı çektin kurabiye yersen hiç bir işe yaramayacak'' dedim. şekerli bir nescafe içtim tatlı isteğim kalmadı.
yani tavsiyem canınız yiyecek bir şey istediğinde kalkın spor yapın :)

tabi durdurulmayacak bir tatlı isteğim var diyorsunuz, bunun için de doktora gitmek en mantıklısı.

Gelip gidip şu başlığı tatilden vazgeçemiyorum diye okuyorum. Bünye tatil sinyalleri mi veriyor nedir. :KK70:

Konuya gelecek olursam tatlıyı çok sevmem ama yaş ilerledikçe mi nedir regl dönemlerinde bi' tatlı krizi yaşar olduğum zaman spor salonundaki hocam canın çok tatlı istediği zaman bir dilim bitter çikolatayı üst damağına yapıştır. Yavaş yavaş emerek tüket demişti. Sahiden de faydası oluyor. Tatlı yeme isteğini baskılıyor.

Biraz sabredip yememelisin 21 günde tadını unutursun. Tabi günde bi parça bitter çikolatadan bişey olmaz.
Sugar filmini izlemeni tavsiye ederim.

Tarçın çok etkilidir kan şekerini düzenler diye biliyorum ama ne derlerse desinler ben de senin gibiyim.Çikolataya kesinlikle dayanamıyorum ve hiçbir tatlı ona olan krizimi kesmiyor :)

Spor yapın.. o kadar ter yorgunluk akliniza gelince en güzel iştah kacirici o..
Ama spor aciktiriyor da.. dikkat..
Yeşil Elma üzerine tarçın çok güzel bişey..
Tabi profiterol ile yanyana koyup secmeyin o zaman aglatir:)
Bi süre yemeseniz eskisi kadar tatlı canavariniz kalmaz alışkanlık biraz da..
Kötü şeyler yemeyin spor yapın geç yatmayin kilo vermek kolay o zaman.. başla bir sağlık engeli yoksa.. kolay gelsin

valla arkadaşım aynı bende öyleyim ekmek yemeyim yemek yemeyim ama o tatlı yemezsem duramıyorum sanki heryerde kokuyo ve hipotiroit im ben kiloda veremiyorum :KK43: arkadaşların önerisi çok güzel ama beni kesmiyo nasıl bi insanım bilmiyorum kendime diyorumki bunca sene yedin ne geçti eline diye yokkk yinede olmuyo :KK43:

şimdiye kadar tatlı delisi bir insandım.öyle kuru meyve,yok bitter çikolata yok bilmem ne değil.aklıma geldikçe tatlı yiyen birisiydim ve şeker hastası olmama rağmen.tatlısız ölürüm derdim.geçen ay 33 yaşıma girdim ve kendime dedim ki "33 yıl yedin de ne oldu.hayatın hep zayıflamaya çalışmakla geçti ama elde var sıfır.dolap hep olmayan kıyafetlerle dolu ve her gün aynı şeyleri giymektende bıktım.çünkü şişman olunca insan alış veriş yapmakta istemiyor."
ve şeker orucuna başladım..canım tatlı istediğinde kendime sürekli 33 yıl yedin yetmez mi diyorum. şeker orucunda ilk hafta fazlasıyla doyana kadar meyve ve yemek yedim.buna ekmek,pilav,makarna dahi.ama hiç bir şeklde tatlı ve paketli ürün yemedim. 2. hafta meyveyi bir porsiyonla sınırladım.ama yine doyana kadar ekmek,hamur işi,pilav,makarna yedim. şimdi 3. haftaya başladım ve bu seferde ekmek,pilav,makarna ve hamur işini çıkardım hayatımdan..ve inan hiç zorlanmadım. 2,5 kilo verdim.ayrıca spor yapmadım şu aşamada vaktim yok çünkü. ve sürekli diyetisyene gitmiş birisi olarak diyorum ki bu şekil beslenme beni hiç zorlamadı.aklıma tatlı gelmiyor.herkes yiyor mesela ben şeker orucu yapıyorum diyorum.nasıl insan oruçlu olduğunda yemiyorsa bu da aynı şey.

Kızlar selam, kilo vermek istiyorum hayatımdan ekmek, un gibi şeyleri çıkartarak daha sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Ama tatlıdan asla vazgeçemiyorum, yemek yemesem bile her şekilde tatlı yeme isteğini durduramıyorum. Bunu biraz olsun azaltabileceğim bir öneriniz var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Vazgeçebilirsiniz. Ben vazgeçtiysem herkes vazgeçer. Tatlıya anormal derecede düşkündüm ben. Acıkınca tatlı yerdim, yarım kilo baklavayı bir oturuşta mideye indirirdim. Bir paket çikolata üç dakikada biterdi. Fazla kilom yok, ama şekerin zararlarından uzaklaşmak için tatlıdan uzak durmaya karar verdim. Çaya kahveye attığım şekerden tutun kurabiyelere keklere tatlılara kadar şeker içeren her şeyi hayatımdan bir anda çıkardım. Eve almadım hiç bir şekilde. Olmayınca yiyemiyorsunuz. İlk on gün çok zorladı. Sonra zamanla canım istememeye başladı. İki senedir bu şekilde gidiyor. Çok nadir bir misafirlikte ya da dışarda falan tatlı yiyorum, onu da bitiremiyorum genelde. Taa geçen ay bir paket bitter çikolata almıştım hala yarısı duruyor. Aynı sigarayı bırakmak gibi, beyninizdeki tatlı reseptörleri kapanıyor zamanla. İsterseniz, direnirseniz başarırsınız.

X