Tatli krizlerim ve basini alip giden kilom...

2seker

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2018
335
209
33
Merhaba hanımlar su aralar kilomu iyice kafaya takar oldum.birkaç gün diyet yapıyorum kolay yağ yakan bir bunyem var ama malesef o fırsatı kendime vermiyorum...geçtiğimiz hafta sağlık ocağında kan tahlili yaptırdım bitmek bilmeyen bir açlık ve tatlı krizleri yaşıyorum zayıflamak için bogazimi tutmam lazım biliyorum ama yapamıyorum özellikle sabahları canavar gibi hissediyorum kendimi kan sonuçlarına göre aşırı kansizligim gizli şekerim ve insülin direncim var şeker ve insülin direncinin gerilemesi için zayiflamam gerekiyormuş spor yap diycem ama kanın o kadar dusukki hareket etmek bile zor senin için vücut direncin çok düşer deyip kan ilacı yazdı hakikaten de öyle evi birgun silip supurursem iki gün kendime gelemiyorum iki küçük çocuğum var enerjim onlara bile yetmiyor yakın bir zamanda hastaneye gerekirse diyetisyene gitmeyi düşünüyorum ama o zmana kadar biraz zayıflamak istiyorum benimle benzer durumları yaşayıp kilo verebilen arkadaslar varsa banada destek olun lütfen 😊
Bu arada boyum 160 kilom 74

Bende aynı durumdayim tatlı krizleri mahvediyor beni ne yapacağım bilemiyorum hamile kalmam için kilo vermem lazım 2seker 2seker

Ben 1.53 boyunda 69 kiloydum birden aldım ama veremiyodum bi türlü iki sene önce bu zamanlar baktım olacak gibi değil dikkat etmem lazim 2 kilo verdim bi sekilde ama kendi kendime devam etmiyo bi türlü. Diyetisyene gittim ve 9 kilo verdim sağlıklı beslenme programıyla. Basta çok zorlandım ilk hafta işkence gibiydi ama diyetisyene tam uydum sadece bi kaç kere dayanamayıp bi parca çikolata attım ağzıma ve yavaş yavaş yedim hemen bitmesin diye 😂😂 hergun yürüdüm hiç durmadım evde lessi yaptim surekli. Kimse umrumda olmadı güne de gittim kendi yemeğimi görürdüm. Zaten zayıfsın ne gerek var diyende çok oldu sağlık ocağındaki doktor bile sana diyet gerekli değil kilon iyi dedi o an dedim ki gerçekten kadın kadının düşmanı resmen doktor da olsa oluyomuş yani. Kendime ıspanak yapıp eşime ıspanaklı börek yaptım (bu arada eşim benim tam tersim kilo alamiyo malesef) Baya bi zaman 58 kiloda kaldım hatta son ramazanda 56 yi gördüm ama son 4 5 aydır asilamaydi bilmem neydi derken 62 oldum şimdi yine başlayacam. Ben kendime diyetisyen olmadan malesef hakim olamıyorum herseferinde beni korkutan biri olması gerekiyo doktoru da iyi seçmek gerekiyo azmedince gerçekten oluyor malesef işin zor kısmı sürekli dengeyi korumak ama diyetinize gerçekten tam uyarsanız tatlı isteğiniz yemek isteğiniz su içme isteğiniz herşeyiniz değişiyor

X