Tatilim ve kardesimin sorunlu ilişkisi ne yapmalıyım

sultannazik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2014
615
140
50
Merhaba
Ben yurdısında yasıyorum ve 5 yıldır ilk defa eşimle türkiyeye tatile gideceğiz. Ama terdirginim.
Malum bomba vs olayları.
Bide tabiki ailem dağınık. Ben ve abim öz kardesiz. Ama üvey babamdanda iki kardesim var.Aynı zamanda annemle iki üvey kardeşimin babaları da yıllar önce ayrıldılar. Kötü olan ise 8 yıla yakında bir adamla evli ama adam sorunlu biri. Biz kendi üvey babamızdan cok çektik. İ ki i üvey kardeşimde aynı şekilde bu adamdan.
Neyse adam bizi kıskanıyor suratsız kavgacı bir tip annemle sık tartışırlar. Bu zaten ayrı bir konu başlığıbaşlığı olur anlatsam..
Eşimin anneside yalnız senelerdir evlenmedi eşiyle ayrıldıktan sonra ve halada düşünmüyor 60 yaşında
Zamanında kayınvaldemle sorunlar oldu ama şuan iyi diyebilirim. Artık güvenmiyorum ayrı...ama eşim hiç bana laf söyletmez. Biz kayınvalidemde kalıcaz. Çünkü o yalnız üvey baba cart curt yok. Otelde kalmayı düşündük ama eşim herkesi cok özledi otele para berip hergün sevdiklerimizle olacağımız için değmeyeceğini düşündük.
Ama bu tatil konusunda bazı cçekincelerim var kız kardeşimde buba dahil..
Kız kardeşim 19 yaşında biraz dik başlı biz kız. Annemede bizede çektirdi bir saat sonra geliyorum det gelmez saatlerde dısarda kötü huylu arkadaşları ile gezerdi.. Ve cok yalan söylerdi.. Hiç bi tavsiyemizi dinlemedi yaptıgı tek şey süslenip gezmekti..
Ve tabi bize bıl bıl yalan atmaktı.. Bizim kadar cekmedi onlar ama bu kadarı fazlaydı.. Neyse bir erkek arkası oldu. Onada col yalan söyledi.evdeyim deyip arkadasları ile discoya gitmek gibi. Giyim kusam konusunda sevgilisi bunu bi kaç kez dövmüs.. Ama hızaya sokanda o ıldu kızkardeşimi.. Malesef o cocuğu dinledi bir tek.
Kız kardesim aylarca beni aramaz canı sıkulınca engellet. İşi düştüğünde yazardı. Gezmeyi cok sever tatile gittiğimde hep arkadaslarına gitti ablam gelmis kım bilir bir daha nasıl görebilrim diye düşünmeyerek.. Ve param bitene kadar bir yerlere götürdü yedi içtik kalktık. Bunları anlatıyorum ki nasıl biri olduğu hakkında fikir vermek için. Erkek arkafaşı özünde iyi biri ama kardeşime istediği gibi hakaret ediyor dövmüs bir kaç kere.. Kardesim ona bağımlı gibi..
Onu kıskanıyor ben güzelmiyim gibi vs sacma seylerin peşinde.. Ona bir cok konuda fi ki r veriyorum evet haklısın diyor sonra gene aynı.
Mesela erkek arkadasi gecen ağza alınmıcak laflar etti bu gene barıstı onla. Ananı.. S ..m gibi...
Kardesimde bir sorun var. Cocukta nerde olsada mekan basmalar vs.
İkiside 19 yasinda.. Bugun ayrıldılar cocuk ona demedigini koymamıs ama kardesim haklı.. Bu sefer.. Sen cirkinsin ama genede sana bunu demedim bu güne kadar gibi seyler yazmıs.kardesime dedim barısma yoluna bak.
Neyse cevp vermemis erkek arkadasına birdaha. Ama iş yerine bir cocuk gelmiş ay abla cok yakışıklı dedi. Ben gercekten anlamıyorum.ayrıldıysan ask acını cek. Cekmyosan acı niye erkek arkafasına muhtac gibi davranıyosun ki.
Bır sorun var...
Ben de tatile gideceğim eşim sinirli tip. Bir yere cıkarsak kız kardeşimde bizimle gezmek istiyor.. Erkek arkadasına tam tepki koyamıyor bitti istemiyorum gibi.. Cocuk zaten aramıs dormus nerdesin diye bisey olmamıs gibi.demek istediğim bu cocuk orda kız kardeşim bizimle cıktı diye olduki geldi oetalığı karıstırdı. Eşimin bası belaya girsin istemiyorumda.
Ama bir acıdanda oyle bir durumda kız kardesimin arkasında olmalıyızda diyorum. Bilmiyorum sizce bu konuda ne yapmalıyım.?? Kız kardesim bugun dediki erkek arkadası ile br kere discoya gitmisler erkek arkadasının babası aramıs nerdesiniz diyr sormuş. Kız kardesimde diskodayıx dediği için erkek arkadaşı bir güzel dövmüş babasıda gelmiş erkektir yapar demiş ve almiş kız kardesimi taksiye bindirip bir daha gelme demiş buraya. Buna rağmen bu cocukla birlikte..ben kızmadan fikrimi söyledim. Ama bu hüne kadar bizi hiç dinlemedi. Bilmiyorum değer mi onun yüzünden eşimle bisey yasamaya eşim 19 yasında birine bisey yapmak istemez ama olurda bisey olur ben rezil olurum. Sizce kardesim bizimle cıkmalımı yoksa ona hayır gelmemi diyeyim?

Bence eşinizin başının gireceği muhtemel beladan önce kız kardeşinizin başındaki magandayı düşünmelisiniz. Bu ne yahu, bakmış dövmüş, gülmüş dövmüş, kızmış dövmüş.

Bir tane de siz patlatın tersten kız kardeşinize de; belki aklını başına alır.

O kadar karisik anlatmissin ki
sana diyebilcegim esinleyken kardesin yaninda olmasin beraber guzelce yapin tatilinizi ama kardesine de vakit ayir onla da biseyler yap o kizin sevgiye aileye ihtiyaci var

Düşündüğüm icin konyu actım. Oda anbem gibi sanki bir erkeğw muhtac ne akıllar berdim dedtek oldum ama kardılığı lafası atınca güel bisey diyince üstüne yap fiye gidimce engellemek oldu ben kac lere tattatile gittim beni takmadı eve geç geldi keffine baktı. Sadece alışberise yemeğe geldi benle param bitti gene arkadaslarıyla gexmelere. Abim artık umurmamıyor. Çünkü biz ne desek kafasi neye esiyosa o...o cocuga bi kere cıkudtım diyo cocuk sen karısma ben adam ettim pislikten cıkardım. Ben onu iyi tanıyırum vs

Ayy sizi tinlamayan ,menfaatci abla yerine koymayan ,annenizin babanız olmayan eşinden bir genç kız kardeş..sorunlu tip. .sizle gezmek istemesi ozlemesi falan değil belli. Ne yaparsa yapsın da sen kıza tepkini koy eşimle gezmek istiyorum diye onunla ayri takil esin olmadan istersende.yanına gelse tatile gelmisin sinir stres yapacaksınız olay çıkmasa bile..

Konunun son paragrafini okumak yeterliymis :) oncesi gereksiz ayrinti.

Bence kiz kardesinle konusup guzelce uyarmalisiniz. Tatiliniz zehir olmasin

O kadar karisik anlatmissin ki
sana diyebilcegim esinleyken kardesin yaninda olmasin beraber guzelce yapin tatilinizi ama kardesine de vakit ayir onla da biseyler yap o kizin sevgiye aileye ihtiyaci var
Hepimiz ona destek olduk hatta annemden beklemem o bile ben yapsam öldürürdü dediğim bi cok seyde üstüne düstü abim datım hepimiz. Umrunda olmadık.karakteri öyle sanki.. Bende bilmiyorum cok basit tipik nonos gibi. Ya ne diyim k zevklerine düşkün tıpkı annem gibi o bixi ikinci pşanda tuttu hep

Genede kıyamıyorum elimde büyüdüler anbem calısırdı babaları hic calısmaz evde hır gür yapardı. Ama ben ve abim düzgün hayatlar kurduk. Okulumu okuyamadım. Şimdi içimde kaşdıgı icin evlendim de basladım gene.. Ama onlar ders almıypr yasananlardan buna kızıyorum. En cokta anneme benziyor huyları oda annem gbi olur diye korkuyorum genc diyorum

Durum çok zor. Sabır diliyorum.

Yerinizde olsam kökten çözüm
Türkiye ye tatile gelmem

Kardeşiniz 19 yaşında. Baba sevgisi görmemiş bir çocuk benim gözümde. Erkek arkadaşına bağımlılığı bu yuzden olabilir. Aynı şeyleri çocuğunuz yapsa, eşimin başı belaya girmesin diyebilir misiniz?
Kimseyi yargılamak bana düşmez ama oda annem gibi bir erkek olmadan duramaz demişsiniz. Siz 26 yaşında olduğunuza göre, çocuğunuz da 5 yaşındaymis, sizde 20 yaşında evlenmişsiniz. Bana biraz on yargıli gibi geldiniz.
Son olarak kardeş candir, bazen 100 kez söylersiniz anlamaz. Kendini çok uyanık sanır ama ilk darbede de sizi arar. Kendi adıma yine kardeşimin yanında olurum. Hiç acaba mi demem, sorgulamaM. Kardeş kardeştir.

Erkek arkafasini teht IT ettim.bayagi korktu. Bakalim tekrarlarsa. Polise vericem. Kiz kardeimde tepkisini koydu. Konustum dun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…