Tatil derdi☀️

BettyRuble

iyi düşün iyi olsun!
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
9.255
25.574
Merhaba kızlar.

Temmuz ya da ağustosta eşim ve oğlumla bir yerlere gitmek istiyoruz ama içime sinen seçeneği bulamıyorum.

Öncelikle şunu söyleyeyim. Başörtülüyüm, böyle olunca her yerde eğlenilmiyor her otele gidilmiyor, her aktivite yapılmıyor.

Muhafazakar otelleri çok sevmiyorum eşimle ayrı deniz ayrı havuz saçma geliyor daha evvel gittik ama boşa giden para oldu resmen

Villa bakayım dedim az önce. Yorumlarda örümceğiydi arısı sineği hemen kapattım sayfaları çok tiksinirim örümcekten

Otel ya da villa olmasın gezelim görelim arabayla spontane diyorum, dinlenelim derken daha mı yoruluruz eziyete dönüşür mü çocukla diye korkuyorum.

Kafam baya karışık anlayacağınız.

Özetle tesettürlü bir kadına, 1 yaş bebeği olan bir aileye ne önerirsiniz. Bilenler beri gelsin.

Dip not olarak da söyleyeyim 10.000 lirayı aşmayacak bir bütçe mevcut.

Villa iyidir. 8-10 senedir her sene kiralarız hemen hemen hiç bir sorunla karşılaşmadık.

Çadırda kalın mesela? :) İstediğiniz yerde konaklarsınız. Issız koyların olduğu yerlerde kamp yaparsınız. Türbanlı olduğunuz için de daha rahat edebilirsiniz bence.
Ya biraz konfor istiyorum sanırım ☺ Bana çok cazip gelmiyor teşekkür ederim fikriniz için.

10.000 diyorsan otelle hiç uğraşma..
Villayı kirala ailecek rahat edin.
Ben bir defa 4 arkadaşımla villayı tercih ettim,ne örümcek ne arı gormedik.
Ki bizim bütçemiz 10.000'den çok daha dusuktu..
Şimdiden iyi tatiller,darisi da bize artık :)

Villanın bu kadar önerileceğini beklemiyordum teşekkür ederim kızlar fikir olarak baskın olmaya başladı
Tekne kiralayın kadın kaptanı olanlarda oluyor türbanlılar için
Bir koya gidersinzi rahat rahat denize de girersiniz
Çok büyük olmayan günlüğü 2,500 olanlar filan var size yeter bence

Tekne kiralayın kadın kaptanı olanlarda oluyor türbanlılar için
Bir koya gidersinzi rahat rahat denize de girersiniz
Çok büyük olmayan günlüğü 2,500 olanlar filan var size yeter bence
Güzel bi fikir hiç düşünmedim değerlendircem bunu da. Teşekkür ederim

Güzel bi fikir hiç düşünmedim değerlendircem bunu da. Teşekkür ederim
Rica ederim 3 kişisiniz zaten çok büyük bişey olmasına gerek yok yelkenli yada motor yat olabilir
Çok güzel etrafı çevrili koylar var hem gezersınız ne güzel yemekleri olan yerler de var onları da denersınız isterseniz tekneyede servis yapıyolar yemek derdiniz de olmaz
Biraz yolculukta deniz tutuyor ama o koylar için değer

Kendi havuzu olan oteller var genis plajli.
Ben yemekle ugrasmayi sevmiyorum gecen yil villa tercih ettik ama yok sevmedim plaj bulmak ayri dert
Havuza da cok girmem denizciyim
Benim tercihim genis oteller ve sakin tarihler oluyor
Buyuk sinavlardan once gidebilirsiniz, 21 hazirana kdr ruslarin ucus yasagi var, ingilizler ne zmn gelir bilmiyorum.

Denize giriyor musunuz? Eğer hiç denize girmeyi düşünmüyorsanız biraz daha kültür turizmi deneyebilirsiniz. Mesela Ankara'da olduğunuzu düşünürsek sabahtan çıkar tuz golünü ziyaret eder oradan Kapadokya'ya geçebilirsiniz. Kapadokya'da,üçhisarda gerçekten çok güzel ve aşırı pahalli olmayan oteller var. İçinde serpme kahvaltısı vs olan, geniş...gündüz şehri -yeralti mağazalarını gezer, akşam manzaraya nazır otelinizde dinlenirsiniz. ATV turlar yapılıyor hatta, onlara katilirsiniz, bu bütçe ilke balona bile binebilirsiniz:) Üçüncü dördüncü gün ıhlara vadisini boylu boyunca dolaşır, dünyanın ilk kiliselerini gezer, akarsuda yürür,alabalık yer Kayseri'ye gidersiniz. Kayseri'de Erciyes dağında teleferikle çıkar,manzaraya nazır harika bir kahvaltı yaparsınız... Yani eğer denize girmek benim için elzem değilse ben bu tarz bir plan yaparım kendime. Ya da Karadeniz, ya da traverten, ya da güneydoğu..
Ülkemiz o kadar eşsiz guzelliklere sahip ki yazdan yaza sadece Antalya'yi gören insanlari sarsmak istiyorum:))) başka yerler de var, gez şu cennetin her köşesini, diye:)

Villa tabiki 2 kişilik o fiyata gayet güzel villa bulursunuz size özel olur bikininle yüZersin
Ya sanırım benim istediğim de bu. Yüzde 51 ağırlıklı :)
Temmuzdan önce gidemeyiz ama sakin olma garantisi olsa otel tercih ederdim ben de. Kalabalık yoruyor.
Ya aslında fikirlerin çok güzel her konuda beğenirim ama tesettürlü olunca yaptıkların çok zor oluyor. Sıcağın altında onu giy bunu giy yaz mevsimi eziyete dönüşüyor galiba ben biraz kuytu bir yerde az cıbıldak takılmak istiyorum

Tesettürlüyüm ben de ve bebekli tatil tecrübem mevcut :)) Didim'de bir villa kiralayıp 1 hafta kaldık, o bir haftada civar yerleri (bodrum-marmaris-şirince-efes-akyaka) gezdik, plaja da gittik, kaldığımız yerin havuzu da vardı orada da takıldık gayet sorunsuz geçmişti. Bizim kaldığımız villa çok güzeldi, tertemizdi. Her villa öyle örümcekli böcekli değil ki hemen villa seçeneğini elediniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…