Tatil derdi☀️

Merhaba kızlar.

Temmuz ya da ağustosta eşim ve oğlumla bir yerlere gitmek istiyoruz ama içime sinen seçeneği bulamıyorum.

Öncelikle şunu söyleyeyim. Başörtülüyüm, böyle olunca her yerde eğlenilmiyor her otele gidilmiyor, her aktivite yapılmıyor.

Muhafazakar otelleri çok sevmiyorum eşimle ayrı deniz ayrı havuz saçma geliyor daha evvel gittik ama boşa giden para oldu resmen 😂

Villa bakayım dedim az önce. Yorumlarda örümceğiydi arısı sineği hemen kapattım sayfaları çok tiksinirim örümcekten 😂

Otel ya da villa olmasın gezelim görelim arabayla spontane diyorum, dinlenelim derken daha mı yoruluruz eziyete dönüşür mü çocukla diye korkuyorum.

Kafam baya karışık anlayacağınız.

Özetle tesettürlü bir kadına, 1 yaş bebeği olan bir aileye ne önerirsiniz. Bilenler beri gelsin. 🌸

Dip not olarak da söyleyeyim 10.000 lirayı aşmayacak bir bütçe mevcut.
Biz kızım 1 yaşından beri her sene bişeyler yapmaya çalışırız. Öncelikle kendimize bi şehir belirliyoruz. Sonra yanlarında gidilebilecek hangi şehirler var diye bakıyoruz. O şekilde bi tatilde 2-3 şehir gezmiş oluyoruz. Hareket noktamız genelde ilk gittiğimiz şehir oluyo. Kızımda hiç sorun çıkartmadı. Araba koltuğunda dolaştı bizimle.

Eger cok ucuz, dandik bir eve kacmazsaniz temizligi yapilan evde ekstra örümcekli olmaz. Sonucta villalar bahceli evler oluyor, tabii ki her bahceli ev gibi orumcek olabilir ama ben de mesela oyle bir evde yasiyorum, kirk yilda bir goruyoruz orumcek.

Yemek icin de yere bagli olarak yakinda bir yerle anlaşabilirsiniz, disari cikmak istemiyorsaniz aksam yemekleriniz hazir gelir.

Oralarda bakmıştım. Bilgisayarımı açıp bi daha bakayım madem :)
sıfır yorum olanlar tercih edilir mi sizce?
Lyanna Mormont Lyanna Mormont B birdelimuallime
Ben hic villa kiralamadim. Bizim yandaki evler kiralik, bosken her gun bahce bakimina, haftada bir de temizlige geliyorlar. Ama ben olsam yorumsuzu tercih etmezdim, ilk kez vereceklerse bir suru sıkıntı cikabilir evde.

Oralarda bakmıştım. Bilgisayarımı açıp bi daha bakayım madem :)
sıfır yorum olanlar tercih edilir mi sizce?
Lyanna Mormont Lyanna Mormont B birdelimuallime
Ben pek yoruma bakmam, evin konumu ic duzeni yatak sayisi benim icin yeterliyse gerisiyle pek ilgilenmiyorum.
Sonucta ustume tapulamayacagim en fazla 10 gun tatil yapacagim.
Cocugumun yemegini hazirlayabilecegim, arabasiz yuruyerek sahile inebilecegim bir yer olmasi kafi benim icin.
Onun icin kili kirk yarmam.
Biraz ne istediginizle alakali bir durum sanirim.
Ha birde kapida ödeme tercihi.

Ya sanırım benim istediğim de bu. Yüzde 51 ağırlıklı :)

Temmuzdan önce gidemeyiz ama sakin olma garantisi olsa otel tercih ederdim ben de. Kalabalık yoruyor.

Ya aslında fikirlerin çok güzel her konuda beğenirim ama tesettürlü olunca yaptıkların çok zor oluyor. Sıcağın altında onu giy bunu giy yaz mevsimi eziyete dönüşüyor 🥵 galiba ben biraz kuytu bir yerde az cıbıldak takılmak istiyorum 😁
Anladim, aslında bozcaadaya gokceadaya gidip arabayla adayı bir tavaf edip halk plaji olmayan, tesisleşmemiş ıssız yerler bulmak mümkün. Genelde tüm halk cümbür cemaaat belli basli plajlarda denize giriyor, minibüsler daha ötesine gitmiyor zaten. Bu yüzden adanın girişinden biraz uzaklaşınca insansız koylar bulunuyor. Ama yine de öneri olarak sunmayayim, çünkü yollar guzel değil,dediğim gibi tesisleşmemiş. Eziyet olabilir sizin için...
Yaniii en sonunda benim de diyeceğim şey villa gibi görünüyor:) Gerçi Allah var, hiç villada tatil yapmadım. Zaten çadırımda örümcek görsem bacağından tutup atıyorum, böcekli villada da umursamadan kalırdım heralde. Ama her villa böcekli olacak diye bir şey yok. On bin lira düşük bir bütçe degil, elbette temiz bir villa bulup kimsenin göremeyeceği havuzda salına salına yuzebilirsiniz. Hem de sosyal mesafeli, mis gibi

Ya sanırım benim istediğim de bu. Yüzde 51 ağırlıklı :)

Temmuzdan önce gidemeyiz ama sakin olma garantisi olsa otel tercih ederdim ben de. Kalabalık yoruyor.

Ya aslında fikirlerin çok güzel her konuda beğenirim ama tesettürlü olunca yaptıkların çok zor oluyor. Sıcağın altında onu giy bunu giy yaz mevsimi eziyete dönüşüyor 🥵 galiba ben biraz kuytu bir yerde az cıbıldak takılmak istiyorum 😁

Anladim bazi sahiller buyuk oluyor tek tek arastirmaniz gerek hepimiz cok yorulduk insallah guzel bir tatil gecirirsiniz

Tamamen cehaletimden bisey sorucam

Hic villa tatili deneyimlemedim ama gordugum kadariyla cok talep gören bir sey.
Yemek disardan hallolur ok ama temizlik, ozellikle havuz temizligi falan nasil oluyor?

Bana villa tatili pek tatil gibi gelmiyor. Kendi evimde değilde daha büyük konforlu havuzlu bir evde yaşamak için para harcamam sanırım bundan sonra da. Bizim tatillerimiz hep aynı şekilde ilerler eşimle. Ya Ege’ye gideriz ya da Karadeniz’e. Yol nereye götürürse oraya gider gittiğimiz yeri gezer egede denize girer Karadeniz’de en yakın yaylaya gider yolda gözlemeciden gözleme sucuk ekmek tost alıp yer pansiyon tabelası asılı bir yerde de konaklarız. Plansız projesiz rezervasyonsuz. Tüm tatillerimiz de mis gibi geçer. Bebek faktörü bu plansızlık içinde sıkıntı yaratabilir ama biz de hippi tipler değiliz. Aileye uygun makul yerlerde yiyip içip konaklıyoruz. Fakat villaya tıkılıp arada havuza inip on bin vereceğinize Sapanca’ya gidin Cansu bungalov var maşukiyede oraya gidin. Mis gibi bahçesine salın çocuğu sincaplarla oynasın siz de bir demlik çay söyleyin gece ikiye kadar oturup sessizlikte muhabbet edin. Tatili özledim :dua:

Merhaba kızlar.

Temmuz ya da ağustosta eşim ve oğlumla bir yerlere gitmek istiyoruz ama içime sinen seçeneği bulamıyorum.

Öncelikle şunu söyleyeyim. Başörtülüyüm, böyle olunca her yerde eğlenilmiyor her otele gidilmiyor, her aktivite yapılmıyor.

Muhafazakar otelleri çok sevmiyorum eşimle ayrı deniz ayrı havuz saçma geliyor daha evvel gittik ama boşa giden para oldu resmen 😂

Villa bakayım dedim az önce. Yorumlarda örümceğiydi arısı sineği hemen kapattım sayfaları çok tiksinirim örümcekten 😂

Otel ya da villa olmasın gezelim görelim arabayla spontane diyorum, dinlenelim derken daha mı yoruluruz eziyete dönüşür mü çocukla diye korkuyorum.

Kafam baya karışık anlayacağınız.

Özetle tesettürlü bir kadına, 1 yaş bebeği olan bir aileye ne önerirsiniz. Bilenler beri gelsin. 🌸

Dip not olarak da söyleyeyim 10.000 lirayı aşmayacak bir bütçe mevcut.
Hangi sehirdesnz bilmyrm ama arkdsim Mersin'in Tisan adasından bahsetti. Ben tesettürlü dglm ama arkdsn Ailesi de tesettürlü ve aşırı titizler orda villa kiralamslar. Nasip olursa seneye ben de dusunyrm. Söylemek istedim

Tamamen cehaletimden bisey sorucam

Hic villa tatili deneyimlemedim ama gordugum kadariyla cok talep gören bir sey.
Yemek disardan hallolur ok ama temizlik, ozellikle havuz temizligi falan nasil oluyor?

Havuzların temizliği için motor oluyor, o suyu çeviriyor. Bir de filtre oluyor ona bir miktar klor atıyorsun.

X