Makyaj Ürünleri Tanrıça'nın Makyaj ve Bakım Dünyası

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
yaff tanrıcam civanperçemi ne işe yarıyprdu :ecrin_bebek:

Civanperçemi (Achillea millefolium); yöresel olarak akbaşlı, barsamaotu, binbiryaprakotu, marsamaotu, beyaz civanperçemi, sarı civanperçemi ve kandilçiçeği diye de anılır. Hayatımızdan ayrı düşünemeyeceğimiz bir şifalı bitkidir. Türkiye'de 40 kadar civanperçemi türü bulunmakta ve bunların birçoğu kullanılmaktadır. Türlerine göre 5-100 cm yükseklikte, yapraklar yünlü gibi tüylü ve parçalı, çiçekleri ; beyaz, fildişi beyazı, soluk sarı veya altın sarısı rengindedir. Çok yıllık ve otsu bir bitkidir. Mavimtrak renkli bir uçucu yağ taşır. Bu uçucu yağda azulen, limonen, sineol, borneol, pinenler, seskiterenler vardır. Bitki çayırlarda, dar tarla yollarında, yol kıyılarında ve tahıl tarlalarının kenarlarında kümeler halinde yetişir. Güneşli havalarda çevresine aromalı keskin bir koku yayar. Aslında çiçekleri, güneşin en etkili olduğu saatlerde toplamak gerekir, çünkü o sıralarda eterli yağları ve şifalı gücü doruk noktasında olur (Referans2: Prof. Dr.Turhan Baytop). Çiçekleri; betonicin, chamazulen içerikli uçucu yağ, tanen, cumarine , millefolin ve özellikle potasyum içerikli mineraller içerir. Temmuz-eylül döneminde güneşli bir günde, çiçeklerin iki karış kadar aşağısından kesilir, demetler halinde gölge ve havadar bir yere asılarak kurumaya bırakılır. İyice kuruyunca hava almayan kaplarda saklanır. Terletici, idrar söktürücü, kan basıncını (tansiyon) düşürücü, antiseptik, adet kanamalarını dengeleyici, menopoz skıkıntılarını hafifletici, kan yapıcı, kan temizleyici, sindirimi destekleyici etkileri vardır (Referans-3: N.Eröztürk)).

Adet kanamaları düzensiz bir genç kız olsun, menopoz dönemindeki veya sonrasında olgun bir kadın olsun, tüm kadınlar için arada sırada civanperçemi çayı içmek çok önemlidir. bazı genç kızların ve yetişkin kadınların adet dönemlerindeki, genellikle sırt ağrıları ve göğüslerin aşırı duyarlılığı ile bağıntılı ağrılara karşı kullanılır. Civanperçemi, akla gelebilecek tüm konularda, dölyatağını (rahim) en iyi biçimde etkiler. Yumurtalık iltihaplanmasında 3-4 haftalık bir kür şeklinde yapılan, civanperçemi oturma banyolarının daha ilkinde ağrılar azalmaya başlar ve iltihap yavaş yavaş gerilemeye başlar. Bu banyolar aynı zamanda, dölyatağı (rahim) akıntılarında ve genç kızlarda görülen beyaz akıntıya da etkili olabilir.. Bu durumlarda ayrıca günde 2 bardak civanperçemi çayı da içmek gerekir. Adet kanamaları bir türlü başlamayan genç kızlar da bu kürü uygulayabilirler. Rahatsız edici vajinal kaşıntılar, bitkinin kaynama suyu ile yapılan yıkama ve oturma banyoları sayesinde yok olabilirler. Miyomlar da (Kas yapılı urlar), doktor kontrolünün olumlu bir sonuç vermesine kadar, uzunca bir süre her gün civanperçemi oturma banyoları alındığında iyileşebilirler. (Referans1: M.Treben). Menopoz döneminde de kadınlar sık sık civanperçemi çayını anımsamalıdırlar. Bu durumda, iç huzursuzluğu ve daha başka rahatsızlıklarla karşılaşmayacaklardır. (Referans1: M.Treben)

Civanperçeminin en iyi biçimde ve doğrudan kemik iliğini etkilediğini ve orada kan üretimini düzene soktuğunu (kan yapıcı) özellikle belirtmek gerekir. Bu gücü sayesinde bitki, kemik iliği hastalıklarında, çay kürleri, banyolar ve tentür kullanımı yolu ile yardımcı olabilir. Mide kanamalarında ve basur (hemoroid) kanamalarında olduğu kadar, mide basıncı ve mide yanmalarına karşı bitki çayı çok kısa sürede başarı sağlayabilir. Soğuk algınlıklarında, sırt veya romatizma ağrılarında bitki çayı elden geldiğince sıcak olarak içilmelidir. Bitki çayı böbreklerin düzenli çalışmasına yardımcı olur, iştahsızlığı giderir, gazları ve mide kramplarını, karaciğer düzensizliklerini, mide ve bağırsak kanalı iltihaplarını iyileştirmeye yardım eder ve bağırsak beze çalışmalarını düzenleyerek, dışkılamayı kolaylaştırır. Kan dolaşımına ve damar kramplarına karşı çok etkili olduğu için bitki çayını koroner yetmezliğinde de önerilebilir. Yüzeysel damarları genişletebilme özelliği sayesinde, yüksek kan basıncına (hipertansiyon) karşı başarıyla kullanılabilir. Düzenli olarak içilen bitki çayı ile migren hafifletilebilir. Üriner sistem üzerindeki antiseptik etkisi sayesinde, idrar kesesi iltihabına karşı önerilmektedir. Yüksek tansiyon ile bağlantılı tromboz (damarda veya kalpte kanın pıhtılaşması) ' da önemli bir yardımcı olarak bilinir. Civanperçemi çiçeklerinden, basura karşı etkili bir merhem hazırlanabilir. (Referans1: M.Treben)

Hepatit-B hastaları için Civanperçemi Kürü: Bir tutam civanperçemi yarım litre suda ağzı kapalı olarak ve hafif ateşte 4 dakika kaynatılır. Soğuduktan sonra süzülür. Bir hafta boyunca hergün bir su bardağı içilir. Bir hafta ara verilir. Toplam 4 hafta uygulanır ve her haftanın sonunda bir hafta ara verilir. Dördüncü haftadan sonra bir ay ara verilir ve aynı kür aynı şekilde bir defa daha uygulanır. İleriki tarihlerde kür zaman zaman uygulanır. (Referans-4: Prof.Dr. İbrahim A. Saraçoğlu)

UYARILAR: Civanperçeminin gebelik süresince kullanılmaması tavsiye edilir. Bazı duyarlı kişilerde allerjik tepkilere yol açabilir. Başkaca bilinen bir yan etkisi yoktur.

üni.ye geldim tanrıcam dersten bi sogudum
vizeler gelip çatmasa hiç ders calıstıgım yok
sendemi öyle yapardın :roflol:
ben kendimi bildim bileli derse hiç ısınamadımki:smiley-cool:
sitedemi sorun var pcimdemi anlamadım
giremedim bitürlü üf neyse tanrıca bebetom terracotaya bende bayıldım
rengi cooook güzelll seftali allık ruj bayılıyorum yaaa
güle güle kullan cok begendim
boshayallersmile
sitede sorun vardı,bende aniden çıktım bebeğim..ayrıca çok teşekkürler bal lokmasıŞenizbende çok seviyorum şeftali tonlarını akitom:asigim:
buarada siyah far simsiz mi ?
toz simsiz siyah far arıyorum bir adet
toz simli siyah far arıyorum bir adet daha ayrı ayrı yani
boshayallersmile
bende aslında simli istiyodum ama simsizdel almam lazımdıboshayallersmilesimsiz bebemyerimseniben
mafoldumben sen beni unutmuşsuunn senağlama amaa yine de yazıcam iştee lülülülülülü :kedi:
balım yaa hani lahana çorbasını şeettirdik yaa ben onun yapılışına uygulanışına baktım emmmee orda yemek yemeden full bunu içmeyi öneriyorlar yanında meyve sebze ohaoldumsmile bbeeen öümkün deil yemek yemeden kahvaltı yapmadan duramam cokacimcoook başta annem kafamı kırar :mymeka: o yüzden bende hem yiyip hem içsem nolur kaydirigubbakcemile3 yaa lüffen olsun işe yarar dee :eek:

ayy çok güzel yaa kalibaa o ojeden bende de var kaydirigubbakcemile2 yarın numarasına bakip söliim sana şimdi uzakta üşeniyom kalkmayaa kaydirigubbakcemile3 iyi günlerde kullan balım hepisiciğini olumunekankayizsmile
seni unutmadım,siz zaten geliyosunuz ceylanda var mesela..ben olmıyanları yazdım iklimyam aşkolsun:1hug:canımsınız benimopuyorumnanaktan
Ilarzu neden gelmemiş ya:KK43:(
gelir tatlım gelir:))
Aynı allıktan bende de war tanrıÇa Çok sÜper bİŞİ tam Şeftalİ rengİ tatlım
dimi..evet canım bencede.kaydirigubbakcemile5
yaff tanrıcam civanperçemi ne işe yarıyprdu :ecrin_bebek:
kadınsal hastalıklarla ilgili o bebeğim..sen çövenlemi karıştırdın yoksa yinekaydirigubbakcemile3
sefkilim neden gelmedim burdayım ya geldim çiçek suratlımmŞeniz

kuzen geçen arkadaş sana iltifat yazmıştı bide:))çok seviyo seniaklinialirimsmile

Tanrıca bebıs bısey sorcam bu benım merak ettıgım arkdas soledı demıstım komple yuze renk versınde uygulanuyo dedıgı terrekota bumudur yenı aldııgın yoksa daha farklı bısımı

bu arada kızlar kullanmadıgım bı avon fondotenım vardı bı blogdas okudum blog sahıbı bebanthenı fondotenıyle karıstırmıs renklı nemlendırııcı yapmıs okumustum eve gıttım bosta durann fondotenımı bende denedım dove krem vardı nemlendırıcı yarısından az kalmstı fondotednıde ıcıne doktum karıstırdım bı guzel okadar guzel oldukı suratıma harbı renk verıyo hanı fondoten hıssı zaten yok nemlendırıcı hafıfletıyo fondoten hıssını ama rengı cok tatlı oluyo dogal canlılık verıyoo sızde deneyın derım

slmmm hatunlar...............
ptesı gecesı watanıma dondum ama salı aasamına kadar pıncırımla ıdım dunde dısarlarda ıslerım wardı onları hallettım 1 saat kadar oldugu gırdıgım topıge ancak bıtırdım yazdıklarınızı
arzummm gecmıs olsun bebekım ....
tanrıcam sende arazı olmusun:jeyyar: benım gıbım bı ara

Tanrıca bebıs bısey sorcam bu benım merak ettıgım arkdas soledı demıstım komple yuze renk versınde uygulanuyo dedıgı terrekota bumudur yenı aldııgın yoksa daha farklı bısımı
evet budur ebişim..terekota eklediğimyerimseniben
slmmm hatunlar...............
ptesı gecesı watanıma dondum ama salı aasamına kadar pıncırımla ıdım dunde dısarlarda ıslerım wardı onları hallettım 1 saat kadar oldugu gırdıgım topıge ancak bıtırdım yazdıklarınızı
arzummm gecmıs olsun bebekım ....
tanrıcam sende arazı olmusun:jeyyar: benım gıbım bı ara
:jeyyar: :jeyyar::eek:a.s

hoşgeldin panterim..özledik heeŞenizbırakma bizikaydirigubbakcemile

bende salsa kursuna gitmek istiyorum ama erkek yok desem buna kimse inanmaz sanırım napcem ? benneyaptımki hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt

o zaman ne dicen mahallenin kızları olarak toplandık aşkitom sadece bize ders verecek hoca belirli bir saatte diyeceksin. askerdeyse sevdiceğin bu yalana daha çabuk alışır. bak inanır demiyorum alışır diyorum:))))kaydirigubbakcemile3

akitra salsa dersini bağyan bağyana yapıcaz desenesempatiksalakcinniinanır belkimsempatiksalakcinni:hulya:
karabiberim yakınını kaybetmiş!başın saolsun canım arkadaşım allah sabır versin..inan çok üzüldüm...
bu gün ciciler aldım,hem kendime,hem aşkımazemuszemusama ona aldıklarımı eklemicem..benimkileri ekleme gidiyorum:eek: gelicem aklinialirimsmile

kkarabiberim başın sağolsun bitanesi :sinifsinif:

merhaba kıslarr
işten geldim yanınıza koştumm
agrılı rezil bi iki gun geçirdim papatya çayı sağolsunn
o yuzden şimdi maske yapacaamm
tanrıçam bu sefer limon sıkacam kilin içinee
ilarzum gitmiş sanırım geçmiş olsun diyorum ona
tanrıcamın kombinide konuşuyo yanii
tatlı gacım elflerin bakalım nasıl gelecek en çok fırçalarının methini duydum onun
yuzumu topraa bulayıp geliyommm
kaydirigubbakcemile3

hoşbuldum canımmm
opuyorumnanaktan
he valla şeriban tizeminkinden sürüneyım didim bugun bakıyo ordan beni ne zaman sürcen diyeekaydirigubbakcemile3
limon karıştırıp yaptım ya kil köpürdüüü:roflol:
yalnız kildenmi limondanmı anlamadım ama çok pürüzsüz oldu maske diger türlü pütür pütür olurdu hangisi normal acepp:uhm:
kuşburnum kalmadı ya onuda alayım bak ii hatırlattın
sıcak sıcak iyi geliyo hakkatenn

ben de şehriban teyzeyi kullanıyordum şekerler bi gün aktara gittim bitince kil almak için.. adam poşetler halince taş gibi tek tek öbek halinde killeri verdi dedim bunlar ne tozu yok mu?

dedi var ama ben satmıyorum.

neden (ask arzu)

o tozlara çoğaltmak için katkı maddesi koyuyorlar. ben almaya gelen müşteri gerçekğini doğalını içi rahat görsün diye tozu almıyorum bu şeklde alıyorum dedi..

elime aldım bildiğin taş gibiler daha yapamadım havanda dövülmesi gerekiyormuş hamama götürdüm sıcak suda da eritemedim döverek deniyecem bakalım...

bi bilgi ossun diye deyüverüm.zemuszemus

Canlar saç rengim net anlaşılsın diye 2 foto ekliyorum ama sanırım bunlarda da ışık yansıması var tam rengi belli olmuyor gibi geldi :bbo:

3215.jpg

3228.jpg

Şekerler Aklımda aralara bal köpüğü yada ballı bisküvi attırmak var tamamını boyamayı düşünmüyorum malum ince telli o zaman çok yıpranırlar sadece aralarına attırıp hareketlensinler istiyorum bide ten rengim sarı beyaz yani beni çok solgunlaştıran bir renkte olmamalı ;((

ay bu ne boya isimleri kız pasta gibimcokacimcoook

ben boyayı bırakalı bayağı olmuş demekki baksana sahalardan çekileli yeni yeni ismler çıkmış:1shok:

yüklenen bütün fotoların hiçbirisini göremiyorum ne tanrıçanın ne seninkinin nen de başkasının bidenem.

:roflol:olum bari buraya yazma okursaeyvahedigeldismile:roflol:
benimki o yalanı yemiyobilmiyorumkismilenie bu kadar cin fikirli benim herüf ya:kızgın:

yaw gülüm önceden o bu siteyi test etti onayladı..

bi kaç tane cozurtuk hatunu görünce test aşamasından kolayca geçirdi bi daha da girmedi.

girsede çözeemez onu da ben test ettim ( yanımdayken gir falan dedim girdi çözemedi sempatiksalakcinni )

penterim hoşgeldin gül çiçeğim pıncırınlaydın heee :jeyyar::jeyyar:

öperim yanaktan çok teşekkürler melekem

iklimya..demin cevap yazmamışım canım..lahanayı ben kullandım çok iyi geliyo kefilim yani..istediğini ye ama her öğünde mutlaka çorbayı iç..ben onu damak tadıma göre biraz lezzetlendirmek için içine et suyu yada tuz ot bol baharat bide şehriye atıyodum..bol maydanoz soğan ve lahana..bolca limon..dene ve farkı gör

ya nasıl resim eklicem hizliresimden falan yapamadım resim görünmüyor bende resim eklemek istiyorum bende bende bende bende...

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
kuzen senin enişte çözemiyo ne güzel..benim gıcık öyle bi çözüyoki:eek:klava:boshayallersmile
arzum taş gibin kil bende aldıydım..ama uğraşamadım attım çöpe..toz olanı mis gibi vallazemuszemus

günaydın fıstıklar
sanaga günaydın ceyloŞeniz
ya nasıl resim eklicem hizliresimden falan yapamadım resim görünmüyor bende resim eklemek istiyorum bende bende bende bende...

imageye baksan yasmenecim..ordan dene bidefisfisfisbende fazla anlamamki bu işlerde..bi hızlı resim bide imageden yüklüyorumfisfisfis

kızlar dün agşam itibari ile spora başladım spor salonum çok güzel. ardından da parafine başladım şekerler 10 nisanda en yakın arkadaşımın ablası efleniyor fotolarda zayıf ve gıdıksız çıkmam lasım:))

parafin işine geleyim. şimdi kadın dedi ki ilk baş spor yapmak zorundasınız ısınmamış kasla hiç birşey olmaz. önce kası ısıtacağız sonra parafin. dediği gibi yaptım sporumu çıktım üst kata. kadın aldı beni çok amatörce hee bi ısıtıcı üzerinde parafin ısıtılıyor aldı onu bana fırçası gibi fırçayla tüm diri ficüdümü kapladı sonra yatırdı üzerimi kalın naylon ile sardı ardından elektirikli bataniye ardından 3 tane kalın battaniye ardından ,iki omzuma iki tane kalın polar( içeri hava girmesin diyemiş) bu durumda el kol hareketsiz (allahım ne eziyetlere katlanıyoruz ya artık zayıflayalım) bekledim 1 saat. fazla terleyemedim bu arada ilkk diye.

sonracığıma beni banyoya soktu orda ben arındım güzelce tüm ölü derilerimden çıktık ölçüm yaptık tekrar. (ilk girişte de yapmıştık) gözümün önünde belden 2 cm, kol çevresi 1 cm , göbek çevresinden 1 cm incelme olmuş. şok oldum...

şimdi düşünüyorum bu incelme geçicimiydi? böyle geçici incelme sağlayan kremleri jelleri biliyorum acaba bu da o etykiyi mi yaptı yohsam gerçekten incelme var mı?

tüm soruların cevabı akşam evdeki kendi mezuramla ölçtükten sonra...

yasmene sorun nedir neden yükleyemiyorsun bana söyle ben yapayım meelekem

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
kuzen senin enişte çözemiyo ne güzel..benim gıcık öyle bi çözüyoki:eek:klava:boshayallersmile
arzum taş gibin kil bende aldıydım..ama uğraşamadım attım çöpe..toz olanı mis gibi vallazemuszemus

valla ben de uğraşamazsam atarım kuziş

derim en azından katkılı matkılı işe yarıyor hiç yoktan iyidir derim ne var yani

:roflol:eek:kurken sahne gözümün önünde canlandı:roflol:bende bi kaç sene önce tatildeyken bi otelde parafine girmiştim anamlakaydirigubbakcemile3annem zaten eserikli bide guatırı var sıcağa sıkıntıya gelemez doğuştan menopozlu hatun,neyse ikimizide kurbanlık koyun gibi yatırmışlardı,aynı yazdığın gibi sahneler bendede oldu ama bi kereyle bişey olmıcağı için ben yorum yapamıyorum..ama cidden ölü deri müthiş şekilde atılıyo..arzum bırakma bence,devam et,varya fıstık olucaksın fıstıkkksüprizzzzz:asigim:
kuzi kaç sipali bu spor salonu+parafin?CADIARZU

Son düzenleme:
kızlar dün agşam itibari ile spora başladım spor salonum çok güzel. ardından da parafine başladım şekerler 10 nisanda en yakın arkadaşımın ablası efleniyor fotolarda zayıf ve gıdıksız çıkmam lasım:))

parafin işine geleyim. şimdi kadın dedi ki ilk baş spor yapmak zorundasınız ısınmamış kasla hiç birşey olmaz. önce kası ısıtacağız sonra parafin. dediği gibi yaptım sporumu çıktım üst kata. kadın aldı beni çok amatörce hee bi ısıtıcı üzerinde parafin ısıtılıyor aldı onu bana fırçası gibi fırçayla tüm diri ficüdümü kapladı sonra yatırdı üzerimi kalın naylon ile sardı ardından elektirikli bataniye ardından 3 tane kalın battaniye ardından ,iki omzuma iki tane kalın polar( içeri hava girmesin diyemiş) bu durumda el kol hareketsiz (allahım ne eziyetlere katlanıyoruz ya artık zayıflayalım) bekledim 1 saat. fazla terleyemedim bu arada ilkk diye.

sonracığıma beni banyoya soktu orda ben arındım güzelce tüm ölü derilerimden çıktık ölçüm yaptık tekrar. (ilk girişte de yapmıştık) gözümün önünde belden 2 cm, kol çevresi 1 cm , göbek çevresinden 1 cm incelme olmuş. şok oldum...

şimdi düşünüyorum bu incelme geçicimiydi? böyle geçici incelme sağlayan kremleri jelleri biliyorum acaba bu da o etykiyi mi yaptı yohsam gerçekten incelme var mı?

tüm soruların cevabı akşam evdeki kendi mezuramla ölçtükten sonra...

yasmene sorun nedir neden yükleyemiyorsun bana söyle ben yapayım meelekem

Diri vücudum diyo ya :roflol:

benim patron geldi az önce elinde diet bisküü
benim elimde grissini
şirketcene dietteyik
..

kızlar dün akşm boğazdaydım ..
of of bu şehre gene aşık oldum :asigim:

X