Börekler Talas Böregi(Resimli)

Princess of Rain

♥ ♥ My Little Princess♥ ♥
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2008
3.749
3
lezzetli harika bir borek gecen pazar aniden piknige gidesimiz geldi ve bu boregi yaptim cabucak.

10 adet milföy hamuru,
150 gr pastırma(sucukta olabilir)
150 gr kaşarpeyniri
1 yumurta
3 yemek kaşığı susam

Kaşar peynirini rendeleyin, pastırmayı ince ince kıyın ve iki malzemeyi harmanlayın. Yumuşayan mlföylerin ortasına 2 yemek kaşığı harç koyup bohça şeklinde kapatın. Kapanan yer alta gelecek şekilde yağlanmış fırın tepsisine yerleştirin. Üzerlerine yumurta sarısı sürüp, susam serpin. 180 derece ısıtılmış fırında kızartın.

Pastırmam sucugum var elh. bol bol made in Kayseri-tatlicadiarzu-
yumurta kolay
kaşar kolay
ama bana mılfoy lazım
Buradaki milfoyler den adam olmaz..
kendim mi yapsam acaba..
getirdiklerimi bitirdim,yeni koli gerek banadelikafadulden

Mılfoyun herşeyine hastayım canım ister geçerim mutfağa şekilden şekle sokarım o kadar sevimli oluyorlar ki
Bence insanlık tarihinin en büyük icatlarından milfoy hamuru-tatlicadiarzu-

bende cok sevirem yakinda pastasini yapmayi dusunuyorum libicim oh la saga gayseriden yolliler ula benumkiler yollami baga ben burdan bulup bulusturuyorum pastirmayi cucuk varda pastirmayi zor bulurem.

ya burdaki milfoylerde oyle tek tek degil altin kulcesi gibi kalin acip ben yaptim tek tek emme gecen rulosunu gordum markete onu alicem bu hafta sonu ordakiler nasil?

ellerine saglik prensesim ,iyiki olmus su milfoyler acilen hemen cikar yap oh iki dakkalik

libos kiz hani benim bi tarif vardiya orda resimli anlatmistim usenmezsen kendin yap o milfoy hamuru gibi

burda parcali ve prensesin dedigi gibi buyuk milfoyler var
ama ben geneld turk marketine gittiguimizde mutlaka alirim dolaba atarim ,sonra dolaptan cikarim yaparim hemencik hazir olur

emeklerine saglik...

cok tesekkur ederim canim begenmene sevindim

afiyet olsun gulum gercekten iyiki varlar insani hemen kurtariyorlar valla evdede yapiliyor ama cok ugrastiriyor canim ya ugrasamam ben oyle ben buyunden aliyordum ama gecen dedigim gibi rulosunu gordum onu alcam.turk bakkalindada hic gormedim bir dahaki gittigimde bir sorucam:jeyyar:

Ellerine sağlık

afiyet olsun sekerimcokacimcoook

sevdim ben bunu :) denemeliyim ve denicemde
milföy hastasiyim zaten ellerine emegine saglik canima.s.

dene bitanem yalniz denedikten sonra yorumunu beklerim benim icin cok onemli tekrar afiyet olsunkaydirigubbakcemile5

Ben yapıyorum bu böreği ama adı talaş böreğiymiş onu bilmiyordum.Gerçekten çook lezzetli oluyor tarifte sağlam deneyin bence.

Ben yapıyorum bu böreği ama adı talaş böreğiymiş onu bilmiyordum.Gerçekten çook lezzetli oluyor tarifte sağlam deneyin bence.

tesekkur ederim canim evet adi talas boregi neden talas boregi bilmiyorum ama asil orjinal talas boreginde ic harci boyle degildir daha degisiktir.ben acil bir animda boyle yaptim buda guzel oldu yani ama digeri daha lezzzetlidir orasi kesincokacimcoook

Prensesim burdakiler çok yağlı bildiğin gibi değil,yenmez yani.
Sempatik kuşum,tamam deneyeceğim senin mılfoyunu..Annem de yapardı..
hazır yoksa iş başa düşecek..

cnmcm gercekten harıka ellerıne saglık.mılfoy zaten buyuk kolaylık.olmasa ne yapardım bılmıorm hamur acmaı bılmem ben cunku..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…