Kekler - Pastalar Tahin - Pekmezli Kek(resimli)

alkisalkisalkisharikasin canim yaalkisalkisalkis
:nazar:hic bos durmayanlardansin sende masallah:nazar:
cokacimcoookellerine saglikcokacimcoook

ayy şekerim.. vallahi misafir geldi .. hemencecik yaptım tatlım.... ama telaştan cevizleri dizmeyi unutmuşum bi baktım tezgahta cevizler kalmış....:1shok:
ama çok geçti malesef başka sefere inşallah...a.s

yerimseniben
hürremcim ellerine sağlıkkk gülüm
tahin pekmezi bende eşimde çok seviyoruz ilk fırsatta deneyeceğim çok nefis gözüküyor yerimseniben

gerçektende denemeye değer....
ben zaten çok beğendiğim ve beğenerek yaptığım şeyleri burada paylaşıyorum.. hepsini paylaşacak olsam.. sayfalar almaz....
mutlaka dene tanrıçam...yerimseniben

benim kek kalıbım varr seninki gibi bir tepsi almam gerekiyor sanırım CADIARZU

küçük börek tepsin yokmu tatlım.... yada büyük borcam da olur.. yuvarlak ve fırına girebilen bişi olsun.... kalıpta aynı performans olmuyor gibi geliyor bana... ama yinede istersen bir dene... yok yere şimdi masraf etme...
bu arada eğer bir kek tepsisi edinirsen kendine .. ben ıslak keki (browni) de tepside yapıyorum süper oluyor ....kalıptan inanki daha güzel ... a.s

güzel bir tarif.evde malz.var denemek istiyorum ama bana kaç gr.pekmez ve hahin kullandığını yazarmısın rica etsem.:kedi:

ellerine sağlık
bende tahin pekmez karışımına hayır diyemem

yalnız bişey sorucam ölçü olarak küçük kavanoz demişsin.. bu küçük kavanoz bir su bardağı kadarmı ??
yada 150 gr falanmı ???
yanıtlarsan çooooooook sevinirim :KK66:

sen yaparsın da bende denemem miiiiiiiiiiiii???
hürremim yaparda lezzetli olmazmı hiççç... :)))
canım benim ellerine sağlık:) mucuk

çok güzel gözüküyo.
ellerinize sağlık.
bişey merak ettim.
acaba pekmez olarak harnup(keçiboynuzu) pekmezi koysak olur mu?
siz ne pekmezi koydunuz?

güzel bir tarif.evde malz.var denemek istiyorum ama bana kaç gr.pekmez ve hahin kullandığını yazarmısın rica etsem.:kedi:

hemde süper bir tarif...
300 gr lık küçük kavanozlar varya .. onlardan kullandım ama şöle de yapabilirsin hani kupalar varya bardaktan az büyük... onlarla bir er bardak tahin ve pekmez koy... yaklaşık böle diyebilirim...cokacimcoook

ellerine sağlık
bende tahin pekmez karışımına hayır diyemem

yalnız bişey sorucam ölçü olarak küçük kavanoz demişsin.. bu küçük kavanoz bir su bardağı kadarmı ??
yada 150 gr falanmı ???
yanıtlarsan çooooooook sevinirim :KK66:

aynen bende... çok severim tahin pekmezi..
yok tatlım 300 grlık küçük kavanozlar....cokacimcoook

çok güzel gözüküyo.
ellerinize sağlık.
bişey merak ettim.
acaba pekmez olarak harnup(keçiboynuzu) pekmezi koysak olur mu?
siz ne pekmezi koydunuz?

inanki çok güzel tatlım...
olur tabi ama tadta hafif değişikilık oluyor...
ben üzüm pekmezi koydum.. bir keresinddede.. dut pekmezi ile yasptım .. en iyi sonuç üzüm pekmezi ile oldu....opuyorumnanaktan

çok güzel görünüyor tatlım..ellerine emegine saglık..fıstıkdan vakit bulupda ugraşmıssın ya kesin güzel olmuşdur...

X