Tabumu yıktım

suedanut

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2024
61
15
31
Burayı uzun zamandır takip ediyorum. Hem rahatlama hem rahatlatma amacıyla yazıyorum. Biliyorumki ayni yolda yürüdüğum insan cok derdime derman bulurken sizinle dertlesmek sizi gormek yalniz olmadigimi hissettirir. Yazim icin affalo. Daha öncede yazmıştım. Ben de kaygı bozukluğu vardı ama bu teşhisi ben koymuştum. Araştırmalar sonucu edindim.
Bu hissiyatla tanışmam 2020 yılında oldu kovit bitmişti eşimin babasii hastalandı ve ben de birkaç gün sonra nefes darligi meydana geldi tabiki ilk defa böyle bir şey yaşadığım için 112 i çağırdım her şeyim normal çıkmıştı. Uzun bir sürede gelmedi o ara sinava hazirlaniyordum o sürec beni cok yipratti. Ve sinav aninda asiri kaygi ve panik oldugum icin yapamadim. Neredeseyse sınavın yarısı kendimi sakinleştirmekte gecti odaklanamiyordum. Ta ki sınavdan sonra kaygılı hâl beni sarmıştı yüz bölgemde gerilim tipi baş ağrılarım başladı sol tarafımı uyuşuk hissediyordum. Tatile çıktık ama ben kendimle o kadar meşgulüm ki orada 1 2 gün tadına varamadım eve gelir gelmez nöroloji doktoruna gittim. Emar çekindim ve sonra geçti inanmayacaksınız evet ama geçti. Fakat sonra hiç geçmeyen sırt ağrıları başladı sürekli bir yerim ağrıyordu fizyoterapiste gittim. Kaygimdan dolayı kaslarım cok sertti. fakat maddi olarak seans bitimi biraktim. Biraz daha kendime geldiğim için sinava tekrar çalışmaya başladım ama kaygılı halim devam ettiği için çok verimli olmadı. Bu sefer sirt ve yüzum bitmisti gögsum baslamisti kolum ağriyordu. Dedim spora başlayayim fakat varislerim buna pek izin vermedi. Bir gün kendimi google da belirti ararken buldum. Sürekli belirti arıyordum telefon ile birlesik yaşıyordum. Google benim en iyi antideprasyanimdi. Aslinda bir sey olmayacagini bile bile boyle bir sey yapmak kulaga komik geliyor olabilir ama öyle bir yandan belirti bir yandan burada okuduklarim bana yol gosterdi dedim ben kaygi bozuklugu var bence ustune bir de sağlik anksiyetesi.bir yandan arastirma yapiyorum kendi kendimin basina baya bir bakmaya basladim. Ama insan kafasindaki düşüncelerden hemen uzaklaşamiyor. Bu artik cinsel hayatimi bile etkilemeye başladı. Önceden sadece kaygim vardi. Daha sonra saglik anksiyetesine döndüğünü fark ettim ve o süreçte mesleğimi yapmaya başladım. Bir süre iyi geldi artık alırım randevü alıp giderim ya diyordum. Dahiliye gittim temiz cikiyor 2 ay güzel geciyor sonra basliyor ee ben bir daha gideyim diye. Kalbe gidiyorum temiz cikiyor belki 6 ay olmamıstir ama ben hâla doktora gitmeyi düşünüyordum. En kötüsü kalp mi yoksa panik mi yoksa kaygı mı bilememek. Halbuki dişte ki agriya nasil engel olamiyorsak buna da engel olamayacagimizi biliyoruz. Ani birakmak yaptigim her seyden nem kapmak bu ben ben degildim. Son zamanlar ise kendimi tamamen izole ediyordum sürekli telefonda bir şeyler arıyor dinliyor kendime gelmeye çalışıyordum. Akşam sırf bu durumu çekmemek için
uyumayı tercih ediyordum. Ve uykuya dalarken vücudum sallanıyor sanki şekerim düşmüş gibi ve gece uyanmaya başladım. Iş yaparken sürekli baş dönme hissi. Ve ben hadi bunlar psikolojik degilse diye ama elimden ne gelir ki kaygi biraz gelecek ile savasmak gibi.ortada yokken silahlari kuşanip hazir ol da beklemeye calisiyoruz. Fakat sarayda Lale devri yaşanıyor kaçiriyoruz. Bu yüzden geçen hafta karar verdim doktora gitmeye. Devlet hastanesi olduğu için her şey ona göre bütün gizliliğime sekreter de dahil edildi. Ama biraz anlattım kaygi bozuklugu var dedi ilaç yazdı ilaci almamakta daha ısrarcıyım ama en azından psikolog tabularımı yıktım.
O kadar uzun yazdım ki ne çok şey anlatmak istiyorum meğer aslında herhangi biri ile konuşabiliriz ama yargılanacagiz hissi her işi ben yaparım kimsenin karşısında küçük dusemem ya da insanların senin güçsüz yanımı görmek istemesin diye buraya yazıyoruz. Bu durumun kötü anla alakalı olabilir ama bu his yani kafamızın içi boşaltmamak bilmiyorum hepinize geçmiş olsun benim de şu an gögsum agriyr çünkü kendimi dinliyorum

Bence şu anda ilacı kullanmalısınız iyi hissettiğinizde doktorunuzla konuşup bırakabilirsiniz. Bende bu hastalığı en dibine kadar yaşadım fakat ilaçsız asla olmuyor. Şimdi elhamdülillah bırakma evresindeyim

Gercekten faydasını görenlerin yorumuna ihtiyacım var inanın teşekkür ederim

Bende aynı durumdayım çok yoğun yaşıyorum sürekli kemdimi dinliyorum ilaç verdi Dr ama bende içemiyorum bugün psikologa gittim inşallah terapi iyi gelir yoksa çekilecek gibi değil

Bende aynı durumdayım çok yoğun yaşıyorum sürekli kemdimi dinliyorum ilaç verdi Dr ama bende içemiyorum bugün psikologa gittim inşallah terapi iyi gelir yoksa çekilecek gibi değil
İnanın bugün derste ara vermek zorunda kaldım yarın kalp doktoruna gideceğim sonra da ilacima başlayacağım. İlaçsız geçmeyecek gibi

İnanın bugün derste ara vermek zorunda kaldım yarın kalp doktoruna gideceğim sonra da ilacima başlayacağım. İlaçsız geçmeyecek gibi
Çok iyi anlıyorum sizi iki çocuğum var inanın ilgilenemiyorum ben dra gitmeyi hastaneye gitmeyi çok oldu birakali astım oralari ama bu fiziksel belirtilere katlanamiyorum terapide iyi gelmezse sanırım ilaca bende baslayacagim

Çok iyi anlıyorum sizi iki çocuğum var inanın ilgilenemiyorum ben dra gitmeyi hastaneye gitmeyi çok oldu birakali astım oralari ama bu fiziksel belirtilere katlanamiyorum terapide iyi gelmezse sanırım ilaca bende

Arkadasim boyle hayat mi gecer ya? Ona kaygilan, bunu dusun, yok belirti ara okurken ben yoruldum ya sen bir de yasiyorsun bunlari. Bir sal ya valla bir sal bir daha mi geleceksin dunyaya. Kac sene yasayacagimiz belli degilken gunlerini neden boyle harciyorsun. Ille de bir seyler dusuneceksen guzel seyler dusun. Psikiyatriste gitmeyi bile tabu yapmissin kendine. Git kullan ilacini bu kadar kasma ya valla yazik ediyorsun kendine.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…