Sütün azalması için

Mavipatikk

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2018
387
225
29
Merhabalar 22 aylık oğlum var doktor tavsiyesiyle artık anne sütünü keseceğiz kilosu düşük. Kademeli olarak ve konuşarak yanında olarak bıraktırmayı düşünüyorum ama bu esnada sütümün de kendiliğinden bitmesi için yapabileceğim bir şey var mı süt biterse bıraktırmak da daha etkili olur diye düşünüyorum.
Adaçayının sütü azalttığını okudum düzenli içtim bende etki etmedi. Göğüse lahana yaprağı koymak ve limon sürmek sütün geri çekilmesine artık üretilmemesine sebep oluyormuş diye okudum henüz denemedim. Sizlere sormak istedim sütü azaltan bi yöntem biliyor musunuz?

Allah bagislasin canim evladini bende kesmek istiyorim ama benim sıkıntım su mastitten cok cektim simdi az emmesin sizlamaya basliyo tikaniyo kizim 27aylik olacak eczaneye sorduk sütun azalmasi için ilaclar varmis ama tavsiye etmiyoriz demis azaltarak kessin demis ama benim sutum hic azalacaga benzemiyo bende kara kara düşünüyorum sabir taşı aldim ama suremiyorum sayende insallah arkadaslardan bende tavsiyeler alabilirim

Benim de oğlum 2 aylikken süt kanallarım tıkandı mastite çevirmeden atlattik çok zor gercekten. İlaçları ben de duydum mecbur kalmadıkça önerilmiyor hormon dengesini bozuyo haliyle... doğal yoldan azaltmanın yolunu buluruz umarım.

Benim hic bitmedi ara ara bitti gibi olsada geri basladi mastit gitmedigim doktor kalmadi birde kafaya takinca sut olsun diye cabaladikca böyle olmuyodu simdi umursamiyorim sutum cok yeni dogan bebek emerde hizli hizli yutkunur ya oyle yutkunuyo kızım insallah bir yol gosteren olur canim

Allah bağışlasın yavrunuzu. Benimde 18 aylık ikizlerim var. 1 yaşında ilaç kullanmak zorunda kaldığımdan kesmek zorunda kaldım sütten. Ilk iki gün çok ağrımıştı göğüslerim kendim elimle sağıp rahatlatiyordum iki hafta sonrada kendiliğinden kesildi sütüm birden değil azalarak kesildi belki sizde öyle yapabilirsiniz

Ben de manuel pompa aldım daha önce süt kanalı tıkanıklığı sorunu yaşadığım için zor olduğunu biliyorum emzirmeyi bırakırken de şiş gerginken elimle sağamam canım tatlı biraz emzirmeyi bıraktırınca çok seyrek aralıklarla sağım yaparsam kendiliğinden azalacaktır heralde dediğiniz gibi.
Ben aslında emzirmeyi bıraktırmadan öncesi için sütü kendiliğinden bitiren bi yöntem arıyorum çocuğum daha kolay kabullenir diye

Kesinlikle benim kizimda azaldiginda falan kendisi birakirdi süt gitmeyince.simdi bitti desen var diyemiyosin benimde arayisim o yönde kendiliginden kesilmesi insallah sıkıntısız.atlatiriz bu süreci

byzglm Merhaba dün emzirmeyi bırakmanın ilk adımını attık sizinle aynı süreçlerde olduğumuz için yazmak istedim :) konuyu açarkenki ilk msjimda limon sürmekten bahsetmiştim onu deniyordum birkaç gündür. Limon sürdükten birkaç saat sonra emme zamanı olduğundan ekşi tat onu etkilemiyor ve emiyordu. Dün limonu sürdükten sonra yine baya zaman geçmesine rağmen bu sefer farketti emmedi. Ben zaten haftalar öncesinden konuşmasını yapıyodum sen artık büyüdün 2 yaşına yaklaştın yakında süt bitecek artık süt çokk azaldı diye. O konuşmaları hergün tekrar ediyordum kulağında yer etsin diye.
Dün ekşi tat gelmesi üzerine şey dedim aa bak artık memede süt bitmis meme ekşi olmuş artık hiç süt kalmadı o yüzden oğlum ama istediğin zaman gelip memeye sarılabilirsin burdayım vs şeklinde onu sevdiğimi söyleyip sarıldım önceden konuşmaları bildiği için hazırlıklıydı sorun etmedi. Oglen oldu bu sonra evden çıktık gorumcemin çocuklarıyla tüm gün oynadılar oglen yemeğini onlarla yedi. Hep oynadığı için hiç meme hatırlamadı. Akşam eve geldik muhallebi yedirdim sonra nasıl uyutacağım diye dert olmuştu çünkü emerek uyuyakaliyodu. Evde salincagi var orda sallarken uyuyakaldı ordan aldim yatirdim besigine. Sabaha karşı uyandı meme istedi yine eksi sut bitti vs diye konuştum. Fazla aglamadi su icti pışpışladım. Bakalım öğlen uykusuna ne yapacağız. Simdi de dışarı dolaşmaya çıkarıyorum mümkün olduğunca mutlu olsun unutsun diye. Bu arada gece pompayla biraz agrimi giderecek kadar sağım yaptım gogsun hepsini boşaltmadan tabi. Günde 1 2 kere en fazla azicik sagmak yeter. Mesela bunu 3 4 hafta once deneseydim pek başarılı olamazdık çünkü o zaman kahvaltı düzeni vs tam yoktu son zamanlarda yemek düzeni daha iyi oturunca başladım direkt. Beslenmesi iyi olmazsa ac olup hircinlasip daha da meme isteyecektir zor olacaktır. Bakalım önümüzdeki birkaç gün de nasıl olacak sizin icin de hayırlısı olsun çocuğunuzun sinyallerini dinleyin simdiden konuşmaya başlayın bence

Cok sevindim canim insalah bu surecle atlatirsiniz kolay değil anne icinde çocuklarımız icinde bende uzun zamandir kizim artik süt bitiyo bak artik büyüdün gibi söylüyorum ama o an gülüyor o memede süt tukenmedikce o vazgecmeyecek eminim bazen azaldiginda emiyo bitince bos cekince kizim bitti bak süt dedigimde birakiyo aglamiyo ama bittiğinin farkinda oldugu icin sorun etmiyo bu yuzden sutumun azalmasini bekliyorum dun yine doktora sordum ilaclari kesinlikle kullanmayin dedi ay insallah kolay gecer bu zaman aslinda cok güzel donem ama artik yorucu olmaya basladi sizin adiniza cok sevindim gercekten darisi basimiza :)

İnşallah sizin de kolay olur :) aslında inanin bzimki de öyleydi memede süt olduğunu anlar asla inanmazdı ama uzun süredir konuşmanın hazırlığıyla heralde pek zor olmadı kabullenmek. Bide bizimki ona gore mantıklı görünen bi cümle kurunca inanıyor mesela sen artık büyüdüğün için memede süt bitmis sut bittiği için de meme ekşi olmuş fln deyince düşündü kendince. Kuzenlerini örnek verdim onlar da iki yaşına kadar meme emdiler 2 yaşında memede sutleri bitti iki yas çok güzel sevinmelisin büyüdün vs diye örnekleyerek anlattım mantığına sindirmeye çalıştı :)

Ayy bende siklastiriyim o zaman belki kabullenir dediginiz gibi artik geceleri yorucu olmaya basladi gelismeleri yazarsaniz sevinirim insallah benimde güzel haberlerjm olur kolay atlattik diye ☺

Ayy bende siklastiriyim o zaman belki kabullenir dediginiz gibi artik geceleri yorucu olmaya basladi gelismeleri yazarsaniz sevinirim insallah benimde güzel haberlerjm olur kolay atlattik diye ☺
İnşallah :) öğlen uykusuna da salincakta uyuyakaldi akşam salincakta uyumak istemedi akşam çok agladı meme diye limon kokusunu alınca ağzına da almadi hic. Baya ağladı cok üzüldüm bu kadar istemesine ama kilosu çok düşük dr artık kesmeliyiz dedi yeteri kadar emdi zaten. Akşam nasıl uykuya dalacagini bilemedi bi babasına gitmek istedi bi bana. Ne yapacağını şaşırdı odasinda sakinleştirmeye çalıştım kucağımda, babaya bakcam deyip durdu kaç kere babasının yanına götürdüm kucağımda, çünkü onu odasina istemedi gidip bakıp gelmek istedi :) kimse biyere gitmedi burdayiz seni çok seviyoruz tarzında sakinleştirdik suan odasinda kucağımda gezinerek uyutuyorum besiginde uyumaz henüz cok sıkı sarılıyo. Ilk birkaç üzüntülü günü geçsin memeyi hiç sormasin o zaman yavaş yavaş besiginde uyumayi öğretirim yanında kalarak. Hayırlısı bakalım :)

Oyy kurban olurum verene insan buna nasil dayansin kolay degil ki oglum kendiliginden birakmisti ama kızım cok zor olacak biliyorim okuyunca sizin yazdiklarinizi benim icim gitti insallah kolaylikla atlatirsiniz

Oyy kurban olurum verene insan buna nasil dayansin kolay degil ki oglum kendiliginden birakmisti ama kızım cok zor olacak biliyorim okuyunca sizin yazdiklarinizi benim icim gitti insallah kolaylikla atlatirsiniz
İnşallah sağolun bu gece daha iyi olur umarim :)

Canim nasil gidiyor merak ettim
Iyi gidiyo uykularda hala salincaktayız orda uyutup besigine koyuyorum. 3 4 gündür hasta o da ben de ikimize de aynı anda bulaştı. Hasta olduğu için nazlı baya o yüzden salincagi şimdi bıraktırmaya zorlamıyorum. Memeyi de ağlayarak direterek isteme zamanı 4. Gunden sonra falan bitti arada normal konuşarak sakince meme emcem diyo ama sen 7 gündür memeyi emmiyosun unutmuştun ne güzel diyorum sakin sakin bakiyo susuyo :) giyinirken bi kere sutyenli gördü meme dedi sarıldı ama hiç istemeden hic aglamadan normal karşılayarak kısaca sarıldı gitti kendi. Iyi gidiyoruz yani hastalığı da atlatsak daha iyi olur umarim :)

Cok geçmiş olsun canim ikinizede kötü zamana denk gelmiş ama iyi gectigine sevindim siz atlattiniz sayilir insallah bizde baya baya emmeyi azalttık gece istiyo ama sacini oksayarak yüzünü boynunu kasiyarak geri uyuyor insallah tamamen biter gider kolayca

Siz kademeli yoldan gitmissiniz en iyisi o aslında ama biz beceremedik zamanla azaltıp bitirirsiniz umarım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…