Sütüm az,emzirmem düzensiz

emme ve uyku süresi ve uyku aralıkları benimki gibi düzensiz olan var mı?
şu 2 saat arayla emzirmeyi bi başaramadım.son zamanlarda gazdan dolayı sanırım hiç uyumuyor diyebilirim.çok ağlıyor.emerken ve yatarken birden ağlamaya başlıyor.kısa kıda dalıp uyanıyor.ardından emmek istiyorveriyorum 5 dakka emiyor.akşam mama veriyorum bu yüzden uyusun diye.çok zor uyuyor..

benim gibi olan var mı?ne yapmamı önerirsiniz arkadaşlar???

canım sakın gündüz ve gece uykusuna müdahele etme uzmanlar geceyle gündüzü ayırt edebilmesi için gündüz 3 saaaten fazla uyutmayın diyorlar fakat gece uykusuna müdahele etme birde her emme istediğinde verme yalancı emzik ver eğer alıyorsa önce bende öyle yapıyordum sürekli emdiği için çok daha fazla gazı oluyordu karnının doyduğuna emin olduktan sonra ben yatırıyorum beşiğine kendiliğinden uyuyor kızım

çok vermeye çalışmamın sebeplarinden biri de çok ağlaması.kilomuzda çok artmadı bu ay aman ne çok emerse o kadar yarar düşüncesine girdim.aslında biliyorum yanlış bir düşünce..ama öyle bir ağlıyor ve aranıyor ki sanarsınız 3 gün aç kalmış.sonre verince de az emiyor.
ama şu emziği deneyeceğim.onu da zor alıyor ama zorlamaya çalışacağım.

Canım benimkide emziği almıyordu.Alsa bile kısa süre sonra atıyordu.
Ben 2 numara emzik aldım.İstersen birde bunu dene.

Bencede emzik vermeyi dene.Tabi karnını doyurduktan sonra.
Zaten tok olunca dediğin gibi emmiyorlar.
Ama bi süre sonra emziği de sevmeye başlıyorlar bi görsen çoık komik oluyo.

darkçım nasıl oluyo bu 2 numara emzik bende bir yığın emzik var aventinkini biraz tutar gibi oluyo ama çıkarıyo sonra nukun var bitane onuda öyle yapıyo.

bende ayni diloks senin gibiyim 24 saat emmek istiyor benim oglan 3 gündür dahada kötü oldu huyu hic uzun süreli uyumuyo birde iniltiyo acaba agrisimi var birde durmadan ikiniyo sanki kabizmis gibi

kızlar ben tmmuz annesıyım sıze dıyecegım tek sey var sakın bıberonla beslemeyın ben besledım ve gordum suab n hıc almıyo zamala ııce bıberona alısıyorlar mecburen sagıp verıyorum sakın h kızlar sakın emzırmek guıbısı yok

dıyeceksınız kı bebek doymuto mecbur verecegız ama kasıkla bıberon yok sakın

Çalışırken nasıl oalcak peki o zaman mecbur biberonla vermek zorunda olacağız. Kaşıkla zaten çııkan iki gıdım sütün büyük kısmı dökülecek şimdiki gibi sakin de olmayacaklar o zaman. Ne kötü bir şey yaaa. Hiç olmazsa 6 ay iznimiz olsaydı ve emzirebilseydik. 6 ay anne sütü diye kampanya yapmayı biliyorlar izni niye ona göre ayarlamıyorlar 3 aylık bebeklerimizi bırakıp gidiyoruz...

darkçım nasıl oluyo bu 2 numara emzik bende bir yığın emzik var aventinkini biraz tutar gibi oluyo ama çıkarıyo sonra nukun var bitane onuda öyle yapıyo.
Canım bizim aldığımız emzikler yenidoğan bebekler için olanı,en küçük başlısı yani 1 numara.
Bunun bi büyüğü var o da 2 numara.Eczaneye sor wee nin 2 numara silikon damaklı emziği.
Biberon ucundada aynısını kullanıyorum.Emzikle aynı şekilde olunca biberonu emebildi benim kız.

Diğer uçlar küçük olduğundan bazı bebekler sevmiyor ve tutmuyor.Biz ancak böyle emdirebildik.Tavsiye ederim.Markanın farkedeceğini sanmıyorum.Ama hangi marka alırsan al bi boy büyük al.

Canım ben önce kaşıkla verdim ama artık zapdedemedim.Her yeri batırmaya,kafayı sürekli oynatmaya başladı.Deli gibi durmuyordu.
Bi kaşığı verince 2.sini beklemeyiyordu.Baktım olmuyor mecbur biberona geçtim.Çünkü açlıktan ağlıyordu.
İnşallah memeyi bırakmaz bizimkiler.Ama bırakacak gibi olursa hemen kaşığa dönerim.

Benim kız ilk zaman kaşığada alıştı herkes kaşığa alışmaz sanıyo ama o oldu bizdede.
Farkeder farketmez bıraktım mamayı bi gün vermedim.Sonra bizim kız hem emmeyi hem kaşığı devam ettirmesi gerektiğini öğrendi.
Ama şimdi biberonla devam ediyorum.

kızlar sütüm dünden bu yana farkedilir bir şekilde azaldı.
kızım 2 gecedir pek uyuyamıyor,dolayısıyla ben de uyuyamıyorum. uykusuzluktanmı azaldı acaba?
sabahları taşardı hep süt ama iki sabahtır böylr değil.
ac gibi ağlıyor kızım. şimdiye kadar hiç ek bişey vermedim 6aya kadar devam edebildeydim keşke.cok moralim bozuldu. sabahtan beri ağlıyorum.
yanlış olan ne yaptım da birden bir böyle oldu,

Son düzenleme:
Canım üzülme ya bak üzülünce bir faydası olmuyor. Benim de bir ara seninki gibi oldu. Denemeler yapacaksın ama çoğunlukla uykusuzluktan gidiyor ben eminim buna. Yani ben de öyle oluyor. Çünkü kızım geceleri uyumadığından beri böyle oluyor. Fakat son günlerde dereotu yiyorum bolca. Rezene çayı içiyorum. Gündüzleri de çay demleyip çok açık limonlu içiyorum ki ben bunun da çok faydasını gördüm. Sen merak etme dönemdir bu, geçer yine gelir sütün. Bir de öyle mutlaka taş gibi olmasını bekleme. Çok sert olmasa da sütün kızını doyurur. Sadece sen doymuyor sandığın için mama verme sabret eğer kilo alımında fark olursa mama ver bence

ya bende ne yaptıysam ıse yaramadı dereotu caylar vs vs cogalmıyor bı turlu. hep mama takvıyelı gıdıyoruz. en azından 6 ay sadece anne sutu verebılseydım keske ama olmuyor maalesef

Zaman zaman daha az yada çok olabiliyor canım.
Benimde yorgun yada uykusuz kaldığımda sütümde azalma oluyor.Her fırsatta uyumaya ve dinlenmeye çalış geçecektir takma kafana sakın.
Birde öğün atlamamak çok önemli az az sık sık atıştırmalıyız.

kılzar önerileriniz için teşekkürler, denemediğim hiç bişey kalmadı galiba. bugün biraz daha iyi sanki. dün gece rahat uyudum, uykusuzluk beni çok etkiliyor galiba.
darkcım az az ama sık yiyorum ben de. biraz araştırdım da en ufak sıkıntı bile etkiliyormuş sütümüzü. dikkat etmek lazım çok.
inşallah bu şekilde devam edebilirim biraz daha, hepinize bol sütlü günler diliyorum...

herkese selamlar
bence hepiniz benden daha şanslısınız normal doğum yaptım ve cok zor bi doğum geçirdim (doğumhaneden 2 saatten önce cıkamadım) üstüne cok ciddi sorunlar yaşadım neyseki şimdi tek sorunum bebeğime süt veremiyorum.henüz bebeğim 3.ayına yeni girdi ve yaptıysam sütüm yeni yeni gelmeye başladı. özetle benden tavsiye
! bol bol emzirin
! uyumaya calışın
! kim ne derse desin kulak tıkayım
! bol bol sıvı tüketin
! sütlü cay için (bende cok işe yaradı)
! rezene için
! düzenli yemek yemeği ihmal etmeyin (kiloları sonra verirsiniz ama cocuğunuzu sonra emziremezsiniz)
yeni bir yöntem deneyeceğim netten buldum eğer işe yararsa ayrıca belirtirim.

güzelim bulgur pilavı ye.. bol ayran iç ve moralini bozma gögülerin dolacak yine
birde helva yiyebilirisn herşeyden önce moralin düzgün olsun ve biraz yat uyu...
inşallah sütün gelicek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…