Sütüm az,emzirmem düzensiz

aynı dert bendede var ama benim şöyle bir problemim daha var doğumdan sonra göğüs ucum olmadığı için kalkanla meme verdim şimdi göğüs ucum var ama meme ucundan almıor bu sefer çok yoruluyor ve ben açmı doydumu hiç anlamıyorum

benim oğlusumda uyanık olduğu her an emmek istiyor ve bu bazen 2-3 saat sürüyor. 2-3 saatin sonunda memeden cektiğimde hala aranır halde oluyor bende mecburen mama verıyorum arada.o zaman rahatlıyor.birde gogsumde uyumak ıstıyor yerıne koyunca uyanıyor :s herkeste boylemı??

benim oğlusumda uyanık olduğu her an emmek istiyor ve bu bazen 2-3 saat sürüyor. 2-3 saatin sonunda memeden cektiğimde hala aranır halde oluyor bende mecburen mama verıyorum arada.o zaman rahatlıyor.birde gogsumde uyumak ıstıyor yerıne koyunca uyanıyor :s herkeste boylemı??

bunu bende yaşıyorum

dark canım vitamaltı dene eczanelerde var.üzüm suyu gibi asitli bişi.doktorum tavsiye etti banada.ısırgan otu tohumu.birde boza iç mutlaka çok faydası var.hoşaf iç.humananın çayını iç.benim zaten azdı.bunlarla çoğaltmaya çalışıorum işte.hadi kolay gelsin sana....

ya kızlar bizde gündüz çok iyi uyuyoruz ama gece olunca uyumuyor ya sütümde yetiyor
ama gece uyumuyor çocuk benide mahvediyor dün artık oturdum ben de ağladım yaa

bende yaşadım, sonra emzik aldık, şimdi arandığında emzik veriyorum, emzirmemi saate göre veriyorum, uyandığında ve uyumak istediğinde
bebeklerde emme refleksi çok kuvvetli olduğu için bunu gögsünde tatmin ediyomuş, emzik bunu yenmesinde görev yapıyomuş, acıktığında ise gögsüme alıyorum
kolay gelsin

Son düzenleme:
ya kızlar bizde gündüz çok iyi uyuyoruz ama gece olunca uyumuyor ya sütümde yetiyor

asorticim;
aynen ben de aynı durumdayım. gündüz her şey süper ama gece olunca benim minik prensesim. gözlerini kocaman açıyor ve asla uyumuyor. ilk hafta çok ağladım bende uyumuyor diye ama alıştım galiba bu hafta.3lere 4lere kadar uğraşıyorum, artık yorgun düşüp öyle uyuyor. gündüzleri zombi gibiyim valla.
40ı çıkınca geceyi gündüzü öğrenir diyo herkes. inşallah öyledir..

dark canım vitamaltı dene eczanelerde var.üzüm suyu gibi asitli bişi.doktorum tavsiye etti banada.ısırgan otu tohumu.birde boza iç mutlaka çok faydası var.hoşaf iç.humananın çayını iç.benim zaten azdı.bunlarla çoğaltmaya çalışıorum işte.hadi kolay gelsin sana....

malt içeceğini bende kullanıyorum tadını çok sevmesemde (sulandırılmış pekmez gibi geliyor bana tadı) yanında helva, humana, üzüm hoşafı vs vs. hiç olmayan sütüm azda olsa geldi, mama aralarında emziriyorum:KK43:(

bende yaşadım aynı şeyi, süt yoktu ama beyefendi bırakmadan uyumak istiyordu emzik verdik bizde,
o kadar uzun süre göğsünde kalmasına izin verme canım sonra iyice alışır zorlanırsın

en büyük problem senin su sütüm azaliyo demen! cünki bu beginde bitiyo oluyo. sen stres yaptikca sütün azalicak. inanki kendi kendine de masallah nekadar cok sütüm var postiv düsün!
su yuda ictikden sonra hic problem degil
saglikla büyüt kizini:)

en büyük problem senin su sütüm azaliyo demen! cünki bu beginde bitiyo oluyo. sen stres yaptikca sütün azalicak. inanki kendi kendine de masallah nekadar cok sütüm var postiv düsün!
su yuda ictikden sonra hic problem degil
saglikla büyüt kizini:)
Canım sütüm iyi de bebek bazen sürekli emiyo,uyumuyor, böyle zamanlarda yeni süt gelmeden tekrar meme isteyince sütüm yetmiyo.Normlde sütüm var ama düzensiz emme sorunumuz var :KK43:(

mama veriyosan kaşıkla ver, yada biberonun emdikçe geleni ile ver,
kolayca akan bineronla bebkler rahata alışıyomuş, ve emmekten tamaiyle vazgeçiyorlarmış,
inşallah sütün artar, rezene çayı, kimyon, tahin, helva mutlaka mutfağından eksik etme, gaz ve süt için
Kaşıkla veriyorum canım.Ama daha 3. yada 4. gün kaşığa bile alıştı.Memeyi verdim emmedi,ağzına alıyo ağzını sağa sola sallıyo memeden kendi kendine süt gelsin diye :)))
Öyle akıllılar ki kaşığa hemen alıştı memeyi emmedi :)) Çeşme gidbi aksın istedi.Bende mamayı kestim hemen.Ama şimdi ara ara veriyorum.Sütüm iyi Ceren düzenli emdiği zamnlarda yetiyor.

aynı dert bendede var ama benim şöyle bir problemim daha var doğumdan sonra göğüs ucum olmadığı için kalkanla meme verdim şimdi göğüs ucum var ama meme ucundan almıor bu sefer çok yoruluyor ve ben açmı doydumu hiç anlamıyorum
Naptın canım düzene bindi mi emzirmen ?Memeyi kabul ediyor mu?
Biz biraz daha rahatladık gibi ama mama takviyesine devam ediyoruz.

Aynen al benden de o kadar.ben artık saat tutuyorum.En fazla yarım saat,kırk dakika kadar emziriyorum bi göğüste.Aslında o bile fazlaymış sanırım da olsun.Yoksa hiç doyuramam.benimkide yerine yatırınca hemen uyanıp tekrar emmek istiyo.

Walla denemediğim bişey kalmadı nerdeyse.Sağol canım.Kızım izin verse de yeni süt oluşana kadar sorun olmayacak da izin vermiyo.

Benimkide gece 1-2 gibi bi uyanıyor sabaha kadar uyumuyo bi daha.Uyusa da bi saat felan anca uyuyor.

bende yaşadım aynı şeyi, süt yoktu ama beyefendi bırakmadan uyumak istiyordu emzik verdik bizde,
o kadar uzun süre göğsünde kalmasına izin verme canım sonra iyice alışır zorlanırsın
Ahh aah alsa emziği veriyorum da almıyo ki.Nasıl aldırabilirim?

Ben emziği reçele batırıyorum onun hatrına tadı geçene kadar emiyor sonra atıyor yine.
Habire meme istiyor nasıl düzelecek bu durum bilmiyorum gün 24 saat se ben 14 saat emziriyorum.

Kızlar görüyorum ki hepimizin yeni sorunu emzirme.
Ben de tecrübeli olanlara bazı şeyler danışmak istiyorum.

Öncelikle sütüm az diye,göğüslerime sıcak suya batırılmış pamuk sürdüm,ilk yaptığımda baya işe yaradı.O zaman banyo yapamadığımdan böyle yapmıştım.
İlk kez sütüm kaynadı.Annem böyle diyor.Kendi kendine akmasına.

Ama sonrasında sütüm yetmemeye başladı.Şimdi hiç kaynamıyor :KK43:(
Çünkü bebeğim düzensiz emiyor.ben 2-2,5 saatte bir emsin istiyorum ama uykudan uyandırmak mümkün olmuyor.
Çok nadir uyandırabiliyorum.

Sonrada bi uyanınca saatlerce göğsümde kalıyor.Arada çok az uyuyup hemen kalkıp tekrar emmek istiyor.Sütüm bitiyor-artık benim halim kalmıyor.

Şimdi birde göğsümde uyumak modasını çıkardı.emerken uyuyor ama meme

ağzında.Çıkaramıyorum.Saatlerce öyle bekliyoruz ki ağzından çıkarsın.

Öyle kucağımda yatıyor,arada bi iki emiyor

Sütü arttıracak ne gibi tavsiyeleriniz var.

Birde emzirirken nasıl bir yol izlenmeli,bir memeyi emip bitirdikten sonra mı diğerine geçmeli?Ben rastgele davranıyorum.

Bazen biri bitince diğer memeye geçerken bazen de bitmeden geçiyorum.
Birde her emzirmede her iki memeyi boşaltmaya da cesaret edemiyorum ya birazdan kalkıp emmek isterse diye.

kızlar merhaba ben sizden 3 ay önce doğum yaptım birazcıcık daha tecrübem var :)
ama zaten sen yaptığın hatayı da sölüyorsun biri bitmeden diğerine geçiyorsan ve her seferinde de aynı göğsünü verip vermediğini bilmiyorsan o zaman ne anlamı kaldı bilinçli anneyiz demenin ....ne yap biliyormusun ?gögüs ped i kulanıyorsan yada başka bişi kullanıyorsan gögsüne emzirip bitirdikten sonra göğsüne o ped i koy yada bez parçasını ki bi daha kine diğer göğsün boş pedsiz görünce onu emdiresin :KK66:
1 kaşık pekmezin içine alabildiğince çörek otunu koyup yutun ....
bir bardak sıcak kaynamış suya hemen anason atın bir kaşık bunu aynı şekide rezene de yapın .....
humana dediğiniz çay da zaten anason rezne ve melisadan oluşuyorrrrr eğer bişey sormak isterseniz baana ağustos annelerinden ulaşabilirsiniz ...bebişlerimiz bizi emdikçe sütümüz artarrrrr unutmayın kızlar öptüm hepinizi::::)))):emir_bebek:

Ben emziği reçele batırıyorum onun hatrına tadı geçene kadar emiyor sonra atıyor yine.
Habire meme istiyor nasıl düzelecek bu durum bilmiyorum gün 24 saat se ben 14 saat emziriyorum.
Ben de ialcını çok seviyor gaz ilacı metsil i ondan sürüyorum üzerine bi sğre emiyor :))
ama ilaç dozunu da bunu göze alarak düşürüyorum.
Annem şekerli suya batırıp verdi de ben kullandığı şeyleri tercih ediyorum.geçen mamasına batırdım.Onu o kdar beğenmedi.Şeker zararlı diye batırmak istemiyorum.

kızlar merhaba ben sizden 3 ay önce doğum yaptım birazcıcık daha tecrübem var :)
ama zaten sen yaptığın hatayı da sölüyorsun biri bitmeden diğerine geçiyorsan ve her seferinde de aynı göğsünü verip vermediğini bilmiyorsan o zaman ne anlamı kaldı bilinçli anneyiz demenin ....ne yap biliyormusun ?gögüs ped i kulanıyorsan yada başka bişi kullanıyorsan gögsüne emzirip bitirdikten sonra göğsüne o ped i koy yada bez parçasını ki bi daha kine diğer göğsün boş pedsiz görünce onu emdiresin :KK66:
1 kaşık pekmezin içine alabildiğince çörek otunu koyup yutun ....
bir bardak sıcak kaynamış suya hemen anason atın bir kaşık bunu aynı şekide rezene de yapın .....
humana dediğiniz çay da zaten anason rezne ve melisadan oluşuyorrrrr eğer bişey sormak isterseniz baana ağustos annelerinden ulaşabilirsiniz ...bebişlerimiz bizi emdikçe sütümüz artarrrrr unutmayın kızlar öptüm hepinizi::::)))):emir_bebek:
canım ben zaten bu konuda yeterli bilgim olmadığı için açtım bu konuyu sizlere sormak için
rezene ıhlamur humana hepsini içiyorum ayrıca elma çayı da.
çörek otunu denerim teşekkürler.
Şimdi iyice bitiriyorum göğsümü sonra diğerine geçiyorum.geçenlerde Bi Arkadaşım(PAPATYAMM) Bana bu konuyla ilgili bi link göndermişti sağolsun.Ordan baya yararlandım bu konuda
Takılırsak ağustos annelerine de uğrarız..

Peki benim size bir sorum olacak. Benim bir göğsüm di,ğerinden daha büyük ve onda dah çok süt oluyor. Kızım küçük göğsü bir emmede bitiriirken büyüğü bitirmesi neredeyse 3 emme sürüyor ve o bitirene kadar 3 emme üstüste o büyük göğsü veriyorum. Sizce doğru mu yapıyorum. Yoksa benm onu daha çok verdikçe bitsin diye ona daha mı çok süt geliyor.

Peki benim size bir sorum olacak. Benim bir göğsüm di,ğerinden daha büyük ve onda dah çok süt oluyor. Kızım küçük göğsü bir emmede bitiriirken büyüğü bitirmesi neredeyse 3 emme sürüyor ve o bitirene kadar 3 emme üstüste o büyük göğsü veriyorum. Sizce doğru mu yapıyorum. Yoksa benm onu daha çok verdikçe bitsin diye ona daha mı çok süt geliyor.

benim okuduğum kadarıyla Julicim doğru olanı yapıyorsun.
neden böyle dedim.Çünkü okuduğum yerde bi
sonraki emzirmede son emzirdiğin göğüsten başlaman gerekiyor göğüs tam boşalsın diye diyordu.

Mamayı kaşıkla veriyordum,son günlerde iyice işkence olmaya başlamıştı.her tarafı batırıyordu,ağzını yüzünü sallıyordu.Kaşık nerdeyse boğazına kadar girecek bi gün.

biberonla vermeyi daha önce bi kez denemiştim ama olmamıştı sert olduğu için ememedi onu.

Çareyi Annemin aldığı wee biberon ucunda buldum.annem 2 numarasını almış.Göğüs ucu büyük olduğundan kızım benzer şeyleri istiyor.

emzikdede aynı şekilde çözüm bulduk.Önce bakkal emziği aldık baktık emiyo.Ama ben kıyamadım illede markalı emzik emsin diye uğraştım. wee vardı emziğimiz.bi iki ağzına alıp geri atıyordu.Sonra bu sefer de emziğin 2 numarasını aldım.Şimdi kızım yavaş yavaş emziği emiyor :) Biraz olsun rahatladım.
Ee kızımın da bi standardı olduğunu böylece öğrenmiş olduk :KK70:D

X