sürekli abur cubur yeme

sanayitostu

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2024
246
260
25
selam kızlar..
bu aralar o kadar çok canım abur cubur istiyor ki çok oburum ama aşırı derece anlatamam.. başta pms dönemi dedim geçiştirdim ama reglden sonra da devam ediyor ben sürekli bir şeyler yemek istiyorum. bu hem sağlıksız hem de zayıf değilim zaten kilo alıcam iyice. sporda konuşurken herkesin bu dönem böyle olduğunu falan söyledi hocam sizde de var mı bir buçuk aydır falan böyle bir durum

selam kızlar..
bu aralar o kadar çok canım abur cubur istiyor ki çok oburum ama aşırı derece anlatamam.. başta pms dönemi dedim geçiştirdim ama reglden sonra da devam ediyor ben sürekli bir şeyler yemek istiyorum. bu hem sağlıksız hem de zayıf değilim zaten kilo alıcam iyice. sporda konuşurken herkesin bu dönem böyle olduğunu falan söyledi hocam sizde de var mı bir buçuk aydır falan böyle bir durum
İnsülin direnci olabilir, değerlerinize baktırın derim ...

Ustteki yoruma katılıyorum değerlerinize baktirmak ilk secenek bence. Zaman zaman benim de böyle donemlerim oluyor, aşırı çikolata cips tükettiğim, pcosluyum kiloma dikkat etmeye calısıyorum zaten zor veriyorum, boyle dönemlerde demekki vucudumun şu an buna ihtiyaci varmış diye düşünüyorum açıkçası. Asla yememeliyim vs demek beni daha çok itiyor onlara. Arada böyle dönemler bence olabilir hep olmamak şartıyla :)

Bazen öyle atak gibi geliyor, muhtemelen en başta kendimizi tutmayıp bağımlılık oluşturuyoruz evet.

Sonra ben bakıyorum ki enerjim dipte, zırt pırt migrenim tutuyor, gerginim, bi çeki düzen veriyorum kendime.

İnsülin direnci olabilir, değerlerinize baktırın derim ...
Kesinlikle katılıyorum. Bazı zamanlarda bende geçiriyorum böyle ataklar . Gözü dönüyor insanım . Şekerime batırdım 101 çıktı yani sınırda çıkmış . Doktorum hemen yediklerine dikkat etmen gerekiyor demişti malesef paketli gıdalar hep bizi bu hala sokuyor . Şimdi glifor verdi onu kullanıyorum şeker hastası değilim ama müsaitim . Dilim uyuşuyor ve elim ayağım boşalıyor titriyor .
Bazen öyle atak gibi geliyor, muhtemelen en başta kendimizi tutmayıp bağımlılık oluşturuyoruz evet.

Sonra ben bakıyorum ki enerjim dipte, zırt pırt migrenim tutuyor, gerginim, bi çeki düzen veriyorum kendime.

Valla arada yoğun bir şekilde bu ataklar geliyor bana da, o dönemlerde hatta spora falan da gitmek istemiyorum.

Tamamen duygusal yeme olayı bunun da farkındayım ama aşabilene aşkolsun Bazı insanlar çok dirayetli birden kesiyorlar helal olsun onlara

Bana da bazı dönemler atak gibi geliyor. Yiyorum sonra geçiyor. Bu aralar saldım ama ya tatildeyiz diye. Okul başlasın kontrollü şekilde beslenmeye devam edeceğim inşallah 🫠 mesela bu aralar yine vurdu kendimi meyveye verdim 😅

Bende bu aralar enerjim dipte gerginlik vs beslenme kaynaklı olduğunu mu düşünüyorsunuz

Benimde böyle çok ataklarım oluyor 😂 özellikle evde yanlızsam sevdiğim bir dizi izliyorsam mutlaka abur cubur yerim dışarıdan yemek söylerim 😂 Yanında hep şişe ile su olsun su iç canın birşey istedikçe. Ben kendimi böyle durduruyorum

Valla kanka

1. Açsan ana öğünde yeterince yememişsen o zaman gidip saldırman normal. Ana öğünden aç kalkma.

2. Paketli gıdalardaki katkı maddeleri gerçekten bagımlılık yapıyor yedikçe yiyorsun ... cips kola jelibon vb eve kesinlikle alma. Onların yerine bitter cikolata , kaliteli meyveli yoğurt benzerlerini alabilirsin.

X