Süper Doyurucu Salata-Resimli

frambuaz

SIKINTI ve MUZ KABUĞU
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2008
4.217
25
Diyette insan salata lafını duyunca burun kıvırıyo ama inanın diet yapmayanlar hatta sebze sevmeyenler bile bayılarak yedi bu salatayı. Salatadan çok yemek gibi zaten. Çok besleyici. Deneyince ne kadar tok tuttuğuna siz bile şaşıracaksınız....
Bu arada, tarifi yazayım derken ocaktaki yemeği yaktım iyi mi.....

Öncelikle yeşil mercimeğin ve buğdayın haşlanmış olması gerekiyor. Ben bol bol haşlayıp küçük poşetlere paylaştırıp buzluğa kaldırıyorum. Salatayı yapacağım zaman buzluktan çıkarıyorum.

aysberg
havuç
kara lahana
kereviz
haşlanmış yeşil mercimek
haşlanmış aşurelik buğday
bir kaç çay kaşığı sebzeli tuzot
3 kaşık diyet yoğurt( ya da bi kaç dilim küp küp doğranmış beyaz peynir)
susam
çörekotu

Aysbergi, rendelenmiş havucu, rendelenmiş çiğ kerevizi(böylece vitamini ölmemiş oluyor), kara lahanayı, mercimek ve buğdayı karıştırıyoruz.Tuzot ve diyet youğrdu (ya da peyniri)da ekliyoruz.Susam ve çörekotunu da serpiyoruz. Alın size süper bi diyet yemeği...Umarım beğenirsiniz. Afiyet olsun.

Son düzenleme:
img0241mv3.jpg

iyi oldu.teşekkürler... bunuda yapayım ben..... şu anda bir kase salata yiyordum bende....salata benim ana yemeğim. bayılıyorum ,salatalara....

anam bu salata tabiki diyet olur. içinde o kadar malzeme varki hazırlama aşamasında epey kalori harcanır. hazırlanan salatanın doyuruculuğuda üztüne eklenince çifte zayıflayacaksınız kızlar... hadi bakalım koyulun mutfaklara. hihoyyyt

X