Süper annelersiniz

Allah düşmanımın başına vermesin bu dış gebeliği neler umuyorken neler buldum ya :KK43: hala dikiş acılarıyla cebelleşiyorum. O sancıyla doktor çocuğunun bidaha olması zor dedi bende ameliyat olmayım ozaman diyordum çok kötüydü ya

ayy canim yaa
cook buyuk gecmis olsun
ee anlayamamislarmi yaa
bunca zaman icindemi beklemis
yaa nasil oldu cok uzuldum canim ya unutma tek yumurtayla gebe kalanlarcook uzme kendini
ee yani o disgebelik oldugunu biliyormuydun sen yaa

arkadaşlar size kötü haberlerim var biliyorsunuz enson doktor hadi atlattin kürtaja gerek kalmadı demişti hatta böyle kürtajsız kurtulduğuma sevinip sadaka bile vermiştim ana bir hafta sonra yani bu cuma sabahi bir sancı solumda duramıyorum hastaneye gittim dış gebelik hemen ameliyat şoka gireceksin yoksa 1 saate kadar. Başka doktora gittim yanlış teşhis olmasın diye oda hemen ameliyat dedi sol tüpüm sol yumurtalığım açık karın ameliyatıyla alındı çok acılar yaşadım o sancılar o sancılar varken 3 kere alttan muayeneler, ameliyat, sonrası dikiş ağrısı ve artık çocuk olmasıda çok zor dedi :KK43:(( çok kötü oldum. Sağla şansım var ama %60düşmüş şans yani
ay canim gecmis olsun cok üzülsüm arkadasim benim Allah sifa versin canim

arkadaşlar size kötü haberlerim var biliyorsunuz enson doktor hadi atlattin kürtaja gerek kalmadı demişti hatta böyle kürtajsız kurtulduğuma sevinip sadaka bile vermiştim ana bir hafta sonra yani bu cuma sabahi bir sancı solumda duramıyorum hastaneye gittim dış gebelik hemen ameliyat şoka gireceksin yoksa 1 saate kadar. Başka doktora gittim yanlış teşhis olmasın diye oda hemen ameliyat dedi sol tüpüm sol yumurtalığım açık karın ameliyatıyla alındı çok acılar yaşadım o sancılar o sancılar varken 3 kere alttan muayeneler, ameliyat, sonrası dikiş ağrısı ve artık çocuk olmasıda çok zor dedi :KK43:(( çok kötü oldum. Sağla şansım var ama %60düşmüş şans yani

Çok üzüldüm çok geçmiş olsun arkadaşım.Üzülma sağ ile de olsa çocuğun olma ihtimali var Rabbim istersen herşey güzel olur.

ya şüphelenmişlerdi ama teşhis edememişlerdi teşhis etmek zor çünki ilk haftalarda rahimde görülmemişti zaten bebek ilk gittiğimde kanamamda olmuştu hemen dktoro gtmştim ya bebek çok küçük old. için yada dışgebelik old. için görülmüyor 3-4 gün sonra gel dedi. Ben 2 gün sonra zaten 2 parça düşük oldu hemen tekrar doktora gittim iyi kendi düşmüş bu ilaçlarıda kullan dedi içinde parça kaldıysa onları atar dedi gönderdi beni. 1 hafta iyiydim ayaktaydım hiç bişeyim yoktu sonra bir sancı işte malum sonuç oldu. Ama doktor hatası var yani o hcg değirini sıfıra indirmeden beni bırakmaması lazımmış. Ginede sonuç ameliyat olcakmış ama her halikarda :KK43: iyiki bir kızım var yoksa dahada üzülürdüm çok üzücü ya

ameliyatlıyım ya korunmam lazım zaten en az 6 ay hatta 1 sene. Ben birdaha hamile kalsamda korkarım artık hamile kaldım başıma gelmeyen kalmadı çok acılar çektim. kızımı normal doğurmuştum Normal doğuum falan bunun yanında acı değilmiş. o sancılar tüpün içinde büyüyo ya yırtmış tüpümü parçalamış iç kanamam başlamış Anne ölümlerinin yüzde 40ının sebebiymiş yani. Yoğun iç kanamam vardı canımı kurtardığıma mı sevineyip tüplerimin gittiğinemi üzüleyim. Ya bu yumurtalığın birinin gitmeside adet düzensizliği yapıyormuş. Bilgisi olan varmı sol tüpü ve sol yumurtalığı gidenlerle ilgili

ameliyatlıyım ya korunmam lazım zaten en az 6 ay hatta 1 sene. Ben birdaha hamile kalsamda korkarım artık hamile kaldım başıma gelmeyen kalmadı çok acılar çektim. kızımı normal doğurmuştum Normal doğuum falan bunun yanında acı değilmiş. o sancılar tüpün içinde büyüyo ya yırtmış tüpümü parçalamış iç kanamam başlamış Anne ölümlerinin yüzde 40ının sebebiymiş yani. Yoğun iç kanamam vardı canımı kurtardığıma mı sevineyip tüplerimin gittiğinemi üzüleyim. Ya bu yumurtalığın birinin gitmeside adet düzensizliği yapıyormuş. Bilgisi olan varmı sol tüpü ve sol yumurtalığı gidenlerle ilgili

Canım Arkadasım,

Cok gecmiş olsun cok uzuldum ama Allah korumus canım daha kotusude olabilirdi.Hiç uzulme benim halamın kızıda aynı seyi yasadı ve 8 ay sonra haile kaldı ve problem olmadı kendine cok dikkat et su anda.Tekrar gecmiş olsun cnm.

benim düşenlerede ikiz erkek ti diyorlar arkadaşlar nurayın takvimiyleydi yani deniz atı gibi daha şekilli oluyorsa erkek miş eğer düşen daha et gibi ise kız oluyormuş diyorlar ama sonuçta tabi net bişey değil. ama bencede erkekti rüyasında eşim ben düşükleri yapmadan önce ikiz erkek çocuğu görmüştü.

benim düşenlerede ikiz erkek ti diyorlar arkadaşlar nurayın takvimiyleydi yani deniz atı gibi daha şekilli oluyorsa erkek miş eğer düşen daha et gibi ise kız oluyormuş diyorlar ama sonuçta tabi net bişey değil. ama bencede erkekti rüyasında eşim ben düşükleri yapmadan önce ikiz erkek çocuğu görmüştü.
evet canım öyle derler bende duydum.ya sonuçta çıksın çıkmasın nurayla alakası yokki.kız baştan yazmıştı.ben bu yötem tutar tutmaz demiyorum sadece adamların hangi düzene göre takvim hazırladığını çözdüm diyo kız.takvimi icat etmedi ki.sorumlusu tabiki o değil.
özlembay inşallah serhat drun sana yardımcı olur.ama belkide kendi erkek bebek konusunda ün yapmış biri olarak bu takvimi onaylamak istemeyebilirCADIARZU..o yüzden kafa karıştırıcı konuşmuşta olabilir. zaten nerdeyse takvim kadar para harcayacaksın galiba.yumurta takibi çatlatma iğnesi git gel...

evet canım öyle derler bende duydum.ya sonuçta çıksın çıkmasın nurayla alakası yokki.kız baştan yazmıştı.ben bu yötem tutar tutmaz demiyorum sadece adamların hangi düzene göre takvim hazırladığını çözdüm diyo kız.takvimi icat etmedi ki.sorumlusu tabiki o değil.
özlembay inşallah serhat drun sana yardımcı olur.ama belkide kendi erkek bebek konusunda ün yapmış biri olarak bu takvimi onaylamak istemeyebilirCADIARZU..o yüzden kafa karıştırıcı konuşmuşta olabilir. zaten nerdeyse takvim kadar para harcayacaksın galiba.yumurta takibi çatlatma iğnesi git gel...

Katılıyorum arkadaşaım umarım ilk ayda tutar da iş biter tutmazsa her ay doktor parası yok git yok gel.Bana dua edin kızlar sizce Cuma günü kanda gebelik testi yapayım mı?????

serdal canım ınsallah tutturmussundur:teselli:
bu kadar merak ediyorsun kan testi yaptır derim

Hoşgeldin Nuray ya yaptırayım dedim şimdi hasteneyi aradım da illa k.Doğum'dan randevü alıp sonra gitmek lazımmış.Bakalım gelecek haftayı beklersem sanırım idrar testiyle çıkar zaten .Hem daha az zaman alır hem de ekonomik.Herşeyi boşver ya korkuyorum da aslında....

asi kadın bence sen kesin hamilesin
tarihlerine baktım kutuplasma yok tahmin yapamıyorum o yuzden
notr bır gune denk gelmiş

Nuraycım merhaba cnm,

Cts dr a gittim yumurtlama takibi için.Tam bu ay takvim tarihini geciktirerek denk getirmiştim ki dr ustten muayenede 1 ad miyom var dedi.Ayrıca gogsume baktı ve su geldi (5 ay once dusuk yapmıstım)buda hamile kalmanı engeller dedi ve bana pardorel di galiba bir ilaç verdi kessin diye.Miyom için alttan muayene gerekli dedi cts tekrar gitcem.Su anda bişey soyleyemem dedi ama her 3 kadından birinde var bu dedi.Şimdi internetten baktım miyom için ur diyor bazı kişilerde kist diyo bişey anlamadım.Sence durumum ne cnm?

misswoman yaa ne kadar uzuldum anlatamam...cok buyuk gecmis olsun canim...Allah seni kizina bagislamis, bu dis gebelik isi cok tehlikeliymis sen olabilir diye bahsettiginde okumustim internetten. Ama ben si sag/sol yumurtalik davasini okurken binlerce mesaj okudum internetten. tek yumurtalikla hamile kalan o kadar cok kisi varki hic canini yorma bunun icin. sen yerki iyiles, onunda sirasi gelecek dert etme..

arkadaslar, benden hala pembe akinti geliyor. bu sabah yaptigim testte negatif cikti. yani ikinci cizgiden hic eser yok...benim son adet tarihim 18Mart ama asil normal kanama 22Mart. Yani 18'den 22'ye kadar sadece pembe akinti olmustu. Luteal fazim hep 14gun oldugu icin bu akinti cok erken benim icin ama hic hamilelik belirtisi de yok artik. gogusler normal, bel ve kasik agrisi yok. bir daha yapmiycam artik test falan, bekliyeyim bakalim ne olacak...

samira abla ben hamilemiyim:)))

ben 5 nisanda adet oldum bugün 12. günüm:)))))

abla banada bi baksana hamilemiyim :)))))

karnımda bi ağrı varya hayırlısı ne ağrısı acabaa...klomenın etkisi 6 ayy sürermiş ay inş...

özlemcim canım benim diş etleriyle problem çıktı o yüzden ertelemek durumunda kaldım.zaten adetimde düzensizleşti vardır bundada bir hayır herhalde.
misswoman canım geçmiş olsun üzüldüm.moralini bozma canım.arkadaşların dediklerine katılıyorum tek yumurtayla hamile kalan çok kadın var.
nuraycım valla helal olsun sana ya şu takvim için uğraşıyorum uğraşıyorum çözemiyorum bir türlü gece yatarken bile hesap yapıyom.birde nuraycım ya ben 3 aylık bi takvim siparişi daha versem günlerin denk gelme şansı olurmu ya.doğal yollarla denk gelmesini istiyorum ama.geciktirici falan kullanıp sonraki aylarda düzenim bozulsun istemiyorum.çünkü gebe kalma şansı çok yüksek değil ya.

civcivim yaa cok zor bir hesaplama herhalde o. bende cok ugrastim birseyler bulabilmek icin ama denk getiremedim. valla kagitlar dolusu numaralar hala duruyor cekmecede. buradaki forumlari arastirdim belki ayni dogum tarihinde birilierinin takvimi vardir diye yok. birde babychoice'un diger ulkeler icin olan web sitelerine baktim. hani ornek takvim koyuyorlar ya oraya belki benim dogum tarihimde takvim vardir diye am yok..yok..yok..yani ben erkek tarihlerini bile bulsam butun diger gunlerde deniycem, tek kesin erkek gununde denemeyeyim yeter.

ozlem canim prolaktinin yuksek sanirim senin yani sut hormonu.bu ilacla dusurulebiliyor ama ha deyince duser mi onu bilemiyorum:sm_confused: tam tarihler denk gelmisken kotu oldu bu..
miyomla kist de ayni sey degil kist yumurtaliklarda oluyor ciddi bir kist degilse adetle atiliyor ama miyom rahimde olan bisi.hamile kalmaya engel olustururmu inan onu bilmiyorum bildigim tek sey ara kanamalara sebep olmasia.s sende oluyor mu hic?
o kadar caba sarfettin insallah bunlar hamile kalmana engel olmaz:teselli:

Günaydın Cnm,

Evet cok ugrastım takvim tarihlerini denk getirmek için ve takvimin basladığı gun 14. gunum yani tam yumurtlama gunum.Canım dr u tekrar aradım endişelenip bu her 3 kadından birinde var endişelenme cts tam anlıycaz işin boyutunu dedi.Hayırlısı cnm.
Prolaktinim yuksek olunca kesin hamile kalamzmıyım mı demek yoksa zor kalırımmı demek oluyo cnm.Tabi cok yuksek değildir.Ben 5 ay once dusuk yaptım bundan dolayı sutum var ama gogsumden cok sıkınca az bir sıvı geliyo.Kanamam hiç olmuyor.Birde dr bu sezeryanından kalma olabilir dedi.Ne alaka insan sezeryan olunca miyommu cıkıyo.

Günaydın Cnm,

Evet cok ugrastım takvim tarihlerini denk getirmek için ve takvimin basladığı gun 14. gunum yani tam yumurtlama gunum.Canım dr u tekrar aradım endişelenip bu her 3 kadından birinde var endişelenme cts tam anlıycaz işin boyutunu dedi.Hayırlısı cnm.
Prolaktinim yuksek olunca kesin hamile kalamzmıyım mı demek yoksa zor kalırımmı demek oluyo cnm.Tabi cok yuksek değildir.Ben 5 ay once dusuk yaptım bundan dolayı sutum var ama gogsumden cok sıkınca az bir sıvı geliyo.Kanamam hiç olmuyor.Birde dr bu sezeryanından kalma olabilir dedi.Ne alaka insan sezeryan olunca miyommu cıkıyo.

özlemcim eğer imkanın varsa başka bir dra daha gitsen ve bu miyom prolaktin meselesini bi danışsan.:uhm:.
denk gelmişken hazır bu ay kaçırma yaafisfisfis
ben hamile kalmadan önce bendende sıvı gelmişti memeden.ama aklıma hiç gelmedi.yoksa ben düşükten sonra uzun zaman hamile kalamamın sebebi bumuydu

özlemcim eğer imkanın varsa başka bir dra daha gitsen ve bu miyom prolaktin meselesini bi danışsan.:uhm:.
denk gelmişken hazır bu ay kaçırma yaafisfisfis
ben hamile kalmadan önce bendende sıvı gelmişti memeden.ama aklıma hiç gelmedi.yoksa ben düşükten sonra uzun zaman hamile kalamamın sebebi bumuydu

Canım Merhaba,

Dr umu değiştiremem çünkü çok iyi bir dr 1 ay önce baska bir dr a gittim ama bu dr ne miyomu gördu nede gögsune bakalım sut varmı demedi.Hiç bir problem yok dedi.Bu adam cok cok iyi bir dr.Ayrıca cinsiyet belirlemede yardımcı oluyor.Bana catlatma iğneside vericek.Tam olarak hamile kalamazsın bu ay demedi.Cumartesi karar vericez dedi.Sonucta bu ay hamile kalmam için sutu kesen bir ilaçta verdi.Bakalım 2 gun sonra ogrenicez.
Nuraycım sana bir sorum var canım esim sakallarında alerji gibi bir problem nedeniyle yaklasık 10 gundur antibiyotik içiyor.Biliyosun ben erkek bebek istiyorum bu bir sorun yaratırmı acaba

X