Süper annelersiniz

Canım merhaba,

Ne mutlu faydası olursa tabi ismi burdan cok fazla belirtmemk lazım isim ve tel isteyene özelden ver dr a zararı olabilir.Cok tatlı bir adam degil mi.Bana cts gelince ilşki hakkında tavsiyelerim olucak dedi.Sana bişey dedimi ilşki konusunda birde bana sagdan yumurtlarsan avantaj dedi sen ne taraftan yumurtladın.Catlatma ignesini dısarda vuruluyoruz peki sonra bakıyormu catladımı diye?

Ya özlem sana klomen vermedi mi klomen kullanmadan mı çatlama iğnesi yapacak????

Arkadaşlar bence bu çatlama iğnesiyle ovülasyon testi aynı şey her ikisinde de yumurtlanacak günü tespit etmeye çalışılıyor.Çatlama iğnesi yapıldıktan sonra ilk ve ikinci 24 saatle ilişki öneriliyor.Aynı şey ovülasyon testin de de var o da 24-36 saat öncesiniş veriyor.Ben 2 ay çatlama iğnesi oldum ama hamile olamadım.Bir de çok zahmetli bence ...Sizler ne diyorsunuz bu konuda????

Canım,

Her zahmete katlanıcaz bunla uğraştıktan sonra artk.Catlatma iğnesi daha önce hiç olmadım.Nasıl bişey bu.

evet çok tatlı bir adam bende beğendim. Bize ilişkinin gününü ve saatini söyledi bana ikinci gitmemde alttan ultrasonla baktı bu ay sağ yumurtalığımın büyük olduğunu bunun şansını artırdığını söylemişti iğneyi eczanade vuruldum. bakmadı bana bilmiyorum

Hadi hayırlısı arkadasım.Hepimizin gönlündekini verir rabbim insallah.Tabi herseyden önemlisi sağlıklı evlatlar versin inşallah.Sağda erkek oluyor demekki sağa yat dedimi sana.İğneden kac saat sonra ilşki dedi cnm birde agrı felan oldumu.İnsallah hamissindir.

Canım,

Her zahmete katlanıcaz bunla uğraştıktan sonra artk.Catlatma iğnesi daha önce hiç olmadım.Nasıl bişey bu.

Çatlama iğnesi dedikleri LH hormonu aslında bu hormonu vererek yumurtanın 24ile 36 saat arasında çatlamasını sağlıyor.Ama bana adetin 5. günü klomen verdi yumurta belli bir büyüklüğe gelince de iğneyi vurulmam için gün verdi.bence ovülasyon testi ile aynı inşallah ilk vuruluşunda tutar ...Ha iğne çok zor bulunuyor doktor da söylemiştir sana şimdiden al.

Hayır cnm klomen vermedi bana benim yumurtalarım kendiliğinden gelişiyor zaten sadece catlatma iğnesi olcam

İnşallah tutar özlembay ....Ben 2 ay vuruldum klomen de kullanınca çok ağrı yaptı bana,ve de hamiş olmayınca sitrese girdim bu ay takvim tarihlerim tutarak ve Ovülasyon testi ile denedik son adet tarihim 28 Mart bakalım haftaya belli olur inşallah hepimizin tutar....

Hadi hayırlısı arkadasım.Hepimizin gönlündekini verir rabbim insallah.Tabi herseyden önemlisi sağlıklı evlatlar versin inşallah.Sağda erkek oluyor demekki sağa yat dedimi sana.İğneden kac saat sonra ilşki dedi cnm birde agrı felan oldumu.İnsallah hamissindir.

merhaba ,ben sordum dr a sağa yatınca erkek oluyomuş dedim hayır böyle şeye inanma dedi 24 saat sonra ilişkiye giriyosun. iğne mormal iğne zaten vurdurduğunda biraz acır ama ben 1 aydır çok kötü kasık ağrısı çekiyorum hastaneye gitmiştim tahliller yaptırmıştım idrarda enfeksiyon kan tahililmde yüksek çıktı yani gebelik testi iki hafta önce yaptırmıştım doktoruma sordum o da aldanma çatlatma iğnesinde gebelik hormonu var ondan yüksek çıkmıştır adet günün 10 gün geçmesini bekle demişti bakalım bugün adet günüm olmadım

mimoza'cim...hamileligini ilk ogrendiginde canin neler cekiyordu hatirliyormusun? yani daha hamileligin ilk haftalarinda.

canım ben sigara kızartma soğan sarmısak ekmek ve çikolatadan tiskindim.
sabah peynire çok aşerdim.tuzlu ekşi şeyler ve yoğurt.deli gibi yoğurt yedim.etten tavuktan balıktan tiskindima.s
sonra portakal çok yedimyayla çorbası ilaç gibi geliyodu.su içtim hemde çok.galiba tuzlu ekşi çok yiyince hararet basıyodusırnaşık şey.ilk dönemde oldu bunlar.şu anda tatlıya düştüm ama iştahım açıldı ondandır:smiley-cool:
zaten ilk dönemdeki aşerme sayılır galiba.şu an ne versen yerim:icecream:

Ben de sana katılıyorum takvimi aldığında içinde bir açıklama veriyorlar 76 saate kadar döllenme ihtimalini düşünerek hesaplanmıştır diye bence o açıdan senin var olan o 2 gününü yazmamışlar...
bende öyle düşünüyorum.başka bir neden olacağını sanmam.aslında böyle oldumu daha da güveniliyor az da olsa verebilirlerdide nasıl olsa para iade garantisi veriyorlar.

canım ben sigara kızartma soğan sarmısak ekmek ve çikolatadan tiskindim.
sabah peynire çok aşerdim.tuzlu ekşi şeyler ve yoğurt.deli gibi yoğurt yedim.etten tavuktan balıktan tiskindima.s
sonra portakal çok yedimyayla çorbası ilaç gibi geliyodu.su içtim hemde çok.galiba tuzlu ekşi çok yiyince hararet basıyodusırnaşık şey.ilk dönemde oldu bunlar.şu anda tatlıya düştüm ama iştahım açıldı ondandır:smiley-cool:
zaten ilk dönemdeki aşerme sayılır galiba.şu an ne versen yerim:icecream:

sagol tatlim ya...ben bir kere daha test yapicam bu sabah ilk idrarla. cunku hala acik kahverengi akintim var. ilk hamileligimde ilk gunden sonra akinti cok koyu kahverengi olmustu. bunda hala bir degisiklik yok. Hamile degilimdir belki...
Bende ogluma hamileligimde ilk gunlerde deli gibi tursu yemistim. simdi de nedense canim cok et cekiyor. testin sonucunu yazarim buraya...

:uhm:yani bu takvimin palavrayla insanlardan para toplamak anlamına geldiğini söylemiş.
çok kötü bir durum ya insanların duygularıyla oynuyorlar desene.bebek doğduktan sonra parayı iade etsen nolur:kızgın:
nuraydan olsun asıl yerinden olsun onlarca takvim alan oldu.bir tane elimizde aregon var hamile.o kadar takvim için sıraya girenler nerdesiniz..kızcağaz günlerce takvim yaptı ona buna hiç bir allahın kuluda tuttu tutmadı dememiş.madem uygulamayacaksın neden kıza bu kadar zahmet verdirdiler anlamıyorum.bu takvim işi neredeyse bir yılı buldu.hiçmi uygulayan tutturan yada tutturamayan yokCADIARZU
sayfalarca takvim dağıttı nuray.o günleri hatırlıyorum.demekki kız boşuna isyan etmemiş.

her neyse galiba bu cinsiyet işi için öncelikle diyet sonra yumurtanın yeri ve ilişki zamanı belirleyici.bakalım aregon arkadaşı sabırla bekleyelim.CADIARZU

hay agzina saglik be Aaregon...millet laf olsun diye takvim almis demek. kimse cikip kardesim ben senin tarihlere gore hamisim demiyor. uygulamaya calisanda yok hic meydanda bizim burdaki birkac arkadastan baska. anladik tamam denk getirmek zor ama hic degilse dene demi ama...

Günaydın Canlarım,

Hala 20 yaş dişimde çektirmeme ragmen hafif agrılar var.İnsallah bir problem olmaz bugun dişçiye tekrar ugrayacagım.Takvim meselesine gelince ben bastan beri cok inanmıyorum.Sadece dogum tarihine göre bir de labaratuvarda ne arastırıyor bu insanlar.Ama tabi yine de ben heryolu beraber denemek istediğim için takvim tarihine denk getirdim tam yumurtlama donemimi ama sadece takvime guvenip ilşki tavsiye etmem
ben yumuta catladıktan sonra ilşki yontemiyle erkek olucagına cok inanıyorum.Cevremde ve bu sitede biraz arastırdım yumurta catlatma iğnesi olup 24 36 saat sonra ilşkiye girenler tabi bundan 4 gun once yani iğneden ilişki olmayacak bunu yapanların nerdeyse hepsi oğlan 1-2 kızı olanda var bunlarda cok asidik diye dusundum.Sizde cevrenizde arastırın bunu ve yazın bakalım anket gibi bişey yapalım.
Takvim dogru degil diyemiyorum ama hiç deneyipte ben yaptım ve oldu diyen yok.

hay agzina saglik be Aaregon...millet laf olsun diye takvim almis demek. kimse cikip kardesim ben senin tarihlere gore hamisim demiyor. uygulamaya calisanda yok hic meydanda bizim burdaki birkac arkadastan baska. anladik tamam denk getirmek zor ama hic degilse dene demi ama...

Elifnaz son adet tarihin ne benim 28 mart haftaya belli olur inşallah aslında kanda hcg yapsam da Cuma günü filan belli olur ama korkuyorum bu ay da olmaz diye...

sagol tatlim ya...ben bir kere daha test yapicam bu sabah ilk idrarla. cunku hala acik kahverengi akintim var. ilk hamileligimde ilk gunden sonra akinti cok koyu kahverengi olmustu. bunda hala bir degisiklik yok. Hamile degilimdir belki...
Bende ogluma hamileligimde ilk gunlerde deli gibi tursu yemistim. simdi de nedense canim cok et cekiyor. testin sonucunu yazarim buraya...
canım hamile olabilirsin benim kızımdada hamileliğimde pembe bi akıntım olmuştu ben adet görcem sanmıştım ama hamileymişim.

bir ara bu foruma nurayın takvimiyle 2 kişinin hamile olduğu yazılmıştı aregon sen yazmıştın galiba canım.ben kimler olduğunu soruncada kendileri yazmak istemiyorlar denilmişti.bilmiyorum ne derece doğru.takvim yanlış denilmiyoki arkadaşlar.insanlar nurayı bulmuşken bir sene sonrasının takvimini isteyenler bile oldu.isteyen vardı ama cesaret eden yoktu kimse hamile değil bence.aregonu bekleyelim sonucu görelim.özlemcim artık sıra sende canım.

Günaydın kızlar dün adet günümdü olmadım. geçende adetime 3 gün kala idrar testi alıp yapmıştım hemen çizgi çıkmamıştı 3 4 dakika içinde silik bir çizgi belirmişti.bugün bidaha deniycem testi

Günaydın Canlarım,

Hala 20 yaş dişimde çektirmeme ragmen hafif agrılar var.İnsallah bir problem olmaz bugun dişçiye tekrar ugrayacagım.Takvim meselesine gelince ben bastan beri cok inanmıyorum.Sadece dogum tarihine göre bir de labaratuvarda ne arastırıyor bu insanlar.Ama tabi yine de ben heryolu beraber denemek istediğim için takvim tarihine denk getirdim tam yumurtlama donemimi ama sadece takvime guvenip ilşki tavsiye etmem
ben yumuta catladıktan sonra ilşki yontemiyle erkek olucagına cok inanıyorum.Cevremde ve bu sitede biraz arastırdım yumurta catlatma iğnesi olup 24 36 saat sonra ilşkiye girenler tabi bundan 4 gun once yani iğneden ilişki olmayacak bunu yapanların nerdeyse hepsi oğlan 1-2 kızı olanda var bunlarda cok asidik diye dusundum.Sizde cevrenizde arastırın bunu ve yazın bakalım anket gibi bişey yapalım.
Takvim dogru degil diyemiyorum ama hiç deneyipte ben yaptım ve oldu diyen yok.
özlemcim canım nasıl oldun.myom falan yazmışsın geçenlerde üzüldüm sonradan baktım ki iyi haberlerle gelmişsin gözün aydın canım.22 nisanı bekliyoruz şimdi demi.bu arada benim eltiminde çocuğu olmuyordu tedaviyle oldu ve ikiside oğlan kız diye yanıp tutuşuyor.çatlatma iğnesi değilde tam yumurtlama gününde ilişki kesinlikle erkek olduğu görüşündeyim.iğneyide yaptıklarında tahmini yumurtlama zamanında oluyor.bir arkadaşımda salgı yöntemyle hamile kaldı ve oğlu oldu.bu arada takvimede inanmak lazım.aranızda kimyayada biyoloji bölümü mezunu tanıdığınız yokmu onlar bilirler bu konuları.benim alt komşumun kızı mühendislik okuyo alanı sayısal olduğundan ona sormuştum o olabilir kutuplaşma dedi.aslında açıklamalarda mantığa uyumlu.sonuçta genelleme yaparak bütün kadınlar her ay adet görür deniliyorsa bu kutuplaşmanında olduğuna inanmamak mümkün değil.takdir allahın.son olarak allahın dediği olur.doktorlarında bu takvimi onaylamamaları gayet normal.bazı sitelerde doğanın dengesinin bozulmaması için doktorların bu konuda bilgi vermedikleri yazıyor.arada iyilerede rastlanıyor tabii ki fikir verenyerimseniben

Ya arkadaşlar belki de ben de hamişim bu ay ve Nurayın yaptığı takvimle......28 Mart son adet günüm.....Gelecek hafta ya da cesaret edebilirsen bu Cuma kanda test yaparsam öğrenebilecem

özlemcim canım nasıl oldun.myom falan yazmışsın geçenlerde üzüldüm sonradan baktım ki iyi haberlerle gelmişsin gözün aydın canım.22 nisanı bekliyoruz şimdi demi.bu arada benim eltiminde çocuğu olmuyordu tedaviyle oldu ve ikiside oğlan kız diye yanıp tutuşuyor.çatlatma iğnesi değilde tam yumurtlama gününde ilişki kesinlikle erkek olduğu görüşündeyim.iğneyide yaptıklarında tahmini yumurtlama zamanında oluyor.bir arkadaşımda salgı yöntemyle hamile kaldı ve oğlu oldu.bu arada takvimede inanmak lazım.aranızda kimyayada biyoloji bölümü mezunu tanıdığınız yokmu onlar bilirler bu konuları.benim alt komşumun kızı mühendislik okuyo alanı sayısal olduğundan ona sormuştum o olabilir kutuplaşma dedi.aslında açıklamalarda mantığa uyumlu.sonuçta genelleme yaparak bütün kadınlar her ay adet görür deniliyorsa bu kutuplaşmanında olduğuna inanmamak mümkün değil.takdir allahın.son olarak allahın dediği olur.doktorlarında bu takvimi onaylamamaları gayet normal.bazı sitelerde doğanın dengesinin bozulmaması için doktorların bu konuda bilgi vermedikleri yazıyor.arada iyilerede rastlanıyor tabii ki fikir verenyerimseniben

Selam Canım,

Evet bir miymum var ama ne tur bişey cts belli olucak.İnsallah hamis kalmamı engellemez.
Ben takvime inanmıyorum asla demiyorum zaten ama sadece takvime guvenmek bana cok riskli geliyor.Bu nedenlede catlatma iğnesi olucam dr boyle karar verdi tabi bu miyom problem cıkarmazsa.Gercekten catlatma iğnesi olanların %90 erkek tabi yinede birsans kız olabilir oda Allah ın takdiri artık.Sen ne yapıyorsun cnm?

arkadaşlar size kötü haberlerim var biliyorsunuz enson doktor hadi atlattin kürtaja gerek kalmadı demişti hatta böyle kürtajsız kurtulduğuma sevinip sadaka bile vermiştim ana bir hafta sonra yani bu cuma sabahi bir sancı solumda duramıyorum hastaneye gittim dış gebelik hemen ameliyat şoka gireceksin yoksa 1 saate kadar. Başka doktora gittim yanlış teşhis olmasın diye oda hemen ameliyat dedi sol tüpüm sol yumurtalığım açık karın ameliyatıyla alındı çok acılar yaşadım o sancılar o sancılar varken 3 kere alttan muayeneler, ameliyat, sonrası dikiş ağrısı ve artık çocuk olmasıda çok zor dedi :KK43:(( çok kötü oldum. Sağla şansım var ama %60düşmüş şans yani

X