Süper annelersiniz

Döllenmenin gerçekleştiği anda aslında belli olan cinsiyet ancak 11. hafta civarında penisin gelişmesi ile dışarıdan bakıldığında anlaşılabilecek hale gelir. Buna paralel olarak doğacak olan bebeğin cinsiyeti kullanılan ultrason cihazının kalitesine ve çözünürlüğüne bağlı olarak bu haftadan itibaren teorik olarak görülebilir. Ancak pratikte bu her zaman mümkün olmamaktadır. Cinsiyet tespiti için en uygun dönem 16-20 haftalar civarıdır.

Bununla birlikte yapılan bir araştırmada gebeliklerinin 11-14 haftalarında olan 148 hastada bebeğin cinsiyeti görülmeye çalışılmış ve bunların 132 tanesinde bir tahminde bulunulabilmiştir. Ancak daha sonra yapılan takiplerde yapılan tahminlerin 106 hastada doğru olduğu geri kalanlarında ise yanılma söz konusu olduğu saptanmıştır. Bir başka deyişle cinsiyeti tahmin edilen bebeklerde yanılma oranı bu haftalar için %19.7'dir.
Bununla birlikte yapılan bir araştırmada gebeliklerinin 11-14 haftalarında olan 148 hastada bebeğin cinsiyeti görülmeye çalışılmış ve bunların 132 tanesinde bir tahminde bulunulabilmiştir. Ancak daha sonra yapılan takiplerde yapılan tahminlerin 106 hastada doğru olduğu geri kalanlarında ise yanılma söz konusu olduğu saptanmıştır. Bir başka deyişle cinsiyeti tahmin edilen bebeklerde yanılma oranı bu haftalar için %19.7'dir.

Bebeğin duruşunun uygun olmadığı zamanlarda gebeliğin sonuna kadar cinsiyet görülemeyebilir. Zaman zaman cinsiyet tayininde hatalar olabilmektedir. Kız denen bebeklerin doğduğunda aslında erkek olduğu ya da tam tersi durumlar söz konusu olabilmekte bu durum da bazı ailelerde yersiz endişeler yaratabilmektedir. Ultrason ile cinsiyet tayininin %100 olmadığı bilinmeli ve hata olabileceği her zaman hatırda tutulmalıdır.

bunlarıda şimdi okudum belki ilginizi çeker.

ayyy suann o pisman olan sahislardan biride benimm
bakmayin arastirma yaptigima ama yemin ederimm coooooookkkkkkkkkkkkkk pismanimm
rabbimm kizima guzel bi oglan kardes nasip etsinn bilirim ablaligin ne demek oldugunuu
canım benim her halinden belli oluyor pişman olduğun allahım sağlık versin kızınıza ve size.ablalığı bende iyi bilirim benden küçük 2 kardeşim var.araştırmayı hepimiz yaptık canım tek sen değil halada yapıyoruz allahım günah yazmasın.inşallah kızlarımıza bir de erkek kardeş nasip eder allahım hayırlısıyla ve sağlıkla.sen arayı fazla uzatma bari canım bak ben bekledim bekledim şimdide ne düşünceler sardı beni.

deli gibi kendi basima yazip duruyomm
bende az önce öyle oldum canım
napayım kopyala yapıştır bir taraftan kız okulda netten onu izliyom amaann valla iş yapabilcem diyodum ama nerdee kızı izlemekten kalkamıyorum bile buradan.

ciccivim canimù kizini nerden nasil izliyosun merak ettim ya anaokulundan canli yayinmi veriyorlar
bir yasima daha girdim hic duymamistim yada burda yapilmadigi icin sasirdim tabi
evet canım anaokulundan canlı yayın veriyorlar bende izliyorum kızımı.bu vesileyle özlem gidermiş oluyorum aynı zamanda.az önce gittim okula yemek yiyorlardı benimki beni bi gördü geldi 10 kere öptü annesinin kuzusu valla kendimi suçlu gibi hissediyorum okula bıraktıkça çok saçma ama sanki yanımda olması gerekiyordu gibi düşünüyorum.ağlayasım geldi yine.senağlama

offf yaaa...sonunda internetim geldi ama simdilik gesmisten hicbirsey okuyamadim...cok isim var bugun coookkkkkk..
Pazar gunu artik soyle ayaklarimi uzatip okuycam butun yazilanlari...

haa bu arada regl oldum..isinin arttigi gunun gecesi olmustu demek ki cok gecmis (ya da daha dogrusu kismet degilmis)...

Kzılar nasılsınız bakalım???

Civcivim çok iyi bilirim tabiki:roflol::roflol:
Cinsiyet seçiminin ilk defa rahat konuşulduğu bir ortam
Ki doğal olanı bu bence. Ama yine söylüyorum
Asla illaki olmayacak bir eğlence olacak sadece :ecrin_bebek::emir_bebek:

Orkidem canım bende siteye baktım şimdi.Sipariş ver bölümünde sözleşme var
orada
3 - Uygulama
a) Osman YILDIZ'a aile programa başlamak için 250YTL kapora ödeyecektir. Osman YILDIZ ailenin bayan olan bireyinin sağlıklı bir bayan olduğunu ve doktor kontrolüne gerek kalmadan bebeğe sahip olabileceğini kabul ederse (Bayanın adet süresi ortalaması 28 gün ve altında ise) ,3 ay sonra aile kalan 750YTL yide ödeyerek Yıldız Aile Planlaması programını kullanmaya başlayacaktır. Aileye tazminat taahhüdü verilebilmesi için en az 3 adet dönemi bilgilerinin verilecek kullanıcı adı ve şifresi kullanılarak internettten veya telefon yolu ile Osman YILDIZ'a iletilmesi gerekir. Ayrıca aile bu dönem içerisinde gerek internet yolu ile veya basılı kağıtta Osman YILDIZ tarafından istenen anket(anket sorularını görmek isterseniz tıklayınız)formunu doldurup Osman YILDIZ'a ulaştıracaktır. Aile bu formu doldurup Osman YILDIZ'a ulaştırmadıktan sonra bu sözleşmenin diğer maddeleri geçerli değildir. Aile isterse bu formu doldurmayı red edip, ödediği depoziti derhal (3 adet dönemi bilgisi gelmiş olduktan sonra) geri alacaktır. Burada aile Osman YILDIZ'a hiç bir gerekçe göstermek zorunda değildir. Osman YILDIZ aileye iade talep edilir edilmez aldığı depozitoyu iade etmek zorundadır.
Aile bu sözleşmenin yapılmasının üzerinden 1 yıl geçtikten sonra anket formunu Osman YILDIZ'a ulaştırmazsa hiç bir hak talep edemez. Ödenen depozitte Osman YILDIZ'a kalır. Osman YILDIZ'da kendisine kalan bu rakamı aileye fatura ederek vergi mevzuatı açısından yükümlülüklerini yerine getirir.

yazıyor canım ya. Yani yine 1000 ytl ödüyorsun

4 - Sonuçlar ve Tazminatlar
Osman YILDIZ ne suretle olursa olsun Yıldız Aile Planlaması programını kullanarak ve verilen bilgilere uyan ailelerin sağlıklı çocuğa sahip olacağını iddia etmektedir.
Yıldız Aile Planlaması programını kullanıp, anket formunu Osman YILDIZ'a ulaştırmış ailelerden bebek sahibi olanların bebeklerinde nedeni bilinmeyen görünür hiç bir sakatlık olmayacağı taahhüt edilmektedir. Bebeğin anne karnında geçirdiği sürede oluşabilen sakatlıklar ve doğum esnasında ortaya çıkacak olumsuzluklar Osman YILDIZ'ı bağlamaz. Böyle bir durumda Osman YILDIZ itiraz ederse İstanbul Tıp Fakültesinin bebeğin sakatlığı konusunda vereceği rapor dikkate alınacaktır.
Yıldız Aile Planlaması programını kullanmak için depozit ödeyip, anket formunu Osman YILDIZ'a ulaştıran ailenin bebeğinde bir sakatlık sözkonusu olması durumunda Osman YILDIZ aileye 20.000 (yirmibin) YTL (Yeni Türk Lirası) tazminat ödemeyi taahhüt etmektedir. Bu tazminat kesindir. İtirazı kabil değildir. Osman YILDIZ ailenin kendi verdiği bilgilere uymadığını beyan etme hakkı yoktur. Cinsiyet tercihi amacıyla programı kullanan aileye ise istemediği cinsiyette bir bebeğin dünyaya gelmesi durumunda 1.000 (bin) YTL (Yeni Türk Lirası) tazminat ödenecektir. (Bu konu suistimale açık olduğu için tazminat oranı düşüktür.)
Ödemenin yapılmasının kesinleştiği gün bebeğin Dünya'ya geldiği gündür. Bu ödemenin geciktirilmesinin yaptırımları ise TTK ve borçlar kanunu hükümlerine tabidir. Bebeğin doğduğu gün Osman YILDIZ aileye toplam 1.000 (bin) YTL(Yeni Türk Lirası) bedeli fatura edecek ve satış işlemini yasallaştırmış olacaktır

ay ama soylemeden de gecemiycem gobusler cok cekici gorunuyor...Orkidem senin kizda buyumeye baslamis masallah. Birde Samira'nin gobusunu gordum ama kizlar kilo almaniz lazim yaw...neyle besleniyor bu bebisler????

valla ya cok fotojeniksiniz kilolari sakladiniz ya da hic kilo almadiniz ama Orkide ve Samira'nin sirf gobek gordum ben. accik dot'te yapin len...

Ya kızlar neden ben bişey yazıdığım zaman beni hemen osman beyin savunucusu ilan ediyorsunuz anlamadım. HErkes bahsediyor benden bahsediyorum yöntemden. Bazı yanlış anlaşılan konular var yok öyle değil böyle diyorum.
Mesela yazılımı alırsanız eğer ne osman beye neden başkasına ihtiyacınız olmuyor
yazılıma girilen bilgilerle size erkek/kız günleri ve doğal korunma günleriniz veriliyor
Yok ben osman beyden bilgi alırım derseniz osman bey size sizden en az 3 adet tarihi beilgilerinizi alıyor ama siklus 28 ve altında ise diyor zaten. Sizdeki yumurtlama belirtileride göz önüne alınarak tarih ve saat bilgisini veriyor size. Ve eşiniz içinse cinsel perhiz veriyor.
Yok ben sadece sağlıklı bebeğim olsun cinsiyet önemli değil diyorsanız ki beyin çabası sadece bu yönde içinde bilgisayar cipi olan saati alıyorsunuz ve çalıştırıyorsunuz. O içindeki yazılım sayesinde size ışıklar yakarak bilgi veriyor. Tabii buda yine siklusu 28 ve altı olanlar için.

Samira cım osman bey cinsiyet seçimini hiçbir yerde ben buldum demiyor zaten
sadece derlediğini ve kendince %100 e yakın doğruluk oranıyla tam saatini bildiğini söylüyor. Verir veya vermez o kadar parayı bu herhesin bileceği iş.
Asla zorla olmayacak bir iş. Kişi kendi karar verecek ve uygulayacak.

Bunları yazıyor olmam beyin savunucusu olduğumu gösteriyorsa
ben susayım o zaman hiçbir bildiğimi yazmayayım. zamanı gelene kadar konuşmayayım bu konuda
zamanı gelince de deyeceğimi ve sonuçlarını yazarım. okey mia.s:dance:

bernur kis osman yildiz cinsel perhiz veriyor yazmissin sen ne kadar uyguladin perhizi
birde canim sitem etmene gerek yok konusuyoruz surda neden aliniyorsunki
bazi kafamizdaki supheleri dile getiriyoruz buda cok normal
sutten agzi yanan yogurdu ufleyerek yer diye bosunami demisler
sende olsaydin emin ol ayni sekilde davranirdin

Gülnisa cım alınma değil ama ağzımı açsam osman beyi savunma algılanıyor hemen
İnanın değil asla ne bana ne osman beye inanmayın
siz araştırın aklınıza mantığınıza ne uyuyorsa onu yapın.
Benimki sadece deneyimlerimi ve bildiklerimi paylaşmak
sizin deneyim ve bilgilerinizden pay almak adına yazdığım herşeyi.

Eğer samimiyetime güvenmiyorsanız forumda yazmam bi daha.Ama güveniyorsanız lütfen osmn beyi savunuyorsun falan denmesin. Ben osman beyden değil yöntemden bahsediyorum. Nasıl siz babychoiceden bahsederken isim vermiyorsanız
tek fark bu yöntemde tek yetkili olması
İnanıp inanmamak uygulamak size kalmış bişey
ama ben denedim ve oldu ama tekrar deneyecem ve o zaman
daha emin olacam.

kızlaaaaar.ben geldiiiim.ev taşıdım.internetim yeni bağlandı.meraktan öldüm naptınız ne var ne yok.anlatın havadisleri çatlıcam

gulucuk canim hersey biraktigin gibi
arastirmalara devam herkes iyi cok sukur
ben yine ultrasona girdim ama oglusumun pipisi henuz cikmamis
doguma daha 3 ay var belkimde cikar :roflol:
orkidemin resmine bak gobusu kocaman olmus
serdalcigiminda prensesi olucak
simdilik bu kadar havadis var birde elifnazda adet gormus bebek yok
civcivimide kandirmaya calisiyoruz yeni bir bebek icin henuz karar asamasinda
gulhanosta haftalardir yok
baska ne ogrenmek istiyorsan yaz canim ben burdayim:roflol::roflol:
ha birde eda kayiplarda ne zamandir yok

canım ya ne güzel özetlemişsin herşeyi.evet benimde dikkatimi çekti orkidemin göbek büyümüş.serdalın ilk bebek sanırım demi.tebrik ederim serdalcım.ben şükür evi taşıdım artık.reglim bugün yarın bitiyo.çalışma pzt başlar.feyzanın yöntemide denicem.yum gününüde bakalım hangisi tutarsaartık.

selam kizlarr
sohbett cok koyulasmiss
herseyinhayirlisii serap ablacim cook guzel bilgiler vermissiin insan okudukca bi kere daha kiziyo kendinee :mymeka:
bence serdalda kizi olduguna degilde cevredeki insanlarin sevinecegi icin coook uzulduu
onlar hakli ciktii diyee cook uzulduu
napaak herseyin hayirlisii bak gor serdalimm karnin buyukcee o tepikleri savurdukca kicini yiyesin gelicekk ayy bi ciksada yesem diyceksinn
suann canimi veririm karnimdaki yavruyaa kimbilir dogunca nasil olucamm
ne guzell bak bizee arkadas olucaklarr
senin basindaki insanlarii anliyorumm tatlim ama onlarida takmaa bosverrrr
ona kalirsa herkes benden oglan bekliyoduu kaynanam daha bebek yokken sen mavi orr sen mavi all gebe kaldim bahtaniye basladimm mavi beyazz ip almiss
pazara cikiyoruzz nerde erkek kiyafetleri var ona gidiyo elii
sinirlerimii oyduu resmenn
sanki cook emindii erkek olacagindann cahil kariii
neyseeeeee
sallayalimm
hadiin kizlarrr
ekonomikk uygun bi yontem bulun kizlarrr hade son suratt devam calismalaraaaaa

kiz göbecigini bide karsidan cekde yiyenimi sevemnasil gidiyor ins.iyisindir yani iyisinizdir ikinizide öpt a.s.

Gülnisa cım
Zaten %100 oranı ben demiyorum beyin iddiası

Eğlence derken bakın çok bel bağlanmış çok heveslenmiş arkadaşlar ama olmayınca
inanılmaz hayal kırıklığı yaşamışlar
Kızları oluyor diye değil inandıkları ve kendilerini çok kaptırdıkları için

İşte benim şanssızlığım sadece benim denedim demem
Başkalarının ortaya çıkmaması.

Mesela 3 kızı olan bir bayan doktora gitmiş ve çatlatma iğnesi falan filan uygulamış doktor
o zamanda 1 milyardan fazla param gitti demişti bayan ve 4.kızı olmuş
kızının olacağınıda yine erkek bebek olsun diye gittiği doktor söylemiş
Şimdi bu durumda bu doktorda mı dolandırıcı oluyor?
Bayanın verdiği parayı tekrar doktor öder mi? ödememiş tabiki
Geçen osman beyle konuşurken tedasüfen öğrendim ve çok sevindim
O bayanın oğlu olmuş ve hatta benim oğlandan 4 ay falan büyükmüş
Kimsenin bilgisini vermiyor osman bey ama ben çok ısrarlayınca sadece
oğlunun olduğunu söyledi bana.

Yani elimizden gelen herşeyi yaparız ve herzaman son söz Rabbimindir
Bende inanıyorum ki %100 oran sadece Allah'a aittir.
Ama biz %50 olan şanslarımızı artıtmaya çalışıyoruz en fazlaya hepsi bu

bernur canım kimsenin sana muhalefet olduğu yok üzülme arkadaşım.ama şu varki ikinciyi erkek isteyip o kadar parayı vermişsin tamamda.oldu diyorsun onada tamam.peki ya üçüncü ne oluyor bu biraz kafaları karıştırıyor bence.bir kız bir oğlan çocuğun var üçüncü için yine aynı miktarda parayı vericeksin hiç parayı düşünmüyorsun ve üstüne basa basa üçüncüyüde hatta dördüncüyüde yapıcam diiyorsun.aslına bakarsan benimde aklım karıştı üçüncüyü şansa bırakırdım ben olsaydım başka bir kişide olsa aynı şeyi düşünürdü eminim.ya sende para bol diye düşünülüyor yada reklam yapıyorsun diye düşünülüyor doğal olarak.bak sende bi düşün hak vericeksin.ikinci çocuğunu yaptın tamam dedk yöntemine ama üçüncüyüde aynı yöntem deyince işler değişti ortada dönen 100 150 ytl değilki canım bu kadar rahat konuşabilesin.

bernur canım kimsenin sana muhalefet olduğu yok üzülme arkadaşım.ama şu varki ikinciyi erkek isteyip o kadar parayı vermişsin tamamda.oldu diyorsun onada tamam.peki ya üçüncü ne oluyor bu biraz kafaları karıştırıyor bence.bir kız bir oğlan çocuğun var üçüncü için yine aynı miktarda parayı vericeksin hiç parayı düşünmüyorsun ve üstüne basa basa üçüncüyüde hatta dördüncüyüde yapıcam diiyorsun.aslına bakarsan benimde aklım karıştı üçüncüyü şansa bırakırdım ben olsaydım başka bir kişide olsa aynı şeyi düşünürdü eminim.ya sende para bol diye düşünülüyor yada reklam yapıyorsun diye düşünülüyor doğal olarak.bak sende bi düşün hak vericeksin.ikinci çocuğunu yaptın tamam dedk yöntemine ama üçüncüyüde aynı yöntem deyince işler değişti ortada dönen 100 150 ytl değilki canım bu kadar rahat konuşabilesin.

civcivim
Ben 2 erkek 2 kız istiyorum biliyorsun
Ve herzaman demişimdir en küçüğüm kız olsun istiyorum
nazlı nazlı büyüteyim onu :emir_bebek::ecrin_bebek:
Ve oğlumda herkes yöntemi denediğimi biliyorlardı ama tesadüftür dediler
Bende buna karşılık tekrar deneyeceğimi söylüyorum
3.bebekten sonra eğer erkek olursa 4.bebeği kendim yapıcam kimseye
sormadan :roflol:sırnaşık şey
Oğlumun öncesinden beri beni tanıyorsun canım.
Hep deneyeceğimi ve sonuç ne olursa olsun duyuracağımı yazmıştım
Şimdi yine aynını diyorum tekrar deneyeceğim beni bekleyin
İnşallah gerek kalmaz ve seninde oğluşun gelir hayırlısıyla

Birde ben SCS ile bebek yapacağım derken osman beyin en büyük iddiası biliyorsun
doğacak bebeğin sağlıklı olacağı. Ben bunu duyduktan sonra zaten fazlasıyla ehvamlıyım rastgele hamile kalırsam kafayı yerim. Zaten bunun formülüde ücretsiz herkes uygulayabiliyor. Cinsiyet seçimi yapılırken zaten sağlık seçimide yapılıyor dediği için osman bey rahat ediyorum.
Şimdi bunadamı inandın diyeceksiniz evet ben bunun olmasını çok istiyorum
keşke bey haklı çıksada dünyaya sakat bebekler gelmese
Ve bunu engellemek benim elimdeyse formülde açıkça verilmişse neden yapmayayım. İçim rahat eder hiçolmazsa

Gülnisa

Zaten şükürler olsun ki her ikinidende var
Oğlumda var kızımda var.
3.bebeği denediğim zaman diyelim erkek istedim kız oldu
Zaten benim için çokta önemli olmayacak.
Ama olduğu takdirde demekki doğruluk payı varmış diyebileceğiz.

Benmi yanlış anlatıyorum kendimi acaba. Kendimi sorgulamaya başladım yine

Mesela Feyza
Uyguladığı yöntemi açıkca izah etmiş
Kendisinde ve birçok çevresinde tuttuğunu söylüyor ve oda benim gibi ben tekrar deneyeyim olursa sizlerde denersiniz diyor. Şimdi diyeceksiniz o bedava doğru. Maddi kaybınız olmayacak tuttuğu zaman sadece hayal kırıklığı olacak yine. Ama bu durumda Feyza yı suçlamak doğrumudur?
Feyza deneyimini söylüyor uygulamak veya uygulamamak sana bağlı kimse zorlayamaz

Scs pahalı evet ve hala bunun böyle olduğunu yazıp duruyorum Osman beye
Ama diyelim parayı verdik ve istediğimiz oldu sizce sonuç için değmez mi
Bence değer. Diyelim olmadı Osman bey iade edeceğini söylüyor zaten bunun içinde
sözleşme yapıyorsun. Sitesinde yazıyor bu.

Benim tekrar deneyeceğim demen neden farklı algılanıyor anlamadım.
Kendim için deneyeceğim tekrar. Kendim emin olmak için.
Olmadı mı ? O zaman SCS cinsiyet olayı benim için biter yani.

X