Süper annelersiniz

yumurtlamadan 2 gun once sekerim....
28 gunde bir regl oluyorsan 12. gun son ilişkin olucak.
30 gunde 1 regl oluyorsan 14. gun son ilişkin olucak yani yumurtlamadan 2 gun once... ama bununda garantisi yok soyliyim yaniii..

yumurtlamadan 2 gun once sekerim....
28 gunde bir regl oluyorsan 12. gun son ilişkin olucak.
30 gunde 1 regl oluyorsan 14. gun son ilişkin olucak yani yumurtlamadan 2 gun once... ama bununda garantisi yok soyliyim yaniii..

biliyorum canim hicbirseyin garantisi yok :1no2:
olamsinda zaten...ben kaderime raziyim buradaki butun diger arkadaslar gibi
sadece deneseydim keske dememek icin

dogru soyluyorsun..ama doktorlarda bu işi yapıyor yumurta takibi yapıyorlar yumurtan catlamadan ilişkiye gir diyorlar...

elifnaz al bendende o kadar bende sasirdim
galiba 15 inde dogum yapmis
hemde torunu geliyor
elifnazzzzz
bacim vah bize:roflol:
bizde ayni yasta bebek icin ugrasiyoruz :uhm:

ay GulNisa'cim sen hic degilse yolu yariladin bak
sunun surasinda 5 ay sonra bebegin kucaginda
ben haa bir adim yol katedemedim
vallahi dusununce acayip moralim bozuluyor aslinda
simdi koca bir ay daha beklemem lazim o bir gunu denk getirebilmek icin

hic farkina varmadan hamile kalmak ne rahatmis yaa
adetim gecene kadar beklemistim oglumda, hic aklimin ucundan gecmiyordu hamile olabilecegim. sok olmustum iki cizgi gorunce.
simdi de aman gogsum acidi, hah kasigima agri girdi, belim agridi uykuluyum diye kendimi dinleyip duruyorum. vallahi stress yaptim
Esim gayret veriyor yazik. Bosver takma kafan olacagi zaman olur diye. Hergun soyluyor sen boyle ayarladigini mi zannediyorsun diye. Hakli vallahi. Simdiye kadar hep susturdum ama bundan sonra sozunu dinliycem galiba...

elif naz canim sen kiz icin ugrasiyorsun degilmi kizi tuttturmak kolay canim belkide bana oglum olmadigi icin öyle geliyor

elif naz canim sen kiz icin ugrasiyorsun degilmi kizi tuttturmak kolay canim belkide bana oglum olmadigi icin öyle geliyor

canim yaa, hep kizi olanlar kizi tutturmak kolay diyor zaten..:bbo:
bana da aynisi oglan icin oyle geliyor.yerimseniben

ama kolay degil yaa...yumurtlama zamaniyla iliski zamanini ayarlamak o kadar da kolay degil. yani cok gec kalirsam erkek olur diye korkuyorum, erken birakinca da hamile kalamiyorum iste

neyse yaa. dusununce basim agriyor vallahi. oalcaksa olur ne yapayim. nasil olsa bir tane var (ALLAH ONA UZUN SAGLIKLI OMUR VERSIN INSALLAH)

Sevgi selam ,
Ben bole ara ara girip bişeyler yazıyorum işte.. İlk once hamileliğini kutlarım. Bende ozurlu cocuklar ve aileleriyle calısıyorum. O yuzden bu konuda pek çok şey biliyorum. Bu daha çok genetik bir hastalık. Ailede cok geçmişlerde bile olsa yüzde ihtimalini çok ciddi arttırıyor. Bunun dışında babanın yaşı annenin yaşı ilerideyse de ve diğer dış etkenlerlede olabiliyor. Akraba evliliği falan.. Ama senin ense kalınlığın epey az, riskli ama az.. Bizim mesela down sendromlu cocugu olanlar dan 2 sinde ense kalınlıgı cıktı.. fakat amniyosentezde birşey cıkmadı. Tabi ben 2. cocuklardan bahsediyorum. Mutlaka iyi bir doktorda 3 lunu ve amniyosentezi yaptırmanı tavsiye edrim. Bu konuda iki kişiyi şiddetle tavsiye edrim. Prof Dr Atıl Yüksel ve Prof. Dr. Hayri Ermiş.İkiside ikiside istanbulda muayene ucretleri 300 ytl civarında fakat ikiside üniversite hocası ssklayda halledebilirsin diye düşünüyorum. ikiside riskli gebelik uzmanı . Sunuda belirteyim 2 li test bu hocalar için 3 lü den daha guvenilir bir test, Burada iyi doktorlar genelde 2 liyi yapıp 3 lüyü yapmıyolar. Belki direk 4. ayın için amniyosenteze randevu alabilirsin. İlgilenirsen tel nolarını veririm sana. Gerçekten boyle olupta sağlıklı doğum yapan çok kişi gordum, moralini bozma..Bu arda amniyosentezde dusurme riski yüzde 1 derler ama gerçeği 400 de 1dir. O yüzden içini rahat tut, Umarım herşey yolunda gider amniyosentezde birşey çıkmaz ve için rahatlarki rahat bir hamilelik geçirirsin.

yagmurcum, bu yuksek yaz riski kadinlarda 35 ustu de erkeklerde ne acaba biliyormusun?

dogru söylüyorsun banada oglani tutturmak cok zor gibi geliyor sanki hamile kalsam hep kizim olacakmis gibi ama kiz cocuk icin adetin bittikten sonra SIK iliskiye girmek yetiyor diyorlar yumurtlama gününe kadar tabii

Elifnazcım kadınlarda 35 erkeklerde 40 yaş üstü riskli sayılır. babanın Yaşının ileri olamasıda istatiksel olarak otizme daha cok sebep olur.. Ama sizin gibi saglıklı insanlar, sağlıklı cocuklar doguran kişiler için ihtimal çok az . Artık dogurma yaşı 45 lere kadar çıkıyor. Aklımıza hiç boyle şeyler getirmemek lazım.. Ben bu işin içinde olduğum için tüm hamileliğim boyunca rahat edemedim. Bunları anca test sonuçları kötü çıktığında falan düşünmek lazım.

tesekkur ederim canim. dogru soyluyorsun. insan boyle seyleri aklina getirdigi surece surekli huzursuz oluyor.
ama beni yinede telas sardi simdi. benim esimde genc degil yaa. bu yas sinirinin uzerinde. ikimizin tarafinda da boyle hastaliklar yok ama bizim kadar gec cocuk sahibi olan da yok

off neyse... bak simdi kafaya takilacak bir sey daha cikti
gelde hamile kal kalabilrisen Elif hanim
bu yasa kadar ellerin seyinin altinda oturacagina dogrusaydin cocuklarini..:mymeka: kendime kiziyorum kendime baska kimseye degil
benim kocam cok soyledi bana hemen oglanin arkasindan ikinci cocuk olsun diye ama ben dinlemedim. senağlama

merhaba kizlar elif ablacimm
benim annem cok kucuk evlenmis eskiler bilirsin yaa
cok olgun bi koy kiziymis 14 yasinda evlenmis 17 yasinda beni kucagina almiss
bir sene sonra ikinci kiz kardesim geldi ama iki yil kadar yasadii cennete gitti
arkasindan bir erkek kardesim olduu onun arkasina ikinci erkek kardesim geldii
ondan sonra 7 aylik kiz bebegini karninda kaybettii
ve en son olarakk tekne kazintisii bi erkek kardesim daha olduu
o benim canim cigerim herseyimm
o gibi bi tane olsunn butun gurbet ozlemim gider cok akilli maasallah cook tatlii
kapkara gozluu ablasinin bitanesi gulu cani herseyii

Gerçekten takmamak lazım.. Sadece doğumla yada anne karnında bitse bu iş tamam tak derim. ama bunun sonrası var .. Normal doğum hataları var, (sıkışma, kordon dolanması ve oksijensiz kalma) , sonra doğunca menenjiti var, havalesi var,, Bu tür şeyler bile hasar bırakabliyor..Düşme bile var, kafayı çarpma.. Yani bu iş bitmezde bitmez... Ben sana bişi soliyim bence bu hayatta sağlıklı çocuğa sahip olmak çok büyük bir şans ve nimet... Allah herkesin çocuğuna sağlık versin, gönülden diliyorum... ben bütün gün o çocukların arasından gelince kızıma sarılıp şükrediyorum. Tabii bide bu sitede şöyle bir ek yapmak lazım herkesin gölüne göre cinsiyette ve sağlıklı bebekler :-)

isin cok zor...oyle bir yerde calismak cok buyuk yurek ister
gonulden tebrik ediyorum...her babayigidin harci degil bence.

ama dedigin gibi, bende bazen ogluma kiziyorum, yaramazlik yaptigi oluyor yoruluyorum ama sonra boyle seyler geliyor iste aklima. Allah'im onu bana emanet verdi hemde en sagliklisindan diye dusunup sukrediyorum.

Bakma bizde burda cinsiyet muhabbetine girdik ama hic bir zamanda saglikli ve hayirlisini dilemekten vaz gecmedik. Hersey nasip kismet ama bugun seninle konustuktan ve Sevgi'nin haberini aldiktan sonra iyice etkilendim ben bu isten...Allah sonumuzu hayirlara cikarsin insallah. Ve hakikatten de o cocuklara yazik yahu... Anne baba ceker onlarin her yukunu ama ya sonrasi...

Neyse ben yine duygusal triplere girdim...Sohbetin icin tesekkur ederim canim...:1hug:

elif ablacimm rabbim gonlune gore versinn
yasinda yerindee bence ikini icin gec kalmaa biliyorumm seni en iyi anlayanlardan biride benimm

benim annemm kiz olsun diyee ne kadar cok istedi anlatamamm
ameliyatta babam anneme demeden dr la konusup kadinin tuplerini baglatmiss
annem aglayarakk allaha yalvardii rabbim bi evlat daha istemistim bana cok gordu diyee
dr mumkun degil geri donusu yok demistii
yasida 31 falandii
ama bi gun hamile oldugunu ogrenince nasil agladii kizim kizim diye 5 ay boyunca sevdii
bende oglan olmasini istiyordum
tek kizdim yaa ustume es gelecektii
alismistimm bi evin nazli kizi olmayaa
oda benim sansima erkek geldii :))))))
iste boyleee
icim dolduda anlatayim dedimm:KK43:((

canim sirf eskiler degil ben de 14 yasimda nisanlandim 16 yasinda evlendim 18 yasinda ilk kizim oldu bir yyandan güzel cocuklarinla arkadas gibi oluyorsun bir yandan dakötü kendin yipraniyorsun

merhaba kizlar elif ablacimm
benim annem cok kucuk evlenmis eskiler bilirsin yaa
cok olgun bi koy kiziymis 14 yasinda evlenmis 17 yasinda beni kucagina almiss
bir sene sonra ikinci kiz kardesim geldi ama iki yil kadar yasadii cennete gitti
arkasindan bir erkek kardesim olduu onun arkasina ikinci erkek kardesim geldii
ondan sonra 7 aylik kiz bebegini karninda kaybettii
ve en son olarakk tekne kazintisii bi erkek kardesim daha olduu
o benim canim cigerim herseyimm
o gibi bi tane olsunn butun gurbet ozlemim gider cok akilli maasallah cook tatlii
kapkara gozluu ablasinin bitanesi gulu cani herseyii

canim kocaman bir MASALLAH vallahi annene.
aslinda cok kucuk evlenmis, cok kucuk yasta anne olmus ama ne guzel yaa. bak ben yasta torun sahibi olacak...vay be, inanilasi sey degil vallahi Orkide.. eee sizi abla kardes zannediyorlardir da senin bebegi de annenin zanneder herkes buyuk ihtimalle.

hem sen kucuk kardesine ne diye tekne kazintisi diyon yaw...bak annenle ayni yastayiz oan gore haa...

elif ablacimm
yaww kadina bakk yaa
doymuyo cocuk dogurmayaa
valla simdi bile diyoo
damadim olmasa dogururum bitane daha diyee de elden utaniyomuss
annecim benim yaa
bayiliyo bebeklere
oda diyo insallah bi kizin olur diyoo :)))
ne diyim bi kizim olursa en cok sen ve annem sevinecek galibaaa:))))

zaten annemi koyde gorenlerr aaa snein bu kadar kizin varmiydii diye sok geciriyolarrrrrrrrr:))))
benide o yuzden kucuk yasta verdin dimi diyom
iyikide vermisler cook mutluyum cok sukur ama biraz buruk bi mutluluk cunkuu hasretlik gurbetlik var
oda bebek olunca gecer insallahh

elif ablacimm rabbim gonlune gore versinn
yasinda yerindee bence ikini icin gec kalmaa biliyorumm seni en iyi anlayanlardan biride benimm

benim annemm kiz olsun diyee ne kadar cok istedi anlatamamm
ameliyatta babam anneme demeden dr la konusup kadinin tuplerini baglatmiss
annem aglayarakk allaha yalvardii rabbim bi evlat daha istemistim bana cok gordu diyee
dr mumkun degil geri donusu yok demistii
yasida 31 falandii
ama bi gun hamile oldugunu ogrenince nasil agladii kizim kizim diye 5 ay boyunca sevdii
bende oglan olmasini istiyordum
tek kizdim yaa ustume es gelecektii
alismistimm bi evin nazli kizi olmayaa
oda benim sansima erkek geldii :))))))
iste boyleee
icim dolduda anlatayim dedimm:KK43:((

ilahi Orkidecim yaa...once bir guldum bana seni en iyi anlayanlardan biriyim deyince. hani arada yas farkimiz cok ya. ikimizde ayni yasta olsak ve hamile kalmaya calissak tamam da, bitanem yaa baksana ben senin annenle ayni yastaymisim...gulsemmi :roflol: aglasammi :çok üzgünüm: bilemedim vallahi. komik yaa...

anneciginin cicegi hic degilse sen varsin. ne guzel..."tekne kazintisi da" yerimseniben kiz olsaymis ne guzel olurmus annen icin aslinda. biri gurbette otekini dizinin dibinden ayirmazdi artik hic. ama olsun yaa, bak yagmur neler anlatiyor. ALLAH'ima sukur ku saglikli bebeklerimiz var ve oyle olmaya da devam edecek insallah

elif ablacimm
yaww kadina bakk yaa
doymuyo cocuk dogurmayaa
valla simdi bile diyoo
damadim olmasa dogururum bitane daha diyee de elden utaniyomuss
annecim benim yaa
bayiliyo bebeklere
oda diyo insallah bi kizin olur diyoo :)))
ne diyim bi kizim olursa en cok sen ve annem sevinecek galibaaa:))))

rahmetli benim babaannem oyleydi Orkidecim ya.
halamla ayni zamanda hamile kalmislar. hatta halamin oglu en kucuk amcamdan buyuktur. :1shok:

kiz orkide istermisin annen de hamile kalsin?? amaaan bosversin ya, bak dogurdu buyuttu de ne oldu
bak kadini birakip Paris'e gitmissin...naniknanik saka diyorum tatlim. ay ama anneni gormek isterdim yaa.. nasil gencmi duruyor yoksa hakikatten torun sahibi olacak bir goruntusu var mi? kac dogum yapmis bak kolay degil aslinda hic...

X