Süper annelersiniz

sevgicim nete ikili test diye yazip girince dr alper mumcunun sitesi var oradan okudum ben buraya yaziyi koyamadim o kadar becerkli degilim
orda yanlis anlamadiysam ense kalinligi 3 olan bebeklerde down sendronu gorulme riski yuzde 6 dir yaziyor ve ense kalinligi 4-5-6 olarak arttikca risk artiyor ve riskli cikan her bebek illa down sendromlu degildir hic risk cikmayan bir tstte ise down sendromlu bebek dogabilir yaziyor sen icin ferah tut insallah bebegin sapasaglam dogucak canim hem senin yasin oyle cok dagil belki drlar tr genellemesine gore demistir burda kadinlar cok gec anne oluyorlar

Evet Gülnisa ya , ben hep down sendromu diye aradım
demin okudum orayı bende , dedğin gibi %6 yazıyor , o zaman bu bir risk sadece yani kesin down sendromlu demek değil yani , yaşasın çok sevindim benim bebeğimin 3,1 yani çok yüksek değil riski ,
Allahım şükürler olsun, inşallah amniyosentezde temiz çıkacaktır.
58 yaşında bile sapasağlam doğuruyorlar maşallah hem , daha benim yaşım neki ,
zaten bu dr beni panik yaptı , burası Türkiye normal
Çok teşekkür ederim arkadaşım

suenurr ben cocugumm yaa bakmayin oyle olgun molgun yazdigima resmen bebegim benn benim annem 73 dogumluu:KK43:((
ilk bebegi benim anneminnn
gulnisa aregonn rabbim sizee oyle guzellikler versinkii
o ebelerden oyle guzellikler hayirlar gorunkii etraf sasirsiinn butun guzellikler sizi bulsunn
hayat yuzunuzu hep guldursun insallahhh sizin iciin coook dua edicemmm
sakin ama sakin uzulmeyinn olurmuuu
simdiden sonraa birbirimize dostlular ve dualar kalsin gerisi bosmus bunu anldim
el

kiz vallahi cok sasirdim ama olgun luk yasla olmuyor canim demek senin karekterin oturmus bende evlendigimde 16 yasindaydim seni anliyabiliyorum

sevgiuzun.
benım bir arkadasımında 3 cıkmıstı ense kalınlıgı.hemen yurtdısına gitti ve orda cok detaylı bir ultrasonla baktırdı turkiyede oyle bir ultrason olmaıdgı ıcın doktor dediki yurtdısındaki bazen kordon ensenın altına girebiliyor ve olcumler yuksek cıkıyor amniyosentez yapılması istenmişti turkiyede ama yaptmasına gerek olmadıgını soylediler cok sukur sapa saglam bir erkek cocugu oldu onun ıcın kotu dusunmene gerek yok sekerim.benım kuzenımınde ense kalınlıgı normaldi sadece yas için amniyosentez yapıldı down sendromlu cıktı bebek.

sevgiciim canimm
allah sendende razi olsun bitanemm bisey diyimmii
down sendromlu bebekler hareketsiz olurr
7 ayda bile hissedemezssin hareketlerini
ama senin bebegin maasallah tepe taklak attiriyorduu
normal bi bebek bile okadra hareket etmezz bence seninkisii sapasaglamm ates gibi bi cocuk olacak
guzel dusun hersey guzel olsun canim benim
bizim icinde dualarini eksik etmee

evet Orkidem inan zor zapdettik bebeği ,
ense ölçümündede zor durdu,
duruyor tam ama enseyi göstermiyor,
hatta dr baba karadenizli ya ondan inatçı kesin dedi,
maşallah çok hareketli ,hep takla atıyor,
üstelik deminde ileri zekalı çocuklarında ense kalınlığı yüksek çıkabileceğini duydum,
ayy inşallah ileri olmasada normal sağlıklı olsun inşallah
Bende inan canım içimden can gönülden hayırlı dualar ediyorum hepimize ,
Abdest alıp okuycam birazdan zaten ,sizlere de tek tek edeceğim bitanem dua,
Allah razı olsun cümlemizden

sevgiuzun.
benım bir arkadasımında 3 cıkmıstı ense kalınlıgı.hemen yurtdısına gitti ve orda cok detaylı bir ultrasonla baktırdı turkiyede oyle bir ultrason olmaıdgı ıcın doktor dediki yurtdısındaki bazen kordon ensenın altına girebiliyor ve olcumler yuksek cıkıyor amniyosentez yapılması istenmişti turkiyede ama yaptmasına gerek olmadıgını soylediler cok sukur sapa saglam bir erkek cocugu oldu onun ıcın kotu dusunmene gerek yok sekerim.benım kuzenımınde ense kalınlıgı normaldi sadece yas için amniyosentez yapıldı down sendromlu cıktı bebek.

yapma ya Mimikam, ayy canım benim inşallah benimde sapasağlam olur bebeğim,
bende inanıyorum o sağlıklı olacak inşallah,Allah razı olsun canım

gonlunu ferah tut sekerim...emın olki birsey yok...hem doguma giderken saglıklı bebek dogurucagından emın olarak gidiceksinn...bben bile 27 yasındayım ama doktor gerek duymasada amniyosentez mi yaptırsam diyorum neler duyuyoruz cunku.....garantiye almıs oluyorsun bebegin saglık durumunu ...

bence de farketmiyor bende ikinci kizim olacagini ilk duydugumda biraz burukluk oldu kendi acimdan degil ben kiz cocuklarini cok seviyorum cevrenin sorularindan esim acisindan ama inan kucagima aldigim an cinsiyet filan hepsi unutuluyor sonucta evlat senin bebegin cinsiyeti belli oldumu

yok cnm daha belli olmadı.25 agustosta doktora gidicem belki o zaman belli olur.sen kac aylıksın.denedin mi erkek cocuk için birseyler

yok cnm daha belli olmadı.25 agustosta doktora gidicem belki o zaman belli olur.sen kac aylıksın.denedin mi erkek cocuk için birseyler

canim ben daha hamile degilim su an arastirmalardayim bide esimi kandirmaya calisiyorum o daha kararsiz bi istiyor bi istemiyor ücüncü cocuk tam bir sorumluluk bi yandan daha erken bekliyelim diyor ben de daha tam rahatliga kavusmadan yaparsam yapyim sonra belki hic istemem diyorum anliyacagin tamamen karisik ama baya okuyup arastirdim aslinda yumurtlama dönemi filan mantikli geliyor takvimde inandirici gelmisti ama cikmiyanlarda oldu galiba

suenurr ben cocugumm yaa bakmayin oyle olgun molgun yazdigima resmen bebegim benn benim annem 73 dogumluu:KK43:((
ilk bebegi benim anneminnn
gulnisa aregonn rabbim sizee oyle guzellikler versinkii
o ebelerden oyle guzellikler hayirlar gorunkii etraf sasirsiinn butun guzellikler sizi bulsunn
hayat yuzunuzu hep guldursun insallahhh sizin iciin coook dua edicemmm
sakin ama sakin uzulmeyinn olurmuuu
simdiden sonraa birbirimize dostlular ve dualar kalsin gerisi bosmus bunu anldim
el

orkidem ne yaptiniz siz ya.. annen 73 dogumlu mu??/
ve bir torun sahibi olacak. MASALLAH....:nazar:
kiz ayni yastayiz ben daha dogurmaya calisiyorum...Ay vallahi cok sasiordim
Cok gencmis annen sengözlerimebaksanab

evet cnm yumurtlama olmadan ilişki oldu ama yumurtlama gununde kızı olanlarda var sekerim.
eger 3. cocugu cinsiyet için yapacak olursam ki pek dusunmuyorum su anda.en garantisi pgt kıbrısta yapıyorlar.

elifnaz
busene kiz senesi canim elini cabuk tut
ama malesef biz yanlis yilda hamile kalmisiz:roflol:
acaba bir dahaki oglan yili hangi yildir kizlarsırnaşık şey

ay ugrasiyorum canim ama durumlar hala gordugun gibi.
bende vallahi kizindan erkeginden gectim gibiyim artik. bir an once olsa diyorum ya oglan kocaman oldu.
demek kiz senesi haa...:roflol:

evet cnm yumurtlama olmadan ilişki oldu ama yumurtlama gununde kızı olanlarda var sekerim.
eger 3. cocugu cinsiyet için yapacak olursam ki pek dusunmuyorum su anda.en garantisi pgt kıbrısta yapıyorlar.

yumurtlama olmadan kac gun onceydi son iliski?
yumurtlama testiyle mi buldun yumurtlama gunlerini?

benim gecen ay son iliski yumurtlamadan uc gun onceydi ama tutmadi.

ay kusura bakma cok soru sordum ama merak ettim.

X