Süper annelersiniz

Kızlar merhabalar, uzun süre oldu.Benim hamileliğin aynen devam ediyor.Kusma ve kasık ağrılarım var.Geçen Hafta kan ve idrar testi yaptırdım.Benim sormak istediğim bir şey var arkadaşlar.Kan testinde bir hormon yüksek çıkınca erkek bebek olduğu belli oluyormus.Hangisiydi bu bilen varmı.

Hormon Sonuçları KAN 29.04.2008 13:KK19:29
Tetkik Adı Sonuç Ünite Normal Değer Açıklama
TSH 3.615 uIU/mL 0,34 - 5,6

Biyokimya Sonuçları KAN 29.04.2008 12:08:52
Glukoz 90 mg/dL 70 - 105
Üre 24 mg/dL 10 - 50
Kreatinin 0.6 mg/dL 0,5 - 1,3
AST (SGOT) 14 U/L 0 - 37
ALT (SGPT) 10 U/L 0 - 41
Sodyum 140 mmol/L 135 - 148
Potasyum 4.3 mmol/L 3,5 - 5,5
Klor 105 mmol/L 90 - 110

Elisa Sonuçları KAN 02.05.2008 13:KK58:20
Hbs Ag 0.22 INDEX 0 - 0,9 Negatif
Anti HBS 0 mIU/ml 0 - 10 Negatif
Anti HCV 0.07 INDEX 0 - 0,9 Negatif
Anti HIV 0.27 INDEX 0 - 0,9 Negatif

İdrar Sonuçları - TİT İDRAR. 29.04.2008 11:KK53:38
Glukoz Negatif -
Protein Negatif -
Bilirubin Negatif -
Urobilinojen Normal -
pH 5.5 4 - 7
Blood Negatif -
Keton Negatif -
Nitrite Negatif -
Lökosit Esteraz Negatif -
Berraklık Berrak - Berrak
Dansite 1.023 1.010 - 1.030
Renk Sari -

İdrar Mikroskopi Sonuçları İDRAR. 29.04.2008 11:KK53:38
Lökosit Nadir
Yassı Epitel 1 /HPF

Hemogram Sonuçları KAN 29.04.2008 10:KK47:44
WBC 4.61 10^3/µL 4.3 - 10.3
RBC 3.84 10^6/µL 4.38 - 5.77
HGB 12.4 g/dL 13.6 - 17.2
HCT 33.7 % 39.5 - 50.3
MCV 87.8 fL 80.7 - 95.5
MCH 32.3 pg 27.2 - 33.5
MCHC 36.8 g/dL 32.7 - 35.6
PLT 216 10^3/µL 1 56 - 373
MPV 8.7 fL 6.9 - 10.8
PCT 0.19 % 0,000 - 0,990
PDW 45.5 % 25 - 65
NEU% 59.8 % 41 - 73
LYM% 34.5 % 19.4 - 44.9
MON% 2.9 % 5.1 - 10.9
EOS% 1.2 % 0.9 - 6
BAS% 0.4 % 0.3 - 1.5
NEU# 2.76 2.1 - 6.1
LYM# 1.59 10^3/µL 1.3 - 3.5
MON# 0.14 10^3/µL 0.3 - 0.9
EOS# 0.05 10^3/µL 0.0 - 0.5
BAS# 0.02 10^3/µL 0.0 - 0.2
RDW 11.5 % 11.8 - 14.3
CHCM 38.3 % 33 - 37
CH 33.5 pg 27 - 33
HDW 3.54 g/dL 2,2 - 3,2
LUC% 1.2 % 0,0 - 0,4
LUC# 0.05 10e3/µL 0,0 - 0,4

canımsana hormon testlerinden olan troit tesleri,şeker üre testi,karaciğer fonksiyon testleri,hepatit ve aıds testleri,idrar tetkiki ve kansızlık varmı yokmu diye bakılmış.yani burda bhcg yok:sm_confused:
cinsiyetle ilgili olduğu idda edilen test gebeliğin 11 ila 14.haftalarında yapılan ikili testteki frebhcg denilen test.ilgisini druma sordum yok diyo ama nerden çıktığını bilmiyorum.benim bu testteki frebhcg sonucum 60 çıkmıştı kız demiştim kızm olcak.ama kesin bi olay yok yani.çünkü başka yerlerde yapılan sohbetleri okudum çok nadirde olsa yüksek çıkıp oğlu olan oldu.örneğin 100 küsürlü çıkan birinin oğlu olcak.yada 10 lu çıkan birinin kızı....
ama dediğim gibi çok fazla uyan var.50 altı erkek üstü kız olayına.ama %100 değilla.s
ama ph yüksek çıkmış galiba 7 yanlış okumuyosam.erkek bebek için uygun ama benim kızıma hamileyken ilk yaptırdığım testteki ph 6.5 .alaka kurulabilirmi bilmiyorummm

Son düzenleme:
merhaba özlembay.benim de başıma aynı şey geldi.adetten 21 gün sonra kan testi yaptırmıştım.dr hamile değilsin demişti.olsaydı kesin çıkardı demişti.ama ben hamileymişim ve de erkek oldu.eminim seninde öyledir.hoşçakal.

hülyacım onun ilk sonuç düşük ama ikinicide yaptırdı ilkinden düşük çıktı.yani ikiye katlanması lazım değilmi..ilki 5,68 ikinci 4lü bişiydi.hafifte olsa yükselme olması gerekmezmiydi:uhm:.o yüzden ümitlenmesini istemiyoruz.inşallah olur ama özlem banada hamile değilsin gibi geliyor.....

kızlar size bişey sorcam benim adet düzenim değişti nisanda.37. günde adet gördüm.mukus takibi yapıyorum fakat 29-30 nisanda oldu salgı.ve bugün yine oldu acaba bugünmü yumurtluyorumdur.

herkese merhabalar
ancak girebildim kayinvalidem teftise gelmistikafamçokkarıştı
canim yumurtlama testin yoksa akinti kaygan ve uzayan tiptense yumurtlama demekmis yumurtlana oncesi bendede akintilar artiyor ama yumurtlama oldugunu anlamanin en iyi yolu nasil yazilir biraz karisik ama bas ve isaret parmagini az .........icine koyarak salgi al elinde uzuyorsa renksiz kaygansa yumurtlama demekmis
birkaç gün tekrarlaması normalmi acaba bu akınıtının.o kadar test etmdim.ama yumurta akı gibi görünüyordu 3 kez gördüm.

canim bendede hamile kalmazdan once adetimi geciktirdim 40 ci gun adet oldum diye dengem alt ust oldu yumurtlama gecikti yum oncesi 4-5 gun boyunca akintim oldu ama yum zamani salgi daha seffaf oluyor boyle yapmami dr soylemisti sendede yum gunun cok yakin olmali belkide tam yum gunundesin bir kac gun surmesi normaldir bildigim kadar yumrtlama 2 gun boyunca suruyor testlerde pozitif cikinca 2 gun hamilelik sansinizin en yuksek oldugu gundiyorlar
çok teşekkür ederim gülnisacım adet düzenim daha çok bozulacak herhalde.ben bu akıntıdan yaklaşık 20 gün sonra adet görüyorum bakalım umarım çok oynama olmaz.

yettim gacilaar...

temizlik var fazla duramicam ama sadece havadis vereyim dedim. ben dun gece yatmadan bir ovulasyon testi daha yaptim pozitif. bu sabahta isim dustu. yani ben deniz bugun kidakladim. amaa bizin icerdeki spermler 4 gunluk oldu, kullanma tarihleri gecti. yani bu ay benden hic umit yok. simdi iki gun daha korunucam tabii artik..bakalim onumuzdeki aya Allah kerim...

elifcim o uzayan akıntı kaç gün sürdü sende canım.bir türlü tespit edemiyorum yumurtlamayı ben ya.ayy gülnisa yazdıı bir tek başka bilen ilgilenen yokmuuuu?ne zaman yumurtlama olacağı konusunda.
adet düzenimin işleyişi şöyle;3 şubat adet gördüm 17 mukus 6 mart adet gördüm 24 mukus 12 nisan adet gördüm 29,30 ve bugün yine o salgı ben ne zaman yumurtluyorumdur sizce.

elifcim o uzayan akıntı kaç gün sürdü sende canım.bir türlü tespit edemiyorum yumurtlamayı ben ya.ayy gülnisa yazdıı bir tek başka bilen ilgilenen yokmuuuu?ne zaman yumurtlama olacağı konusunda.
adet düzenimin işleyişi şöyle;3 şubat adet gördüm 17 mukus 6 mart adet gördüm 24 mukus 12 nisan adet gördüm 29,30 ve bugün yine o salgı ben ne zaman yumurtluyorumdur sizce.

canım neden ateş ölçmüyorsun.en güzel o.
o akıntı bendede çok aoluyor.üstelik bazı kadınlrda yum.önceside oluyu yum.sonrasıda bi yerde okudum.yumurtlamanın olduğunu yada olacağını gösteririmiş.yani bilemezsin
o yüzden bence ateş ölç.biraz meşakkatli bi iş ama en iyisi o.yani yumurtlama testin yoksa ateş ölç..öğrenmek istersen nasıl yapılacağını anlatabilirimmm:1rolleyes:

dijital derecelerle olurmu bu ateş ölçme illede dil altındanmı olması gerekiyor evet canım sen en iyisi anlat bana dakka başı sormayım.teşekkürler yanlız merak ettiğim şu var yani saçma olucak ama bazen üstümü örtmeden yatıyom bu sıcaklığı etkilermi.

fazla etkileyeceğini sanmam.yapma gereken her gün sabah yaklaşık 7 gibi dijital olmayan bi dereceyle dil altından ölçmeye başla.dijitallere ben pek güvenmiyorum.dilinin altında 3-4 dk dursun bak.bu işi adetin birinci günü başlıyosun.sonra her gün aynı saatte ölçüp yazıyosun.öeneğin başlarda 36.2 falan çıkan ateşin ki bu sabit olmaz zaten ertesi sabah 36.5 36.6 falan çıkar.anlarsınki çatlama olmuş. yani 0.3ila0.5 arası ani artış olur ve bu asen adet oluncaya kadar yüksek devam eder.eğer adet olacaksan ateş adet günü veya bir gün öncesi düşer.eğer gebeysen ateşin düşmezzzz.anlamadığın bişi varmı canım..

samira bana bi fikir yok mu canım:))
hayırlısı olsun bakalım gönlündekiyle beraber canım.tebrk ederim.

canim ya benim akinti bu ay benim cok uzun surdu. ugun yumurtladim bence ve hala akinti var ve taaa persembe gunu basladi. yani berrak, uzayan bildigin yumurtlama akintisi.

ates olcmek banada cok zor geliyor ama hic degilse yumurtlamayai tahmin ettigim gunlerde olcuyorum. bugun dune gore dusuk bakalim yarin cikarsa kesin bugun yumurtladim demektir. bebem mebek yok yani bu ay.:1no2:

hehe tam zamanında gelmısım ısımı hep olcerim bugun de 36.8
kızlar ben 21.gece olan ilişkiden hamile kalmısım yoksa degerim 398 cıkmazdı:1shok:
26.geceden kaldıysam hic sanmıyorum o zaman ikizlere hamileyim:uhm:

elifnazzzz denek var denek 3 gunluk spermle hamile kaldım kız olması gerekirfisfisfis

ah canim ya, insallah da kizdir. kan testinde ph'ina falan bakmiyorlarmi. o kac cikti?

benim yumurtlama bu ay bir gun gecikince spermler bosa gitti yaa.:a015:

herkese merhabalar
ancak girebildim kayinvalidem teftise gelmistikafamçokkarıştı
canim yumurtlama testin yoksa akinti kaygan ve uzayan tiptense yumurtlama demekmis yumurtlana oncesi bendede akintilar artiyor ama yumurtlama oldugunu anlamanin en iyi yolu nasil yazilir biraz karisik ama bas ve isaret parmagini az .........icine koyarak salgi al elinde uzuyorsa renksiz kaygansa yumurtlama demekmis

ne teftisi len... yasakkelime senin kaynoş'tami fransa'da yasiyor canim.

benim bu ay tam 3 gun geldi yaa uzayan akinti. en yogun dundu ama bugun bile hala devam ediyor. dun birde sol kasigim daha cok agridi. aman bir sevindirik oldum hic degilse soldan da yumurtlama oluyor diye. :dance:

hehe tam zamanında gelmısım ısımı hep olcerim bugun de 36.8
kızlar ben 21.gece olan ilişkiden hamile kalmısım yoksa degerim 398 cıkmazdı:1shok:
26.geceden kaldıysam hic sanmıyorum o zaman ikizlere hamileyim:uhm:

elifnazzzz denek var denek 3 gunluk spermle hamile kaldım kız olması gerekirfisfisfis

ha nuray yaa ben sana birde hangi kasigin daha cok agriyor onu soracaktim. yani yumurtlama zamaninda hissettin mi kasik agrisi, hangi tarafinda hissettin acep? :uhm:

canim ya benim akinti bu ay benim cok uzun surdu. ugun yumurtladim bence ve hala akinti var ve taaa persembe gunu basladi. yani berrak, uzayan bildigin yumurtlama akintisi.

ates olcmek banada cok zor geliyor ama hic degilse yumurtlamayai tahmin ettigim gunlerde olcuyorum. bugun dune gore dusuk bakalim yarin cikarsa kesin bugun yumurtladim demektir. bebem mebek yok yani bu ay.:1no2:

elifcim karşılaştırma yapabilmen için hergün ölçmen lazım.düzenli şekilde her ay ölçmek lazım.yumurtlama zamanı çok yakında da olabilir kaçırırsan nasıl anlıycan. öle bazen ölçüp bazen ölçmemek olma canımmmmmmmm a.s

özlembay bu senin işine yayarmı canım bak bi
Yumurtlamadan sonra geçen süre (gün) En düşük En yüksek Ortalama
12 17 119 48
13 17 147 59
14 33 223 95
15 17 429 132
16 70 758 292
17 111 514 303
18 135 1690 522
19 324 4310 1061
20 185 3279 1287
21 506 4660 2034
22 540 10.000 2637

mimozaaa sen ne diosunnn:1shok:yumurtlamadan sonra 14.gun en yuksek 223 diyor yahuu
benim ikiz mi yoksa nerdeyse 2 katı dediginin..12.gun ise daha da vahim o zaman kesin ikizz

birisi insallah nurayın ikizleri olur demişti gulnisa sendin sanırım.cok mu içten dilemiştin kafamçokkarıştı
bir de liza sanıırm dogum tarihine yakın hamile kalma ihtimali artar filan yazmıs ben de nisan 28dogumluyum ve nisanda kaldımfisfisfis
dogumgunumde sabah uyanmadan hemen once ruyamda cift cizgi cıkmstı etkilendim ama uzerinde durmadım bu kacncı bebek ruyası diyee:1shok:
bebeklik arkadasım da aynı gun gormus benim silik cizgi cıktıgını msnden gosterdıgımı..ruyamız cıktı ya inanamıorummm

canim Nuray, valla korkutmak istemiyorum ama sen ilk test silik cikti ama reglime daha iki gun var dediginde aha dedim Nuray'in ikizi olcak herhalde. sonrada Gulnisa'nin dedigi biri kiz biri oglan olur dilegi geldiydi aklima.

simdi zaten kalp atisini duymaya gittiginde cikar herhalde hersey meydana ama degildir ikiz yaa. yani hormon kullanmadin, yasin genc, ee bide aileded oksa neden sede olsunki? olsa nasil hisederdin? yaw uzaktan cok seker oluyor ikizler ama bakim acisindan kolay degildir herhalde

elifnaz sag taraf agrımıstı ama benim hep sag tarafım agrıyor zatenkafamçokkarıştı
bir de uzayan sıvı yumurtlamadan sonra kesinlikle gelmiyor.bak benim de 16 17 18.gunler gelmişti ben de yumurtlama olmustur artık dedim ama belirgin bir ısı artısı olmadı.sonra 21.gece tekrar geldi.bir daha da olmadı.ve ben o sıvı gelince ilişkiye girdim bir daha da taa 26sında girdim.o sıvıyı kacırmamak lazımmıs bakın içinde spermlerin yasadıgı dogruymus.senin de sıvıdan birkac gun sonra yumurtlama olabilirfisfisfis

dur bak ben bi ozet yapayim bakalim anladim mi? senin akinti 16 17 18'inci gunlerde geldi. sonra 3 gun kuru ve 21.gunde geldi ama ovulasyon testi negatifti ve sen o gece iliskiye girdin. peki nerden biliyorsun 24. gun yumurtladigini? isidan mi?

X