Suni Tatlandırıcılar ve Şeker

geçenlerde bende aldim, ama hem fiyati yüksek, hemde çok fazla tatli degil, bir çay bardagi çaya ben bir tatlandirici atiyordum bunda ise 1 tatli ka$igi dolusu ekliyorum, çok çabuk bitiyor, üstelikte kalori miktarida az degil, 100graminda 350 kalori var, günde en az 50 gr kullanmam lazim yani

Tagatesse ben de çok şişkinlik yaptı..Karnım çok fena şişti..Tad olarak güzel ama şişkinlik yüzünden kullanmıyorum..

En iyi hiç kullanmamak ama bırakamıyorsanız Splenda'yı öneririm ben de. Toz formunda olanını hem çaya kahveye hem de keklere, kurabiyelere kullanabilirsiniz.

doğal olduğunu bildiğim yani öyle söylenen stevya marka var
stevya bitkisinden elde ediliyomuş.
şeker hastası olduğum için bazen tatlı kaçamaklarında bunu kullanıyorum toz halde ufak paketlerde
bana diyabet merkezinde kullanan kadınlar söylemişlerdi
onun dışında çayı kahveyi çocukluğumdan beri şekersiz tüketirim zaten

Son düzenleme:
Merhaba Kızlar,

6 aydır tip 2 diyabetten dolayı diyetisyene gidiyorum. Tatlinda diye bir ürün önerdi, onu kullanmaya başladım.
Tatlandırıcıda dikkat etmek gereken nokta aspartame ve sakkarin gibi maddeleri içermemesiymiş.

DİKKAT arkadaşlar kesinlikle tatlandırıcı kullanmayın sağlığınızla oynamayın o splenda denen markaya dava açıldı zaten doğal falanda değil. aspartam ve diğer tatlandırıcılar başlıbaşına zarar.aspartam denen madde FDAnın(amerikan gıda ve ilaç dairesi) onayından 7. başvuruda geçmiş bi kimyasal ve rüşvetlerle entrikalarla.inanmayın paranın kölesi olmuş kendini bilmezler hiç düşünmeden piyasaya sürüyor bunları her yerde de kullanılıyo.1 tane canımız var kıymetini bilelim

şunuda eklemek istiyorum ben çayı sırf şekeri için içen bir insandım küçük çay bardağına 4 şekerle düşünün ben bile artık şekersiz içiyorum alışınca hiç de eksikliğini hissetmiyoruz inanın.birşeylerin bakanlıktan oradan buradan onaylı olması sağlıklı olduğunu göstermez kendi kendinizin denetmeni olun sizi en çok siz düşünürsünüz çünkü

ben çaya şeker atmam. öyle tadını beğenmiyorum sanki şerbet içiyorum gibi geliyor çayın tadını anlamıyorum. tatlandırıcı kullanmıyorum. beyin tatlandırıcıyı kullanamaz çünkü glikoza dönüşmez. vücut parçaladığını harcar.parçalayamadığını biriktirir. bence bu yönden tatlandırıcılar daha zararlı. daha kilo yapar bence.

Arkadaşlar ben de Splenda kullanıyorum yıllardır, içlerinde en iyisi-en az zarar vereni diyelim- o olduğu için. Geçenlerde ise yurtdışında görüp de aldım "Organik Agave şurubu" Bal gibi bir kıvamı var ama çok tatlandırmıyor. Aslında en temizi şekeri tamamen hayatımızdan çıkarmak da o iradenin bende olsa ben ülke bile fethederim:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…