Selülit Suna Dumankaya'dan Selülit Çayı

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri
mutluluklar dilerim diliyorum sana a.s. dene istersen bir zararı olmaz bunun yanında sporda yaparsn kalça küçültü iki egzersiz söylim
çömelme egzersizi
ayakya bacaklarını omuz hizasında açıyosun ayaklarınıda biraz yan koy paralel bi şekilde başım dik olsun dik olması için karşı duvarın en üstüne bakabilirsn yavaşça çömel bu hareketi 3 defa 10-15 sayıda yapabilrsn
bi tane daha var
dizlerini ve kollarını yere koy bir bacağını geriye düz bi şekilde kaldırabildiğin kadar kaldır belin düz durmasına dikkat et her bacağını 10-20 sayıda yapabilirsn
ben bunu bir yazıda okumuştum ve yapıyorum hergun çömelme hareketi baya zor geliyo zorluyo bacakları bilginize :icecream::dance:

çok teşekkür ederim inşallah yapabilirim yemeyi kısmaya çalışıyorum ama tasiyonum düşüyor bu sefer ne zor bu işler :uhm:

çok teşekkür ederim inşallah yapabilirim yemeyi kısmaya çalışıyorum ama tasiyonum düşüyor bu sefer ne zor bu işler :uhm:

evet gerçekten zor işler tansiyonun düşüyosa yemene dikkat insanın sağlığı daha önemli sonuçta seni beğenen bu halinle beğenmiş :içelim:

evet gerçekten zor işler tansiyonun düşüyosa yemene dikkat insanın sağlığı daha önemli sonuçta seni beğenen bu halinle beğenmiş :içelim:

evet çok haklısın :çok üzgünüm: ama işte insan gelinliğin içinde güzel durmak istiyor. bu çayla birlikte suna dumankayanın aspirin formülünüde uygulıcam kalçam biraz geniş bu beni çok rahatsız ediyor :çok üzgünüm:

evet çok haklısın :çok üzgünüm: ama işte insan gelinliğin içinde güzel durmak istiyor. bu çayla birlikte suna dumankayanın aspirin formülünüde uygulıcam kalçam biraz geniş bu beni çok rahatsız ediyor :çok üzgünüm:

gelinğin etekleri kabarık zaten güzel durur sıkma sen canını a.s. aspirini ben denedim pek işe yaramadı gibi ama sende dene bakalım .. bolbol yürüyüş yap bacaklara iyi geliyo benmde pürüzsüz değil şuan napcam bende bilmiyorum:sm_confused: havalarda kötü bu aralar yürüşte yapılmıyo :1no2:

gelinğin etekleri kabarık zaten güzel durur sıkma sen canını a.s. aspirini ben denedim pek işe yaramadı gibi ama sende dene bakalım .. bolbol yürüyüş yap bacaklara iyi geliyo benmde pürüzsüz değil şuan napcam bende bilmiyorum:sm_confused: havalarda kötü bu aralar yürüşte yapılmıyo :1no2:

haklısın yürüyüş yapılmıyor bu havalarda bilmiyorum herkes çok övüyor denicem ama ne kadar susam yağı katıcam yani kaç şişe kullandın ben aktardan 2 tane aldım 10 limona az mı:uhm:

haklısın yürüyüş yapılmıyor bu havalarda bilmiyorum herkes çok övüyor denicem ama ne kadar susam yağı katıcam yani kaç şişe kullandın ben aktardan 2 tane aldım 10 limona az mı:uhm:

canım ben bir tane almıştım ya geçen gün suna dumankaya nın sitesini incelerken görmüştüm karışımı keşke yazsaydım ama bir çay bardağı diye yazıyordu diye hatırlıyorum bir şişe yeter yani 10 limonda çok geldi bana 5 limon koydum sitede yazan karışıma tam uymadım ondan mı işe yaramadı acaba :sm_confused:

şimdi baktımda 10 limon suyu kadar demiş suna hnm sen 10lilonu sık bakalım nekadr su çıkıcak ona göre ayarlarsn ben tarife uymadım die işe yaramadı demek :KK43:( ama ben yarı yaraya yapmıştım :KK43:

şimdi baktımda 10 limon suyu kadar demiş suna hnm sen 10lilonu sık bakalım nekadr su çıkıcak ona göre ayarlarsn ben tarife uymadım die işe yaramadı demek :KK43:( ama ben yarı yaraya yapmıştım :KK43:

valla alemsin sırnaşık şey çok çıkar limonsuyu ondan şaşırıyorum :uhm:

valla alemsin sırnaşık şey çok çıkar limonsuyu ondan şaşırıyorum :uhm:

bende ondan 5 limonla yapmıştım :eek: ben herşeyi yarıya düşürmüştüm 5 limon 10 aspirin jeyyar biras cimrilik yaptım galiba jeyyar 10 limona 2 şişe bile yetmez canım yapanlara sorsana :sm_confused:

bende ondan 5 limonla yapmıştım :eek: ben herşeyi yarıya düşürmüştüm 5 limon 10 aspirin jeyyar biras cimrilik yaptım galiba jeyyar 10 limona 2 şişe bile yetmez canım yapanlara sorsana :sm_confused:

sordum ama cevap yazan olmadı :1no2:

Ben de suna dumankaya'nın selülit çayını içiyorum neredeyse 2 hafta olucak hergün içiyorum bazı günlerde 2 kez kaynaatıyorum yani 2 su bardağı içiyorum.Bende henüz bişi yok ama tabi erken..biz bu selülitleri 2 haftada yapmadık ki 2 haftada yok edebilelim :sm_confused:

Arkadaşlar bu çay kilo verdiriyo ben 48.5 kiloydum bugün kas-yağ ölçümüne girdim 45 kiloya düşmüşüm.Bu çayı neredeyse 2 haftadır kullanıodum.Selülitlerde gerileme yok ama kilo verdiriyor.Kilo vermek istemeğim halde verdim diyet falan yapmadım.

chee boyun kaç? kilon baya az çünkü:)

Crystal boyum 1.60 herkes zayıf olduğumu söylüyor ama selülitler kilo-boy-yaş dinlemiyor kii :sm_confused:
Bu arada benim için süper bi gelişmeyi aktarmak isterim: Üniversite öğrencisi olduğum icin ankarada yaşıyorum 2 aydır ankaradaydım memleketime döndüğümde evdekiler yani annem ve kardeşim selülitlerimin en az %50 azaldığını söylediler :sm_cool: ki benim selülitlerim zayıf olmama rağmen çok fazlaydı,dalgalanmalar vardı. Şunları yapmıştım:

_Velasmooth denen cihaz 8 seans ( cihazın içinde radyofrekans ve vakum var ama radyofrekans alanında daha yeni cihazlar cıktığını duydum 'accent fr' gibi bir araştırın isterseniz.)
_Üstüne 1yoğun mezoterapi
_Suna Dumankayanın selülit çayı (yaklaşık 3 haftadır içiyordum.)

Ben sonucların bu kadar iyi olduğunu farkedememiştim taaaki kardeşime sorunlu bölgeleri 2 ay sonra tekrar gösterene kadar.. dalgalanmalar resmen ütülenmiş gibi görünüyor dedi..çaya,elle masaja devam edicem tekrar yazarım.

Cok az acıtıyor yani bazı sitelerde okudum cok acılı bi yöntem ben dayanamadım yazıyorlar ama o kadar abartılacak bi acı gibi gelmedi bana şutarafagitti
Kısaca yöntem şöyle:Önce sorunlu bölgeler siz ayaktayken çizilerek işaretleniyor sonra yüzüstü yatıyorsunuz ve ihtiyacınıza göre doktorun belirlediği dozda ilaç iğne ile 2 cm aralıklarla cizili sorunlu bölgelere enjekte ediliyor.İğne tabiki akapunktur igneleri kadar ince değil ama iğnenin uzunluğu çok az yani öyle derine girmiyor sanırım o yüzden çok acıtmıyor.İğnenin sokulduğu yerlerde çok çok az kan görebilirsiniz ama acı olmuyor bende morarma bile az oldu.3 yerde küçük morarmalarım var o kadar.

ben diğer taraftada sormuşum aynı soruyu sana:S sanırım selülitmiş falan bırakıp unutkanlıkla ilgili araştırma yapmam lazım:) kusura bakma canım ama bıkmadan verdiğin cevaplar için ayrıca teşekkür ederim=)

arkadassım bişe sorcam nerden aldn ve adı ne?
nerelerde bulunur eczanelerde falan satılırmı?

Selülitler genellikle bütün kadınların ortak derdidir. Spor,yürüyüş sağlıklı beslenme ne yaparsanız yapın gitmemekte ısrar ederler .

Arzu ederseniz birde Suna Dumankaya ‘nın selülite iyi gelen selülit çayını deneyin..

Suna Dumankaya ‘nın selülit giderici çay tarifi:

Malzemeler:

Papatya
Rezene
Anason
Sinameki
Biberiye
Funda Yaprağı
Kuşburnu<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->

Hazırlanışı: Malzemeleri eşit miktarda karıştırıp bir kavanoza koyun. Her sabah, tok karnına bu karışımdan bir tutam alarak yarım litre Kaynamış suyun içine atarak 15 dakika demlenmesini bekleyin. Daha sonra süzerek içebilirsiniz ..

Yararları: Selülit çayı her gün düzenli olarak içildiğinde, iki hafta içerisinde selülitlerde gözle görülür bir azalma sağlar. Selülit çayı ile birlikte bir adet ananas yediğinizde, ananasın yağ yakıcı özelliğinden dolayı selülitlerin giderilmesini hızlandırmış olursunuz.<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->

Çayın içindeki bitkilerin diğer yararları:

Papatya : Yumuşatıcıdır.
Rezene : Ağrıyı keser, sancıya iyi gelir.
Anason : Mide gazını alır.
Sinameki : Bağırsakları çalıştırır.
Biberiye : Vücuttaki yağı yakar.
Funda Yaprağı: vücuttaki suyu atar.
Kuşburnu: kanı sulandırır.

Suna Dumankaya tarifidir.

ARKADAŞLAR BU ORJİNAL YAZIYI BULDUM. GALİBA BİR YANLIŞLIK VAR. BAKIN KAYNAMIŞ SUDA15 DK. DEMLENECEK DİYOR. AMA BAŞTAN BERİ YAZAN ARKADAŞLAR 15 DAKİKA KAYNATILACAK DİYE YAZMIŞ. BU ÇOK ÖNEMLİ....

Suna Hanım, ben 25 yaşında çalışan bir bayanım. Benim en büyük problemim selülitlerim. Çok yoğun çalıştığım için selülitlerimle uğraşmaya pek vaktim yok. Bildiğim kadarıyla selülite yanlış beslenme, kilo alıp-verme neden oluyormuş. Selülitin sadece dıştan değil, içten de yok olmasını istiyorum. Bunun için bana önerebileceğiniz bitkisel içecekler var mı?

Canım, önce madem çalışan bir hanımsın. Hafta sonları hamama gidin, keselenin. Kese, kan dolaşımı sağlar ve yağlanmayı önler. Selülit çayı, biberiye yağ yakar. Funda yaprağı, vücuttaki suyu atar. Sinameki, bağırsakları çalıştırır. Papatya yumuşatır. Anason, rezene sinir sistemini düzenler. Eşit miktarda bunlardan katıp, demleyeceğiniz çayı her gün sabah-akşam bir su bardağı için. Küvetinize iki avuç deniz tuzu koyun, sıcak suya girin iyi gelir.

[BAKIN BİRDEBUNU BULDUM KIZLAR.PEK ÇOK SİTEDE SORU-CEVAP BÖLÜMÜNDE YAZMIŞ.SUNA HANIM BURADADA SABAH -AKŞAM İÇİN DİYOR. BEN KENDİSİNİN CİLTLE İLGİLİ 2-3 TARFİNİ DENEYİP,FAYDA GÖREMEYEN VE BUNU ONA MAİLLE BİLDİRİP CEVAAP ALAMAYAN BİRİ OLARAK PEK GÜVENMİYORUM BU KADININ TARİFLERİNE. ZATEN İYİCE TİCARETE DİKÖTÜ İŞİ.
BURADA İKİ ARKADAŞIMIZ KULLANIP FAYDAGÖRDÜĞÜNÜ SÖYLÜYORSA DA DENEMEYE DEĞER DERİM!!!!!!!

X