Suçluluk psikolojisi.

Arkadaşlar son durumu yazmak istedim. Herkese yorumları için teşekkür ediyorum
Çok haklıymışsınız. Bugün 2 saatliğine beraber gittik. Kızımın o kadar ihtiyacı varmış ki eve dönmek bile istemedi. Umarım böyle devam eder ama süreç korktuğum gibi olmayacak sanırım. Öğretmenini çok sevdi. Sevmemesi imkansız zaten enerjisine ben bile bayıldım tekrar olumlu olumsuz bütün yorumlar için teşekkür ederim.

Çok çok sevindim.

Allahım eğitim öğretim hayatında hep başarılar versin inşallah.

Benim kızım da 3.5 yaşında başladı ama yarım gün başladı, uyum süreci çok zor oldu, çalışıyorum evde babaanne ile sıkılıyordu o yüzden verdik çok istekliydi ama okula giderken çok ağladı istemedi, 3 ay kadar öğretmeni dahil kimseyle konuşmadı ama öğretmeni çok ilgiliydi yavaş yavaş zorlamadan açtı onu, sosyal olarak çok faydası oldu kızıma, şimdi 5.5 yaşında bu yıl tam gün verdim çok istekli gitti bugün...yarım gün olsa daha güzel annesi ama olmayınca ne yapacaksın evde olmasından iyidir,okulla konuş erken almanda sikinti yoksa birkaç saat erken al

Erken almayı pek istemiyorlar ama kızım bugün istekli gitti bayağı da sevdi. İleriki günler duruma göre bakacağım artık.

Erken almayı pek istemiyorlar ama kızım bugün istekli gitti bayağı da sevdi. İleriki günler duruma göre bakacağım artık.
Olabilir her okulun veya öğretmenin tutumu farklıdır, ben de bu yıl ilk kez tam gün verdim benim kızım çabuk yorulan bir çocuk öğretmeni biliyor bunu o yüzden işten erken çıktığımız günler erken alsak olur mu dedim olur dedi...tabi benimki okula alışkın uyum sorunu yok şuan

Evet galiba okula göre değişiyor. Aslında ben de böyle bir şansım olsun isterdim. Belki bazı günler erken almayı kabul ederler bi tam gün gitse kızım anlayacağım durumu ama

Kızınız daha oyun çağında daha 2 boyutlu düşünemez, kalem tutuşu bile zayıftır, kreş vb yok mu?

bir kaç hafta deneyin çocuk istemez sevmezse alırsınız ne olacak siz kendiniz evde eğitir parka da oynamaya sosyalleşmeye götürürsünüz bol bol. ben öyle planlıyorum doğmamış çocuğum için kreş anaokulu düşünmüyorum :-3

4,5 yaşına kadar bu şekilde geldik zaten ama artık yetemiyorum malesef. Evde eğitim park vs bir yere kadar. Bu yaş çocuğa bunlar yetmiyor artık

Evet galiba okula göre değişiyor. Aslında ben de böyle bir şansım olsun isterdim. Belki bazı günler erken almayı kabul ederler bi tam gün gitse kızım anlayacağım durumu ama
Okula alışınca kabul ederler belki, alışma sürecinde ogretminn dediği şekilde olması daha iyi oluyor

Ah anneler olarak hiç bitmiyor vicdan azaplarımız :) bende geçen sene böyleydim 4.5 yaşında 4-5 yaş grubuna tam gün gitti oğlum. Ne ağlıyordum ilk başladığında Ben çalışıyorum ama çalışmasaydım da verirdim çünkü evde çok sıkılıyorlar. Böyle bir şans varken neden evde otursunlar. Ki iyi ki de vermişim çok şey kattı bize okul. Çok sevdi çok mutlu bir çocuk oldu. Bu sene geçen seneki okulu 2 katı fiyat isteyince devletin yarım gün anaokuluna başladı. Keşke tam gün verebilseydim. Çocuk 4 saat için sabahın körümde kalkacak ve süre kısa gittiğind değmiyor o kadarcık saat

Ben çalışıyorum 11 aylık kreşe verdim. Çalışmasam 11 aylık vermezdim ama 4,5 yaş verirdim. Çünkü çocuk sosyalleşmek oynamak istiyor haklılar da. Yerinde olsam geç bırakır erken alırdım ama. Zaten anaokulu ve çok çocuk var öğretmen sorun etmez bunu. Hastalanır bol bol (okula başlayan çocuklarda kaçınılmaz oluyor maalesef) o zamanlar zaten yollamazsın.

Hiç bitmiyormuş gerçekten ya
Bizim burdaki devlet okulu öğleden sonra yarım gün şeklinde. Demekki yere göre değişiyor.
Ben de bugünkü sevincini görünce çok mutlu oldum ama bakalım yarın n’apacak

Evet akranlarıyla olmak istiyor. Parkta arkadaş bulunca eve gitmek istemiyor saatlerce. Ben de saat olarak geç götürürüm erken alırım diyordum ama öğretmen etkinliklerden geri kalabiliyorlar bu sefer ona göre dedi. Hastalık zaten kaçınılmaz galiba pek böyle toplu ortamda bulunmadı kızım normalde bağışıklığı iyi gibi ama belli de olmaz tabi. Artık başladık bir sürece öyle böyle geçecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…