Suçlu kim sizce?

Arkadaşlar misafir umduğunu bulurla alakalı bi durum yok ortada, bir kere çiğ köfte yemek değildiryasakkelime akşam yemeğe davet ettiyse birtek çiğ köftemi olur ya ilk defa böyle bişey duydum desem :1no2:

tabiki sen haklısın arkadaşım.
bu yaptığı görgüsüzlük
ve karşısındakine değer vermemek demek
hatta saygısızlıkta diyebiliriz.
ben olsam birdaha yemeğe gitmem bile.
damarım bir tuttumu tutar.
birdahakine Allah bilir sadece kısır yapar koyar önünüze :bbo:.

yahu bi kere çiğ köfte seven var sevmeyen var..

söyle o zaman önceden yemekte çiğ köfte var die..yiyen var yiyemeyen var...misafir umduğunu değil bulduğunu yer tabi ama burda durum biraz farklı..haa sevmediğin yemeği yapmıştır bişe diyemezsin..ama çiğ köfte yemek değildir...madem evine davet ediyosun 4/4 lük olamıyosun 3/4 lük olmaya çalış bari...

siz haklıyken maalesef fevri davranışlarınız sebebiyle haksız duruma düşmüşsünüz...sofradan kalkıp kapı çarpmalar saygısızlık die anılacak ve anlatılacaktır :/

canım ya bus orun mu saka mı yiyiverseydiniz çiğ köfteyi ne olucak kolay bir yemek değilidr doğmazsanız evinize gelince yerdiniz bunları sorun yapma canım evliliğinde

Dert olmadıgını kendinizde söylemişsiniz..:1rolleyes:
Görümceniz tek çeşit yemek sunmakla ayıp etmemiş ama keşke baştan söyleseydi
yemekte Çiğköfte olucak diye sizde karnınızı ister doyurup giderdiniz isterseniz de Çigköfteyle doyardınız..
ayrıca;
Misafir Umdugunu Degil,Buldugunu Yer.Atasözü çatkapı giden misafirler içindir..
Yada size yemeğe gelicez diye kısa bir zamanda söyleyenler içindir..
ama Yaptıgınız davranıs bence abartı!!Eşiniz belliki şaka yapmış tabii ki böyle şakalardan
hoşlanmadığınızı sonradan belirtebilirdiniz:1closedeyes:

Ben tamamen haksız olduğunu düşünmüyorum canım. Bazı arkadaşlar çok fazla tepki vermişler. Sonuçta senin bundan önce yaşadıklarını biz bilemeyiz. Dolmuş olabilirsin. Evet tepkin biraz fazla olmuş. Sen yine de pozitif olmaya çalış. Benim de rahatsızlığım yüzünden tuzlu şeyler yemem yasak. Evliliğimin ilk birkaç ayında kayınvalidem olsun eltim olsun pek dikkat etmediler bu duruma. Kızdığımı fazla belli etmemeye çalışırdım hep. Umursamaz davranırdım. Hiçbirşey yemezdim. Sonraları başka kişileri örnek göstererek yaptıklarına kırıldığımı falan söyledim. Artık çok dikkat ediyorlar. Ya biliyor musun Ramazanda oruçluyken bile aç kaldığım oldu. İftara hem çağırıp hem yemeği tuzlu yapanlar oldu. Sonra da unuttuk deyip geçiştirenler. Bu yüzden tepkin fazla diyorum canım. Ben bu durumda bile senin verdiğin tepkiyi vermedim çünkü. Ama en sonunda herkese ifade edebildim kendimi. Sadece sabırlı olman gerektiğini söylemek istedim.
Bu yorumundan biraz kırgın olduğunu hissettim bu yüzden açıklamak istedim canım. Sanırım iki yıllık evlisin. Diğer konunu da okudum çünkü. Sabır... En önemli şey sabır... Büyük tepkiler verirsen olaylara karşı, hayatta çok mutsuz olursun...

ya arkadaşlar midesi rahatsız olan birine çiğköfte tek başına yemek olarak önüne konur mu ya?akşam yemeğe davetlisiniz görümcenize ve o sizin midenizin rahatsız olduğunu bile bie birtek çiğköfte yapıp koymuş önünüze..anlayana çok şey bu!!

ayrıca;
Misafir Umdugunu Degil,Buldugunu Yer.Atasözü çatkapı giden misafirler içindir..
bu sözede bravo valla.......

canim biz sadece cig kofte icin sofralar kurariz. yemekte sadece cig kofte olur. yaninda salata. ayrani vs vs
marul ile guzelce patlayana kadar cog kofte yeriz
yani kolay bir sey degil cig kofte
yogurmasi vs zor ve zahmetlidir.

ayrica masraflidir da biliyorsun. onun masrafi ile mukellef bir sofra kurulur. dusunememistir bence cok fevri davranmissin.

sen cig kofteyi yemekten saymayabiolirsin ama ona gore o en kral misafir agirlama yemegi olabilir.

yani inanamıyorum sana hak verenlere boşuna yıkılmıyor yuvalar demek ki olayı abartma ötesi yapmışsın ya bu kadar da cadı olmayın arkadaslar hemcinsim olsanız da size pes diyorum sonra kocam evi terk ediyor demeyin...tost yemişsin işte olmuş bitmiş...ayrıca belki düşünemedi midenin durumun illa ki kötülük mü yapmak istedi sana bu kadın.

a.s
bence büyütülecek bişey değil, ders alınmış olur, bidahaki sefere karnınızı doyurur öyle gidersiniz

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim.Tabiki herkesin yemek ve misafir etme ağırlama anlayışı farklıdır.Belki de benim tek hatam görümcemin yanında eşime o hareketi yapmam ve herkesi kendim gibi bilmek oldu..

bi kere yemeğe cagırıo,ciğ köfte partisi yapcagını söleseydi ona göre tedarikli giderdiniz.bunlar görgüdür ya,o nedenle yoruma acıktır.bana göre ben abimi ve gelinimizi cagırsam güzel bir sofra hazırlarım kuru kuru diil!bu karsındakine verdigin degerdir.bundan da ziyade asıl şaşırdıgım eşinin o sözü!buna sen karar vericeksin isteeerr yardım edersin ister etmezsn ne bu ya emrivaki gibi!ama bilemem tabi herkesin görüşü gördüğü farklı.ben bunun dogru oldugunu düşünüyrm.bu tarz sözlerden hiç hoşlanmam hiç!:1ninca:

Gereksiz yere çok büyütmüşsünüz olayı..
Olabilir..çiğ köfte hazırlamak da onlara göre bir misafir ağırlama biçimidir belki.
Siz çeşitte fazla yemek ile akşam yemeğinizi geçiriyor olabilirsiniz
Misafir umduğunu değil bulduğunu yer;
Ayrıca görümcenizin yanıında eşinize çıkışmanız da hoş olmamış
Onun yerine başbaşayken yanlış yaptığını anlatabilirdiniz.
Çok fevrisiniz..bunu kontrol altına almalısınız;size olumsuz yansayacaktır.

Konu açılalı neredeyse 1 ay olmuş.
Arkadaşımız yorumları okuyup, kendine bir şeyler çıkarmıştır eminim.

eşin ve görümcen suçlu ama sen ayıp etmişsin kalıp fırlatmakla..
ne olursa olsun ağırlığını koy sana saygı duysunlar

EŞİNLE BİRBİRİNİZE BAŞKASININ YANINDA SAYGI DUYMAZSANIZ , O BAŞKASIDA SİZE SAYGI DUYMAZ.:1no2:BABAMIN SÖZÜÜÜ.....
CANIM MALESEF BAZI İNSANLAR BU KONULARDA ÇOK RAHATTIRLAR.fisfisfis(GÖRÜMCEN)
EŞİN BENCE HERŞEYİN FARKINDADIR AMA KARDEŞİNE LAF SÖYLEMEZ HALİYLEE.........a.s:dilcikar:
AMA SEN YAPSAYDIN BELKİ SORUN OLUCAKTIII.....
BENİM SANA TAVSİYEM EŞİNLE AİLESİ HAKKINDA KÖTÜ KONUŞMA....
VE YANLARINDA KAVGA ETME....
HUZURSUZ OLAN SİZ OLURSUNUZ....
HERKES KENDİ DOĞRULARIYLA YAŞARMIŞ DEYİP ONLARI ÖYLE KABULLEN..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…