Suçlu kim sizce?

başlık katil kim oyunu gibi olmuş yaaa...
bence hatalısınız...görümceniz size planladığı tüm mönüyü sayıp hiçbirini yapmasa bile bişey diyemezsiniz ki...
eşinize verdiğiniz tepki de abartılı bence...eşiniz hatalı hem de çok ama bazen politik davranmak iyidir...

Arkadaşlar tüm yorumları sabırla okudum.Herkesin yorumuna saygı duyuyorum.Evet farkındayım haklıyken haksız duruma düştüm.ama inanın bazen insan acayip doluyor.Eşim genelde bu tarz gıcık şakaları onların yanında yapıyor artık doldum.bence bu konuda ben haklıyım.Yani eşime kızma konusunda ama sofra bezini atmam hatalı olabilir.İnsan kendini bazen kontrol edemiyor...Neyse dün gece gittik ve ben çiğköfteyi yemedim çünkü midemden rahatsızdım zaten.Halsizdim.o sebeple kendime tost yaptım yedim.Eşim dün görümceme gittiğimizde hatasını anlamış olacakki beni yere ğöğe sığdıramadı.Bi ilgi bi alaka.tostumu bile o yapacaktı nerdeyse.Sonuçta eşimle aram iyi görümcemle de.Benim tek sinir olduğum şey aslında midemin rahatsız olduğunu bile bile çiğköfte yapmış olmasıydı sadece.Neyse daha fazla yorum yapmıcam.Herkese tesekkur ederım..Sağ olun var olun arkadaslar..

Arkadaşlar tüm yorumları sabırla okudum.Herkesin yorumuna saygı duyuyorum.Evet farkındayım haklıyken haksız duruma düştüm.ama inanın bazen insan acayip doluyor.Eşim genelde bu tarz gıcık şakaları onların yanında yapıyor artık doldum.bence bu konuda ben haklıyım.Yani eşime kızma konusunda ama sofra bezini atmam hatalı olabilir.İnsan kendini bazen kontrol edemiyor...Neyse dün gece gittik ve ben çiğköfteyi yemedim çünkü midemden rahatsızdım zaten.Halsizdim.o sebeple kendime tost yaptım yedim.Eşim dün görümceme gittiğimizde hatasını anlamış olacakki beni yere ğöğe sığdıramadı.Bi ilgi bi alaka.tostumu bile o yapacaktı nerdeyse.Sonuçta eşimle aram iyi görümcemle de.Benim tek sinir olduğum şey aslında midemin rahatsız olduğunu bile bile çiğköfte yapmış olmasıydı sadece.Neyse daha fazla yorum yapmıcam.Herkese tesekkur ederım..Sağ olun var olun arkadaslar..

Ahh be güzelim, bu kadar yorumdan sonra hala midemin rahatsızlığını bile bile çiğköfte yaptılar diyosun. Sen kocanın görümcene davranışını epey bir kıskanmışsın. Boş ver bunları.
Bak ben sana ne anlatıcam. Ben hayatta kurufasulye ve nohut yemem. Ama kaynanam ve eltim her ramazan iftar davetinde istisnasız kurufasulye yapar önüme koyarlar. Kaynım bile bir keresinde patladı "şaka gibi ya yengem kurufasulye yemez sizde inadına yapıyorsunuz" dedi. Ben genede sorun etmem. Allah daha büyük dert vermesin. Boşveeerrrrr.

Arkadaşım çiğköfte bizim buralarda başlı başına yenen bir ana yemektir, hatta arkadaşlar çağırırlar önden çorba verir acı dokunmasın diye, bizde kızarız midemizi çorbaylamı doyurcaz diye.Çiğ köfte yapmış sadece demen gerçekten çok garip.
Eşin gerçekten çok luzumsuz bir şaka yapmış, ama diğer görümcenin gönlünü al bence, ayıp olmuş ona.

ben bunun tam tersini yaşadım
ilk evlendiğim zamanlar eşimin abileri bize hiç gelemediklerinde şikayetçiydi
ben c.tesi günü bile 8 de evde oluyordum
çaya davet ettim ama özellikle çaya gelin dedim
çiğköfte ve kek yapmıştım
geç saatte işten gelip başka ne yapabilirimki :uhm:
sofra kurulunca baktım suratlar bi karış
birşey söylenmedi ama suratlardan belliydi
dedimki çalıştıgımı biliyorsunuz bi tepsi börek yapıp getirseydiniz :nazar:
sonra eşimi poğaça almaya gönderdim kaydirigubbakcemile3

kimse bana küsmedi
ben urfalıyım orda çiğköfte ana yemektir yanında ayran ve yeşillik verilir o kdar
bence fazla umursamayın herkesin kendine göre planı var
gülün geçin boşverin

görümcede bi hata göremedim,
sizin beklentinize göre yemek yapmak zorunda değil,
sizi çağırarak güzel de bi davranış yapmış
siz yemeği beğenmezsiniz,az bulursunuz o ayrı mesele
misafir umduğunu değil bulduğunu yer demişler :)
eşinizin söylediği lafa alınmanız normal ama
aşırı tepki vermişsiniz
:smiley-cool:

Arkadaşlar demin canımı çok sıkan bi olay oldu.Belki bazılarınız için gülünç denecek kadar ufak bazılarınız içinse önemli olabilir.Bi okuyun ve değerlendirin lütfen.Görümcem yemeğe çağırdı bu akşam için.Biz de akşam orda yemek yicez diye öğlen yemek yapmadık.
Üstelik tel açıp sorduk ona yani.Yok öğle yemeği yapmayın dedi.Biz tabi akşam çok güzel yemek yicez diye fazlada karnımızı doyurmadık.Eşim demin eve geldi karnının aç olduğunu söyledi.dünden çorba vardı çorba içtik.sora ablasını aradı yani görümcemi.akşama ne yemeğiniz var diye.Görümcem de demezmi sadece çiğköfte diye.Benim tepem attı tabi.sinirlenip iki laf ettim görümcem için.akşama kadar tek bi yemek te mi yapamamış ayıp bide bize yemek yapma dedi.Ben yapsam aynı davranışı buyutulur laf olur ama ablan yapınca laf etmezsınız buyutmezsınız dedım.Eşim de buyutme dedı bana.Ben surekli o görümcemi koruduğu için sinirlendim.Biraz hasta olduğum için ve halsiz diğer görümcem bana çorba koyarken eşim bana"görümce otursun geline hizmet tesin "dedi şakayla.ama bana o kadar koyduki o laf sinirlenip sofradan kalktım ve üstüne görümcemin yanında sofra bezini fırlatıp oda kapısını carptım.Sizce burda sinirlenmekte haklımıyım değilmiyim?Kimin yaptığı ayıp?Kim suçlu?Ltf yardım edin..

Kusura bakma canim ama sen haksizsin. Böyle ufak tefek seylere sinirlenip esinle kavga etme. Sen onunla ailesi hakkinda konusursan mutlaka karsi korumaya gececekdir. onun ailesi senin hakkinda konussa seni korurdu eminim ve bunun aynisi senin icinde gecerli. Nevar yani eger esin sakayla görümce geline hizmet ediyor dediyse? Kendinde söylemissin yani saka oldugunu. Baskalarinin yaninda kalkip bezi atmalar, kapi carpmalar gibi esini kücük düsürücü hareketlerde bulunmamalisin cok ayip. Eminim senin esinin yerinde benim esim olsaydi kalkip biriki tane vururdu bana. Yine senin esin sabirliymis müdahale etmemis. Ufak tefek seylere benimde sinirlendigim cok olur ama en dogrusu bunu icinde tutmakdir.

Allah Allah yemek için kesinlikle eşimle tartışmam, onlar bana geldiğinde aynısını yaparım olur biter.

Demek ki görümcen o kadarını düşünmüş, ne diye onun için kendini üzüyorsun ki?

Evet,çiğ köfte ana yemektir ve yapılması çok zordur.Sabahtan akşama bi yemek yapmamış,çiğ köfte yapmış.Benim kayın validemde çiğ köfte yaptığı zaman başka bişey yapmaz,yeşillik ve ayranla ikram eder...Bezi fırlatıp kapıyı çarpman ,herkese verdiğin bir kozdur.Nekadar kızarsan kız,bulunduğun yerde tepki gösterme,aksine hiç alınmamış,üzülmemiş gibi davran,en iyi ders budur...Eve gidincede burnundan getirmekte serbestsin tabi:)))

Ben akrabaları yüzünden eşimle tartışmam,sadece vıdı vıdı,bağıra çağıra söylenirim kendi kendime,eşimden onay beklemem,oda sadece tebessüm eder...Deneyin,eşinizden onay beklemeden kandi kendinize söylenin,rahatlarsınız ama tabi oda duysun,yalnızken değil:))

erkekler böyle canım anneleri ablaları yaptımı gözlerine batmaz sen yaptın mı batar hiç dert etme bir akşam sende yemeğe çağır 1 çeşit idareten birşey yap intikamını al ne canını sıkıyorsun göze göz dişe diş...
eşinde birşey diyemez sana...

bencede aynısını yap derim canım ne
yani kendilerini ne sanıyor bunlar aaaaaaaaaaaaa
kızdım şimdikötükedihüsooffffff ya gelin olmak ne zormuş be
o görümçeler gelin değilmi sanki onlara yapılanların faturaları bizemi ödetiliyor acepkötükedihüso

ne kadar sinirlenirseniz sinirlenin, başkalarının yanında eşinize tavır koymayın, madem kızdını yanınıza çağırıp konuşun.tabi bu benim fikrim...

Baska söze gerek yok. :kahve:

Ayrica sofra bezini firlatip, kapiyi carpmanizi pek dogru bulmadim. Benimde esim görümcemin veya eltimin yaninda bazen böyle sakalar yapar ama ben hicbirzaman böyle bir hareket yapmaya gerek duymadim. Canimi sIkan birsey oldugunda eve gittigimde esimi uyaririm, birdaha yapmamasini rica ederim, konu orada kapanir..
:icecream:

neden ama bir insanında şahsiyeti var kanımça
bu tür şeylerin şakasımı olurmuş yanikötükedihüso
insan insandır yani
ne malüm daha kocasının ağır dille hırpalamadığı
bazı dil yaraları derin olur arkadaşımkötükedihüso

Görümcenle aynı seviyedeysen intikam al. Değilsen -ki bence değilsindir- en az 3-4 çeşitli güzel bir sofra kur (hazır ramazan da gelmişken) ve görümce, varsa kaynana filan hepsini çağır. Annenden-ailenden böyle gördüğünü, tek çeşit yemekle yasak savar gibi kimseyi ağırlayamayacağını da bir ara söyle. Gerçi aile arasında hiç utanmayıp yine de üste çıkmaya çalışabilirler tabi ama sen de kendini ifade etmiş olursun en azından.
Görümcen de bir daha yemeğe çağırırsa ne yapıp getireyim aç kalmayalım yine de gülerek. Anlayana yeterince anlamlı bir laf olur bu zaten :)

bencede güzel fikir aynen uygula ve birdaha görümcen cağırırsa yemege
bir iki çeşitle git ve geri kalanınıda sen bilirsin :1hug:

ayrica bir laf var hani simdi o aklima geldi misafir umdugunu degil buldugunu yer....

hadi görümcesi yemege çagırmasa
öylesine habersiz gitseler işte o zaman bu söz doğrudur
ama yemege çağırmış ve
yemek yemeden gelin sakın yemek yapmayın demiş iyi güzelde
çiğ köfteyle karın nasıl doyar acı acı zaten karınları aç birşey yememişler
olcak işmi bencekafamçokkarıştı

Arkadaşlar demin canımı çok sıkan bi olay oldu.Belki bazılarınız için gülünç denecek kadar ufak bazılarınız içinse önemli olabilir.Bi okuyun ve değerlendirin lütfen.Görümcem yemeğe çağırdı bu akşam için.Biz de akşam orda yemek yicez diye öğlen yemek yapmadık.
Üstelik tel açıp sorduk ona yani.Yok öğle yemeği yapmayın dedi.Biz tabi akşam çok güzel yemek yicez diye fazlada karnımızı doyurmadık.Eşim demin eve geldi karnının aç olduğunu söyledi.dünden çorba vardı çorba içtik.sora ablasını aradı yani görümcemi.akşama ne yemeğiniz var diye.Görümcem de demezmi sadece çiğköfte diye.Benim tepem attı tabi.sinirlenip iki laf ettim görümcem için.akşama kadar tek bi yemek te mi yapamamış ayıp bide bize yemek yapma dedi.Ben yapsam aynı davranışı buyutulur laf olur ama ablan yapınca laf etmezsınız buyutmezsınız dedım.Eşim de buyutme dedı bana.Ben surekli o görümcemi koruduğu için sinirlendim.Biraz hasta olduğum için ve halsiz diğer görümcem bana çorba koyarken eşim bana"görümce otursun geline hizmet tesin "dedi şakayla.ama bana o kadar koyduki o laf sinirlenip sofradan kalktım ve üstüne görümcemin yanında sofra bezini fırlatıp oda kapısını carptım.Sizce burda sinirlenmekte haklımıyım değilmiyim?Kimin yaptığı ayıp?Kim suçlu?Ltf yardım edin..

bozulmakta kızmakta haklısınız...ama verdiğiniz tepki biraz fazla olmuş sanki :uhm:

yani fazlada bişey demeye heleki kapı çarpıp gitmeye falan gerek yoktu bence...surat asardınız olur biterdi....eşinizde sizi kırdığını anlar belkide özür dilerdi...

bence evliliklerde bu kadar sudan şeylerle kavga edip huzur kaçırmaya gerek yok....

iyide kadin size zaten bi mönü vermemiski onu yapicam diye!

ac kalkarsaniz evinizde yerseiniz yemeginizi..

görumcenızın yaptıgı hos olmamıs dogru yanıı ınsan aksam yemegıne cagırıosa bıde yemek yemeden gelın dıosa sadece cıg kofte sunmamalı yanı ıclıkofte olsa ekmekle fln doyar karın da cıg kofte hakkaten acı bıde bos mıdeye oturur bıraz ayıp olmuş ama sızın yaptıgınızda cok abartılı bı tepkı bence örtuyu atıp kapıyı carpmak sonucta evınızde degılsınız ve esınızın aıle ortamı bu daha sonra aleyhınızde ısıtılıp ısıtılıp onunuze konur ..kıbarca gulumseyıp o an esınıze evde ıstdıgınız har guru cıkartabılırdınız ..olan olmuş artık gorumcenızın ayıbını da hatrlatın bnce sıze yapmış baskasına yapmasın bunu da bı arkads yazmış cok guzel bı sofra donatarak yapabılırsınız ..:)

çiğ köfte yapıldıysa başka yemek yapılmaz zaten şimdiye kadar öyle gördüm ben, özellikle çiğ köfte partileri filan yapılır hatta aileler, samimi arkadaşlar arasında o gün başka da bişey yapılmaz herkes çiğ köfteyle doyurur karnını..ben görümcenizin yaptığını garip bulmadım açıkçası..
eşinizin dediğine gelince; siz kendiniz de şaka yollu söyledi demişsiniz bi şakaya o kadar büyük bi tepki veilmez, altında bi laf dokundurma vardıysa bile haklıyken haksız duruma düşmüşsünüz bence.. orda siz de şakayla karışık hafif iğneli bi sözle karşılık verip gülüp geçebilirdiniz..

yaf arkadaşım bu kadar büyütecek bi durum yok bence misafir umdugunu deil buldugunu yer öle hareket yapman hiçte hoş deil bi insan bogazının ardına düşmemeli tabi bu benim düşüncemne yaptıysa onu yersin bence olayı çok uzatmışın örümcelerine karşıda haksızlık etmişin valla ortada olayı yaygaraya verecek hiç bişi yok bence neyse sıkma canını geçerr

X