şubat anne adayları nst' ye giren varmı???????

renkli35

Guru
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2008
455
66
kızlar ben 34 haftalığım ve hiç nst ye girmedim,kaçıncı haftada giriliyor bi fikriniz var mı ve nasıl oluyo? aranızda giren var mı?

Canım bazı arkadaşlar daha erken haftalarda da girdiler ama her doktor farklı haftalarda başlıyor nst ye. Ben 35. haftamda girdim ilk defa yan yatırıyolar 2 adet ped gibi bişi koyuyo birinde annenin sancıları diğerinde bebeğin kalp atışları çıkıyo ekranda benim herşey normal çıkmıştı 1 hafta sonra tekrar gel dedi bana bidaha giricem yarın bakalım

ben de ilk 26.haftada girdim
bele kullanılan 2 adet prob var arkadasımızında dedıgı gıbı bırı annenın karın kasılmaları
diğeri ise bebeğin ritmik kalp atışları
çoğu kişi 36.haftadan bu yana giriyor
ben riskli oldugum ıcın erken gırmeye basladım
daha sonra makınadan kagıt uzerınde cıkan sancılar degerlendırmeye alınıyor
normal ise reaktif diyorlar
bir nst 7 gün için fikir veriyor
işte böyle tatlm

canım bende 36 haftada girdim herşey çok şükür normal çıktı.haftaya gine giricem.

canım ben dün girdim.35+4 günlük hamileyim. 40 dakika boyunca cihaz belimde bağlı bir şekilde yattım.çok şükür kalp atışlarımız iyi çıktı ufakta bir sancı çıktı.ama kötü bir haber verdi doktor suyum sınırdaymış belki haftaya alırız sezeryana dedi.

canım ben dün girdim.35+4 günlük hamileyim. 40 dakika boyunca cihaz belimde bağlı bir şekilde yattım.çok şükür kalp atışlarımız iyi çıktı ufakta bir sancı çıktı.ama kötü bir haber verdi doktor suyum sınırdaymış belki haftaya alırız sezeryana dedi.

hadi yaa, olsun canım bebişin riskli zamanları atlattı nasılsa, kilosuda artmaya başlamıştır zaten, önemli olan sağlıkla kucağına alman.36. haftada doğan bebekler premetürede olmuyo bildiğim kadarıyla.

bende girmediğim için nette araştırdım genelde 36 haftadan sonra girmeye başlanıyormuş tabi bir problem ve risk olmazsa

bende 33 haftalığım haftaya doktora gitçem ama şuana kadar girmedim haftaya yaparmı bilmem

slm kızlar bende 35+2 günlüğüm doktorum 36. haftadan sonra gireceksin dedi.sanırım her hamileye göre değişiyor.hepimize Allah kolaylık versin....

Ben 32. haftadan itibaren giriyorum 2 haftada bir kez.En son bugün girdim.Karnına 2 prob bağlanıyor ve 15-30 dakika yatıyorsun kalp atışlarına bakıyorlar bebişinin.

36+0 HAFTALIK HAMİLEYİM..2 GÜN ÖNCE SANCIM OLDUGUNU İÇİN DOKTOR NST YE GİRMEMİ SÖYLEDI..GİRDİM VE AC OLDUGUM ICIN DÜZGÜN CIKMADI NST..DOKTOR BIRSEYLER YIYIP ÖYLE TEKRARDAN BAKTIR DEDI..BU KEZ DÜZGÜN CIKTI..KIZLAR NST DE ÖNCE KESINLIKLE AC OLMAYIN BOL SEKERLI SEYLER YIYIN MEYVE SUYU ICIN..KOLAY GELSIN HEPINIZE...ALLAH SAGLIKLI KUZUCUKLAR NASİP ETSİN HEPİMİZE..:ecrin_bebek:

slm bende geçen hafta gittiğimde girdim ilk kez nst ye 33+1 de ama işten çıkıp gitmiştik hastaneye açtım o nedenle düzgün çıkmadı 34+1 de yenileyelim dedi doktorum tekrar gideceğim inşallah bu sefer tok gideceğim ve meyve suyu içmemi tavsiye ettiler öyle yapacağım.

sağol canım şimdi bol bol su içip sol tarafına yat dedi doktor böylelikle suyum artabilirmiş.ayağa kalkınca soluğu çünkü lavaboda alıyorum.bebek herhalde baskı yapıyor.hiç içimde birikmiyor küçük abdestim.atlatıcaz bunları inş.oğluma kavuşmak için sabırsızlanıyorum...

bende giriyorum 3 kere girdim ve bundan sonrada her hafta gireceğin dr öyle istedi. sezeryan olursam 2 sinde zaten ozamana kadarda 2 kere girmiş olacağım

Ben bugün 36+2 haftalığım 2. sefer NST ye girdim bebeğimin kalp atışları gayet normal benim sancı hiç yok geçen seferde çıkmamıştı bu sefer de 1-15 arasındaydı sancı sancı olunca daha üst rakamlar çıkıyomuş 50-100 gibi :))

kıslar bende yarın doktora gideceğim. herhalde benide artık nst ye sokar... cok heeyecanlıyım.inş herşey normal cıkar....

X