Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
@Dilos6342 canım hsg sonrası korunmuş muydun? Bir de hsg sonrası kanaman olmuş muydu
Canım görünce dayanamadım yazayım dedim hsg sonrasında ben korunmadim doktor en verimli ay olacak korunma dedi, alınan radyasyon çok azmış etkilemiyormus hemde yumurtalar çok küçük diye zarar vermiyormuş. İyi ki dinlemisim onu hsg den 1 hafta sonra yumurtlama gördüm ve hamile kaldım çok şükür. Şu an tüpler en açık zamanında rahme gitmesi kolaylaşıyor yumurtanın. Bence degerlendirin

Canım görünce dayanamadım yazayım dedim hsg sonrasında ben korunmadim doktor en verimli ay olacak korunma dedi, alınan radyasyon çok azmış etkilemiyormus hemde yumurtalar çok küçük diye zarar vermiyormuş. İyi ki dinlemisim onu hsg den 1 hafta sonra yumurtlama gördüm ve hamile kaldım çok şükür. Şu an tüpler en açık zamanında rahme gitmesi kolaylaşıyor yumurtanın. Bence degerlendirin
Ayyyy MashaAllah .. bend Hsg çekildim 23 Şubat.. bende korunmiyorum.. birde geçen ay düşük yapmıştım.. İnshaAllah bu ay tutar bendede.. eğer yanılmıyorsam şuan yumurtlama donemindeyim nasıb 🤷🏻‍♀️😊

Üf ben de korunmak istemiyorum birkaç doktora sordum o da korunma ilişki olsun dedi. Kendi doktoruma tekrardan bi soracağım haftaya yumurta kontrolüne gittiğimde. Zaten 1 yılı geçti her ay negatif olmasından yıprandık böyle verimli bi ayı boş geçirmek istemiyorum bakalım ne diyecek. Eşim istersen korunmayalım dedi o da topu bana attı 😅 Bakalım hayırlısıyla güzel haberi alalım inşallah

Çok hafif pembe lekenme oldu .. bir gün sürdü ikinci gün tekrar coook az lekenme.oldu geçti hemen... Daha uzun surenlerde oluyormuş
Evet az ya da cok farketmez eger kanama lekelenme olduysa gebe kalma ihtinaliniz yuksek. Ufak yapisikliklar hsg de rahme sivi gonderiyirlar ya onun basinciyla aciliyormus. Oyuzden hsg den sonra gebe kalma ihtinali yuksek deniliyir. Ben de hsg cektirmistim hic kanama olmamıştı, gebe de kalamamistim.

Henüz kalamadım canım 10. ay da çekinmiştim 🤣 tüpler açık çıktı benim
Insallah tez zamanda mujdeli haberi alirsiniz. Yumurta/ sperm kalitesi ya da rahim duvari kalinligi ile ilgili bi sikinti vardir ozaman. Hsg sonrasi kanama olduysa gebelik sansi artıyor çünkü

Evet az ya da cok farketmez eger kanama lekelenme olduysa gebe kalma ihtinaliniz yuksek. Ufak yapisikliklar hsg de rahme sivi gonderiyirlar ya onun basinciyla aciliyormus. Oyuzden hsg den sonra gebe kalma ihtinali yuksek deniliyir. Ben de hsg cektirmistim hic kanama olmamıştı, gebe de kalamamistim.
Hsg sonucun neydi? Normal mi çıktı?
Doğrudur vallaha mantıklı geldi.. İnshaAllah öyle olur birde düşük de yaptım geçen ay ikisi beraber şansımi arttırmıştır diye düşündüm

Insallah tez zamanda mujdeli haberi alirsiniz. Yumurta/ sperm kalitesi ya da rahim duvari kalinligi ile ilgili bi sikinti vardir ozaman. Hsg sonrasi kanama olduysa gebelik sansi artıyor çünkü
inşallah canım nasip kısmet artık. Allah isteyen herkese nasip etsin. evlatsızlıkla sınamasın Amninnn

Hsg sonucun neydi? Normal mi çıktı?
Doğrudur vallaha mantıklı geldi.. İnshaAllah öyle olur birde düşük de yaptım geçen ay ikisi beraber şansımi arttırmıştır diye düşündüm
Evet acikti benimki. Ama hic zerre kadar bile kanamam olmadi. Ufak tikaniklik varsa onlara da normal diyorlar cunku islem sirasinda acilmis oluyor

X