Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Gerçekten çıldırcam ya cumartesi kahve leke sonraki her gün bir damla pembe leke devam ediyor. Dün test yaptım negatif. Bugün henüz pembe leke de yok göğüslerde aşırı hassasiyet ve vücudumda şişlik devam ediyor. O kadar şiştim ki tartıda 2 kg fark ediyor patlatacak gibiyim. Sat 10 Ocak yumurtlama 10 Ocak. Bi şey olsaydı dün yaptığım testte çıkardı diye kan vermedim çünkü epey geçti iki ay olacak neredeyse

Bende yerlesme kanamasi 12 sinin gecesinde 1 kere oldu testi 19 unda yapinca cikti. Eger yerlesme ise en az 5-6 gün sonra idrarda hcg yukseliyormus yani cikmamasi normal

Cıktı canım 3.21 😕
Ama neden böyle yükselme olmuş peki o nedenle bekle ve eğer adet olmazsan kadın Dr görüş çünkü yükselmiş yinede ya daha da yükselir yada döllenme olmuş ama o zigot şuan nerede bak bunlar önemli 2 gün sonra yeniden kan veriyorsun kuzum emin olmak için

Demek baya hassas bu testler yani bi gariplik var biraz da olsa yükselmiş bu bi sorun mu acaba yani gebelik dışında hormon yükselir mi

Ama onun belki geç döllenme oldu yani ben ovulasyonla takip ettim yumurtlama belli çatlama belli işin garibi az da olsa yukseliyo belirtiler de yasiyorum sorun ne acaba

Canim takip etsende 24 saat icinde döllenme oluyor 6-12 gün arasi yerlesme sürüyor etti sana yaklasik bir 13 gün yank döllenmeden sonra yerlesme sureside var ondan sonra cikiyor kanda idrarda vs bundan dolayi dedim belki yukselir daha diye. Baska neden bu hormon yukselir hic bir fikrim yok. Adetin gectimi gelecekmi?

Benim bat geceli 5 gün oldu bu gun 6. Gün gelen giden yok 4. Gün test negatif çıktı benim son ilişki battan 3 gün önceydi geç dollenmedir die bekliyorum bi 10 gun olunca kan vericem
İnşallah vardır kendine dikkat et ağır işlerden kaçın yinede canım

Allah allah cidden cok garip canim ya tamam deger bu diyelim ama evde yaotigin testlerin negatif cikmasi gerekir bu durumda. Iki farkli test yaptin ikiside pozitif. Hadi biri yanlis 2 si yanlis sanirim 3 test pozitif cikmisti dimi? Hepside yanlis olamaz ya
Benim de regl günü yaptığım testte silik çizgi çıkmıştı. Ama 2 saat sonra regl olmuştum hala da aklım almıyor. Testler yanıltıyor gerçekten ya. Bat geçmeden yapmamak lazım. Biz dayanamayıp erken erken yapıyoruz ama beklemek en doğrusu

Annemi kadın doğuma getirdim sabah rutin kontrolü vardı.Ben de anlattım durumu 6.günüm bugün çok geciktim ama hava değişimi yaşadım ona bağlıyorum dedim.Gel bi bakalım dedi üstten baktı ultrasonla.Kalınlaşman var bi kan ver öyle konuşalım dedi.Durduk yere iş açtı başıma 😅Kan vericem şimdi sıra bekliyorum

İnşallah vardır kendine dikkat et ağır işlerden kaçın yinede canım
Inşallah güzelim bakalım adete son 5 gün falan kala aşırı akıntı vardı belkide o zaman yumurtlama oldu hiç bilmiyorum rabbim hayırlısını versin gebe deilsem üzülürüm fakat neden adet olmadım diye daha çok endiselenirim günü gününe olurdum mutlaka

Annemi kadın doğuma getirdim sabah rutin kontrolü vardı.Ben de anlattım durumu 6.günüm bugün çok geciktim ama hava değişimi yaşadım ona bağlıyorum dedim.Gel bi bakalım dedi üstten baktı ultrasonla.Kalınlaşman var bi kan ver öyle konuşalım dedi.Durduk yere iş açtı başıma 😅Kan vericem şimdi sıra bekliyorum
Allah allah işler başa döndü 😂 kalınlaşma ya regl olacağımız yada zigot un yerleşme döneminde oluyor 😍😍

Inşallah güzelim bakalım adete son 5 gün falan kala aşırı akıntı vardı belkide o zaman yumurtlama oldu hiç bilmiyorum rabbim hayırlısını versin gebe deilsem üzülürüm fakat neden adet olmadım diye daha çok endiselenirim günü gününe olurdum mutlaka
Gebesindir öyle düşünelim 🥰😂 yoksa da bazen stresten gecikebiliyor inşallah öylesir hangisi hayırlısıysa

Kızlar SAT 19 ocak benim yumurtlamayı bilemiyorum o hesaplamaya göre 5 haftalık oluyor cuma çağırdı doktorum kese görebilir miyiz sizce geçen olanda alttan bakmıştı bebek ondan ölmüş olabilir dediler sizce ne yapmalıyım yarında kan vericem sağlık ocağına takip edelim dedi aile hekimimiz sağolsun çok meraktayım😵‍💫

X