Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Cnm yumurtanin kaliteli olup olmadigini ancak tup bebek tedavisinde yumurta toplama yapildiginda anlayabilirler. Karin ya da vajinal ultrasonla filan anlasilamaz. Senin durumunu bilmiyorum ama dr.unun ifadesine karsilik yazmak isyedim. Bi kere ilac denemissin, ne demek bu degerle ne olabilir zaten. Amh ve diger degerlerin nasil, yasin kac, hic cocugun var mi yok mu bilmiyorum. Cok da bilgili biri degilim. 2 ay once ogrendim degerimin dusuk oldugunu. Yeni yeni arastiriyorum, okuyorum. Ama dr.un kesinlikle cok olumsuz birisi. Eger degerin dusukse ve ilk gebelik olacaksa bir tup bebek merkeziyle gorusun. Gorusmeler ucretsiz oluyormus. Onlar zaten ne yapman gerektigi konusunda yonlendirir. Ya da en azindan baska bir doktora git ve onun gorusunu al. Amh dusuk oldugunda cok da vaktimiz yok, daha dusebilir. O yuzden gec kalmadan aksiyon alirsiniz.
Evet Dr um daha tedavide bi sey bekleme dediğinden psikolojik etkilemiyorsun zaten.
Bu değerlerleyse hamilelik oluşan oluyor nasip meselesi.

Canım senin var mı yavrun?
Biz kardeş düşünüyoruz biraz erteledik haliyle değerler de düştü zamanla,
Senin değerin düşmüş kaç şu an fsh, amh?

Merhaba sizin adetleriniz düzenli mi? Hani nasıl kilo gebe kalmaya engelse bazen fazla zayıflıkta engel oluyor ya. Acaba öyle bir durumunuz mı var 19 vücut kitle indeksi düşük sonucta
Merhaba, evet adetlerim düzenli çok zayıf değilim boyum 160 şuan 49-50 kiloyum doktor ideal olduğunu söyledi

Öyle ya bilsem bende dahada erken başlardım kızım çok kardeş istiyo büyük lafı dinlemek gerek 2 yaşında iken 2. Cocuk diyorlardı ben asla diyodum kızımda melek gibi bi çocuk bebekliktede şimdide asla cektirmedi bebekken büyük insan gibi benle uyur benle uyanırdı şimdide öyle 2 gün-de memeden bıraktık çok kolay oldu tuvaletede 1 haftada alıştık hiç zorlanmadık keşke o zaman deneseydim diyorum rabbim tez vakitte nasip etsin inşallah cumlemize
Aminn insallah en tez vakitte olsun🤲 Ben oglum olmadan diyordum ikinci cocugu 1 yasina girince yaparim hemen, oglum dogdu dedim kalsin ikinci bakamam🤣 ilk cocuktu zordu, benide cok zorladi. 23 ay 24 saat emdi sagolsun ama kesmekte zorlanmadik. Tam guzel uyumaya basladi krese gönderdik iki yarim gün almanca ögrensin biraz diye, bitmeyen bronsit ve oksuruk basladi 1 yil cektik, en son geniz eti artik kuculmuyor ilaclarla diye aldilar. 4 yasinda da mecburi egitimi basladi anaokul 1. sinif. hastalik devam etti, neyseki son 6 aydir falan hafif hasta oluyor uykusu duzene girdi. Hala cok ilgi bekleyen hareketli bir cocuk ama yalniz kalsin istemiyorum allah göstermesin ileride bize birsey olursa tutunacak bir dali kardesi olsun. Kendiside kardes istiyor neredeyse her gün anne karninda bebek var mi diyor, insan verecek cevap bulamiyor.

5 yıl once fsh 6 ydı, diğer degerlerim de normaldi. sadece amh düşük diye tüp bebek demişlerdi, ultrasonda yumurta gorunuyordu sayısını tam hatırlamıyorum ama 5-6 yumurta oluyordu.
benim suan yine aynı doktor gittiğim, gecen ay klomen catlatma ignesi denedik yine tutmadı, bu ay hsg cekildim, kucuk kistler oldugu icin tedaviye ara verdi, onumuzdeki ay ne onerecek bakalım bekliyorum ben de.
stres cok onemli faktor, burda da hep okuyorum takıntı haline getirmeyin diye
Ins yine olur, bende bi yumurtlama takibi yaptırdım olmadı, inş Rabbim çok bekletmez hiçbirimizi.
Fsh o civarda a.h de çok kötü değildir inş.

Aminn insallah en tez vakitte olsun🤲 Ben oglum olmadan diyordum ikinci cocugu 1 yasina girince yaparim hemen, oglum dogdu dedim kalsin ikinci bakamam🤣 ilk cocuktu zordu, benide cok zorladi. 23 ay 24 saat emdi sagolsun ama kesmekte zorlanmadik. Tam guzel uyumaya basladi krese gönderdik iki yarim gün almanca ögrensin biraz diye, bitmeyen bronsit ve oksuruk basladi 1 yil cektik, en son geniz eti artik kuculmuyor ilaclarla diye aldilar. 4 yasinda da mecburi egitimi basladi anaokul 1. sinif. hastalik devam etti, neyseki son 6 aydir falan hafif hasta oluyor uykusu duzene girdi. Hala cok ilgi bekleyen hareketli bir cocuk ama yalniz kalsin istemiyorum allah göstermesin ileride bize birsey olursa tutunacak bir dali kardesi olsun. Kendiside kardes istiyor neredeyse her gün anne karninda bebek var mi diyor, insan verecek cevap bulamiyor.
Ah yavrum benim rabbim şifa versin küçük prense benim kız gibi sürekli bizimkide bebek nerde diyo çok dua ediyorum allah neden bana kardeş vermiyo diyo dilim tutuluyo resmen karsisinda

5 yıl once fsh 6 ydı, diğer degerlerim de normaldi. sadece amh düşük diye tüp bebek demişlerdi, ultrasonda yumurta gorunuyordu sayısını tam hatırlamıyorum ama 5-6 yumurta oluyordu.
benim suan yine aynı doktor gittiğim, gecen ay klomen catlatma ignesi denedik yine tutmadı, bu ay hsg cekildim, kucuk kistler oldugu icin tedaviye ara verdi, onumuzdeki ay ne onerecek bakalım bekliyorum ben de.
stres cok onemli faktor, burda da hep okuyorum takıntı haline getirmeyin diye
Fsh oysa amh kötü değildir, inş yine olur.
Bende bi jez yumurtlama takibi yaptırdım olmadı, inş en kısa zamanda Rabbim tekrar nasip eder Mevlamız 🤲

Ah yavrum benim rabbim şifa versin küçük prense benim kız gibi sürekli bizimkide bebek nerde diyo çok dua ediyorum allah neden bana kardeş vermiyo diyo dilim tutuluyo resmen karsisinda
Amin canim cok sagol, saglikla büyüsünler insallah. Yaa kiyamam ben o minnosa ama 😓 o tatli dilinden cikan dualari tez vakitte kabul etsin rabbim🤲 Simdiki cocuklara ne yetisiriz ne de aklimiz erer masallah dünyaya herseyi bilmis geliyorlar :) Insan bir kere olunca bundan sonra kolay olur saniyor hatta bende 3 ay bekleyecegimi bile dusunmemistim ama burda baska bir baslikta 2. ye zor hamile kalan cok olmus diye gormustum. Kader kismet hersey Allah‘tan insallah kardesleri olur. Senin deneme suren biraz daha uzun sanirim yanlis degilsem 7 ay diye okudum ovulasyon denedin mi yoksa tahmini mi iliski oldu her ay? Ben bu ay denedim ovulasyonu e yumurtada catladi gunude tutturduk acaba o testler gercekten pik yapinca yumurta olgunlasmis olup silinince catladigini kesin gösteriyor mu dogrumu oluyor bilemedim.

Amin canim cok sagol, saglikla büyüsünler insallah. Yaa kiyamam ben o minnosa ama 😓 o tatli dilinden cikan dualari tez vakitte kabul etsin rabbim🤲 Simdiki cocuklara ne yetisiriz ne de aklimiz erer masallah dünyaya herseyi bilmis geliyorlar :) Insan bir kere olunca bundan sonra kolay olur saniyor hatta bende 3 ay bekleyecegimi bile dusunmemistim ama burda baska bir baslikta 2. ye zor hamile kalan cok olmus diye gormustum. Kader kismet hersey Allah‘tan insallah kardesleri olur. Senin deneme suren biraz daha uzun sanirim yanlis degilsem 7 ay diye okudum ovulasyon denedin mi yoksa tahmini mi iliski oldu her ay? Ben bu ay denedim ovulasyonu e yumurtada catladi gunude tutturduk acaba o testler gercekten pik yapinca yumurta olgunlasmis olup silinince catladigini kesin gösteriyor mu dogrumu oluyor bilemedim.
Hiç testte denemedim kuzum ben takvimden takip ediyorum çünkü adetim çok düzenlidir bu gün olmam gerekiyo ama henüz olmadim dün test negatif cikmisti

X