Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kizlar İstanbul'da olanlar hangi doktor tarafindan takip ediliyorsunuz ? Hastane veya klinik ismi alabilir miyim

Canımm benim inşallah yeni evin yeni umutlar yeni ve güzel telaşlar gelmesine vesile olur🙏🏻🍀

Adete doğru oluyo diye biliyorum kuzum

Canımm benim inşallah yeni evin yeni umutlar yeni ve güzel telaşlar gelmesine vesile olur🙏🏻🍀

Adete doğru oluyo diye biliyorum kuzum
Anladm kuzum ben daha test yapamadım sabah arkadaş geldi çıkamadım bakalım birazdan gidip alicam ilk idrar falan kalmadı tabi😁

Kizlar İstanbul'da olanlar hangi doktor tarafindan takip ediliyorsunuz ? Hastane veya klinik ismi alabilir miyim
ben istanbul bağcılar yaman tıp merkezinde dr eray balcan'a gidiyorum geçen ay başladık tedaviye pozitif elektrik aldım yaklaşımı güzel yakınsan tavsiye ederim.

Soğan suyunu ve testere dişli aslan pençesini ben de yaptım. Soğan suyu bende enfeksiyonu tetikledi aylardır devamlı ilaç kullanmak zorunda kalıyorum neden anlamadim. Ama hormonlarım düşüktü ilk basta kullandıktan bir yil sonra hormonlarıma baktirdim gayet iyi durumda şimdi
Ne enfeksiyonu yaptı acaba

Merhaba canım, benimde adetim bir hafta gecikti sonra iki gün kanama oldu. Normalde adetim 7-8 gün sürer. Ovulasyon testlerinde hep geç yumurtalarım. 20. Gün falan. 35 günde adet olurum. Neyse. İki gün sürüp bitince ve çok yoğun kanamam olmayinca şüphelendim test yaptım evde hemde üç tane üçü de koyu iki çizgi çıktı. Sonra hemen beta HCG verdim 33.5 çıktı. Doktor kimyasal olabilir iki gün sonra tekrarlayalım dedi. Yarın iki gün olcak tekrar vercem kan. Kasık ağrım var hafif. Rahminde bı baskı hissi var bel ağrım var. başka belirtim yok. Ve peceteye silince sümüksü bi şeyin içinde kılcal damarlı kanlı bir şey geliyo. Ama çok çok az. İdrardan sonra. İki gündür meraktan catliyorum o kadar istiyoruz ki Sence benimki de dış gebelik olabilir mi ? Çok korkuyorum. Kimyasal gebelik olsa şukretcem
Çok geçmiş olsun canım inşallah sağlıklı bir gebelik tır smdi nedesem boş çünkü doktor herkese dış gebelik belirtisi farklı olabiliyor demişti.benimde kahverengiydi akıntı çamur gibi öyle sümüksü bı yapısı yoktu iki katına çıksa da sen ihmal etme gerekirse doktor değiştir canım dış gebelik sanıldığı gibi masum bişey değil bak ben bı dış gebelik sonucu yarım insan gbi oldum sağ tüpüm tamamen alındı.insallah senin değildir canım sağlıklıdir bebeğin bizi mutlaka haberdar et😘

Kızlar benim bugün adet başlangıcından beri 24. Günüm normalde döngüm uzun zaten. Progesteron sonucum çıktı bugün doktorum yumurtlama gerçekleşmemiş bu ay dedi. Çarşamba tekrar kan testi verip sonuca göre tedaviye başlayacak. Ovulasyon testimde de pozitifi görememiştim zaten düşük çıkacağını biliyordum ama yine de çok üzüldüm yolunda gitmemesine

Çok geçmiş olsun canım inşallah sağlıklı bir gebelik tır smdi nedesem boş çünkü doktor herkese dış gebelik belirtisi farklı olabiliyor demişti.benimde kahverengiydi akıntı çamur gibi öyle sümüksü bı yapısı yoktu iki katına çıksa da sen ihmal etme gerekirse doktor değiştir canım dış gebelik sanıldığı gibi masum bişey değil bak ben bı dış gebelik sonucu yarım insan gbi oldum sağ tüpüm tamamen alındı.insallah senin değildir canım sağlıklıdir bebeğin bizi mutlaka haberdar et😘
Betan kacken tespit edilebilir dış gebelik. Benim beyan henüz çok düşük kese görünmez dış gebelik olsada korkuyorum o yüzden tüpüme zarar vercek diye

Merhabalar , yumurtlama üzerinden 1 hafta geçti , yine kasıklarımda ağrı , beyaz akıntım başladı. Dün akşam karnımın sağ tarafında batma şeklinde sızlama oldu yaklaşık 1-2 dakika sürdü. Tekrar yumurtluyor olabilir miyim. Üst üste olabilir mi bu şekilde.

Kızlar benim bugün adet başlangıcından beri 24. Günüm normalde döngüm uzun zaten. Progesteron sonucum çıktı bugün doktorum yumurtlama gerçekleşmemiş bu ay dedi. Çarşamba tekrar kan testi verip sonuca göre tedaviye başlayacak. Ovulasyon testimde de pozitifi görememiştim zaten düşük çıkacağını biliyordum ama yine de çok üzüldüm yolunda gitmemesine
Ovulasyon testine devam etseniz keske belki cıksr ona göre progesteron baktırırsınız

Bu ay ikinci kez yumurtlayanlar bile oldu burda ovülasyon testi yapıp gördüler. Ay bilmiyorum adet bitiminden adet baslangıcına kadar düzenli ilişki her zaman daha iyi ya
Merhabalar , yumurtlama üzerinden 1 hafta geçti , yine kasıklarımda ağrı , beyaz akıntım başladı. Dün akşam karnımın sağ tarafında batma şeklinde sızlama oldu yaklaşık 1-2 dakika sürdü. Tekrar yumurtluyor olabilir miyim. Üst üste olabilir mi bu şekilde ?

Bazen yumurta çatladıktan iki gün öncesine veya iki gün sonrasına kadar ağrı hissedilebilinir.

En son kistim patladığında benim de sizin ağrınıza benzer bir ağrım olmuştu. Bir muayene olun isterseniz.
Bu ay gitmistm kadin doguma ama sonrasinda oldu regl den sonra tekrr gitcek reglimi bekliyorum buyuk ihtimal kist bendekide tskler

X