Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İlk yumurtlamanın 10.günüydü bugün, çarşamba yeniden yapcam ilk çatlamanın 10.günü oluyo😂 moralim bozulmadı desem yalan olur ama erken diye geçiştiriyorum kendimi🤷🏻‍♀️
Ben de çarşamba yaparım diye düşünüyorum çizgi gorursem kan vermek için sonra cuma veririm artışa bakarım diye, çıkmazsa cuma bi daha yaparım yine cikmazsa artik adeti beklerim kuzum nasipte ne varsa o oluyor sonucta

Ahhh kuzumm arada çalışmalar olduysa belki tutar bellimi olur.. olmasada önemli değil yeni evinde İnshaAllah hayırlı olur.. Rabbim sağlık huzur sevgi aşk versinnn 🥰🥰🌺🤲🏻
Arada hiç bir şey yok canım ya kayınvalide gilde kaldık ya gece 2 ye kadar iş yapıyoruz temizlik vs bizim kıyafetler küf Olmuştu onlar yıkanıp serilip toplanıyor ağzımız açık uyuya kalıyoruz 🤣

Merhaba.. Allah en kısa zamanda gönlündekini sana nasib etsin..🤲🏻... Neler denedin bacım..? Hani belki tavsiye edebiliriz bazı şeyleri..
Amin inşallah çok teşekkür ederim 🌸Açıkcası hepimizin bildiği ovülasyon testi, pozisyon, takviye vitamin, alternatif tıp ne varsa yapanlardanım 🤷🏼‍♀️ tıbbi olarak bakılmayan bi rahim filmi kaldı artık ordaki tıkanıklıktan şüpheleniyorum ve direk doktora onu söyleyeceğim, yumurtalarım kendi kendine gelişip çatlıyor da, yani aşılama için dışardan yine de müdahele edilecek mi acaba 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

Yaaa muhtemel hamile kalacağın gün bugün yazıyor altta ekledigin şeyde 😍 ovulasyon da yapıyor musun gerçekten doğru mu acaba
Ben o tarihte şehir dışındaydim maalesef, takvimi sırf motivasyon ve rehber olsun diye ekledim bat a daha 10 gün var o da belli değil çünkü geçen ay kimyasal gebelik geçirdim döngü daha geç başlayabilirdi ama 25 inde yumurtlama ağrısı çektim
Merhaba kızlar bugün kadın doğum doktoruna gittim size de danışmak istedim adetimin 3gunuydu rutin kontrol için gittim alltan muayene ile rahime bakıldı gayet sağlıklı dedi yumurtalar da var dedi bı sorun görmedi çok şükür kimyasal gebelik geçirmiştim onunla ilgili bişey demedi sanırım normal görülüyor yalnız bazı testlere bakalım hormonlar ile ilgili TSH lh gibi ancak benim özel sağlık sigortası ile ilgili sorun çıktı yaptıramadim orada,haftaya tekrar gidicem başka bir hastaneye hangi değerlere bakılmalı bilgisi olan varsa çok sevinirim başka yapmam gereken birşey varmı acaba
Tüm mesajları okumak zaman aldığından ancak yazabildim ama testlerde 1 gün bile farkediyor sonuç yorumlamak için vaktinde yapılması önemli ol yüzden umarım ona göre yapılmıştır testleriniz
Kızlar iyi akşamlar, bat 2 şubat, adete daha 4 gün var. az önce kahverengi leke gördüm, kaç gündür göğüs hassasiyyeti var dokununca acıyor ve sol kasıkta batmalar var. 15 gün soğan kürü kullandım, acaba erken regl olabilirmiyim
Yerleşme kanaması gibi düşündüm ama belli de olmaz beklemek lazım
Kızlar yumurtlamadan 12 sonra felan kaset testte çıkar mı gebelik adetin geçmesi mi gerek. Ya da erken gebelik de mi çıkar kaset için erken mi olur ?
Yumurta spermle buluşturan sonra rahme yerleşmesi 5 ila 10 gün sürebiliyor e sonrasında da idrarda gorunebilmesi için en az 2 gün lazım yani tam çatlama zamanı ilişki olduysa bile en az 12 gün beklemek lazım erken testler uzebikiyor çünkü
Valla benim de öyle ya ama işte yeni öğreniyorum olmayınca iyice hırs yaptım yeni başladık mesela ovulasyon testi almak istemiyorum zaten dünya kadar gebelik testi aldım acaba 1 dolu 1 boş yapsak yumurtlama gününe denk gelmese bile hamile kalınır mı ki

Amin 🙏Haklısın canım rabbimin dediği olur ol derse olur inşallah nasip eder bizede🙏 dış gebelikten snra panik atak oldum zaten 4 gün kala başlıyorum test yapayimda varsa çıksın hemen kontrole gideyim ya dış gebelikse falan diye acele ediyorum cok
Ben de aynı korkudan beklemeden yapıyorum testleri i yüzden de 3 kimyasal gebelik tespit ettim. Halbuki yapmasam haberim olmayacak.kimyasalları da farkedince insan bir sorun varmış gibi algılıyor
Kızlar acil bakarmisiniz. Ben dün regli gibi oldum bıçak kesiği gibi kesildi daha ne gelen var ne giden neden olmuş olabilir ki😪
İlk okuduğumda yerleşme olabilir diye düşündüm ama sonrasında şakır şakır geliyor demişsin benim kimyasal gebeliklerde hep bu şekilde oldu. Durmak yok yola devam diyelim 😊
Kızlar sizce var mı

Hiç bir belirtim yok olmadığı için de hiç ihtimal veremedim sadece dün akşam bir dk kadar bı ağrı girdi alt karnıma bide ayaktaydim midemden sol kasığıma kadar bı bı iğne girdi sanki haffif şiddetli bir şekilde ama ihtimal vermedim uzun sürmedi yani
Olma mi😁hayırlı olsun sağlıkla ilerlesin inşallah
Annem kanseri yeni atlattı kızlar 1 sene oldu . İstediği tek şey beni evlendirmek ve çocuğumu kucağıma aldığını görmekti sonra ölsem de gam yemem diyor hep. Kendimden daha çok annem için istiyorum . Bu hafta yanına gideceğim farklı şehirlerdeyiz. İnşallah güzel haberler vermek nasip olur. Herkesin beklediği bir şey var gerçekten Allah hayırlısını versin hepimiz için 😍
Allah gönlünüze göre versin annen de bir daha sınanmasın o illerle inşallah
Çok teşekkür ederim peki etrafınızda ters tahinli hamile kalan var. Mı
Var canım annem ki 3 kızı var ve kardeşim yeni doğum yaptı. Ters rahim gebeliğe engel değil
Kızlar bende akıntı başladı akşamüstü saatlerinde böyle şeffaf yumurta akı karışık gibi, bata 1 hafta var yumurtluyo olabilir miyim ya?
Canım yunurtlama değil de sanki gebelik belirtisi gibi bence zaten 2. Piki görme sebebin 2. Kez yumurtlama olması değil çünkü tıbben böyle birşey mümkün değil 2 3 yumurta olabilir ama aynı anda çatlamak zorundalar😊 2. Pik sebebi gebelik nedeniyle hormonal değişiklikler olabilir diye düşünüyorum.ilerleyen sayfalarda da mesajlarını gördüm erken gebelik belirtileri çoğu
Eki Görüntüle 2997719
Merhaba kızlar. Sat 6 ocak. 5gün sabah akşam femara kullandım. 17 ocak çatlama iğnesi oldum. Doktor 18-20-22-24 ocak ilişki önerdi. Göğüs hassasiyetim oldu iğneden sonra ama 24 ocakdan sonra olmadı. Normalde adet olurdum sonra hassasiyet kaybolurdu. 29 ocak test yaptım ilk idrarla ilk 5dakikada böyle oldu. Ama umutlanmalımıyım diğilmiyim bilmiyorum. Yarın yine yapıcam. Hamilelik varsa bukadar erken gözükürmü? Bat 4 şubat
Hayırlı olsun kan verin ve 2 günde bir tekrarlayın testi
Kızlar kan değerim 108 çıktı pozitif dedi doktor çok mutluyum darısı başına olsun inşallah 🤗
Resmi pozitifi de gördüğüne göre 2 gün sonra tekrar kan ver 1 hafta boyunca

ay evet var bi tane daha
Kan ver canım
Kızlar bat günüm 8 Şubat.kasığımda bi batma var sanki içerde ılık ılık birsey hafiften kanıyor gbi batıyor gbi tarif edemiyorum.bide ilk defa kilo almaya başladım.normalde sürekli midesi bulanan herşeyden tiksinen mıy mıy birseyim şimdi herseyi tıka basa yiyorum eşimde şaşırıyor kilo bile aldın 3-4 günde noluyor diyor.bide 27 sinde akşam otururken bir ağrı vurdu ay çok ağrıdı die oturamadım uzandım çok şaşırdım.psikolojik olarak yaşadığım şeylerden farklı bunlar.acaba olabilir mi yoksa yine psikolojik mi 😣
Aslında ağrılar psikolojik olmaz zira bir gebelik varsa yerleşme sırasında bir kazı çalışması yapıyor embriyo o inceden bir sizi yapiyor
Teşekkür ederim 3 kızım var inşallah rabbim gebelik haberiyle birlikte bir erkek bebek haberiyle mujdelendirir beni dua edin nolur 🌼 sağlıklı hayırlı en önemlisi.
Allah gönlüne göre versin önce evlatlarına sağlık uzun ömür sonra da sağlıklı hayırlı bir erkek evladın olur inşallah.bu aydan geçti ama ille de erkek istiyorsan bir dahaki ay çatlamaya kadar korun çatlama sonrası ilişki dene.
Merhaba canım, benimde adetim bir hafta gecikti sonra iki gün kanama oldu. Normalde adetim 7-8 gün sürer. Ovulasyon testlerinde hep geç yumurtalarım. 20. Gün falan. 35 günde adet olurum. Neyse. İki gün sürüp bitince ve çok yoğun kanamam olmayinca şüphelendim test yaptım evde hemde üç tane üçü de koyu iki çizgi çıktı. Sonra hemen beta HCG verdim 33.5 çıktı. Doktor kimyasal olabilir iki gün sonra tekrarlayalım dedi. Yarın iki gün olcak tekrar vercem kan. Kasık ağrım var hafif. Rahminde bı baskı hissi var bel ağrım var. başka belirtim yok. Ve peceteye silince sümüksü bi şeyin içinde kılcal damarlı kanlı bir şey geliyo. Ama çok çok az. İdrardan sonra. İki gündür meraktan catliyorum o kadar istiyoruz ki Sence benimki de dış gebelik olabilir mi ? Çok korkuyorum. Kimyasal gebelik olsa şukretcem
Hayırlı olsun sağlıkla ilerlesin benim de kimyasal bu şekildeydi. Dış gebelikte anlaşılabilmesi için değerin daha yüksek olması lazım yani 1500 2000 lerde vajinal USG ile kese görünmezse o zaman dış gebelik ihtimali düşünülür. Şimdi tespiti imkansız
Merhaba kızlar hamilelik belirtisi olarak sıcak basması yaşayan oldu mu acaba ? Bende bebek istiyorum. Bulantı ve sıcak basması var diğer aylardan değişik bir belirti olarak. Öyle bir ateş basıyor ki bir anlık oluyor bir saat sonra kadar geçiyor
Erken gebelik belirtilerinde sıcak basması normal gebelik olmasa da progesteron nedeniyle o sıcak basması olabilir ama bulantı eğer vücutta enfeksiyon yoksa kesinlikle psikolojiktir. Zira gebelik kaynaklı bulantı için değerlerin epeyce yükselmesi lazım
Günaydın canım kizlar adetime 10 gün var ama meraktan catlayacagim. Test yapıp uzulmiyim bana bi yardim destek akıl lütfen nasıl bekleyeceğim.😥
Hayır beklemelisin bata 5 gün kala bile kaset teste çıkmaz bir ihtimal erken gebelik testlerinde çıkabilir...o kadar kimyasal hezimetinden sonra erken gebelik testlerine de karşıyım artık

Maşallah kızlar ne çok yazmışsınız kaç gündür okuyacağım diye elimde telefonla kaldım.😁ben döndüm evime döner donmez de bir değerlendirme yaptık ama yumurtlama sonrası 4 gün geçmişti tutacağını sanmam gitmeden de bir değerlendirme olmuştu onun da ihtimali olabilmesi için spermin 3 4 gün canli kalması lazımdı...artık tutarsa bu ay kesin bir kızım daha olur.
-Arwen- -Arwen- test yaptın mı merak ettim

İlk yumurtlamanın 10.günüydü bugün, çarşamba yeniden yapcam ilk çatlamanın 10.günü oluyo😂 moralim bozulmadı desem yalan olur ama erken diye geçiştiriyorum kendimi🤷🏻‍♀️
Canım gerçekten de erken yaptın testi çatlama sonrası en az 12 gün erken gebelikte çıkması için gerekli.

Arkadaşlar merhaba,

Geçen hafta düştüm ve kolumu incittim. O zaman adetliydim ve röntgen çektirdim sorun olmadı. Bu hafta ağrı geçmediği için başka doktora gittim ve MR çektirmemi istedi. Ancak bu günler yumurtlama günleri ve değerlendirdik ve devam etmek de istiyorum.

Çarşamba MR var, bu kadar erken dönem de gebelik oluşum aşamasında sorun olur mu? Daha önce çektiren oldu mu acaba?

Ben o tarihte şehir dışındaydim maalesef, takvimi sırf motivasyon ve rehber olsun diye ekledim bat a daha 10 gün var o da belli değil çünkü geçen ay kimyasal gebelik geçirdim döngü daha geç başlayabilirdi ama 25 inde yumurtlama ağrısı çektim

Tüm mesajları okumak zaman aldığından ancak yazabildim ama testlerde 1 gün bile farkediyor sonuç yorumlamak için vaktinde yapılması önemli ol yüzden umarım ona göre yapılmıştır testleriniz

Yerleşme kanaması gibi düşündüm ama belli de olmaz beklemek lazım

Yumurta spermle buluşturan sonra rahme yerleşmesi 5 ila 10 gün sürebiliyor e sonrasında da idrarda gorunebilmesi için en az 2 gün lazım yani tam çatlama zamanı ilişki olduysa bile en az 12 gün beklemek lazım erken testler uzebikiyor çünkü

Ben de aynı korkudan beklemeden yapıyorum testleri i yüzden de 3 kimyasal gebelik tespit ettim. Halbuki yapmasam haberim olmayacak.kimyasalları da farkedince insan bir sorun varmış gibi algılıyor

İlk okuduğumda yerleşme olabilir diye düşündüm ama sonrasında şakır şakır geliyor demişsin benim kimyasal gebeliklerde hep bu şekilde oldu. Durmak yok yola devam diyelim 😊

Olma mi😁hayırlı olsun sağlıkla ilerlesin inşallah

Allah gönlünüze göre versin annen de bir daha sınanmasın o illerle inşallah

Var canım annem ki 3 kızı var ve kardeşim yeni doğum yaptı. Ters rahim gebeliğe engel değil

Canım yunurtlama değil de sanki gebelik belirtisi gibi bence zaten 2. Piki görme sebebin 2. Kez yumurtlama olması değil çünkü tıbben böyle birşey mümkün değil 2 3 yumurta olabilir ama aynı anda çatlamak zorundalar😊 2. Pik sebebi gebelik nedeniyle hormonal değişiklikler olabilir diye düşünüyorum.ilerleyen sayfalarda da mesajlarını gördüm erken gebelik belirtileri çoğu

Hayırlı olsun kan verin ve 2 günde bir tekrarlayın testi

Resmi pozitifi de gördüğüne göre 2 gün sonra tekrar kan ver 1 hafta boyunca

Kan ver canım

Aslında ağrılar psikolojik olmaz zira bir gebelik varsa yerleşme sırasında bir kazı çalışması yapıyor embriyo o inceden bir sizi yapiyor

Allah gönlüne göre versin önce evlatlarına sağlık uzun ömür sonra da sağlıklı hayırlı bir erkek evladın olur inşallah.bu aydan geçti ama ille de erkek istiyorsan bir dahaki ay çatlamaya kadar korun çatlama sonrası ilişki dene.

Hayırlı olsun sağlıkla ilerlesin benim de kimyasal bu şekildeydi. Dış gebelikte anlaşılabilmesi için değerin daha yüksek olması lazım yani 1500 2000 lerde vajinal USG ile kese görünmezse o zaman dış gebelik ihtimali düşünülür. Şimdi tespiti imkansız

Erken gebelik belirtilerinde sıcak basması normal gebelik olmasa da progesteron nedeniyle o sıcak basması olabilir ama bulantı eğer vücutta enfeksiyon yoksa kesinlikle psikolojiktir. Zira gebelik kaynaklı bulantı için değerlerin epeyce yükselmesi lazım

Hayır beklemelisin bata 5 gün kala bile kaset teste çıkmaz bir ihtimal erken gebelik testlerinde çıkabilir...o kadar kimyasal hezimetinden sonra erken gebelik testlerine de karşıyım artık

Maşallah kızlar ne çok yazmışsınız kaç gündür okuyacağım diye elimde telefonla kaldım.😁ben döndüm evime döner donmez de bir değerlendirme yaptık ama yumurtlama sonrası 4 gün geçmişti tutacağını sanmam gitmeden de bir değerlendirme olmuştu onun da ihtimali olabilmesi için spermin 3 4 gün canli kalması lazımdı...artık tutarsa bu ay kesin bir kızım daha olur.
-Arwen- -Arwen- test yaptın mı merak ettim
Canım ben de kimyasal geçirdim beta sıfırlayınca mi başlıyor dur yumurtlama bilmiyorum kanamamin 2. Günü değerim 4 tu çok da düzenli değerlendiremedim bu ay tek umudum kimyasaldan sonra sans yükselir deniyor ya o valla geçen ay 4 gün kala pozitif gördüm kana gitmedim bekledim reglim 2 3 gün gecikmişti kanamam oldu iste bu ay görür görmez kana gideceğim inşallah

Ben de çarşamba yaparım diye düşünüyorum çizgi gorursem kan vermek için sonra cuma veririm artışa bakarım diye, çıkmazsa cuma bi daha yaparım yine cikmazsa artik adeti beklerim kuzum nasipte ne varsa o oluyor sonucta
Aynen ben de hafta içine gelsin kan verme olayı diye düşünüyorum ama inşallah vardır ya negatif görmek yıpratıcı olacak artık
Canım gerçekten de erken yaptın testi çatlama sonrası en az 12 gün erken gebelikte çıkması için gerekli.
Valla inşallah vardır inşallah erken yapmışımdır dünden beri inanılmaz göğüs ağrım var üzerine falan yatamıyorum bebek yoksa ben bu göğüsleri kesip atarım😂

Aynen ben de hafta içine gelsin kan verme olayı diye düşünüyorum ama inşallah vardır ya negatif görmek yıpratıcı olacak artık

Valla inşallah vardır inşallah erken yapmışımdır dünden beri inanılmaz göğüs ağrım var üzerine falan yatamıyorum bebek yoksa ben bu göğüsleri kesip atarım😂
Benim göğüs ağrım tek taraflı ya damar çekiyor gibi demiştim ya sol tarafımda devam ediyor hamile degilsem mamografiye gitcem korkuttu baya beni prolaktin yükselmiş olsa iki tarafta da olurdu ağrı çok garip şeyler yaşıyorum bu ay karin ağrım falan kalmadı

Sizin adınıza çokkk sevdin hadi inşallah bize de yarar🤲🤗 ben saraçoğlunun kürlerinden soğan suyu ve havuç kürü yapmıştım ondan sebep olsaki prolaktğnğm yükseldi o yüzden kürden korkuyorum
Soğan suyunu ve testere dişli aslan pençesini ben de yaptım. Soğan suyu bende enfeksiyonu tetikledi aylardır devamlı ilaç kullanmak zorunda kalıyorum neden anlamadim. Ama hormonlarım düşüktü ilk basta kullandıktan bir yil sonra hormonlarıma baktirdim gayet iyi durumda şimdi

Kızlar bişey sorulan benim çatlamam 19 da oldu 18 iğne günümdü Saadet tarihimde 3 Şubat sizce kan versem erken mi ?

X