Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım 31yasindayim ilk çocuğuma bende 26 yaşında hamile kaldım. Ne yumurtlama biyodum.nede adet dongumu. Adetim üç gün geçmiş haberim yok test yaptım pozitif direk kese görülürdü. Şimdi herşeyi biliyom yapiyiz ama 1,5 senedir olmuyo
Ya cok enterasan. Ben arka arkaya doguranlara sasirirdim. Ne bileyim ilk cocugun hakkina girmek gibi gelirdi. Ama simdi boyle 2.lerin olmadigini gorunce sasiriyorum. Milletin bi bildigi varmis herhalde diyorum. Yasiniz cok genc, mutlaka olur, neden olmasin. Ben ilkini 31de dogurdum. Icinizi ferah tutun. Amh filan baktirdiniz mi

Aynen cnm ya. Esimle benim epey sorunlarimiz oldu cinsel konuda. Cinsel terapi filan aldik. Ilk guzel iliskimiz, evlendikten 3 yil sonra oldu, onda da ogluma hamile kaldim. Cok tatli masallah. Oncesinde korunuyorduk tabi ama yine de arada esime guzel olursa cocuk da guzel tatli olur, ona gore diye takiliyorum bazen 🤣🤣🤣
Allah bağışlasın 🙏 bunlar işin şakası tabii ama güzelleştirirsek bu kadar strese girmeyiz, eşler de daha rahat olur.

Dışarı çıkmıştık, dönüşte zorla waffle yedirdim 😁😁😁 ama kendime de yedirsem iyiymiş yaa valla hiç halim yok 😇😅

Ay ben de dışarıda üşüttüm mü ne oldu böyle diye korktum bugün.. geçen ay bu kadar ağrı olmamıştı sanki yaa..
Kızz bu saatlerde dışarda ne işin var, mesai saati diyorum 🤣🤣 her ay aynı ağrı aynı şiddette olmayabiliyor.

Allah bağışlasın 🙏 bunlar işin şakası tabii ama güzelleştirirsek bu kadar strese girmeyiz, eşler de daha rahat olur.

Kızz bu saatlerde dışarda ne işin var, mesai saati diyorum 🤣🤣 her ay aynı ağrı aynı şiddette olmayabiliyor.
Ahhaha kuzenlerleydik, onlara geçelim istediler, ben bi işaret çaktım eve döndük hemen.. mesaimin başında görevimin bilincindeyim hocam 🙃🙃🙃

Benim de bu 4. İğnem. Her defasında farklı haller yaşadım 😏
Ustuste en fazla 3 kere kullaniliyor diye biliyorum. Ben 3.kez kullanmak istemiyorum, beni de yordu, ara verecegim. Dr. bi daha ki ay tup filmine bakalim dedi. Daha once dogum yaptigin icin gerek yok diyordu. Bu ay %5 ihtimal ama bakalim dedi. Hem normal gebelik takibi yapan hem de tup bebek yapan baska bir doktor var. Onun gorusunu alacagim bu ay olmazsa.

Ahhaha kuzenlerleydik, onlara geçelim istediler, ben bi işaret çaktım eve döndük hemen.. mesaimin başında görevimin bilincindeyim hocam 🙃🙃🙃
Hahah kocamı darladığım gibi hepinizi de darlıyorum 🤣 daha birlikte çift çizgileri paylaşıcaz en önemli gün koyvermek yok, herkes görev başına 😎🤣

Rengi miktarı nasıl olmalı. Ole şakır şakır gelmedi kırmızıyımdinsonra kahve rengi oldu oyhh çok fena canım sıkıldı ya 😭 inşallah duzensizlesmedi reglim yaaooff
Yerleşme kanaması olabilir ya da basit bir lekelenme. Yarın adet olmazsanız test yapın derim

Ustuste en fazla 3 kere kullaniliyor diye biliyorum. Ben 3.kez kullanmak istemiyorum, beni de yordu, ara verecegim. Dr. bi daha ki ay tup filmine bakalim dedi. Daha once dogum yaptigin icin gerek yok diyordu. Bu ay %5 ihtimal ama bakalim dedi. Hem normal gebelik takibi yapan hem de tup bebek yapan baska bir doktor var. Onun gorusunu alacagim bu ay olmazsa.
Üst üste değil ya 2 seneden beri toplam 4 olmuş oldu. Rahim filminden sonra gebe kalan çok oluyor. Hafif tıkanıklık olsa bile çekim esnasında açılıyormuş. Hayırlısı olsun hepimiz için 😊

Anca beraber kanca beraber.. bak hope2022 hope2022 un sesi çıkıyor mu 😎😎😎 gerçek bir çalışkan arı 🐝🐝🐝
Aynen arkidişim keyif yapıyor elleme 🤣🤣 şimdi o da gelip derse ki misafirim vardı ya da misafirlikteydim diye şuraya düşüp bayılıcam 😁 niyeyse görev edindim kendime hahaha
Kocam da ben de bu sefer çok umutluyuz niyeyse yaa. Hadi hayırlısı.. şimdi bekle ki 2 hafta geçsin...

Ya cok enterasan. Ben arka arkaya doguranlara sasirirdim. Ne bileyim ilk cocugun hakkina girmek gibi gelirdi. Ama simdi boyle 2.lerin olmadigini gorunce sasiriyorum. Milletin bi bildigi varmis herhalde diyorum. Yasiniz cok genc, mutlaka olur, neden olmasin. Ben ilkini 31de dogurdum. Icinizi ferah tutun. Amh filan baktirdiniz mi
Canım baktirdim herşeye hsgde cekildim herşey temiz esiminde benimde. Aynen ilk cocuk büyüsün dedim ondan sonra olsun dddik oda bı turlu olmuyor. Sizde mi ikinciyi istiyosunuz

hope2022 hope2022 partalina_ partalina_ kızlar napıyosunuz bakalım mesai saatleri içerisinde 😁 ben kocama 2 tane bitter çikolatalı sufle yaptım sade türk kahvesi eşliğinde ve hooop bebek çalışması 🤣 hadi bakalım büyük gün çalışkan arılar 🤣🤣
Bende cevizli hurmalı bişeyler yedirdim birde baklava daha başlamadık ama biz 😂 2 gün üst üste yapınca 1 saatte yediklerini sindirsin diye bekliyorum 😂

Cnm ben ilk kez dogum yaptiktan sonraki ilk vajinal kontrolde ters rahim dedi dr. Gebeligin ilk 3 ayindan sonra duzeliyor diye biliyorum. Ne ilk 3 ayda, ne de onceki kontrollerimde hicbir dr. bunu soylememisti. Yani dogustan mi yoksa dogumdan sonra mi oldu bilemiyorum. Ilk gebeligim istedigimiz ilk ay oldu. Pozisyon filan da denemedim, bilmiyordum oyle birseyi zaten. Gebelige bir engel teskil etmedigi soyleniyor ancak iliskide zorluk olabiliyor. Yani cok konforlu degilim ben mesela. Rahat ettigim bir pozisyon var, onu kullaniyoruz 🙈 Ama ters rahimliler icin onerilen pozisyon cok zor ya da en azindan benim icin oyle. Rahatsiz olunan pozisyonda gebelik de zor bence. Kadindaki kasilmalar spermin ilerlemesine yardimci oluyormus. Yani konforlu olmasi lazim onun icin. Herkeste farklidir tabi muhakkak.
Kuzum bak ne güzel bebişinde varmış daha önce kendiliğinden de kalmıssın hamile. Rabbim tekrardan nasip etsin insallah 🙏🏻

İkinci yumurtlama çok ama çok nadir yaşanan bir durum, o da genelde en geç ilk yumurta çatlamasından 12 saat sonra gerçekleşir. Sizinki daha çok gebelik veya adet belirtisine benziyor. Bir çok kadın yaşıyor bunu, anormal bir durum yok 😊
Canım ben ikinci yumurtlamayı gördüm bu ay ilk yumurtlamadan 3-4 gün sonra oldu bu üçüncü olacak😂 bata yakın akıntım olmaz benim ya bi geçen ay oldu ilk kez bide bu ay o yüzden şaşkınım

Anca beraber kanca beraber.. bak hope2022 hope2022 un sesi çıkıyor mu 😎😎😎 gerçek bir çalışkan arı 🐝🐝🐝
ben şuanda eşime bir şeyler depolama aşamasındayım cevizler baklavalar 😂 adam 2 gündür çalısıyor birde bugün burdan arkadaş yazmış türk kahvesi diye onuda içiriyim ondan sonra devam 😂 inşallah bu ayy birlikte o güzel haberlerii alacaz 💪🏻💪🏻

Üst üste değil ya 2 seneden beri toplam 4 olmuş oldu. Rahim filminden sonra gebe kalan çok oluyor. Hafif tıkanıklık olsa bile çekim esnasında açılıyormuş. Hayırlısı olsun hepimiz için 😊
😂 Perşembe günü oldum. Dr gün aşırı dedi ama bu ilaçlar bende libido artışı yapıyor 😬
Ay ne guzel valla. Şu libido bi bana ugramiyor 😆 Ben 4 kez ustuste kullandin sandim. Bu kez olur insallah. Ilaclari kullanmak da zor. Allah cabanin karsiligini versin 🌸

X