Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Mrb. Igneden sonraki gun baslamak uzere 14.gun adet gunu oluyor. Sizin 12 gun olmus. Cikmasi dogal geldi bana. Ignenin etkisiyle cizgi cikar mi, bilmiyorum, o da bir ihtimal. Insallah vardir, hayirli olsun simdiden 💗
İnşAllah vardır umutlandım şimdi 1oğlum var 5yaşında ondan sonra olmuyo 1dış 1kimyasal oldu kimyasaldanda 1yıl geçmiş ama olmuyo hamilelik. Doktorlarda sorun olmadığını söylüyo. Eylül ayında loporoskopi+histeroskopi ameliyatda oldum ama yine hiç bi şey bulamadılar

Bugün doktoruma sordum bana beklememi söyledi adet tarihin geçsin öyle. Yani var ya yok demedi. O yüzden bende kararsız kaldım. İnşAllah vardır bundan önceki gebelik dış gebelik olmuşdu o yüzdende biraz korkuyorum. Yarın yine test yapıcam herhalde koyulaşsa kan testi yaparım
Doktorların hepsi öyle temkinli davranır, kimyasal gebelik vs olabilir diye. Evet tekrar test yap ama bence kesin var 🥰 ben de dış gebelik yaşadım anlıyorum korkunu ama sağlıkla olması için dua etmekten başka çare yok

@Renaaa yazını bulamadım ondan buraya etiketleyeyim dedim bende rahmi ters olup kendiliğinden gebe kalan çok duydum hatta en yakın arkadaşım öyle kızını aldı kucağına. Rabbimden isteyelim tabiki tedavilerimizi yapmamız gerekenleri vs yapalım ama Rabbim verdikten sonra her şey bahane.
Cnm ben ilk kez dogum yaptiktan sonraki ilk vajinal kontrolde ters rahim dedi dr. Gebeligin ilk 3 ayindan sonra duzeliyor diye biliyorum. Ne ilk 3 ayda, ne de onceki kontrollerimde hicbir dr. bunu soylememisti. Yani dogustan mi yoksa dogumdan sonra mi oldu bilemiyorum. Ilk gebeligim istedigimiz ilk ay oldu. Pozisyon filan da denemedim, bilmiyordum oyle birseyi zaten. Gebelige bir engel teskil etmedigi soyleniyor ancak iliskide zorluk olabiliyor. Yani cok konforlu degilim ben mesela. Rahat ettigim bir pozisyon var, onu kullaniyoruz 🙈 Ama ters rahimliler icin onerilen pozisyon cok zor ya da en azindan benim icin oyle. Rahatsiz olunan pozisyonda gebelik de zor bence. Kadindaki kasilmalar spermin ilerlemesine yardimci oluyormus. Yani konforlu olmasi lazim onun icin. Herkeste farklidir tabi muhakkak.

Doktorların hepsi öyle temkinli davranır, kimyasal gebelik vs olabilir diye. Evet tekrar test yap ama bence kesin var 🥰 ben de dış gebelik yaşadım anlıyorum korkunu ama sağlıkla olması için dua etmekten başka çare yok
Evet öyle çok temkimli hatda. Ama doğru umutlanmamakta lazım adet tarihi geçmiyinceye kadar ama duramıyorun kendime söz veriyorumki bu ay test yapmıycam ama yinede yapıyorum. İnşAllah canım. Teşekkür ederim yanıtladığın için 😊

Eki Görüntüle 2997719
Merhaba kızlar. Sat 6 ocak. 5gün sabah akşam femara kullandım. 17 ocak çatlama iğnesi oldum. Doktor 18-20-22-24 ocak ilişki önerdi. Göğüs hassasiyetim oldu iğneden sonra ama 24 ocakdan sonra olmadı. Normalde adet olurdum sonra hassasiyet kaybolurdu. 29 ocak test yaptım ilk idrarla ilk 5dakikada böyle oldu. Ama umutlanmalımıyım diğilmiyim bilmiyorum. Yarın yine yapıcam. Hamilelik varsa bukadar erken gözükürmü? Bat 4 şubat
Ayyy hadi inş yaa😍😍 var sanki. Kan testi yapsanız daha net olur 💚 umut ol bize de. Biz de 3 yıldır bekliyoruz.

Eşini de al gel ama 🤣🤣 bu ovülasyon günü büyük buluşma menüsü 🙈 bu ay tutacak bak göreceksiniz sonra ben vericem herkese formülü 🤣
Valla gece gece wow dedim, bak insanlar nasil hazirlaniyor bulusmaya. Ben de cocugun uykusu gelse de yatsa diye bekliyorum, bi de davetsiz arkadasimiz var bu aksam 🤷‍♀️ Bugun misafirlik olmaz. Bize ornek olsun sizin menu, size de afiyet olsun, pozitif enerji olsun 🌺

Kızlar adetten hemen sonra yumurtlama yaşayan oldu mu bugün 6.günüm test yaptım pik yarın gibi duruyor bir saattir yumurtlama akıntısı da var bu ay hayıt ve avakado kullanıyorum onların etkisi ile mi bu kadar erken oluyor.
Canim benimde erken yumurtlamam ölüm fakat bu ay 9.gunde yumurtlamam olabilir diye düşünüyorum çünkü çok akıntım vardı . Bende avakado yumurta yoğurt yedim adetinilk gününden beri

Kızlar ben yarın tekrar ovulasyon yapıcam artık tekrar koyu çıkarsa şüphelenmeye başlıycam ciddi ciddi.yumurtlamaysa bile 4 gün sürmez diye düşünüyorum . Ki yumurtlamaysa çatlamıştır artık yani koyu çıkmaması lazım
Canim donugun kaçıncı Gündesin..bir arkadaş yunurtlam beklerken 4gun pik gordu meğerse hamileymis

Valla gece gece wow dedim, bak insanlar nasil hazirlaniyor bulusmaya. Ben de cocugun uykusu gelse de yatsa diye bekliyorum, bi de davetsiz arkadasimiz var bu aksam 🤷‍♀️ Bugun misafirlik olmaz. Bize ornek olsun sizin menu, size de afiyet olsun, pozitif enerji olsun 🌺
Bizde de çocuk var ama tatilde, iyi denk geldi. Bizde de misafir olacaktı ama kibarca akşam baş başa plan yaptığımızı söyledim 😎 napalım bu kadar ilaç kullanıp iğne vurulup falan son dakika aksilikler yaşamak istemiyorum. Zaten şansa pazara denk geldi yoksa eşim vardiyalı çalışıyor denk getirmek çok zor oluyor. Eveeet aşkla yapın görev gibi olunca cıkkkss olmuyor. İsteksiz sevişmeden hayırsız evlat doğarmış bak 🤣🤣

İnşAllah vardır umutlandım şimdi 1oğlum var 5yaşında ondan sonra olmuyo 1dış 1kimyasal oldu kimyasaldanda 1yıl geçmiş ama olmuyo hamilelik. Doktorlarda sorun olmadığını söylüyo. Eylül ayında loporoskopi+histeroskopi ameliyatda oldum ama yine hiç bi şey bulamadılar
Insallah olur cnm. Bak bir sorunun yokmus. Icini ferah tut. Benim de 9 yasinda bir oglum var. Yumurta rezervim dusuk, yasim 39. Ben de keske daha once baslasaydim diyorum ama hayat sartlari diyelim. Nasip kismet. Hayirlisiysa saglikla buyursun gelsin, oglum cok istiyor. Burada okuduklarimdan cok etkileniyorum. Rabbim herkese evlat kokusunu nasip etsin 🐣

İnşallah tecrübeli de olmazsınız kuzum, hiçbişey yaşamaya gerek kalmadan alırsınız kucağınıza ❤️
Bir oğlum var benim ilk evliliğimden, eşimin de bir kızı. Aslen 2 çocuğumuz var ama ortak bi çocuğumuz olsun çok istiyoruz, çocuklar da çok istiyor ☺️ oğluma 26 yaşında hamile kaldım ve sana yemin ederim geçen yıla kadar yumurtlama denilen şeyi bile bilmiyordum (36 yaşındayım) güya üniversite okumuşuz 🤣 oğluma tek ilişkiyle hamile kaldım dolayısıyla adet olmadığın her an bebek olur zannediyordum. Onu zahmetsizce bağışlayan Allah'ım şimdi nasip etmiyor, vardır bi bildiği 🙏 öncelikle annelik duygusunu tatmamış ve gerçekten anne olabileceklere versin rabbim. Bak üvey kızım da anne diyor bana, doğurana anne demiyor. Allah öylelerine nasip etmesin gerçekten. Hiç bi zaman isteyen herkese versin demem. Sizin gibi güzel kalplileri yormadan üzmeden nasip etsin 🙏🥰
Canım 31yasindayim ilk çocuğuma bende 26 yaşında hamile kaldım. Ne yumurtlama biyodum.nede adet dongumu. Adetim üç gün geçmiş haberim yok test yaptım pozitif direk kese görülürdü. Şimdi herşeyi biliyom yapiyiz ama 1,5 senedir olmuyo

Canım 31yasindayim ilk çocuğuma bende 26 yaşında hamile kaldım. Ne yumurtlama biyodum.nede adet dongumu. Adetim üç gün geçmiş haberim yok test yaptım pozitif direk kese görülürdü. Şimdi herşeyi biliyom yapiyiz ama 1,5 senedir olmuyo
Bilmek insanı gerçekten strese sokuyor bence sebep bu. Ama bilince düşünmeye engel de olamıyoruz. En doğru zamanda sağlıkla kucağımıza alalım inşallah canım 🙏

Bizde de çocuk var ama tatilde, iyi denk geldi. Bizde de misafir olacaktı ama kibarca akşam baş başa plan yaptığımızı söyledim 😎 napalım bu kadar ilaç kullanıp iğne vurulup falan son dakika aksilikler yaşamak istemiyorum. Zaten şansa pazara denk geldi yoksa eşim vardiyalı çalışıyor denk getirmek çok zor oluyor. Eveeet aşkla yapın görev gibi olunca cıkkkss olmuyor. İsteksiz sevişmeden hayırsız evlat doğarmış bak 🤣🤣
Aynen cnm ya. Esimle benim epey sorunlarimiz oldu cinsel konuda. Cinsel terapi filan aldik. Ilk guzel iliskimiz, evlendikten 3 yil sonra oldu, onda da ogluma hamile kaldim. Cok tatli masallah. Oncesinde korunuyorduk tabi ama yine de arada esime guzel olursa cocuk da guzel tatli olur, ona gore diye takiliyorum bazen 🤣🤣🤣

@hope2022 partalina_ partalina_ kızlar napıyosunuz bakalım mesai saatleri içerisinde 😁 ben kocama 2 tane bitter çikolatalı sufle yaptım sade türk kahvesi eşliğinde ve hooop bebek çalışması 🤣 hadi bakalım büyük gün çalışkan arılar 🤣🤣
Dışarı çıkmıştık, dönüşte zorla waffle yedirdim 😁😁😁 ama kendime de yedirsem iyiymiş yaa valla hiç halim yok 😇😅

Kızlar iğneden sonra alt karin bölgesinde hep bir adet olacak hissi yaşadınız mi ? Ya da hala yaşayan var mı?
Ilclarin etkisi cnm. Ben bu ay 2.kez kullaniyorum. Gecen ay cok fazla agri, hassasiyet, dolgunluk ne ararsan vardi. Bu ay gecen ayki kadar olmasa da yine var. Normal yani.

İnşallah amin kuzum, çok teşekkür ederim senin de anneciğine çok geçmiş olsun rabbim kötü gün göstermesin bi daha inşallah🌸
Amin inşallaj canım 🌸
Kızlar bende akıntı başladı akşamüstü saatlerinde böyle şeffaf yumurta akı karışık gibi, bata 1 hafta var yumurtluyo olabi
Canim donugun kaçıncı Gündesin..bir arkadaş yunurtlam beklerken 4gun pik gordu meğerse hamileymis
27. Gün bugün . 33 günde bir adet oluyorum canım

X