star tv de çıkan sezaryan haberi

gxuxlxuxm12

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
281
1
kızlar ben hamile değilim. dün akşam star tv de çıkan bir habere göre sezeryan sırasında bebeğin şakağına neşter yarası oluşmuş. ve bebeğin kolu kırılmış fakat bu durumlardan bebeğine ailesine haber verilmemiş. Aile eve geldiğinde bebeğin kolunun kırık olduğunu fark etmiş şu an mahkemeliklermiş. Benim merak ettiğim hepimiz özel hastanelrden yana kullanırız sanırım tercihimizi doğımumuzu gerçekleşrimek için(tabi hamile kalınca). Fakat özel hastaneler normal gelişen bir doğum olduğunda dahi sadece daha fazla para talep edebilmek için sezaryane çevirirlermi? yani bize daha sonra bebeğe kordan dolanmış onun için aldık dese ne diyebiliriz ki bilmiyoruz çünkü? bunu merka ediyorum özel hastanede normal doğum yapan varmı ki acep?

canım unuttun bi nokta var artık sezeryanı dr.dan önce bizler tercih ediyoruz yine karar mekanizması biziz.bi de artık 3.5 kilodan ağır bebkler bebeğin ters olması gibi durumlardada dr.lar riske girmiyorlar.bence haklılarda sonuçta artık hamilelikler doğumlar hiçbiri eskisi gibi değil.

ağladım izlerken haberi, ben özel bi hastaneye gidiyorum, benden önce 5 arkadaşım da oraya gitti hepsi normal doğum yaptı, ben korkuyorum sezeryan mı olsa dedikçe olur olur normal yaparsın dio dr, sezeryana karşı 4.5 kilo bi bebeği normal doğurttu geçenlerde, yani hastaneyle değil drla alakalı bi durum sezeryana dönülmesi, napcam ben zorla normal doğurtcak benide galiba

Valla Arkadaşlar Ben özelde Doğum Yaptim Normal Doğum Yapacağim Diye Gittim Açilma Olmadi Dr. Suni Sanci Verdi 5 Cm Aildi Ama Be Sunu Sanciya Daynamadim Dr. Um Bana Normal Doğum Yapabilirsin Dedi Ama Ben Son Anda O Suni Sancinin Verdiği Aciyla O Pisikolojiyle Sezeryan Istiyorum Dedim
Iyikide Istemisim Allahim Rahat Bir Sezeryan Olmami Nasip Etti Eve Gelincede 3 4 Gün Içinde Eski Halime Geldim Gittimğim Dr. Her Hastasini Dormal Olsun Diue Diretiyo Ama Bz Hastalar Ertik Tercih Ediyoruz Yani Artik Dr. Değil

malesef aynı olay arkadaşımın başına da geldi
özel hastandede sezeryan oldu ve bebeğin başını neşterle kesmişler
ardından hemen dikiş atmışlar
dikiş izi anneye görünmesin diyede şapka giydirmişler arkadaşım görünce şok olmuş tabi
neyse bi problem yok çok şükğr şimdi

evet ben haberı ızlemedım ama annemden duydum bu sabah, cok sınırlendım ya Allah korusun benım basıma gelseydı o doktoru benım elımden kımse alamazdı.. bu nasıl insanlıktır! çoğu böyle doktorun cinayetleri sessiz kalıyor ve bızden habersız mezarlıklarda yatıyor ustu kapaklı.. anlamıyorum durduk yere hem sezeryan oluyor kadın hem bebegını sakatlıyorlar hemde alnına nester ızı atıyor.. bu doktorları kımse kusura bakmasın ama kursuna dızıceksın... para dan baska brısey gormez olmus gozlerı..Allah yardım etsın bu canılerın magdurlarına..

Son düzenleme:
herkes uzerınde tasıdıgı meslekı sıfattan once ınsandır. senağlama
herkes bu sekılde dusunurse bır sorun olmaz dıye dusunuyorum
ıste bu tur haberler yuzunden hem doktorum hem de dogum ekıbım benım ıcın cok cok onemlı
annem bu pımpırıklılıkle kafayı sıyıracaksın dıyor bana ama al ıste haberı sımdı de rahatla nasıl olacaksa kafamçokkarıştı

arkadaşlar bu şakildeki talihsiz olaylar olabiliyo normal doğum da da olabiliyo benim arkadaşımın tanıştığı bi arkadaşının gözünde bi problem olduğuu fark etmiş sorunca gözünün protez olduğunu ve doğum sırasında doktorun parmağını gözüne soktuğunu sölemiş
Rabbim hepimizin bebeklerini korusun ve bu tür şeyleri pek düşünmeyin bence hastanenein değil doktorun tavrı önemli

hastane ile alakalı değildir bu durum. tamamen dr un dikkatsizliği.

Bende izledim o haberi çokta tatlı bi bebekti maşallah ama korktum valla zaten sezeryan olmak istemiyordum şimdi hiç istemiyorum allah hayırlısını versin hepimize..............

özel hastanede olsa normal doğum olabiliyorsa normal doğumu tercih ediyor doktorlar. benim arkadaşım normal doğuma alınmış suyu boşalmış fakat çocuk bir türlü salmıyormuş kendini meğerse kordon dolanmış boynuna kordon engellemiş çocuğu. normalken hemen sezeryana almışlar. özel hastaneler daha iyi bence kendi doktorun ilgileniyor

Sezeryanın hastanın isteğine kalması, geride kaldı arkadaşlar..

Normal şartlarda , tıbbi olarak gerekli değilse, sezeryan yapmak, hem yanlış hem de artık yasalarla sınırlandırılıyor..

Eskiden doktor, tercihi hastalara bırakırdı ama şimdi normal doğum öneriliyor..

TV haberine gelince de, tamamen doktor hatası..Biranlık dikkatsizlikle yapacapını yapmış..

Hastanenin ya da sağlık ekibinin bir yanlışı yok bence..Sonuçta hastanın karnında makas vs. gibi ameliyat gereçleri unutan doktorları da duyuyoruz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…