Aile Planlaması spiralle ilgili

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

xsxeremim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
797
273
39
arkadaşlar konuyu yanlış yere açtığımın farkındayım ama biraz sabırsızım herhalde.
konu şu; 6 yıllık evliyim. 4,5 yaşında bir kızım var..bu ay martın 3 ünde adet oldum,adetin 3. günüde spirali vardı bende,çıkarttım.bu ay korunmayı düşünmüyorum bebek istiyorum fakat internette vs . okuduğum her yerde spiral çıkartıldıktan 3 ay sonra denemelere başlayın,düşük ihtimali olabiliyormuş.çevrenizde spirali çıkarttırır çıkarttırmaz hamile kalan ve bebeğini sağlıkla kucağına alanlar varmı?? biliyorum aranızda çok sabırsızsın diyenler olacak ama bu ay benim için çok önemli...bu site bana hayatımda çok yardımcı oldu evliliğim boyunca,lütfen yazacağınız tek cümle de olsa fikirlerinizi dinlemek istiyorum.ne önerirsiniz?

Yok sabırsız değilsin ben bekarım spiral nasıl bişey bilmem bile...o takılıp çıkarıldığında vajinada genişleme olmuyormu pardon ama?

arkadaşlar konuyu yanlış yere açtığımın farkındayım ama biraz sabırsızım herhalde.
konu şu; 6 yıllık evliyim. 4,5 yaşında bir kızım var..bu ay martın 3 ünde adet oldum,adetin 3. günüde spirali vardı bende,çıkarttım.bu ay korunmayı düşünmüyorum bebek istiyorum fakat internette vs . okuduğum her yerde spiral çıkartıldıktan 3 ay sonra denemelere başlayın,düşük ihtimali olabiliyormuş.çevrenizde spirali çıkarttırır çıkarttırmaz hamile kalan ve bebeğini sağlıkla kucağına alanlar varmı?? biliyorum aranızda çok sabırsızsın diyenler olacak ama bu ay benim için çok önemli...bu site bana hayatımda çok yardımcı oldu evliliğim boyunca,lütfen yazacağınız tek cümle de olsa fikirlerinizi dinlemek istiyorum.ne önerirsiniz?

merhaba canım.bende şubatın 23ün de adet oldum.
25in de sprailimi çıkartım.benimde 3 yaşında bir cocugum var.ikincisi için geç bile kalmışız.
bu sprailden sonra düşük mevsusunu ilk kez duydum.
çünkü bende artık korunmuyorum...inşallah birisi aydinlatir bizi...
Yok sabırsız değilsin ben bekarım spiral nasıl bişey bilmem bile...o takılıp çıkarıldığında vajinada genişleme olmuyormu pardon ama?
yok canım.hayal dunyan çok geniş :KK34:
zaten küçücük birşey.genişleme neden olsun...
kadınlar koca koca çocuklar doğuruyor vajina açıldığı kadar mi kalıyor.:KK53:ama bilmemen normal tabi.bekar kizsin:KK34:

Selamlar,
Gecen sene agustos ayinda spirali cikarttirmistim bende ve doktorum smear vs testlerini yapip gebelige Engel bir durum,bir sorun var mi diye kontrol etmisti ve cok sukur ki Ayni ayda,agustos ayinda hamile kaldim ve mayista bebegimi saglikli bir sekilde kucagima aldim.
Ilk defa duyuyorum dusuk riski veya 3 at beklemek gerektigini.
Dilerim en hayirli zamanda olur bebisiniz :)

Tamda aradığım konu.. arkadaşlar eşim kondom istemiyor afedersiniz zevk olmuyor diyor. bendede öyle. sprali araştırıyorum. oda tehlikeli ve ondada hamile kalabilirisniz deniyor. kullanan ve iyi araştıran arkadaşlara soruyorum. spiral kullanmalıyımıyım. yoksa kondoma devam mı. eşim spiral kullanalım diyor..

Tamda aradığım konu.. arkadaşlar eşim kondom istemiyor afedersiniz zevk olmuyor diyor. bendede öyle. sprali araştırıyorum. oda tehlikeli ve ondada hamile kalabilirisniz deniyor. kullanan ve iyi araştıran arkadaşlara soruyorum. spiral kullanmalıyımıyım. yoksa kondoma devam mı. eşim spiral kullanalım diyor..

valla herkesde aynı sonuç olmuyor.
eltim takildigi gün çok acı cekmisti.bel agrisi aşırı olmuştu.
ama benim o kadar çok şikayetim olmamıştı.biraz belim ağrıdı o kadar(zaten bel agrisi normal bir durum)

birde takilmadan önce size bir takım sorulAr soruluyor.
vajinal kaşıntı ve akıntın varmı diye.yada rahim de yara olunca da takmiyorlar.
ben 3yıl kullandım sonuç=memnunum.

valla herkesde aynı sonuç olmuyor.
eltim takildigi gün çok acı cekmisti.bel agrisi aşırı olmuştu.
ama benim o kadar çok şikayetim olmamıştı.biraz belim ağrıdı o kadar(zaten bel agrisi normal bir durum)

birde takilmadan önce size bir takım sorulAr soruluyor.
vajinal kaşıntı ve akıntın varmı diye.yada rahim de yara olunca da takmiyorlar.
ben 3yıl kullandım sonuç=memnunum.

benimde asiri canim yanmisti hele eve zor gittigimi bilirim acidan birde 3 sezeryan yapmis insanim ve asiri bel agrisi olmustu ilk iki gun suanda spiral taktirali 3 yil oldu bence iyi korunma yontemi diyebilirim daha once baska yontemle 5 yil sonra hamile kaldim sok olmustum hic beklemedigim hamilelikdi :KK53:neyse kondom falan bende hep vajinal kasindi iltihap yapti dr bile alerjin olabilir sonucda kimyasal plastik birsey demisti spiralden bende memmunum tek sorunum tikir tikir gunu gunune olan adetimi degistirmesi bazen cok yogun kanamam oluyor diger ay cok az konu sahib arkadas birsey olmaz ben dr sormadan kendisi dedi bir daha cocuk istersen hemen cikaririz ayni hafta icinde bile kalabilirsin bende sak sakkkk masaya vurdum yok birdaha istemiyorum diyee:KK53::KK53::KK53:

Selamlar,
Gecen sene agustos ayinda spirali cikarttirmistim bende ve doktorum smear vs testlerini yapip gebelige Engel bir durum,bir sorun var mi diye kontrol etmisti ve cok sukur ki Ayni ayda,agustos ayinda hamile kaldim ve mayista bebegimi saglikli bir sekilde kucagima aldim.
Ilk defa duyuyorum dusuk riski veya 3 at beklemek gerektigini.
Dilerim en hayirli zamanda olur bebisiniz :)

çok sağol cevabın için , içim rahatladı...nette her istediğimiz bilgiye ulaşıyoruz ama arada bilgi kirliliğide oluyor 3 ay olayınıda böyle öğrendim yani:-)))

bilmiyorum ben korunmuyorum bu ay olursa olur,olmazsa temmuza erteleyeceğim şartlardan dolayı...ama çok istekliyim keşke daha önce çıkartıp denemelere başlasaymışım diyorum..

canım, ben 4 yıl kullandım spiral hiç sorun yaşamadım..ilk bir kaç ay fazla kanama yaptı o kadar...tabi dikkatte ettim hiç ağır falan kaldırmadım adet dönemlerinde...takılırken 2 dakika gözünü kapat unut herşeyi..sonra yıllarca rahat rahat gez...çıkartmak ise taktırmaktan 10 kat daha kolay...sadece gözümüzde büyütüyoruz biz o masayı.zaten kondomda güvenilir değilki..spiral daha güvenilir bence..her defasında kondomla uğraşılmaz zor olur bence.
birde benim gibi nazlıysan git özel bir doktorda taktır çok güzel ilgileniyorlar,unutuyorsun acıyı.

X