Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

benimde eşimin morfolojisi %6, birkere hamile kaldım 4.denememden sonra ama yaklaşık 4 aylık hamileyken gebeliğim sonlandırılnak zorunda kaldı. 9 aydır deniyorum olmuyor . olmayınca eşime test yaptırttım özel bir labaratuvarda. morfolojisinin %6 olduğunu öğrendik. konsantrasyon 43.000/20.000 hareketlilikde ileri hızlı %20, ileri yavaş %40, hareketsiz %40. çok şaşırdım ve üzüldüm. hiç bebek işinin bu kadar zor olacağını düşünememiştim. aşılama mı yaptırsam ne yapsam kararsızım. bu cuma doktora gideceğim bu değerlerle bana birşey önersin.

aren bu değerler kötü değil ki.
neden kendini yıpratıyosun..
sayıyı hatalı yazmadıysan tabi pardon..
milyon mu bin mi sayı..
hareket ve morfoloji iyi ama.
sayıdan çok hareket ve morfoloji önemli..
sayı milyonlarca olsa da sağlam bir tane olmaması daha kötü..
sayı eğer binse pek takılma yine de..
imkanın varsa aşılama deneyebilirsiniz..

canım değerlerimiz aynı gibi ama bende sol taraf tüp kapalı ordan kaybediyorum ben aşılama olur dedi ama kesin çözüm olmadığından tüpe karar verdik hayırlısı bakalımboshayallersmile

kızlar selam .
sabah eşim için renkli ulrtason çektirmeye gittik. uzman rapora şunları yazdı. biz nasıl bir yorum getireceğimizi bilemedik ...ben sevindim eşim üzüldü...

Varikosel lehine anlamlı "renkli doppler US" bulgusu saptanmadı...
Bilateral epididim ekosunda sekel değişiklik ile uyumlu sonografik görünüm ; sol kaput epididiminde milimetrik boyutlu basit kist.
Sağ minimal hidrosel...

Sözlü olarak da eşime ; varikosel yok . sadece minik minik şeyler var demiş...doktorunuzla görüşün demiş..

bu kistik yapı ilaçla tedavi edilebilir bir şey midir? mikrobik bir durummudur ki spermleri öldürebiliyor???
dünkü doktorda spermiogram her zaman istenilen neticeyi vermez ve hatalı da olabilir demiş. 3-4 hafta sonra tekrar yaptır ama daha detaylı baktır demiş. tekrar denicez bu bir anlamda umut oldu bize.

sizler ne dersiniz kızlar ???

kızlar bende de garip bir his var sanki yanlış sonuç çıktı gibi... bakalım bugün 10. günüm benim yarın 11. gün doktorum gel bakalım bir demişti. walla kocişimde 1 tane de sperm olsa bu ay bu ihtimali göz ardı etmicem :) %1 bile bir ihtimaldir. ne olur ne olmaz ..belki cengaver gibi bir sperme denk gelir yakalar benim kızı :) kandırır kalbine girer :)

walla bu ay bu iş kaçmaz :)

deryaberil testislerdeki ufak kistler nedir bilemiyorum canım..
ama önceki testiniz ilkse tekrarlamanız zaten gerekirdi..
tek test doğru sonucu vermez iyi de olsa..
krugere göre yaptırın bu kez..
işte herşey zamanını bekliyor..
eğer sizin içinde vakti gelmişse önünde hiçbir engel duramaz..
hakkınızda hayırlısı olsun..

CANIM ÇOK TEŞEKKÜRLER GÜZEL YORUMUN VE DİLEKLERİN İİN...İNŞALLAH ÖYLE OLUR BU AY OLSUN DİYE ÇOK UMUTLANDIM BU OLAYLAR ÇIKTI AMA HALA ŞANSIMIZ VAR GİBİME GELİYOR:)

eğerler milyon canım. bin yazmışım para biriminde eski milyonu bin yazmaktan aklım oraya gitmiş. yaşım 36 oldu biraz panikliğimde ondan. daha erken bşr yaşta olsaydım bu kadar takmazdım.

canım değerlerimiz aynı gibi ama bende sol taraf tüp kapalı ordan kaybediyorum ben aşılama olur dedi ama kesin çözüm olmadığından tüpe karar verdik hayırlısı bakalımboshayallersmile

bence sen tüpten önce aşılamayı bir dene. benim arkadaşım dış gebelik geçirdi tek tüpü kaldı. ilk yaptırdığı aşılamada tuttu.iyi bir yumurta takibi ile tek tüple hamile kalanda .çok var. tabi buna siz ve doktor daha iyi karar verirsiniz.

eğerler milyon canım. bin yazmışım para biriminde eski milyonu bin yazmaktan aklım oraya gitmiş. yaşım 36 oldu biraz panikliğimde ondan. daha erken bşr yaşta olsaydım bu kadar takmazdım.

anladım canım..
o zaman testte sorununuz yok..
yine de olabildiğince rahat olmaya çalış..
ne kadar stres yaparsak o kadar zor oluyor gebelikte..
genelde arkadaşlardan da gördüğüm ne zaman ki sıkılıp oluruna bırakıyorlar o zaman hamile kalıyorlar..
imkan varsa özel olarak aşılama deneyin derim..
bu değerlerde tüp bebek yapmak mantıksız sonuçta onunda olucak garantisi yok..
600 - 800 lira civarı tutuyor diye biliyorum..

bir kere aşılama yaptırdım ama tutmadı tam 2 milyar harcadık bir ay daha verebilirmiyiz bilemiyorum boşyere bakalım hayırlısı bilmiyorumkismile

kızlar bir şey soracağım beni ayıplamayın ama
bu Spermiogram hangi doktorlar tarafından yapılıyor ve salık güvencesi kapsamında mı?
yani daha çocuk düşüncemiz yok ama ben çocuk isteyecekse bir insan hertrlü testi önceden yaptırması taraftarıyım...
kadının yaptırabileceği testleri biliyorum ama erkekğğinkileri bilmiyorum

SPERMıOGRAM TESTıNı ÜROLOGLAR YAZABıLıYORLAR. ERKEKLER BU TARZ KONTROLLER ıÇıN ürologlara gidebiliyorlar. ama testi kendi isteği üzerine de özel labaratuvarlar var oralarda direk spermiogram deyip yaptırabiliyorlar. yada özel hastanelerin labaratuvarlarında da yapılabiliyor. ssk ve bağkur gibi devlet kurumları ile anlaşmalı olan yerlerde ödemesinin bir kısmını devlet yapıyor. mesela biz ssk lıyız. eşim delta hospital da yaptırdı. 26 tl ödedi. ssk .. başka bir labaratuvarda 22 tl . gibi.. hormon testleri ve ultrasonlar da aynı şekilde.

bir kere aşılama yaptırdım ama tutmadı tam 2 milyar harcadık bir ay daha verebilirmiyiz bilemiyorum boşyere bakalım hayırlısı bilmiyorumkismile

sende haklısın. o kadar para aşılamaya vereceğime biraz daha verip aşılamadan daha yüksek şansı olan tüp bebek yaptırırım diye düşünüyorsundur haklı olarak.

sende haklısın. o kadar para aşılamaya vereceğime biraz daha verip aşılamadan daha yüksek şansı olan tüp bebek yaptırırım diye düşünüyorsundur haklı olarak.

kızlar mikroenjeksiyonun şansı çok çok daha yüksek...anne genç ise şans %80 lere varıyormuşşşş

ayrıca üniversite ve devlet hastaneleriden alınan yazı ile devlet ssk lılara 1123 tl sini karşılıyor ... bunu araştırırken okudum bir yerden...

ama mikroenjeksiyon son aşama diye biliyorum. tüp bebek denemelerinde olmayonca yada tüp bebekle olma şansı az ise diye biliyorum.

ama mikroenjeksiyon son aşama diye biliyorum. tüp bebek denemelerinde olmayonca yada tüp bebekle olma şansı az ise diye biliyorum.

son aşama değil canım...

bazı merkezler isteğe göre veya hangisi daha uygunsa onu yapıyorlar...
birde Mikroenjeksiyon genelde erkekten kaynaklanan sorunlarda uygulanıyor....

Mikroenjeksiyonun tüp bebek yönteminden farkı nedir

Tüp bebek yönteminde, vücut dışına alınan sperm ve yumurtalar laboratuvarda özel bir ortamda bir araya getirilerek döllenmenin kendiliğinden oluşması beklenir.

Hareketleri ve dölleme kapasitesi yetersiz, az sayıda ve şiddetli şekil bozukluğu gösteren spermler yumurtayı kendiliğinden delerek döllenmeyi sağlayamazlar.

Bu durumda spermler yumurta içine enjekte edilerek döllenme sağlanır. Bu işleme mikroenjeksiyon adı verilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…