Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

rica ederim canım....
evet güçlü olmak gerek...
sorunlarımızı ilk duyduğumuzda çok etkileniyoruz...ağlıyoruz sızlıyoruz...
ama zamanla kabullenip alışıyor insan...

daha sonra da bir üroloji dr una gidin bence...
bu konuları kadın doğumcular pek anlamıyor zaten...

selam arkadaşlar ben yeni tüp bebek tedavisinde çıktım. maalesef 6 haftalık bebişimi kaybettim. başka bölümde de yazdım. eşim puregon kullandı. bir ay önce lam lamel arasında motil ve immotil sperm görülmüştü. 1 aylık puregon tedavisinden sonraki durum şu

perhis süresi : 3 gün
volüm: 2
lifekasiyon süresi : 20
vizkozite: normal
pH: 8

Sperm sayısı: 10 milyon

15 dk
A: %35
B: %25
C: %15
D:%25

1. Saat
A: %30
B: %30
C: %10
D: %30

Morfoloji: %40
Aglütasyon: negatif

bu değerlerle gebe kalan var mıdır acaba merak ediyorum. eşim tedavisine devam edicek. umarım bu defa kendiliğinden gelir bebişim. arkadaşların değerli yorumunu bekliyorum...

canım başka mesajlarından okuduğum kadarıyla size ilk önce azo sperm teşisi konmuş...

hiç yoktan buraya gelmek( maşallah) inanın beni çok şaşırttı...
ama bence ilk yaptığınız testte bir yanlışlık vardır...
yoksa hiç yokkken 10 gün sonra 4 milyon çıkması normal değil...
çünkü spermler yaklaşık 3 ayda ancak kendini yenilermiş...
ama ne olursa olsun değerleriniz gerçekten çok kötü değil...
hareket maşalalh güzel artmış...
harekette sorun da yok...
morfolojide iyi...
sadece sayı biraz az oda çok çok kötü sayılmaz...

canım yorumun için çok teşekkür ederim. doktorlara gösterdiğimizde 0 ve 4 milyondan biri yanlış dediler. lam lamel arasında çıktığında bize sayınız 50 binin altında ki sayamıyoruz dediler. o nedenle 4 milyon yanlış çıkmış dediler. zaten hemen bizi tüp bebek tedavisine gönderdiler bir daha çıkmayabilir. spermler donduruldu falan. puregon hipogonadotropik hipogonadizm hastalarında kullanılıyormuş. eşimin hormonlarında hiç bir sorun yoktu ne oluyor kimse anlam veremiyor. bir çok çıkıyor bir hiç çıkmıyor. bi terslik bu kadar farkın neden olduğunu çözemedik.

rica ederim canım....
inşallah değerleriniz hep böyle iyiye gider....

merhabalar
yorumlarsanız sevinirim

volüm : 3,00
reaksiyon :kalevi
viskozite : normal
likefaksiyon :60
hiperkinetik :%5
hipokinetik : % 30
akinetik 65
lokasit6-7
eritrosit :yok
normal hücre: 50
anormal hücre : 50
sayı 1 cc de : 600 bin
senağlama

canım sayı baya az....
normal hücre derken morfoloji kasdedilmişse o iyi...
harekete bakılmamış galiba...
canım daha önce de yazmıştın ondan sonra ürolojiye gittinizmi...
gitmediiseniz bi gidin...
bu değerlele sadece tüp bebek olur....

gitmedik canım dr.la görüştük zaman kaybı maddi kayıp diyo tüp bebek sonuç onu gösteriyo diyor uğraşmıcaz heralde tüp bebek denicez umarım ilkinde tutar

BıZ BU SABAH DOKTORA gittik eşimle birlikte. jinekoloğum muayene etti beni yumurtalarım çokmuş ama henüz görünecek kadar büyümemişler. eşimin test sonucu onu da üzdü. keşke sana klomen demede testi isteseydim dedi. çünkü bu ay benim yumurta üretimi boşa gitmiş oldu doktor bu cümleyi kurmasada ... kocam da üroloa gitti hemen o da muayene oldu. birtakım tstler istedi hormon testleri . ama özel hastanede çoook fazla bir rakam söyleyince eşim yaptırmayalımburda dedi. araştırma hastanesinden randevu aldım. yarın oraya gidecek hem başka doktorun önerisini de duymuş olucaz test isterse de orada yaptırır artık . geri bu doktora getirir sonuçları olmazsaa.. doktor dedi ki birlikteliğiniz sırasında eşinden (benden yani) gelen bir antikor spermleri öldürücü etki yapmış olabilir ve bu da etken olabilir dedi. jinekologda sperm sayısının bu şekilde olduğu durumlarda mikroenjeksiyon yöntemini öneriyoruz ve çok başarılı sonuçlar alıyoruz dedi. onu deneyebiliriz en kötü dedi. ürolog da ilaç tedavisnin buna cevap vermeyeceğini söyledi. istediği hormon testleri ile varikusel mi değilmi onu saptayıp ; gerekecek ise ameliyat diyecek... muhtemelen de öyle görünüyor. ameliyat sonrasında %80lere kadar sayıda artış ve döllenmede %70e varan bir şans artışı oluyormuş....
kafamız karışık morallerimiz bozuk..eşim bana güç vermeye çalışıyor ama canım çok sıkkın . hatta öyle ki dün eşime ; ayrılmak istersen sana karşı gelmem bile dedim. benden kaynaklanan şeyler olduğunu hissedercesine.. o da asla böyle şey düşünme asıl benim yüzümden sen anne olamazsan diye ben üzülürüm sana bunu ancak öyle teklif ederim aa ölene kadar seninleyim dedi.
kocamı çok seviyorum , bebeğim olmasını da çok istiyorum ama Allah ikimizi bir araya getirdiğine göre ; bunları yaşadığımıza göre vardır bir hayırlısı diyorum ... Çocuğum olmasa da ANNE olmak ne bilemesem de eşim yanımda olsun yeter artık bana ...
bebeği olan sizlerden ;sizlerin hyecanından paylanırım artık ben de...
öpüyorum ....

deryaberil cok karamsar yazmışsın sen benden cok iyi durumdasın benim eşiminde sayısı cok düşük tek şansımızda tüp bebek ama mutluyum umutluyum derdini veren Allah dermanııda veriyor sıkma canını
Rabbim nasip ettiyse elbet bigün bizede anne diyen olur

gerçektende çok karamsar yazmışsın canım , hele benim eşimin morfolojisi %6 benim sol tüpüm tıkalı rahmim ters yani ne ararsan var , doktorum bizede tüp önerdi, hem Allah taşıyamayacağımız yük yüklemez omuzlarımıza merak etme, ben tam 2 buçuk sene bununla uğraştım ağladım inan bitaraflarımı yırttım ,ama elime geçen ne?kocaman bir hiç sen Allaha sığın ondan iste her murada erişir Allah diyen opuyorumnanaktan

gitmedik canım dr.la görüştük zaman kaybı maddi kayıp diyo tüp bebek sonuç onu gösteriyo diyor uğraşmıcaz heralde tüp bebek denicez umarım ilkinde tutar
evet canım durumunuz direk tüp bebeği gösteriyor...ama yinede bir ürolojiye gidin bence...
değerlerin düzelip doğal yoldan bebeğin olması çok zor...
ama hiç değilse sorunun ne olduğuna bakarsınız...
ilerisi için iyi olur...

araştırma hastanesine gitmeye karar vermekte iyi yapmışsınız...
çünkü özeller gerçekten çok pahalı...
gerekirse orda utrasona da girer eşin...
canım tüp bebek şansınız her zaman var...buna da şükretmek lazım...
rabbim dermansız dert vermesin...
bir daha öğle ayrılmak lafını falan açma bence....
ne olursa olsun rabbim eşlerimizi başımızdan eksik etmesin...
hem sorunun kimde olduğu çok önemli değil...
evlenirken herşeyi göze alıpta evleniyoruz...
allah korusun birimizin başına kötü bir hastalık veya kaza gelse ayrılmak mı lazım...
bizim durumumuz da onun gibi birşey...
rabbim hakkımızda hayırlısını versin...

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile saol fadik cim bilgilerin ve önerilerin için inanın beni cok rahatlaıyosunuz ben tüp bebeğe alıştırdım kendimi zamanda kaybetmicem ama eşim bi ürolağa gidicek belkim ikizlerimde olur bende bi problem yok

kızlar çok teşekkür ederim..sabahtan beri ağlıyorum ve hırçınlık ediyor eşimi kırıyorum. o da çok üzülüyor ama ben hala toplayamadım kendimi o ameliyat olurum herşeyin çaresi var düzelecek herşey diyor ama ben bir tuhaflaştım... şimdi biraz rahatlattınız beni cümlemi tamamlayıp kocama kocaman bir sarılıcam...teşekkürlerrr

bu dünyalık şeylere eşimize kızmaya hiç hakkımız yok onlarda istemezdi böyle olmayı bende bazen hatalar yaptım ama geçecek inşallah hepsi üzülme hadi gül bakıyım kaydirigubbakcemile3

önemli değil melcancımopuyorumnanaktan
evet biizm bebeklerimizde tüp bebe olurzemuszemusn eolcak sankiolumunekankayizsmile
evet hemde bir bakmışız ikizhihoyyyt

zamanla daha iyi olursun canım....
hepimiz ilk öğrendiğimiz zamanları çok hırçın oluyoruz...
tamam bundan sonra eşine hep sımsıkı sarılolumunekankayizsmile

kızlar çok teşekkür ederim. bugün biraz daha iyiyim . doğru haklısınız hırçınlık yaratıyor galiba.. dün kötü kırdım kocişimi üzdüm...şimdi ürologda muayenesi başlamış olmalı..heycan ve merakla bekliyorum bakalım bu doktor ne diyecek... benim en büyük korkum.. şimdi bu sonuç ister istemez bizi psikolojik olarak etkiledi...cinsel anlamda birbirimizden uzaklaşmaktan korkuyorum... gerçi bunu eşime sordum saçmalama olurmu öyle şey dedi. ameliyat olunca herşey daha farklı olacak daha güzel ve bilinçli olucaz düzelicek herşey dedi. bakalım...
offfff... birde sizden ricam ; şööylee en hızlısından kilo verdirecek bir tarifiniz var mı???* diyetisyenin verdiğiğ diyetle gram veremedim harfi harfine uymama rağmen.bende insülündirenci var. glukofen kullanıyorum bu nedenle..ama düzelmedi bişey hala deli gibi tatlı yiyor ve istiyorum... doktora bile söyldim şöyle bir asit verseniz de içsem sabaha incecik uyansam diye güldü olsa bende isterim dedi:)
yokmu yaaaa. şu termal etki yapan haplardan mı denesm diyorum... biber hapı lahana hapı hepsini denedim ..bitki çayları yeşil çaylar içtim... onun sapı buun çöpü kaynattım içtim... müsliler nesfitler tükettim ama olmuyor...koşu bandı aldım ama oda olmuyor ... hava soğuk ya her gün koşup duşa girince zatüre olcam hastalanıveriyorum sonra da ara vermiş oluyorum... napcam.. kocişin rahatsızığı düzelene kadar bende kilo veriyim bu arada bari ..
nolru süper bir fomül verin banaaaaa

cınsel perhız : 4 gun
lıkefaksıyon suresı: 20dk
mıktar : 3,5
ph: 9
aglutınasyon : +
sayı(ml) :52.2 mılyon
total sayı :182mılyon
hareket 1/2 saat : 75
hareket 1 saat 70
hızlı ılerı :60
yavas ılerı :5
yerınde : 5
hareketsız: 30
morfolojı normal: 90
anormal :10
dev bas : 2
ıgne bas :3
kuyruk :2
sekılsız:3
mıroskobık ınceleme:1-2 lokosıt goruldu

kızlar spermiogram sonucu esımın bole..sızce nasıl hıc bılmıorumdaa??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…