Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
arkadaşlar bizim sonuçlar şöyle..
SPERM SIVILAŞMA ZAMANI :25 DAK.
SPERM SAYISI :6 MıLYON
SPERM HAREKET (1/2 SAAT):25
SPERM HAREKET (1 SAAT) :24
SPERM HAREKET (2 SAAT) :21
SPERM ı.HAREKET 37 DERECEDE:2
SPERM CANLILIK % Sı :25
SPERM PH :8
LÖKOSıT:0
ERıTROSıT:0
BAŞ DEFEKTı:NORMAL
BOYUN DEFEKTı:NORMAL
KUYRUK DEFEKTı:NORMAL

2.evre varikosel çıktı.ameliyatta oldu eşim..acaba sonuç alabilecek miyiz?bilen varsa yardımcı olabilir mi??

canım üzme kendini..
dünden beri bende kendimi pek iyi hissetmiyorum..
bebek özlemi canımı yakıyor artık..
hamile haberi aldıkça sıra bana ne zaman gelicek diye üzülüyorum..
ama şu da var ki sorunumuz ne olursa olsun zamanı geldiğinde nasıll olursa oluyor..
herşeyin tedavisi artık mümkün..
sizinde TESE şansınız varmış daha bak..
bizde 7 milyon sperm var ama canlı yok..
elinden geldiğince sakinliğini koru..
sabret sonu güzel olsun inş..
tedavi illa ilaçla olacak değil..
imkanlarınız elverdiği ölçüde ne denemek gerekiyorsa deneyin..
yalnız tek doktora güvenerek yapmayın bunu..
birden fazla doktor aynı görüşteyse yapın..
yanlış yönlendiren çok doktor var..
herşey nasip ötesi yok..[/QUOTE

canım Allahın bize imtihanları o kadar çeşitli ki... Allah sabrının mükafatını inşallah bu dünyada size bi evlat olarak verir...

iyi akşamlar kızlar bende eşimin değerlerini yazmak istiyorum banada yardımcı olurmusunuz acaba?
yalnız perhiz süresi 10 gunden fazla olmustu işten izin alamadı yatılı misafirimiz geldi gitti derken bi 16 gun prehızın sonunda gidipte yaptıralbildi şükür ama baya bekledi yani umarım süreyle bi ilgisi yoktur yoksa tekrar yapmak zorunda kalacak ben kağıtta yazılanların hepsini aynen akratıyorum çünkü karısık yazıyo yanında referans aralığı yok o yusden kafam karıstı

miktar__ 4,4 cc
ph__ alkali
viskosite__normal
sıvılaşma zamanı__25 dakika
1 ml`deki sperm sayısı__145,000,000
total sperm sayısı__ 638,000,000
HAREKETLı
1/2 saat__ %70
1 saat__% 65
2 saat__ % 60
YAVAŞ HAREKETLı
1/2 saat__%10
1 saat__% 10
2 saat__ % 10
HAREKETSıZ
1/2 saat__ % 20
1 saat__ % 25
2 saat__ % 30
MORFOLOJıK ÖZELLıKLERı
normal yapılı__ % 70
anormal yapılı__ % 30
baş anomalisi__ % 30
boyun anomalisi__ % 40
kuyruk anomalisi__ % 30

mavi-gözlü spermlerde sorun gözükmüyor..
ama perhiz süresi çok uzun olmuş.
en az 3 en çok 5 gün olmalı..
bu test doğruyu yansıtmıyor olabilir..
kruger kriterlerine göre test yapan bir yerde testi tekrarlamanızı öneririm..
krugere göre daha net bir sonuç oluyor..

tuliny cvp için teşekkür ederim yalnız dr tavsiyesi olmadıgı sürece eşimin tekrar yaptıracagını sanmıyorum bende sizin gibi düşündüm çünkü normalinden fazla perhız süresi o yusden benimde içime sinmedi bu değerler tekrar tesekkürler iyi akşamlar

tuliny cvp için teşekkür ederim yalnız dr tavsiyesi olmadıgı sürece eşimin tekrar yaptıracagını sanmıyorum bende sizin gibi düşündüm çünkü normalinden fazla perhız süresi o yusden benimde içime sinmedi bu değerler tekrar tesekkürler iyi akşamlar

rica ederim..
eşini ikna etmenin yollarına bakmalısın.
bir erkek için 16 gün çok çok uzun bir süre aslında..
gece uykusunda falan olupta sana söylememiş olmasın..

kısadan gitmek istiyorum
ph=8
fruktoz=187
spermatozoid sayısı=25 milyon/ml
normal yapılı=6
baş anomalisi=66
boyun anomalisi=12
kuyruk anomalisi=16
4 ileri hızlı hareketli=32
3 yavaş hareketli=20
2 yerinde hareketli=8
1 hareketsiz=40
4+3 toplamı 52

kızlar eşimin sonuçları böyle sizce nasılCADIARZU

aleyna eşinin sonuçlarında sorun yok canım.
morfolojiniz %6 iyi bir sonuç..
normali %14 olsa da bu rakama ulaşan pek yok..
%4 üzeri iyi sayılıyor..
sayınız mlde 25 milyon o da sorunsuz..
hareket toplamınıda %52 %50 olması normali..
hiçbir sorun yok rahat olabilirsiniz..

teşekkür ederim canım darısı sizlere ama bu duruma gelene kadar neler çektik biliyormusunuz tabiki sizde anlarsınız beni ,:ecrin_bebek::emir_bebek:inşallah en kısa zamanda bebeklerimizi kucağımıza alırız

arkadaşlar benimkinide değerlendiriseniz çok ii olur
perhiz süresi 3 gün
ph=9
volüm=5.5
likefaksiyon hızı=90 dk
1.satte motolite=50 %
2.sattemotolite=40 %
morfoloji=%30 normal
sayı= 25 milyon/ml
lökosit 12-13
aynen böyle yazıoo teşekkürler

buarada biz bu testi dewlette yaptırdık sizikilere bakiorum daha ayrıntılı bizimki nie kısa kısa bide normal baş falan yok baya bişi eksik başka nerde yaptıralım özelede gitsek yine aynı bölemi olur nebilim dr mu acaba ayrıntılı istememiş anlamadım yada hastanemi yetersiz ....

bide drlar size ilaç werdimi kızlar eşim yarın dr gidicek ilaç isticek yazmassa ne kullanim ne tawsiye edersiniz kesin ii gelen bişi warmı yada şu hap çok fayda etti bize dyen warmı kızlar yardım edin kararsız kaldım ilaç konusunda alsammı diede ama ben hergün çinko c vitamini içirdim eşime bide ball bide aşırı muz yedi çok sewio zaten buakdar keçi boynuzu asla içmio onun için ilaçlarda çare aramaya çalışiorum

teşekkür ederim canım darısı sizlere ama bu duruma gelene kadar neler çektik biliyormusunuz tabiki sizde anlarsınız beni ,:ecrin_bebek::emir_bebek:inşallah en kısa zamanda bebeklerimizi kucağımıza alırız

amin canım..
bizde düzelsin diye uğraştık düzeldi ama tekrar düştü..
düzgünken birşeyler yapmaya çalışın..

arkadaşlar benimkinide değerlendiriseniz çok ii olur
perhiz süresi 3 gün
ph=9
volüm=5.5
likefaksiyon hızı=90 dk
1.satte motolite=50 %
2.sattemotolite=40 %
morfoloji=%30 normal
sayı= 25 milyon/ml
lökosit 12-13
aynen böyle yazıoo teşekkürler

canım testiniz ayrıntılı değil sende bunu anlamışsın zaten..
bu test who ya göre bakılmış..
kruger kriterlerine göre inceleme yapan bir yerde testi tekrarlamanızı öneririm..
bu topiğin ilk sayfasına bakarsan who ile kruger ayrımını görebilirsin canım..
bu teste göre sayınız iyi..
hareket oranı da %50 iyi..
morfoloji de %30 iyi sayılır..
lökosit için antibiyotik verebilir.. o geçer endişelenme..

bide drlar size ilaç werdimi kızlar eşim yarın dr gidicek ilaç isticek yazmassa ne kullanim ne tawsiye edersiniz kesin ii gelen bişi warmı yada şu hap çok fayda etti bize dyen warmı kızlar yardım edin kararsız kaldım ilaç konusunda alsammı diede ama ben hergün çinko c vitamini içirdim eşime bide ball bide aşırı muz yedi çok sewio zaten buakdar keçi boynuzu asla içmio onun için ilaçlarda çare aramaya çalışiorum

canım ilaçlar var evet..
eşim ameliyattan sonra kullandı 1 sene boyunca..
L-arginine Trental 600 mg ve Ace plus selenyum..
bunları doktora sorsun bi ona kullanırsınız..
sormadan almayın yine..
şu durumda abartılı sorun görünmüyor ama detaylı inceleyen bir yerde tekrarlayın muhakkak..

dr pahalı bir ilaç yazmış ismini bilmiyorum eşim onu kullanacak doğal yolla hamiş olabilirmişim olana kadar doktor ilacı kullan demiş ,zaten ramazan geliyor aşılama yapamayız artık 2 yada3 ay sonra 2 sene bekledimde 2 aymı sabredemiyorum Allah hayırlısını versin ne yapalım artık

aleyna222 eşinin durumu daha önce nasıldı..değerleriniz nasıl artış gösterdi..detaylı yazabilir misin?bir de kullandığınız çinko ve diğer vitaminlerin adlarını özelden alabilirmiyim..şimdiden teşekkürle...

amelliyattan önceki değerler
ph=8
fruktoz=144,2
spermatozoid sayısı=21
normal yapılı=6
baş anomolisi=58
boyun anomalisi=28
kuyruk anomolisi=8
+4 hızlı hareketli=14
+3 yavaş hareketli=24
+2 yerinde hareketli=14
+1 hareketsiz=48
ama ameliyattan sonra değerler çok düştü sonra tekrar yükseldi bu arada ilaç felan kullanmadı sadece keçi boynuzu suyu içirdim o kadar tabiki doktorunda mahareti var

amelliyattan önceki değerler
ph=8
fruktoz=144,2
spermatozoid sayısı=21
normal yapılı=6
baş anomolisi=58
boyun anomalisi=28
kuyruk anomolisi=8
+4 hızlı hareketli=14
+3 yavaş hareketli=24
+2 yerinde hareketli=14
+1 hareketsiz=48
ama ameliyattan sonra değerler çok düştü sonra tekrar yükseldi bu arada ilaç felan kullanmadı sadece keçi boynuzu suyu içirdim o kadar tabiki doktorunda mahareti var

canım ameliyattan sonra düşme oldu yazmışsın..bilakis ileri hızlı hareketlide düzelme olmuş bu önemli bi değişme ..bize doktorların dediği tek kelime fena değil ama olmuyo işteee..

Arkadaşlar merhaba..Aranıza yeni katıldım.Bende eşimin raporunu yorumlamanızı istiyorum.Aşağıya eklenti olarak yukledim.Çok fazla bişey anlayamadık.İlk testimizdi.Sperm sayısı az onu anladık ama '' ortalama her mikroskop sahasinda 1 adet sperm hücresi görüldü'' demek ne demek oluyor.? Raporun en sonunda ek olarak aynen şöyle yazıyor..''Sayının çok düşük olması nedeniyle hareketli sperm yüzdesi net olarak belirlenememiştir.Yaklaşık %20 dolayında hareketli spermin varlığı gözlenmiştir.'' Önerilerinizi bekliyorum..

Eklentiler

• $analiz.jpg
    $analiz.jpg
    74 KB · Görüntüleme: 65
X