Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Kizlar bizimkinide yorumlarmisiniz esimde iki tarafli varikosel var biri 3.5mm digeri 3.9 mm dr sonuclari gorunce cok kotu degil normal yolla hamile kalinir dedi ama kadin dogmcuda hayir bu degerlerle asilama bile tutmaz direk tup bebek dedi bende kist var ama gebelige engel degil dedi dr hsg hormon gibi tetkitleri yaptim cok sukur normal cikti 7.ayimiz ama olmadi bu ay kurlere basladik k.boynuzu kuru ve pekmezi e vitamini veriyorum ama morfolojiye etkisi olurmu acaba

Eklentiler

• IMG_20170212_112235.jpg
    IMG_20170212_112235.jpg
    43,4 KB · Görüntüleme: 85
  • IMG_20170212_112145.jpg
    IMG_20170212_112145.jpg
    61,5 KB · Görüntüleme: 80
  • IMG_20170218_235551.jpg
    IMG_20170218_235551.jpg
    34,7 KB · Görüntüleme: 86
Varikösel ilerleyen bi hastalık bu gün degilse yarın bozar değerleri ameliyat olmalı esin bence bi kaç hekime daha gidin değerler bence sınırda olun yumurtalar daha iyi beslensin malum damarlar sıcak kanı tutuyor tesisler gereğinden fazla ısınıyor

Varikösel ilerleyen bi hastalık bu gün degilse yarın bozar değerleri ameliyat olmalı esin bence bi kaç hekime daha gidin değerler bence sınırda olun yumurtalar daha iyi beslensin malum damarlar sıcak kanı tutuyor tesisler gereğinden fazla ısınıyor
Bizde ameliyat dusunyrz zaten canim ama morfolojide dusuk ona bi faydasi olmuyormus

Morfoloji bi çok hekim icin sayı ve hareketlilik normalse sorun değil diyorlar forumda morfoloji bozuk oldugu halde çocuk sahibi olan onlarca üye var

Merhaba hanimlar dun zeynep kamildeydim tup bebek icin rapor almk icin daha dogrusu basvrmaya gttm gerekli evraklari ogrendik. Dra ben biz daha asilama yapmadk dedm.esim varikosel ameliyati olmustu. Dr esten dolayi sikinti oldugu icin asilama yapma iza gerek yok devlet rapor veriri size dedi. Yani tup bebk duusnuyorsaniz basvrn 6 ay da anca rapor cikiyormus zaten bayanlar..ben 3.5 yllk evliyim daha ama esimn sperm hareketi ameliyattan snrada ck duzlmedi suan caksir suyu quten keciboynuzu suyuna devam ediyor. Rapor cikana kadar dogal yolla denemeye devam..

Kızlar sperm testi sonucunu zu yorumlar mısınız ? Sizce normal yoldan bebek sahibi olabilir miyiz ? Yoksa farklı yollar deneme li miyiz ? Morfoloji kötü bu değerlere göre

Kızlar sperm testi sonucunu zu yorumlar mısınız ? Sizce normal yoldan bebek sahibi olabilir miyiz ? Yoksa farklı yollar deneme li miyiz ? Morfoloji kötü bu değerlere göre
Canim bizim degerlerde hemen hemen sizinkine benziyor 8.ayimiza giricez ama hamile kalamadim morfoloji %2 dusuk olunca gebelik zorlasiyormus diyorlar ama dr bize normal yollarla gebe kalinir demisti sizin dr nuz ne soyledi

Canim bizim degerlerde hemen hemen sizinkine benziyor 8.ayimiza giricez ama hamile kalamadim morfoloji %2 dusuk olunca gebelik zorlasiyormus diyorlar ama dr bize normal yollarla gebe kalinir demisti sizin dr nuz ne soyledi
Canım aynı şeyi söylüyor bizim doktor da normal yolla olur diyor. Bizim de 8 aydır olmadı

Canım aynı şeyi söylüyor bizim doktor da normal yolla olur diyor. Bizim de 8 aydır olmadı
Ayniymis durumlarimiz evlendigim gunden beri korunma nedir bilmiyoruz rabbimin vardir bi bildigi vaktinin gelmesini bekleyelim ama zor sureclerden geciyoruz rabbim yardimcimiz olsun esime keciboynuzu kuru ve e vitamini takviyesi yapiyorum cok faydasini gorduk hiz ve sayida ozelliklede

Ayniymis durumlarimiz evlendigim gunden beri korunma nedir bilmiyoruz rabbimin vardir bi bildigi vaktinin gelmesini bekleyelim ama zor sureclerden geciyoruz rabbim yardimcimiz olsun esime keciboynuzu kuru ve e vitamini takviyesi yapiyorum cok faydasini gorduk hiz ve sayida ozelliklede
Biz de başladık canım keçi boynuzu evicap inşallah şifa olur .Olacağına inanıyorum ben

Ya sanırım artık bu iş nasip kısmet mi nedir degerriniz kötü değil bizm toplam sayımız 14 milyon bize bile doğal yolla olur diolar ki sizin değer daha iyi ve biz iki aşılama iki tüp denedik olmadı artık kafam durdu benim bu spermiogram bana göre normal geçen bir bayan göndermiş 250 milyon spermle bir yıldır olmuyormuş bu durumda bizim hiç şansımız yok dna hasarina da vaktirfik bişey çıkmadı sanırım vakti zamanı gelmeyince ne yapsak olmuyor galiba

Ya sanırım artık bu iş nasip kısmet mi nedir degerriniz kötü değil bizm toplam sayımız 14 milyon bize bile doğal yolla olur diolar ki sizin değer daha iyi ve biz iki aşılama iki tüp denedik olmadı artık kafam durdu benim bu spermiogram bana göre normal geçen bir bayan göndermiş 250 milyon spermle bir yıldır olmuyormuş bu durumda bizim hiç şansımız yok dna hasarina da vaktirfik bişey çıkmadı sanırım vakti zamanı gelmeyince ne yapsak olmuyor galiba
Canım Çok haklısın bu işler Nasip kısmet .Bir bakıyorsun tek bir sperm bile yetiyor. Sizin tüp bebek tutmama sebebi ne acaba ?

Canım Çok haklısın bu işler Nasip kısmet .Bir bakıyorsun tek bir sperm bile yetiyor. Sizin tüp bebek tutmama sebebi ne acaba ?
Tutmama sebebini bilmiyorum sperm sayımız az morfoloji kötü 3. Gün transfer edildi hep o yüzden embriyo kaynaklı mi bilmiyorum ama bende sıkıntı yok yumurtalar iyi durumda ilki rurmayinxa rahim fazla kalinlasmis dedi ikinci titmayinca yine eveledi gevekedi ne problem anlamadım daha da gitmem oraya zaten yaza düşünüyoruz 3. İçin sizde ne peki tutmama sebebi

Merhaba bu sonuclarida yorunlamaniz mumkunmu arkadaslar.

Eklentiler

• Screenshot_20170124-132958.jpg
    Screenshot_20170124-132958.jpg
    45,2 KB · Görüntüleme: 106
Tutmama sebebini bilmiyorum sperm sayımız az morfoloji kötü 3. Gün transfer edildi hep o yüzden embriyo kaynaklı mi bilmiyorum ama bende sıkıntı yok yumurtalar iyi durumda ilki rurmayinxa rahim fazla kalinlasmis dedi ikinci titmayinca yine eveledi gevekedi ne problem anlamadım daha da gitmem oraya zaten yaza düşünüyoruz 3. İçin sizde ne peki tutmama sebebi
Canım biz tüp bebek denemedik henüz doktor normal yolla olur diyor ama 8 ay dır olmadı

Arkadaşlar eskiden ileri hızlı ve ileri yavaş hızlı en az yüzde 50 olmalıydı şimdi yüzde 32 olmuş acaba hangisine inanmak lazım

Hacim : 3 cc
Görünüm : Normal
Vizkosite : Normal
Likefaksiyon (dk) : 25 dk
Perhiz : 3 gün
Sperm Konsantrasyonu (mil/ml) : 48
Prograsif Motilite (PM %) : 33
Nonprogresif Motilite (N-PM %) : 9
İmmotilite (IM %) : 58
Sperm Morfolojisi (%) (WHO2010)
Normal (%) : 2
Baş Anomalisi (%) : 89
Boyun Anomalisi (%) : 1
Kuyruk Anomalisi (%) : 10
Vitalite (%)(Eosin ile) : 71
Yıkama Sonrası
Sperm Konsantrasyonu (mil/ml) : 23
Progresif Motilite (PM %) : 70
Nonprogresif Motilite (N-PM %) : -
İmmotilite (IM %) : 30
TPMSS (mil) : 48

merhaba arkadaşlar. bilen varsa yorumlayabilir mi?

Hacim : 3 cc
Görünüm : Normal
Vizkosite : Normal
Likefaksiyon (dk) : 25 dk
Perhiz : 3 gün
Sperm Konsantrasyonu (mil/ml) : 48
Prograsif Motilite (PM %) : 33
Nonprogresif Motilite (N-PM %) : 9
İmmotilite (IM %) : 58
Sperm Morfolojisi (%) (WHO2010)
Normal (%) : 2
Baş Anomalisi (%) : 89
Boyun Anomalisi (%) : 1
Kuyruk Anomalisi (%) : 10
Vitalite (%)(Eosin ile) : 71
Yıkama Sonrası
Sperm Konsantrasyonu (mil/ml) : 23
Progresif Motilite (PM %) : 70
Nonprogresif Motilite (N-PM %) : -
İmmotilite (IM %) : 30
TPMSS (mil) : 48

merhaba arkadaşlar. bilen varsa yorumlayabilir mi?
Canım sayı normal ama morfoloji düşük .Who ya göre bakılmış sanırım krugere göre baktırın bence .Sperm lerin başında problem var o çok önemli canım dna hasarı na baktırın. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

X