Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Çok teşekkür ederim cevabınız için içim rahatladı doktorumuz 3 ile 6 ay arasında düzelme olacağını söyledi ilaç kullanmana gerek yok şimdilik dedi. Ben keçi boynuzu özü içiriyorum eşime. Onunda baya etkisi var sanırım umarım daha güzel sonuçlar alırız bi sonraki kontrolde. Allahım isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah

Canlar benm yazdigim degerlere yorum gazan olmamış ama olsun :) başka bisey sormak istiyorum.ben çok stres yapiyrm nerdeyse aklimdan hic cikmiyo
Beni rahatlatacak aklimdan çıkması icin kullanabilecegim bitki fln varmi biliyomusunz.cok kafaya takınca yumurtlama bile sıkıntı oluyomus ama elimde olan bisey degl

Çok teşekkür ederim cevabınız için içim rahatladı doktorumuz 3 ile 6 ay arasında düzelme olacağını söyledi ilaç kullanmana gerek yok şimdilik dedi. Ben keçi boynuzu özü içiriyorum eşime. Onunda baya etkisi var sanırım umarım daha güzel sonuçlar alırız bi sonraki kontrolde. Allahım isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah
rica ederim canım. keçi bıynuzu çok etkili diyorlar evet. umudu yitirmemek lazım galiba yaaa. çok da kafayı yemeden işimizi allaha bırakıp elimizden geleni yapmalıyız diye düşünüyorum. allah nasip etsin inşallah hayırlı evlatlar sahibi olmamızı :)

Canlar benm yazdigim degerlere yorum gazan olmamış ama olsun :) başka bisey sormak istiyorum.ben çok stres yapiyrm nerdeyse aklimdan hic cikmiyo
Beni rahatlatacak aklimdan çıkması icin kullanabilecegim bitki fln varmi biliyomusunz.cok kafaya takınca yumurtlama bile sıkıntı oluyomus ama elimde olan bisey degl

canım görmedim ben değerlerini ama çok da anladığımdan değil zaten, az buçuk buralarda araştıra araştıra kaptık bir şeyler. bir de arkadaş doğru söylemiş az da olsa sperm çıkışı varsa işiniz gerçekten çok kolay. sakın öyle kafayı yicek noktaya gelme. bizim spermimiz hiç yok. tese ile bulunursa olacak inşallah. baktığında süreç çok uzun ve sıkıntılı. ama allah imtihan etmeden vermez gönlümüzdekileri. vermezse de çok şükür verirse de. stres yapmak istemiyorsan öyle sıkıntılı anlarda bitkiyi boşver, allaha dua et. en güzeli canım :)

canım görmedim ben değerlerini ama çok da anladığımdan değil zaten, az buçuk buralarda araştıra araştıra kaptık bir şeyler. bir de arkadaş doğru söylemiş az da olsa sperm çıkışı varsa işiniz gerçekten çok kolay. sakın öyle kafayı yicek noktaya gelme. bizim spermimiz hiç yok. tese ile bulunursa olacak inşallah. baktığında süreç çok uzun ve sıkıntılı. ama allah imtihan etmeden vermez gönlümüzdekileri. vermezse de çok şükür verirse de. stres yapmak istemiyorsan öyle sıkıntılı anlarda bitkiyi boşver, allaha dua et. en güzeli canım :)
Rabbim herkesin yardımcısı olsun cnm.en başında dua tabiki ama insann elinde olmadan yapiyo bazı şeyleri.düşünmeyim diyrm ama bakalım ınş

arkadaşalar merhaba eşimin test sonuçları bu şekilde az çok bilgisi olan varmı cok mu kotu sonuç ?

Eklentiler

• 14424833_10209594895962711_7637361540376370656_o.jpg
    14424833_10209594895962711_7637361540376370656_o.jpg
    71,7 KB · Görüntüleme: 118
merhaba kızlar ben yeniyim. 3 yıldır çocuk yapmak için uğraşıyoruz eşimle. önce vaginismus u atlatmak 1 yıl sürdü daha sonrasında ise bir sürü talihsizlik ile 4-5 aydır çocuk yapmayı deneyebildik düzgün bir şekilde. Allah kısmet etmeyince olmaz derler insallah eder. bir kontrol için doktora gittik eşim ile. bende herhangi bir sorun çıkmadı. ultrason yapıldı ilaçlı röntgen çekildi herhangi bir sorun gözükmedi.
esim de üroloji den randevu aldı ve spermiyogram ile ultrason yapıldı. ultrason sonuçlarında vaginismus olduğu belirlendi. birinde 3. seviye diğerine ise 1. seviye. bununla birlikte yapılan spermiyogramlarda ise
1- test(2 gün perhiz yapıldı)
volüm 3.5 ml
sayı 60.000.000 ml
hareket a+b 45 soncuu çıktı sadece morfoloji de %10 çıktı.

2.test(5 gün perhiz< yapıldı.)
volüm 1ml
sayı 120 milyon ml
hareket a+b 50 morfoloji 10 çıktı. bu sonuçlara göre eşime ameliyat dendi.. bir başka doktora gittiğinde ise ameliyat gerekmediğini sorun teşkil etmeyeceğini söylemiş. kafamız çok karıştı.yardımcı olur musunuz ?eşimde çok istiyor bebek sahibi olmayı. İnşallah Allah kısmet eder bize de...

Selam kızlar bende yeniyim 6 seneleik evliyim bebek için tedaviye basladık bende şu anlık görünen bi sıkıntı yok ama eşimin sperm tahlili 11 milyon cıktı %20 hareketlilik cıktı doktorumuz klomen ve treantel verdi kullandık tekrar sperm tahlili verdi sayı ilaçlarla arttı mı bgün öğrenicez banada yumurtlama ilacı verdi duruma göre aşılama dedi.. Bu şekilde hamile kalan varmı???

Eğer spermiogram yaptırdıysanız , işin içinden çıkamadıysanız , meraktan kurtulmak istiyorsanız ; bütün değerleriyle beraber buraya yazın. Bilenler ve anlayanlar yorumlasınlar. kaydirigubbakcemile5

Eğer spermiogram yaptıracaksınız ve soracak sorularınız varsa , yine buradan sorun. Yardımcı olmaya çalışalım. :1hug:
merhabalar eşimin testi ne anlama geliyor yardım edermisiniz. renk krem. görünüm jelatinimsi. lifeonksiyon 1/2 saatte tam. ph 7,7 . miktar 4 cc. sayı 4 000 000/m. aglutinasyon negatif. 1/2 saat hare
ketli %60. 2 saat hareketli %50. 1/2 saat hareketsiz %40. 2 saat hareketsiz %50. mikroskobi 6-8 lökosit görüldü. ayrıca 2. ayda yapılan testlerinde sayı 11 000 000 idi

Benim yazıma da kımse bısey yazmamıs ama 2ay klomen ve treantel kullandık sonuc 13milyon olmus hareket yüzdesi de 25 e yükselmiş bende keçi boynuzu pekmezi içiriyorum eşime

merhaba kızlar ben yeniyim. 3 yıldır çocuk yapmak için uğraşıyoruz eşimle. önce vaginismus u atlatmak 1 yıl sürdü daha sonrasında ise bir sürü talihsizlik ile 4-5 aydır çocuk yapmayı deneyebildik düzgün bir şekilde. Allah kısmet etmeyince olmaz derler insallah eder. bir kontrol için doktora gittik eşim ile. bende herhangi bir sorun çıkmadı. ultrason yapıldı ilaçlı röntgen çekildi herhangi bir sorun gözükmedi.
esim de üroloji den randevu aldı ve spermiyogram ile ultrason yapıldı. ultrason sonuçlarında vaginismus olduğu belirlendi. birinde 3. seviye diğerine ise 1. seviye. bununla birlikte yapılan spermiyogramlarda ise
1- test(2 gün perhiz yapıldı)
volüm 3.5 ml
sayı 60.000.000 ml
hareket a+b 45 soncuu çıktı sadece morfoloji de %10 çıktı.

2.test(5 gün perhiz< yapıldı.)
volüm 1ml
sayı 120 milyon ml
hareket a+b 50 morfoloji 10 çıktı. bu sonuçlara göre eşime ameliyat dendi.. bir başka doktora gittiğinde ise ameliyat gerekmediğini sorun teşkil etmeyeceğini söylemiş. kafamız çok karıştı.yardımcı olur musunuz ?eşimde çok istiyor bebek sahibi olmayı. İnşallah Allah kısmet eder bize de...
Gayet iyi sonuçlarınız.neden ameliyat dendi anlamadim

Merhaba arkadaslar,
Eşim ve ben yaklaşık bir yıldır çocuk sahibi olmayı deniyoruz. Benim yaşım 24 eşimin ise 26. Eşim bugün sperm testi yaptırdı. Eğer testi yorumlarsaniz çok memnun oluruz. Hepinize simdiden tesekkurler.
Gayet iyi canım.hareketi çogaltabilirsiniz.fındık,badem,muz,balığı eksik etme sofrandan.iliskiden once de kahve içir eşine.

Selam kızlar bende yeniyim 6 seneleik evliyim bebek için tedaviye basladık bende şu anlık görünen bi sıkıntı yok ama eşimin sperm tahlili 11 milyon cıktı %20 hareketlilik cıktı doktorumuz klomen ve treantel verdi kullandık tekrar sperm tahlili verdi sayı ilaçlarla arttı mı bgün öğrenicez banada yumurtlama ilacı verdi duruma göre aşılama dedi.. Bu şekilde hamile kalan varmı???
mrb hemen hemen aynı durumdaydık aşılama yaptırıp tutanlar var ama bence boş iş eğer hemen olsun istiyorsanız tüp bebek yaptırın boşuna aşılama ile hem maddi hem manevi olarak yıpranmayın ...bi başka acıdan bakmak gerekirse durumu sizden daha kötü olanlar doğal yollarla hamile kalabiliyor kaderde yazılmışsa muhakkak gelecektir bebeğiniz hani zamanı var diye söylenen bi laf varya çok doğruymuş bunu anladım ne tedaviler ne kürler neler neler yedirdim eşime bi gıdım ilerleyemedik sonra tutmayan aşılamanın ardından bıraktım herşeyi kendiliğinden geldi çok şükür rabbim sana da nasip etsin

Kızlar benim eşiminde değerleri böyle çıktı. Ürolojiye gittik ultrasonla baktılar hafif düzeyde varikosel dedi doktor. Tecrübeli arkadaşlar gerçektwn kötü mü dırum. Haziranda kimyasal geçirdim. Yazın iki ay denedik olmadı eylülde buraya dönünce doktora gittik bu sonuçla karşılaştık. Doğuda görev yapıyoruz burada ameliyat yaptırmak istemiyoruz. Şart mıdır ameliyat??
Eşinin masallahı var sayı süper ,hareketli sayısı yüzdesi az görünüyor ama sayı bunu tolore ediyor.hamile kalırsın yakında canim.

Kızlar benim eşiminde değerleri böyle çıktı. Ürolojiye gittik ultrasonla baktılar hafif düzeyde varikosel dedi doktor. Tecrübeli arkadaşlar gerçektwn kötü mü dırum. Haziranda kimyasal geçirdim. Yazın iki ay denedik olmadı eylülde buraya dönünce doktora gittik bu sonuçla karşılaştık. Doğuda görev yapıyoruz burada ameliyat yaptırmak istemiyoruz. Şart mıdır ameliyat??
ameliyat ı zaten doktorlar pek önermiyor ...benim eşimin sadece %10 u hareketliydi doğal yoldan hamile kaldım ....eşinde öyle pek ciddi bi problem yok her ay gün aşırıatlamadan ilişkiye girin gerisini düşünme

Arkadaslar bi bakarmisiniz.
Miktar 1cc
Görünüm normal
Vizkozite normal
Likefaksiyon süresi 45dk
Aglutinasyon negatif
Sperm sayısı 20milyon/cm3
Toplam hareket %20
İleri hareket %5
Arkadaslr yardımcı olurmusunuz sonuclar nasil
Sayı kötü değil.hareketli oranı düşük.havuç kürünü araştır iliskiden once kahve icir esine canım

X