Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
diğer arkadaşlar gene yorumlasınlar referans değerlere göre gördüğüm kadarıyla
toplam ve 1cc deki sperm sayıları çok çok iyi
a+b toplamı %41 %50 olması isteniyor.
c+d toplamı %59 %50 olması isteniyor. hareket bence sıkıntı duyulacak gibi değil.

ilk tahliliniz mi herhangi birşey kullanmışmıydı.
Arkadaşım doktora gittiniz mi ne deri doktor bizimde sonuçlar sizin gibi de o nedenle merak ediyorum

Merhabalarr.. bizde cuma günü sperm testini yaptircaz kismetse.. yarinda kan testleri.. hersey yolunda giderse insaallah tüp bebek.. sperm kalitesiz olup tup bebekle hamile kalan arkadaslar varmi acaba.. bu ikinci denememiz olcak.. spermlerin duzelmesi icin doktor ilaca baslayacak sanirim..
Selamlar. Sperm kalitesini dışardan anlamak çok zor ne yazıkki, bizde olmadı tutmadı, en düzgün sperm alınsa bile tüp bebekte eğer genlerde kırıklık varsa tutmuyor, tutsada düşüyor. Aslında bu daha iyi çünkü sakat bebek riski fazla demek. Birde sperm iyileştirme için içtiğiniz ilaçların etkisini en az 3 ay sonra görürsünüz. Tüp bebeğe başlayacaksınız haftaya biraz geç kalmamışmı eşiniz.

Selamlar. Sperm kalitesini dışardan anlamak çok zor ne yazıkki, bizde olmadı tutmadı, en düzgün sperm alınsa bile tüp bebekte eğer genlerde kırıklık varsa tutmuyor, tutsada düşüyor. Aslında bu daha iyi çünkü sakat bebek riski fazla demek. Birde sperm iyileştirme için içtiğiniz ilaçların etkisini en az 3 ay sonra görürsünüz. Tüp bebeğe başlayacaksınız haftaya biraz geç kalmamışmı eşiniz.
Doktor 2 ay süreyle kullanmasi icin ilac verdi esime cnm daha baslamadik. Ilaclar bitince tekrar test vercek kaliteli sperm olduktn snra baslicaz. Cgh yontemi varmis embriyolarin genetigi inceleniyormus. Aklimizda o var bakalım

Arkadaşlar Merhaba. Ben 3 kez gebelik kaybı yaşadım. Hamile kalmada güçlük çekmedim ama 3ünde de farkli sekillerde kayıp oldu. Eşim test yaptırmıştı. Toplam Sayı 165 milyon ve hareketli sperm sayisi %63 iyi dendi ancak ileri hareketli %20 morfoloji %3. Sizce bu sonuçlar benim kayiplarima sebep olabilir mi? Hamile kalıp böyle kayıp yaşayan var mı içinizde? Dna hasarindan filan suphelenmelimiyiz bilemiyoruz :/

Arkadaşlar Merhaba. Ben 3 kez gebelik kaybı yaşadım. Hamile kalmada güçlük çekmedim ama 3ünde de farkli sekillerde kayıp oldu. Eşim test yaptırmıştı. Toplam Sayı 165 milyon ve hareketli sperm sayisi %63 iyi dendi ancak ileri hareketli %20 morfoloji %3. Sizce bu sonuçlar benim kayiplarima sebep olabilir mi? Hamile kalıp böyle kayıp yaşayan var mı içinizde? Dna hasarindan filan suphelenmelimiyiz bilemiyoruz :/
Evetcanım, morfoloji değeriniz iyi değil, en önemlisi de morfoloji, vitamin hapı kullansın eşin birde kırkkilit otunun cayını icir. Bende değerler kötüyken normal yoldan hamile kaldım ama düşükle sonuclandı.

Merhaba hanımlar, spermiyogram sonucumuz çıktı henüz doktora göstermedik. Ben de baktım baktım bişey anlamadım. Bir yardımcı olur musunuz nedir halimiz şimdi? :KK1:

Eklentiler

• P_20160928_175003_2.jpg
    P_20160928_175003_2.jpg
    50,3 KB · Görüntüleme: 94
Evetcanım, morfoloji değeriniz iyi değil, en önemlisi de morfoloji, vitamin hapı kullansın eşin birde kırkkilit otunun cayını icir. Bende değerler kötüyken normal yoldan hamile kaldım ama düşükle sonuclandı.
Canım eşim şuanda vitamin kullanıyor. E-c vit ve L arginin-çinko kullanıyor. Bu otu çayı acı filan mi rahat içilebilir mi acaba?
Ayrıca ari sütü ve propolis kullanıyor

Arkadaslar lutfen yardim edin ya benim hic bir sorunun yok 1 sene 3aydir evliyim esimde kontrl oldu ben yoktum o an yannda doktor ne dedi duymadim bu sonuclarla hamile kala bilirmyim

Arkadaslar bi bakarmisiniz.
Miktar 1cc
Görünüm normal
Vizkozite normal
Likefaksiyon süresi 45dk
Aglutinasyon negatif
Sperm sayısı 20milyon/cm3
Toplam hareket %20
İleri hareket %5
Arkadaslr yardımcı olurmusunuz sonuclar nasil

Kızlar benim eşiminde değerleri böyle çıktı. Ürolojiye gittik ultrasonla baktılar hafif düzeyde varikosel dedi doktor. Tecrübeli arkadaşlar gerçektwn kötü mü dırum. Haziranda kimyasal geçirdim. Yazın iki ay denedik olmadı eylülde buraya dönünce doktora gittik bu sonuçla karşılaştık. Doğuda görev yapıyoruz burada ameliyat yaptırmak istemiyoruz. Şart mıdır ameliyat??

Eklentiler

• IMG_5880.JPG
    IMG_5880.JPG
    50,6 KB · Görüntüleme: 97
Merhaba benim elinde varikosel vardı ameliyat oldu ameliyattan önce test sonuçlar
1 ml de 1 milyon
Toplam sperm 5 milyon
Hareketsiz %75
Yerinde hareketli %20
Yavaş hareketli %5
Hızlı hareketli %0
Ameliyattan 3 ay sonra ki testte
1ml de 13 milyon
Toplam sperm 65 milyon
Hareketsiz %35
Yerinde hareketli %25
Yavaş hareketli %30
Hızlı hareketli %10
Sizce sonuçlar nasıl bu sonuçlarla evlat sahibi olmamız mümkün mü?

Merhaba benim elinde varikosel vardı ameliyat oldu ameliyattan önce test sonuçlar
1 ml de 1 milyon
Toplam sperm 5 milyon
Hareketsiz %75
Yerinde hareketli %20
Yavaş hareketli %5
Hızlı hareketli %0
Ameliyattan 3 ay sonra ki testte
1ml de 13 milyon
Toplam sperm 65 milyon
Hareketsiz %35
Yerinde hareketli %25
Yavaş hareketli %30
Hızlı hareketli %10
Sizce sonuçlar nasıl bu sonuçlarla evlat sahibi olmamız mümkün mü?

canım tabii ki bence gayet güzel, anladığım kadarıyla. hepsinden önemlisi sperm çıkışınız var ve hızlı hareketli sayınız bile var. maşallah allah daha iyi değerlere ulaşmayı nasip etsin. sanırım biraz bitkisel kürler ya da doktorun vereceği birkaç ilaçla doğal yolla olur gibime geliyor, allah nasip ederse inşallah. en kısa zamanda işini bilen bir doktora görünün derim.

canım tabii ki bence gayet güzel, anladığım kadarıyla. hepsinden önemlisi sperm çıkışınız var ve hızlı hareketli sayınız bile var. maşallah allah daha iyi değerlere ulaşmayı nasip etsin. sanırım biraz bitkisel kürler ya da doktorun vereceği birkaç ilaçla doğal yolla olur gibime geliyor, allah nasip ederse inşallah. en kısa zamanda işini bilen bir doktora görünün derim.

X