Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Ben diğer yöntemin ne olduğunu çok merak ettim..sakıncası yoksa söylemişsiniz?morfolojiyi bilmem ama ileri hareket ve sayı için Çakır kökü suyu ve keçi boynuzunu kaynatıp içirin..çok değil ama biz sıfırdan %7lere geldik.

Merhaba kızlar eşimin sonuçları aşağıdaki gibi ,
Değerler Nasıl ,yorumlarsanız çok memnun kalırım . Eşim numuneyi aşırı stres altında verdi , değerlere bir etki edermi acaba . Şimdiden Allah razı olsun .

Volüm : 3,5________ 1,5-6
Likefaksiyon : 45____<60
Viskozite : Vizkoz
Aglütünasyon : Yok
Sperm Sayısı : 40 milyon____>20 milyon
Motilite % : 45 _________ A+B>%50
Hızlı ileri hareketli (+4=A)% : 10
Yavaş ileri hareketli (+3=B)% : 25
Yerinde hareketli (+2=C)% : 10
Yuvarlak hücre : 7
Baş % : 25
Boyun % : 8
Kuyruk % : 10
Normal Morfoloji % : 57 _______ > % 14

İleri hızlı hareketli biraz düşük onun dışında normal

Çok teşekkür ederim.2 yıldır evliyiz çok istiyoruz çocuğu
Yuvarlak hücre normal mi
Birde normal yoldan çocuk olurmu bu sonuçlara göre
Normal yolla olabilir tabiki morfoloji çok iyi zaten. Hareketi arttırmak için keçiboynuzu kürü deneyin derim

Çok teşekkür ederim , içime su serptin ,
Eşim birde aşırı stres altında verdi örneği ,
Sıkıntı stres etkiler zaten. Aktara söyleyin sorunu size uygun karışımlar da verebilir. İnşallah Rabbim isteyen herkesle beraber nasip etsin bizlere

canım benim eşimde stres altında vermişti ilk testini ,sonuclar cok kotuydu.doktor tekrarlattı testı ıkıncı test sonucları cok guzel geldı :) bırıncı test le arasında dağlar kadar fark çıktı,o yuzden sikinti yapma hic

Çok teşekkür ederim Can'ım ,
Test odasından bir saatte çıktı, ben çişimi yaparken kapıda birisi beklese yapamam , kaldıki şimdi herkes spermi bekliyor dedi , ne gülmüştük . Sağolsun beni kırmadı verdi . Bakalım nasip , keçi boynuzu ve incir kürüne başladık , Rabbim acil şifa versin , bütün bekleyenlere , inşallah burdan güzel sonucu yazacam.

amin canim cumlemizin dualari kabul olur insallah :) hayirlisiyla bende bugun klomene basliyorum , yumurtalarim 2 mm falan bakalim 20 mm leri bulabileceklermi

Kızlar ümidinizi hiç bir zaman yitirmeyen . Ben başımdan geçenleri anlatayım size henüz 1 senelik evliyim bende hiç bir sorun yok Eşimde tek sorun hareketsizlikdi çok fazla spermi vardı ama ne yazıkki çoğu hareketsizdi . Toplam hareketli %12 -%18 arasındaydı. Doktorlar bu sonuçlarla doğal yolla gebe kalman imkansız dedi . Ardından 1 tüp bebek denemem oldu erken yaşta ha birde tüp bebek yaptirmadan önce proxeed plus kullandık ama bize ters tepki yaptı proxeed plus değerleri iyice düşürdü doktor kullanmayın dedi. Tüp bebek tutmadı 2. Kez yıkılmışdım ama hiç pes etmedim hareketliliği artıran kürler vitamin hapları testler hepsini araştırdım yapmam gereken herşeyi yaptım . En son özel bi doktora gittik bize l-arginine klomen evicap ve endol verdi 45 gün kullanın bunları sonra sperm testi yaptırın bir artış olursa 3 ay kadar kullanın bu yazdıklarımı dedi başladık ilaç tedavisine ama yanında cevizidir havuç suyudur incir kuru fıstık hiç eksik etmedim evden . Bu gün test günümüzdü bu kadar artış yapacağını hiç sanmiyodum henüz 45 gün oldu bu ilaçları kullanali bizim sonuçlar %18 den % 47 E çıkmış hareketlilik . Üstelik gittiğimiz doktorların çoğu bi faydası olmaz zaman kaybetmeyin tekrar deneyin tül bebek dediler. Şuan sonuçlar çok iyi ben benim gibi olanlara ümit olmak için yazdım bunu . Hiç bir zaman pes etmeyin Allah herkese nasip etsin inşallah

Benim eşim 2 sene önce ameliyat olmuş. 11 aydır evliyiz ve artık çocuk düşünüyoruz. Sperm sonuçları bu şekilde. Dr tribesstan ve evicap verdi 3 aylık

Eklentiler

• image.jpg
    46,6 KB · Görüntüleme: 123
Selam hanımlar 3 senelik evliyim 2 senedir Korunmuyuz. Çocuğumuz olmuyor bende pco var eşim 4 ay önce test yaptırdı gittiği Dr normal demiş ama sonuçları ben kendi durma gösterdim eşinin takviye alması gerekli dedi. Eşimin sonuçlarını yazsam anlayan yorumlayabilirmi

Sprm kons 15.1
Toplam hareket %53
İleri hareketli %35
Yerinde hareketli %18
Hareketsiz %47
Mor normal formlar Kruger % 7
Toplam sperm 37.8 milyon
Hareketli sperm 20.0 milyon
İleri hareketli sperm 13.3 milyon
Fonksiyonel sperm 2.3 milyon
Morf.normal sperm 2.7 milyon

Bir sıkıntı yok canım gayet iyi sonuçlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…