Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Merhaba arkadaslar,bilgisi olanlar bizim testi de yorumlayabilir mi...
Vizkosite:normal
Aglutinasyon:yok
Volum:2ml
Konsantrasyon:16milyon
Total konsantrasyon:32 milyon
Motilite:%50

Hizli progresif hareket:%25
Yavas progresif hark:%15
Progresif olmayan:%10
Hareketsiz:50
Normal sperm morfolojisi:%4

arkadaslar bu somuclar nasıl sızce
mıktar :3
renk:krem
viskozite:normal
ph:8
sayı:125 600 000 ml-
total sayı : 376 800 000
total motil sperm sayısı : 169 560 000-
sıvılasma zamanı suresı:30 dk-
sıvılasma zamanı sonu hareket oranı: 45%
-1/2saat sonu hareket:45-
1 saat hareket:40-
2 st sonu hareket:30%
-hizli ileri harekt orani:5-
yavas ileri:30-
yerinde hareket:10-
hareketsiz:55-
spontan aglutinasyonozitif-
not:1,2 lokosit,nadir spermiyogenez hucresi,hareketli,hareketsiz ve aglutine olmus spermatozidler goruldu
-molilite indeks grade3
fertilite indeksi.f.possible-
sperm morfoloji(who):normal:%36-
anormal:64-
igne basli:20-
kucuk basli:4-
buyuk basli:8-
boyun orta parca:16.
sitoplazmis damlacik yok.
yuvarlak basli:1-
bas:7-
kuyruk:8--
sperm morfoloji(kruger):
normal:%20-
anormal:80%

Sizinki de hemen hemen bizimkine benziyor canım bizde de aglütinasyon pozitif normal sperm yüzde 10 du bu ay normal yolda hamile kaldım

inşallh bende en kısa zamanda haberler alırım beklemek sabretmek çok zor ssiz de aza noksansız sağlıklı sıhhatlı evladınızı kucağınıza alırsınız

Canım bizde 2 sene bekledik bilsek daha öncesinden davranırdık sizde hiç beklemeyin gidip aktardan karışım yaptırın. Eşim kullanmaya başladığı ay gebe kaldım doktorlara kalsa tüp bebeğe kadar yolu var

Sanırım varikosel canım nete yaz o vasvalva majör reflü diye varikosel olduğunu okudum.
varikosel değilmiş.. ne yapıcam hiç bilmiyorum... doktor gelin ilaç yazıcam dedi ama.. bende keçi boynuzu kürü bal polen gibi karışımlar denesemmi yoksa başka bi doktora daha mı gitsek.. banabi tavsiye verebilirmisin lütfen..

bizde geçen sene yok demişlerdi geçen ay bezmialemde bi doçent drgitti var dedi sonra devlet hastanesinde başka bidr yok dedi renkli ultrasonda var çıktı...şimdi sperm testi istedi doçent tekrar onuda yaptırıp tekrar kontrole gidicek..yani sonuç olarak başka bi dr daha görünün derim...

Diğer arkadaşın da dediği gibi başka bir doktora daha gidin. İlaç vereceğim dediyse muhtemelen vitamin verir canım sen keçiboynuzu kürüne ve ballı karışımları denemeye başla. Aktara durumunu anlat ona göre karışımları verir. İnşallah şifayı bulursunuz canım

çok sağolun..inşallah hepimiz dertlerimize bi derman buluruz.dün keçiboynuzunu aldım..saraçoğlunun kendi sitesindende bal polen arı sütü propolis karışımı buldum bugünde onu sipariş edicem..sonra kendi muayene olduğum irenbeye gideriz artık..

Eşimin sperm sayısı 6 milyon ve ileri hareketlilik %30 ayrıca prolaktin hormonu yüksek çıkmış doktor eşime tüp bebekle anca çocuğunuz olur demiş siz hangi kürü uyguladınız ve bize faydası olur mu? o kadar moralim bozuk ki size anlatamam cevabınıza çok ihtiyacım var.

Ya canım sperm üretiliyor ileri hızlı sayısı çok iyi bence tüp bebeğe hiç gerek yok hem oyalıyor hem paranıza yazık. Bizim sperm sayısı iyiydi ileri hızlı sıfırdı aktara durumu anlattı eşim bal içine 15 20 civarında bitki katıp karışım yaptı 3 kavanoza 175 lira verdi bir kavanoz bitti güzel haberi aldık. Biri kırıldı taşırken diğerini de aynı sorunu yaşayan bi arkadaşa verdik

parası falan hiç önemli değil işin ehli bir aktar bulabilir miyiz ki herkese güvenmeyelim değil mi? memleketimizde uzak görev için küçük bir şehirdeyiz malum olaylardan dolayı izin de alamıyoruz elim kolum nasıl bağlandı anlatamam size. Ayrıca çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.

Bize de bi arkadaş söyledi rastgele kayseride bi aktardan yaptırdık canım çoğu biliyordur tahminimce sizde mi memursunuz

evet memuruz izinler iptal biliyorsunuz Kayseri yine cennet bizim bu ile göre pek aktar alternatifi bile yok. Ama şansımızı bir deneyelim.

Merhaba arkadaşlar darbe sabahi eşim spermiogram yaptırdık sonuçlar pek iç açıcı değil sperm konsantrasyonu 6.6 ileri hareketlilik 0 hareketlilik 8 hareketsizlik 92 çıktı dr başka testler de uygulayacağını söyledi ultrason fln cekilecekmis. Su an aklımıza her ihtimal geliyor. Böyle bi dur yaşayan var mi yada neler yapabiliriz duzelebilir mi fikir verirseniz sevinirim

Sayısı ne kadar sayısı normalse sizin sorun da bizimkine benziyor

Son düzenleme:

canm en basıdı heralde kecıboynuzu kaynatıp ıcırmek esınıze.. saracoglunn sıtesnden bakablrınızınsallah faydası olr.. tabı dktrda ılac veya gereklı seylerı verecktr allah sıfa versın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…