Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
saol tüliny ama sadece bu soru için degil genelde slm yazıyorum cevap yazan olmuyo arada bi yazanlr oluyo tabi ama bende burda sorunları paylasacak arkadaslar arıyorum o yüzden böyle söyledim fadik ve sen ilgilendiginiz için cok tesekkür ederim allaha emanet olun

saol tüliny ama sadece bu soru için degil genelde slm yazıyorum cevap yazan olmuyo arada bi yazanlr oluyo tabi ama bende burda sorunları paylasacak arkadaslar arıyorum o yüzden böyle söyledim fadik ve sen ilgilendiginiz için cok tesekkür ederim allaha emanet olun

haklısın canım..
sen topiğe sık gelmediğin içinde pek iletişim kuramamış olabiliriz..
sadece okuma yaz sende cevap verilir mutlaka..
bu sorunu hala yaşayan biri olarak istediğini, aklına takılanı sorabilirsin bana..
bu yaştan sonra sperm hakkında bilgi sahibi oldum kaydirigubbakcemile3
ben her daim burdayım unutma kaydirigubbakcemile5

canım ben kendi adıma selamlara pek cevap yazamıyorum....bir düşünsene topikte kaç kişiyiz gün boyu herkes selam verip selam alsa sayfalar ne kadar çok olur...
ben genelde tek tek selam almak yerine günde bir kere "herkese hayırlı günler" veya "herkese günaydınlar" gibi cevap yazıyorum...

canım bizleri yanlış anlama opuyorumnanaktanbizim tek amacımız bizim gibi sorunu olan arkadaşalra yardım etmek...dert ortağı olmak...
sende allaha amanet ol...kendine iyi bakopuyorumnanaktan

arkadaşlar merhaba eşim ilk kez spermiyogram yaptırdı değerlerini yorumlayabilrmisiniz lütfen doktora göstermedik daha lab. yaptırdı hiç bişey anlamıyorum
miktar 6 ml
ph 8.5
1saatte hareketli sperm %90
hızlı ileri hareket %80
yavaş ileri hareket %5
yerinde hareket %5
hareketsiz %10
sperm yoğunluğu 37.5 milyon
viskosite normal
görünüm gri opak likefikasyon 15 dk
normal morfolojili sperm yüzdesi %13 (krugere göre %14 müş.)
baş anomalisi %85 (akrozomal defektler %9 strukturel defektler %76)
boyun ve araparça anomalisi %3
kuyruk anomalisi %13
stoplazmik çıkıntı %1
normal başı olup boyun araparça kuyruk
anomalisi %2

şimdiden teşekkürler çok endişeliyim umarım bi problem yoktur
semen analizi iyi gibi ama morfoloji? kafamı çok karıştırdı.

carides testinizde hiçbri sorun yok..
herşey normal..
spermlerin nerdeyse hepsi sağlıklı..
ileri hızlı hareket %80 süper..
sayı 37,500,000 bu değer 1 mldeki miktar..
eşin 6 ml vermiş.. toplam sayı 6 katı oluyor..
morfoloji de de sorun yok.. %13 harika..
morfolojinin detayları kafanızı karıştırmasın..
o değerler bozuk olan miktar için geçerli..

oh be gerçekten mi çok şükür çok sevindim 5.ayım korunmayalı bende bi problem yokmuş çok şükür. benim baskılarımla eşimde test yaptırdı bakalım bu ay nolcak yorumladığın için çok saol gerçekten

oh be gerçekten mi çok şükür çok sevindim 5.ayım korunmayalı bende bi problem yokmuş çok şükür. benim baskılarımla eşimde test yaptırdı bakalım bu ay nolcak yorumladığın için çok saol gerçekten

rica ederim..
inş çok geçmeden hamileyim dediğini de görürüz..
yumurtlama günlerini takip edersen şansın daha da artar..

arkadaşlar eşimin spermogram sonucunu yazıyorum bana yardımcı olur musunuz
miktar 5,2
renk görünüm A.gri, bulanık
reaksiyon(ph) 7,8
vizikosite hipervizkoz
perhiz süresi 4 gün
sayım (ml) 15,000,000
HAREKET
1/2 saat %58
+4 ileri doğru hızlı hareket %14
+3 yavaş hareketli %24
+2 yerinde hareketli %20
+1 hareketsiz %42
HAREKET
1.saat %47
+4 ileri doğru hızlı hareket %9
+3 yavaş hareketli %20
+2 yerinde hareketli %18
+1 hareketsiz %53
MORFOLOJı
NORMALı %2
ANOMALı %98
BAŞ ANOMALıSı
Küçük baş %13
Büyük baş %4
Sivri baş %5
Çift baş %1
Kopuk baş %1
akrozom %18
amorf %15
ARA PARÇA ANOMALıSı
Ara parça (boyun) %17
KUYRUK ANOMALıSı
kıvrık kuyruk %19
kısa kuyruk %1
çift kuyruk %3
kuruksuz %1
MıKROSKOPı native bakıda 1-2 lökosit 8-10 yuvarlak hücre görüldü.

raziş sayı mlde 15,000,000 az ama toplamda 5 katı olmuş oluyor..
eşinin verdiği miktar 5,2 ml..
hareket oranları çok kötü değil..
%14 ileri hızlı iyi sayılır canım..
morfolojide de sorun var malesef..
%2 az.. normali %14.. ama %4 ten yukarısı normal sayılabiliyor artık..
doktor ne dedi..
varikosel varmıymış.

evet canım var benim eşimin 3.kez yaptırdığı test bu önceki 1,000,000 du ondan önceki 13,000,000dr sağda az olmak üzere sağve solda vairoksel var dedi ameliyat bence olsun dedi amaç spermleri kurtarmakmış gittiğimiz dr prof üroloji anabilim dalı başkanı ve bizden ameliyat için 1300tl istedi biz çok düşündük ve yaptırmaya karar verdik korkum tamamen azalması kafam çok karışık allah yardımcımız olsun bu arada teşekkür ederim canım

evet canım var benim eşimin 3.kez yaptırdığı test bu önceki 1,000,000 du ondan önceki 13,000,000dr sağda az olmak üzere sağve solda vairoksel var dedi ameliyat bence olsun dedi amaç spermleri kurtarmakmış gittiğimiz dr prof üroloji anabilim dalı başkanı ve bizden ameliyat için 1300tl istedi biz çok düşündük ve yaptırmaya karar verdik korkum tamamen azalması kafam çok karışık allah yardımcımız olsun bu arada teşekkür ederim canım

ameliyatı nerden yaptıracaksınız..
bu ücreti sadece doktor mu alıcak..
biz sadece yatak parası 200 lira verdik hem de özel hastanede..
prof yaptı yine ameliyatı..
sadece bu doktora mı gittiniz..
tek doktorla hiçbir rahatsızlıkta yetinmeyin..
birden fazla doktora gösterin sonuçları..
varikoselde ameliyat şart evet ama kolay bir operasyon korkmanıza gerek yok..
1 gece belki kalırsınız belki kalmazsınız..
aklında soru varsa sorabilirsin..

canım biz denizli pamukkale üniversitesine gittik daha önce gittiğimiz ssknın üroloğuydu ama o bize varikosel dememişti prof varikosel dedi bir kaç tetkik yaptı ne bilim doppler hormon tahlili falan maalesef sskmızın karşılayamayacağını söyledi ve sadece kendisi 1300 lira istedi anestezi hariç dedi bizim oturduğumuz yer kçük bir ilçe ve çokta dr bilmiyoruz sskda yaptırsak dedik ama eşim korkuyor tedirgin ya iyileşme değilde kötü olusa diye düşünüyor en iyisi iyi birine yaptırmak dedi ve bu hocayı seçti benimde kafam karışık aslında hayırlısı olsun akrabalardan da yardım alamıyorsun gizli yaptırcaz kimseye haber vermeden çok saol paylaşımın için

izmire gelme imkanınız olmaz mı ki..
dediğin gibi herkese söylenmiyor..
denizlide mi oturuyorsunuz aydın yazınca daha yakın demiştim ama..
sigortalı değilmisiniz neden karşılamıyormuş..
bence hemen tamam demeden önce sskdaki üroloğa da gidip sonuçlarınızı gösterin..
doktorun nasıll biri olduğu az çok anlaşılır..
tabi ameliyattaki başarısını bilemezsiniz ama..
bizim doktorumuzda doğumevinde..
eğer bulunduğunuz ilde önerebileceği biri varsa sorarım istersen..

pardon atlamışım sskdakine gitmişsiniz..
o doktor neye göre varikosel yok dedi ki..
dopler çektirmişmiydi..

canım aydı buharkentte oturuyorum aslında nazillideniim bende izmire gidelim dedim hatta izmirde görümcem var ama ne bilim olmadı bize izmirden tavsiye edebileceğin bir yer varsa çok sevinirim

canım aydı buharkentte oturuyorum aslında nazillideniim bende izmire gidelim dedim hatta izmirde görümcem var ama ne bilim olmadı bize izmirden tavsiye edebileceğin bir yer varsa çok sevinirim

canım bizim doktorumuz ege doğumevinde Engin Şencan..
doğumevi olduğu için orda ameliyat yapamıyor..
o yüzden biz central hospitalda yaptırdık ameliyatı..
Turhan Özler'e o da başarılı bir doktor..
Engin bey buca devlet hastanesinde hocası olan bir prof. tavsiye etmişti bize..
özeldeki uygun gelince oraya gitmiştik..
siz bir karar verin ben elimden geleni yaparım..
bilgilerini de veririm..

hayır canım biz onun muayenehanesine gittik zaten onun yaptığı spermogram sonucu biraz basit kendisi elle yazıp düzenledi tek çalışıyor laboratuvarı bile yok denilebilir o dr bize zamanında iltihaplanma geçirmişsin dedi farketmemiş benim eşim ilaç vermişti ama eşim fazla kullanmadı

hayır canım biz onun muayenehanesine gittik zaten onun yaptığı spermogram sonucu biraz basit kendisi elle yazıp düzenledi tek çalışıyor laboratuvarı bile yok denilebilir o dr bize zamanında iltihaplanma geçirmişsin dedi farketmemiş benim eşim ilaç vermişti ama eşim fazla kullanmadı

anladım canım..
o halde o doktordan iş çıkmaz..

X