Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Sülüğe en hızlı cevap alınan hastalık varikosel ile hemoroid (bağsur) imiş bende eşim ameliyat olduktan 6 ay sonra öğrendim. İnşa faydasını görürsünüz.

Merhaba arkadaşlar. Eşim 6 yıl önce çift yönlü varikosel ameliyatı olmuş. Çocuk düşünmeden önce spermiogram yaptırdık sonuçlar şu şekilde. Yorumlayabilirseniz sevinirim.

SPERMİYOGRAM

- Miktar 3 ML--------ML. 2-6
- pH 7.5 ---------7,2-8,0
- Vizkozite NORMAL --------NORMAL
- Renk OPAK

- Liquefaction-------- 55 DK

- İleri Hareketli -----18

- Yavaş Hareketli ----46

- Yerinde Hareketli ----16

- Hareketsiz -----20

- Ml' de Sperm Sayısı----55 MİLYON

- Normal Morfoloji Yüzdesi ---%65

- Anormal Morfoloji Yüzdesi --------%35 % < % 4
- Mikroskobi NADİR LÖKOSİT

- Cinsel Perhiz 3 GÜN

Gayet normal sperm sonuçlarınız. Allah hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah

Kızlar bilenler yorum yapsın çok mu kötü değerler..

Canım sayı ve hızda biraz sıkıntı var ama çözülemeyecek bir sorun değil. En azından morfoloji normal. Keçiboynuzu kürü, e vitamini kullanabilirsiniz. Allah tez zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin. Ne zamandır bebek istiyordunuz?

evlendiğimizden beri yani 2 yıl oldu artık nerdeyse.. kürler yapıcam artık bende inşallah dediğiniz gibi düzelir..

Canim degerlerin dusuk ama sen caksir suyu kullansin esin sabah aksam sabah ac karnina aksam mda yataga gidetken iciliyor aktarlarda hazir satiliyor biz etkisini gorduk ama hamile degilim daha degerleri yukseltiyir morfoloji degerlerin cok iyi tez zamman da allahim evlat nasio etsin hayirlisiyla

Saol canım bugün doktoruma gittik benlik bi durum yokmuş ama eşimin sadece sayıda düşüklük var oda ilaçla filan düzelir merak etmeyin bide keçiboynuzu yesin büyük ihtimal siz o günü denk getirememişsiniz dedi

Selam kızlar test yaptırdık bizde yorumlarmısınız . Neler yapabiliriz arttırmak için . Doktor klomen ve promotil M forte verdi bunlarla başladık bugün. Bu ilaçları kullanıp memnun kaldınızmı hamile kalan varmı .

Eklentiler

• IMG-20160107-WA0001_1.jpg
    59,2 KB · Görüntüleme: 117
Arastira arastira herseyi goruyoruz artik klomen kullanmadi esim ama kullanan birisi cinsel istekte sorun oldugunu yazmisti ..

kızlar sonuç kısmında normospermi yazıyo. ama en az % 50 olması gerekiyo diye biliyorum. 1 yıldır hamile kalamadım.

sizce nasıl değerler???

Eklentiler

• 12508926_1197314770281858_2951925809820157280_n.jpg
    34,4 KB · Görüntüleme: 175

canım merhaba. aydında mı yaşıyosun??

doktorun isminden tahmin ettim. bi ara eşimin test sonucunu gördüm sandım. bizim de size yakındı değerlerimiz.

sayının aslında çok önemi yok inan. ileri hızın yüksek olması lazım. doktor size hız konusunda birşey söyledi mi,??

bizim sayı daha fazlaydı ama hızı aynı bu şekildeydi. kürler ilaçlar derken şimdi %42 oldu şükür. ama bu defa da benm sol tüp tıkalı çıktı.

geçen ay sağdan geldi yumurta çatladı da , ama malesef yine oluşmadı gebelik.

bende acaba diyorum hala düşük mü hızımız

keçiboynuzu özünü içir eşine. çinko tablet, folik asit, l arginin tablet al mutlaka.

en çok çinko iyi geliyo. birde bol meyve sebze ve nohut yemeği. inşallah yükselecek sonuçlarınız. bize doktor direk tüp bebek demişti. şimdi aynı doktor normal yoldan olur diyo. ama eşim düzenli kullandı ilaçlarını. dediklerimi muylaka kullanın canım.

evet canım aydında yaşıyorum.. sizde mi aydında yaşıyorsunuz??
daha yeni başladık ilaca akşamları ceviz ve bi macun var onu yediriyorum.. sabahları keçiboynuzu özü kullanıyo.. yarından itibarende arı sütü bal polen karışımı yedircem.. meyveyi de her akşam yeriz.. inşallah hepimiz için hayırlısı olur..

Merhaba Arkadaşlar grupta yeniyim sayılır
biz 2.5 yıllık evliyiz 1 yıldır korunmuyoruz fakat cocuğumuz olmadı bende bir problem olmadığını söylüyor doktorum eşim buhafta tahlilini yaptırdı doktor değerlerinin iyi olduğunu fakat morfolojinin %0 olduğunu söyledi tabi arastırdım hiç iyi şeyler yazzmıyor bir kaç kişide manuel yöntemler kesin sonuçvermiyor yazmış şimdi laboratuar arastırıyorum casa teknolojisi ile spermyogram testi yaptıracağız ama ben cok üzgünüm

Merhaba canim oncelikle sakin umitsizlige kapilma kafan rahat olsun herseyin caresi var biz de 4 yildir ugrasiyoruz esim varikosel ameliyati oldu suan 4. Aydayiz sabah kuru incir yediriyorum gece yatarken havuc suyu iciriyorum birde doktor evicap ve zinco verdi gerisi Allahtan hayirlisi :) bizim morfoloji sifir hareketli sperm sifir ama umudumuz %100 :) bazen umitdizlik oldu tabiki ama cabuk toparladik sizde oyle yapin rabbim yardimciniz olsun insallah ..

Öyle mi dersin arkadaşım inşallah istanbuldayız biz manuel diye yanlış çıkabilr diyenler oldu tereddütte kaldık şimdi casa yöntemiyle spermiyogram yapan iyi bi laboratuar arıyorum

Öyle mi dersin arkadaşım inşallah istanbuldayız biz manuel diye yanlış çıkabilr diyenler oldu tereddütte kaldık şimdi casa yöntemiyle spermiyogram yapan iyi bi laboratuar arıyorum
Canim yine ayni sekilde baska bir hastanede spermiogram yaptirin biz de degisik yerlerde yaptirdik sonuc hep ayni yanlis ya da supheli sonuc oldugunda ikinci icin cagiriyorlar zaten .. ben istanbuldan gebzeye gelin geldim :) medicalpark ve anadolu saglik merkezinde yaptirdik burda en iyileri onlardi bir kac degisik yerde daha spermiogram testi var sonuc yine ayni..

merhabalar.
eşimin sperm test sonuçları aşağıdaki gibi
Ankara Etimed Hastanesinde yapıldı.
Yeni bir test daha yaptıracak başka bir hastanede
Yorumlarsanız sevinirim.

Renk Sarı Opak
Perhiz 3 gün
Likefaksiyon Süresi 15 Dakika
Vizkozite Normal

WHO kriterlerine göre
Volüm 2 Ml
Sprem Sayısı 88 milyon/ml

Motilite %53
Hızlı Doğrusal Hareket %24
Yavaş Doğrusal Hareket %22
Yerinde Hareketli %7
Hareketsiz %47

Aglütinasyon Negatif
Lökosit < 1 milyon / ml
Germ hücresi < 1 milyon/ ml
PH 8.0

Morfoloji Kruger kriterlerine göre
Normal %5
Baş anomalileri %77
Boyun anomalileri %12
Kuyruk anomalileri %6
Stoplazmit Droplet %0

Canim anladigim kadariyla ne iyi ne kotu biz %25 i gorsek sevincten ucarim yani :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…