Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Alkol sigara yok bizde , iş stresi var başka genetik sorun falanda yok acaba ramazanda Oruç tuttuğu içinmi böyle oldu diyorum . Bütün Ramazan aç susuz .

merhaba arkadaşlar verdiğim test sonuçlarına bakabilir misiniz?
Bende sıkıntılı bir sey yok
mavi kalemle yuvarlak içine alınmıs test ilk olanıdır. ilk gittiğimiz doktor değerler düşük ikincisini görelim aynı gelirse ilac tedavisine başlarız dedi. ikinci tetkike baska bir doktora gitmiştik o da durumunuz normal demiş. şimdi hangisi doğru. Bunlarin üze
rinde iki ay geçti hala bişey yok.

Eklentiler

• DSC_0004.JPG
    85,4 KB · Görüntüleme: 146
  • DSC_0005.JPG
    82,6 KB · Görüntüleme: 126
Allah 68 milyon a düşük mü dedi ? Bizi hiç görmesin ozaman

günaydın canım . kimse yok galiba kimse yazmamış
şimdi baktım 2 testede eşimin testinide aldım elime hemen hemen aynı gibi yani doktorun bize dediği gibi sizinkide hareketi düşük. testte bi öncekinden pek farkı yok yani bi kaç değer fazla . en fazla olan değer bile yine düşük yani (ikini yapılan test için diyorum).sayfada kimsenin profosyonel bi şekilde testi yorumlıycağını sanmıyorum .başka doktora götür bu 2 testide daha emin bi şekilde yolunu çizersin ne yapman gerektiğini doktor söler .güzel bi tedaviye başlarsınız .

Günaydın tşk ederim yorumun için. Haklısın bi doktora gidip göstermek gerek ama öyle ilgisiz soğuk ve alakasızlar ki insanı daha cok geriyorlar. Bakalım rabbim bi kapı açar inşallah. Hayırlısıyla bizlerede nasip etsin inşallah

bişey değil canım . amin inşallaah bi kaç aya gebe kalırız yaa kışın gebe olmak istiyorum :) eşime keçi boynuzu yediriyorum .. çakşır otunu içiriyorum ve proxceed ilacı içiyor .sizde biran önce başlayın tedaviye :)

Bende çakşır içirdim. Keci boynuzu soğuk pres. Ve E vitamini. Birde ginseng içti. Ama af edersiniz on gün öncesi felan bi tuhaflık oldu bıraktı. Bende bugunlerde bi git test yaptır diyorum bakalım. Ne olmuş 3. Testide paylaşırım yaptırdıgında. Bugunlerde yogun. Bi gitsin. İnşallah iyi dir sonuçlarıda.

ayyyy harika tam zamanı bayabişeyler içmiş içtiğinin üstündende pek zaman geçmemiş bence bir an önce teste gitsin . devlet hastanesinde ücretsiz sonuçta. mhrs den randevu almaya bakıyo tek iş :) hadi hayırlısı :)

kızlar eşim 27 nisanda varikosel ameliyetı olmuştu. ameliyattan önce sprem sayısı 5 milyondu.
ameliyattan sonra 3 ay bekledik ve test yaptırdı sonuçlar şöyle. yorumu olan var mı
henüz doktora gösteremedik.

SEMEN ANALIZI SONUC REFERANS ARALIKLARI ALT SINIRLARI

(D.S.O 2010 Kriterlerine Gore)

Miktar (ml) : 4.5 >= 1.5ml

pH : 7.7 >= 7.2

Likefikasyon Suresi(37C) : 15 dakika <20 dakika

Viskosite : Normal Normal

Gorunum : Gri-Opak Gri-Opak

1. Saatte Toplam Hareketli Sperm Yuzdesi :% 60 >= %40

1. Saatte Ileri Hareketli Sperm Yuzdesi :% 50 >= %32

Toplam Sperm Sayisi (milyon/ejekulat) : 27.0 >= 39 milyon

Sperm Yogunlugu (milyon/mL) : 6.0 >= 15 Milyon/ml

Normal Morfolojili Sperm Yuzdesi :% Ektedir >= %4

Yuvarlak Hucre (milyon/ml) : 1.2 <5 Milyon / ml

Lokosit (milyon/ml) : <1.0 <1 Milyon / ml

Semende calisilan diger testler, Fruktoz, Vital inceleme ve Sperm Oto Antikorlari(Mar testi) ayrica talep edilirse calisilabilir.

Laboratuvarimizda genetik testler kapsaminda Sperm DNA hasari Testi ve Sperm FISH testi calisilmaktadir.

OZEL NOT : Semen analizi icin numune verilmeden once 3 gun seksuel perhiz yapilmis oldugu belirtilmistir.

[6001]

SPERM MORFOLOJiSi (KRUGER KRITERLERINE GORE)

I-NORMAL MORFOLOJILI SPERM YUZDESI : % 3

II-BAS ANOMALiSi : % 92

1-Akrozomal Defektler : % 8

2-Strukturel Defektler(amorf,megalo,kucuk,

uzun, birden fazla ve vakuolar basli) : % 84

III-BOYUN ve ARAPARCA (MIDPIECE) ANOMALISI : % 15

IV- KUYRUK ANOMALISI : % 27

(Kuyruksuz, kuyruk aci, birden fazla kuyruk, duzensiz kuyruk anomalisi)

V-SITOPLAZMIK CIKINTI : % 5

VI-NORMAL BASI OLUP BOYUN, ARAPARCA ve

KUYRUK ANOMALISI : % 5

Normal Sperm Yuzdesine Gore Degerlendirme

> % 14 :Fertil

% 5 - 14 :Subfertil/Fertil

% 1 - 4 :Subfertil

Spermac boyali preparat konsantre edilerek hazirlanmistir.]

canım bence gayet güzel sonuçları milyon oranı oldukça iyi ve en önemlisi ileri hareket %50 %32 :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…