Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
biz tam 1 yıldır korunmuyoruz canım 10.ay doktora gittik eşimin sperm sonuçları yukarıdakı gibi çıktı bende ise süt hormonu biraz yüksek çıktı dostonex içtim normale döndü ay başında adet olursam eşim bu testi yaptırcak ,6 ay ovulasyon testi tutuyorum 1 ay düzenli ilişki kurabiliyorsak 3 ay tek tük birliktelik oluyor iş yoğunluğundan 1 yıldır adam akıllı bu ay bi birliktelik kurabildik bakalım çift çizgiyi kaçırmadık hayırlısı artık...
siz ne zamandır istiyorsunuz?
benım bu 4. ayım. 3 ay ovuyla takıp ettım olmayınca bızde genel testlerı yaptırdık her sey normal cıktı. yumurtalık takıbı de yaptırdım ıste ama hıc umudum yok nıyeyse :KK43:

mrblar... spermiogram testini kaçıncı denemeden sonra yaptırmalıyız? yani sizler ilk ne zaman yatrdnz? yaptırmaktan bir kayıp olmaz tabıkı ama eşler bazen bu test ıcın erken diye düşüneblyor... :KK42:
ben 2 ay olmayınca yaptırdım :) cunku yumurtladıgımdan emındım. belkı cok erken acelecıyım bıraz ama. bısey varsa erken ogrenelım dıye zaman gecırmek ıstemedım. esımde aynı sekılde dusundugu ıcın hemen gıttı verdı.
bız o kadar seylerle ugrasıyoruz. onlarda bebek ıstıyorsa bazı selerı goze alacaklar :KK66:

sizinki iyi gayet canım onu kafana takma bizim gibilere ilaç veriyolar :KK70: bizde hızlı ileri hareketli %10, yavaş ileri hareketli %25 bu ikisinin toplamı dünya sağlık örgütü standartlarına göre %50 ve üzeri olacakmış ...tabi bu günden güne yediklerine göre ufak tefek oynarmış ama ortalama değer böyle işte bize proxeed plus verdi doktor yanında bir ay havuç kürü bir ay keçi boynuzu kürünü dönüşümlü olarak kullanıyoruz
merhaba canım benim eşimde de hareket düşüklüğü var keçi boynuzu ve havuç kürünü nasıl yapıyorsun bir tarif verebilir misin teşekkürler.

merhaba canım benim eşimde de hareket düşüklüğü var keçi boynuzu ve havuç kürünü nasıl yapıyorsun bir tarif verebilir misin teşekkürler.
havuç kürü için katı meyve sıkacağında yaklaşık 3 havuctan bi bardak su cıkıyor her akşam yatağa gitmeden sıkıp içiriyodum.....keçiboynuzu kürü de 6-7 tane keçiboynuzunu yıkayıp elinle ufaltabildiğin kadar ufalt metal kullanmamanı tavsiye ederim o yüzden bıcakla yapma elinle kırıp yarım litre suyun içine atıp kaynamaya başladıktan sonra 3 dk kaynat sonra ocaktan alıp ağzını kapat 20 dk dinlendirdikten sonra bi kaşık yardımıyla içinden keçiboynuzlarını al bir hafta boyunca sabah akşam bir haftadan sonra sadece akşam yatmadan önce bir bardak içir .....iki kür bi anda uygulama ....dönüşümlü olarak bir ay havuc suyu bi ay keçiboynuzu kürü uygula ....eşin sigara içiyorsa havuc suyu içmesin zararlıymış....allah şifa versin

havuç kürü için katı meyve sıkacağında yaklaşık 3 havuctan bi bardak su cıkıyor her akşam yatağa gitmeden sıkıp içiriyodum.....keçiboynuzu kürü de 6-7 tane keçiboynuzunu yıkayıp elinle ufaltabildiğin kadar ufalt metal kullanmamanı tavsiye ederim o yüzden bıcakla yapma elinle kırıp yarım litre suyun içine atıp kaynamaya başladıktan sonra 3 dk kaynat sonra ocaktan alıp ağzını kapat 20 dk dinlendirdikten sonra bi kaşık yardımıyla içinden keçiboynuzlarını al bir hafta boyunca sabah akşam bir haftadan sonra sadece akşam yatmadan önce bir bardak içir .....iki kür bi anda uygulama ....dönüşümlü olarak bir ay havuc suyu bi ay keçiboynuzu kürü uygula ....eşin sigara içiyorsa havuc suyu içmesin zararlıymış....allah şifa versin
çok teşekkür ederim. amin inşallah allahım isteyen herkesi hayırlısıyla bebek sahibi eder.

Selam kızlar. Bizde bu ay 1 kere spermiogram yaptırdık. Hareketlilik hız herşeey çok güzel. Sadece sayı olarak çok az. 5 milyon çıktı ve dr. direkt tup bebek dedi. Çok şaşırdım. Biz hemen kabul etmedik tabi, dun kecıboynuzu ballar ceviz fındık doldurduk evi. Kurlere başladık. İnşallah 1 ay kullanıp sonra tekrar test yaptırcaz . Eğer yukseliyosa inşallah doğal yollardan hamile kalabilirim diye dusunuyorum :KK16:

Selam kızlar. Bizde bu ay 1 kere spermiogram yaptırdık. Hareketlilik hız herşeey çok güzel. Sadece sayı olarak çok az. 5 milyon çıktı ve dr. direkt tup bebek dedi. Çok şaşırdım. Biz hemen kabul etmedik tabi, dun kecıboynuzu ballar ceviz fındık doldurduk evi. Kurlere başladık. İnşallah 1 ay kullanıp sonra tekrar test yaptırcaz . Eğer yukseliyosa inşallah doğal yollardan hamile kalabilirim diye dusunuyorum :KK16:
inşallah canım proxeed plus sayıyı artırıyo bizde 2 ayda 60 milyondan 70 milyona çıkardı ama bizde hareket sorunu var ona hiç yaramadı tüp bebekten önce aşılama yaptırmayıda mı önermedi ilginç geldi ....inşallah işe yarar kürler yarayan cok var ama bizde hiç bi kür fayda vermedi keçiboynuzu havuc cakşır harnup pekmezi fıs cıktı hep boşa birsürü para harcadık özelliklede su ilaca ayda 270 lira

inşallah canım proxeed plus sayıyı artırıyo bizde 2 ayda 60 milyondan 70 milyona çıkardı ama bizde hareket sorunu var ona hiç yaramadı tüp bebekten önce aşılama yaptırmayıda mı önermedi ilginç geldi ....inşallah işe yarar kürler yarayan cok var ama bizde hiç bi kür fayda vermedi keçiboynuzu havuc cakşır harnup pekmezi fıs cıktı hep boşa birsürü para harcadık özelliklede su ilaca ayda 270 lira

Bizde 2 aydır proxeed kullanıyoruz problem harekette. 420 milyon sperm hızlı ileri hareketli %2 canım yarsın ilaç bitiyor cumartesi test yaptıracağız umarım iyi sonuçlar alırız.

Bizde 2 aydır proxeed kullanıyoruz problem harekette. 420 milyon sperm hızlı ileri hareketli %2 canım yarsın ilaç bitiyor cumartesi test yaptıracağız umarım iyi sonuçlar alırız.
inşallah canım biz 4 ay kullandık sayı arttı hareket arttı ama hızlı ileri hareketli asıl lazım olanlara fayda etmedi hiç bir ilerleme olmadı inşallah sizde işe yarar

inşallah canım biz 4 ay kullandık sayı arttı hareket arttı ama hızlı ileri hareketli asıl lazım olanlara fayda etmedi hiç bir ilerleme olmadı inşallah sizde işe yarar

İnşallah canım yarın belli olacak.
Bizde proxeed den önce başka ilaçlar ve keçi boynuzu kullanmıştık. Sayı artmıştı. hareket aynıydı. Bakalım bu sefer nasıl etki edecek. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Proxeed e başlamadan önceki değerler.

upload_2015-6-5_11-41-59.png

Proxeed 2 kutu kullandıktan sonraki değerler.
Herkesde aynı etki olmuyor

upload_2015-6-5_11-40-20.png

Eklentiler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    66,1 KB · Görüntüleme: 194
Yaaa arkadaslar bizde de ayni sorun var bi suru yere yazdim kimse cvp vermedi vallahi artik cok uzuluyorum bn yaaa 22 milyon sperm var 11 milyon konsantrasyon sperm var yani lazim olan bu 11 milyon sperm mis doktor dedi ileri hizli %5 ileri yavas %55 bi doktor tup bebek yapin dedi digeri hap kullanin dedi bi tanidik doktor da hap kullanma olur kesin dedi napicaz sasirdik

selam kızlar bende eşimi nihayet teste ikna edip yaptrdm ve konuyu buldum haliyle anlayabilen var mı?yarın doktora göstercek inşallah bi aksilk çkmazsa ama merak ediyorum.geçen yıl haziranda düşüğüm var ama doktor bikere hamile kalmann sorun olmadğı anlamına gelmedğini söledi ve ağustostan beri tekrar istiyoruz 11.deneme olucak bu ay adet sayımı sayarsak.rabbim hepimize nasip eylesin...

Eklentiler

• 11297804_10153473877969236_786675853_n.jpg
    11297804_10153473877969236_786675853_n.jpg
    76,3 KB · Görüntüleme: 153
  • 11354880_10153473877804236_760079846_n.jpg
    11354880_10153473877804236_760079846_n.jpg
    79,7 KB · Görüntüleme: 159
kızlar sperm testini sizce normal özel hastanedemi yoksa tüp bebek yapan bir özel hastanedemi vermek daha doğru olur* sizce sonuç fark eder mi?

kızlar sperm testini sizce normal özel hastanedemi yoksa tüp bebek yapan bir özel hastanedemi vermek daha doğru olur* sizce sonuç fark eder mi?
tatlım ben sana başımdan gecen durumu yazıyım sen karar ver nerde yaptıracağına biz ilk özel bi hastanede 40 lira verdik yaptırdık bu arada resmi tatilde olmak üzere biz sonucu 3 gün sonra alabildik 3. gün eşim o sonuçları almadan bide devlet hastanesinde yaptırıp sonuçları karşılaştırmak istedi aynı gün 2 sonucuda aldık özeldeki bize yüzeysel bi test çıkardı neyin ne olduğunu anlamadık devlette yaptırdığımızın sonucu hemen hemen hepsinde globozoospermi diye bi sonuç düşmüş nedir bozukluğun yüzdesi nedir yazmamış.sonra doktorumuz bize tüp bebek dedi biz tüp bebek merkezine gittik acıbadem e orda 200 küsür bi para ödedik teste ve çıkan sonucumuz 0 normal morfoloji dedi bize çcugunuz olmaz başka yere gitmenize gerek yok dedi gönderdi bizi biz kendimizi biraz toparlayınca başka bi poliklinikte test yaptırdık orda normal morf.%3 çıktı doktor bu durum tüp bebeğe engel değil dedi biraz kafan karıştı belki ama sonuç mtüp bebek merkezinden önce başka bi yerde yaptır devlet olabilir normal bi hastane olabilir doktor büyük ihtimal hamilelik zor olacağı için bu merkezlerde başarı oranlarnı düşükgöstermemek için bu tarz hastalarıbaşlarından yollarlar dedi o yüzden benim öneriim öncesinde başka yere yaptır

tatlım ben sana başımdan gecen durumu yazıyım sen karar ver nerde yaptıracağına biz ilk özel bi hastanede 40 lira verdik yaptırdık bu arada resmi tatilde olmak üzere biz sonucu 3 gün sonra alabildik 3. gün eşim o sonuçları almadan bide devlet hastanesinde yaptırıp sonuçları karşılaştırmak istedi aynı gün 2 sonucuda aldık özeldeki bize yüzeysel bi test çıkardı neyin ne olduğunu anlamadık devlette yaptırdığımızın sonucu hemen hemen hepsinde globozoospermi diye bi sonuç düşmüş nedir bozukluğun yüzdesi nedir yazmamış.sonra doktorumuz bize tüp bebek dedi biz tüp bebek merkezine gittik acıbadem e orda 200 küsür bi para ödedik teste ve çıkan sonucumuz 0 normal morfoloji dedi bize çcugunuz olmaz başka yere gitmenize gerek yok dedi gönderdi bizi biz kendimizi biraz toparlayınca başka bi poliklinikte test yaptırdık orda normal morf.%3 çıktı doktor bu durum tüp bebeğe engel değil dedi biraz kafan karıştı belki ama sonuç mtüp bebek merkezinden önce başka bi yerde yaptır devlet olabilir normal bi hastane olabilir doktor büyük ihtimal hamilelik zor olacağı için bu merkezlerde başarı oranlarnı düşükgöstermemek için bu tarz hastalarıbaşlarından yollarlar dedi o yüzden benim öneriim öncesinde başka yere yaptır
Geçmiş olsun canım çok zor bi sureç Rabbim yardımcımız olsun..sonuç ne oldu peki Nerede yaptirdığınız test doğru çıktı?

Arkadaşlar eşimin yeni test sonucu! Yorumlar mısınız? Bu lökosit bir türlü düzelmedi morfoloji Say'ı ve hareket de düşük biraz! Önerebileceğiniz ne var! Eşim klomen antibiyotik kullanıyor ben de keçi boynuzu kürü yapıyorum!

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    122 KB · Görüntüleme: 187
X