Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
toplamda% 60 hareketli canım bence gayet iyi morfoloji nasıl

hareketsiz dısındakiler mi sayılıyor? dr.a ulasamadıgımdan ve daha ılkkez bunlarla karsılastıgımdan ne ne demek bılemıyorum.
sonuca bakıyorum sımdı,morfolojı de bıkac anormalı ısımler var ama karsılarında deger yazmıyor, bos.
yanı sıfır olma ıhtımalı oluyor mu morfolojının.
Ah dr.la gorussem hepsı netlesecekte ıste, hastaneye gıdene kadar (c.tesi) bılgı sahıbı olamayacagım sanırım.

hareketsiz dısındakiler mi sayılıyor? dr.a ulasamadıgımdan ve daha ılkkez bunlarla karsılastıgımdan ne ne demek bılemıyorum.
sonuca bakıyorum sımdı,morfolojı de bıkac anormalı ısımler var ama karsılarında deger yazmıyor, bos.
yanı sıfır olma ıhtımalı oluyor mu morfolojının.
Ah dr.la gorussem hepsı netlesecekte ıste, hastaneye gıdene kadar (c.tesi) bılgı sahıbı olamayacagım sanırım.
canım ben sadece ileri hareketli önemli sayıyordum dr. hareketlileri hepsini kabul etti morfoloji normal ve abnormal diye ayrılıyo normal morfoloji en az %4 olmalı yoksa şekil bozukluğu olan sperm çok demekmiş

canım ben sadece ileri hareketli önemli sayıyordum dr. hareketlileri hepsini kabul etti morfoloji normal ve abnormal diye ayrılıyo normal morfoloji en az %4 olmalı yoksa şekil bozukluğu olan sperm çok demekmiş

anladım teşekkürler, normal morfolojı karsısı da bos gorunuyor. Onun onemını bılmıyordum, dr.a sorayım bakalım.
ben e-labaratuvardan bakıyorum belki oraya eksık gırılmıstır.
neyse sonucu dr.dan sonra yazarım bakalım o ne dıyecek.
tekrar cok tesekkur edıyorum :)

anladım teşekkürler, normal morfolojı karsısı da bos gorunuyor. Onun onemını bılmıyordum, dr.a sorayım bakalım.
ben e-labaratuvardan bakıyorum belki oraya eksık gırılmıstır.
neyse sonucu dr.dan sonra yazarım bakalım o ne dıyecek.
tekrar cok tesekkur edıyorum :)
canım her testte bakmıyorlar sanırım morfolojiye dr. bir sor ama bu sonuçlara göre o da iyidir emin ol

canım her testte bakmıyorlar sanırım morfolojiye dr. bir sor ama bu sonuçlara göre o da iyidir emin ol

ay canım benım, ben hıc ısımlere bakmadan ıkı kısıyle konusuyorum sanıyrum :) meger sadece senınleymıs, çok şapşalım :)
gecen işte gorustugumuzde, hareketsız sonuc olan testte hıc bahsetmedı morfolojıden, sayı vs ıyı fakat hareketsız demıstı.
ogrendıgım ıyı oldu, kesınlıkle sorarım artık, siz ne durumdasınız, aynı sorunları mı yasıyoruz?

ay canım benım, ben hıc ısımlere bakmadan ıkı kısıyle konusuyorum sanıyrum :) meger sadece senınleymıs, çok şapşalım :)
gecen işte gorustugumuzde, hareketsız sonuc olan testte hıc bahsetmedı morfolojıden, sayı vs ıyı fakat hareketsız demıstı.
ogrendıgım ıyı oldu, kesınlıkle sorarım artık, siz ne durumdasınız, aynı sorunları mı yasıyoruz?
canım bizim ileri hareketli%7 toplamda %36 hareketsiz%64 morfoloji %3 canım varikosel ameliyatı olsun dedi doktor bilmiyorum idealden düşük haraketimiz sayı iyi de doktor ilaç verdi dur bakalım 3 ay sonra birdaha tahlil verez

canım bizim ileri hareketli%7 toplamda %36 hareketsiz%64 morfoloji %3 canım varikosel ameliyatı olsun dedi doktor bilmiyorum idealden düşük haraketimiz sayı iyi de doktor ilaç verdi dur bakalım 3 ay sonra birdaha tahlil verez

Anladım, sıze de sifalar diliyorum... İnş. en hayırlı sekılde sonuclarınız olur. Biz de ileri hareketli diye bir şey yazmıyor.Allahım ne zor surecler bu boyle, ki daha yenı basladık dr.işlerimize bakalım neler beklıyor bızı. Bir tek benım rahım fılmı kaldı onu daha cektırmedık, biraz korku, biraz cekınmek diyelim.
Bu ay da denıcez olmadı dıger ay rahım fılmı, dr.istedi çünkü gecen hafta.
Gecmıs olsun sıze de.

Anladım, sıze de sifalar diliyorum... İnş. en hayırlı sekılde sonuclarınız olur. Biz de ileri hareketli diye bir şey yazmıyor.Allahım ne zor surecler bu boyle, ki daha yenı basladık dr.işlerimize bakalım neler beklıyor bızı. Bir tek benım rahım fılmı kaldı onu daha cektırmedık, biraz korku, biraz cekınmek diyelim.
Bu ay da denıcez olmadı dıger ay rahım fılmı, dr.istedi çünkü gecen hafta.
Gecmıs olsun sıze de.
teeşekkür ederiz canım allah razı olsun rahim filmide çok korkulacak birşey yok strs yapma sonuçtan haberdar et bizi de allaha emanet ol

Günaydın kızlar ben 21 gün gecikmenin ardından dün adet oldum ve cumartesi günü dr. gideceğim bakalım ne diyecek.

Yok canım gebelik felan yok benim adetim ara ara düzensiz oluyor. Bende polikistik over var o yüzden. Bende çok ümitleniyorum böyle olmayınca hamilemiyim acaba diye ama her seferinde hüsranla sonuçlanıyorum.

yarın doktora gösterecem gerçi ama,
bilgisi olan varsa rica etsem banada yardımcı olabilirmi değerler hakkında

spermatozoon sayısı (x10^6/ml) : 10
spermatozoon sayısı (x10^6/ejakulat) 30
peroksidaz(+)lökosit(x10^6/ml) < 1
aglutinasyon : negatif

ileri doğru hareket : 18
total motilite : 50
progresif hareketli spermsayısı : 5,4

vitalite (canlı spermatozoa,%) :70
sperm morfolojisi(1000x büyütme sahasında)
Normal Formlar ,% ) 10

Baş anomalisi (%) 26
iğne baş (%) 2
yuvarlak baş(%) 17
boyun ve orta parça defekti (%) 24
kuyruk defekti(%) 21

teeşekkür ederiz canım allah razı olsun rahim filmide çok korkulacak birşey yok strs yapma sonuçtan haberdar et bizi de allaha emanet ol
Ayyy kizlar cumartesi günü dr gittim ve rahim filmi cektirmem gerektiğini söyledi simdi sali günü rahim filmi cektirecegim ama cok korkuyorum

Ben de resmini atıyorum şimdi, bi de bana yorum yapar mısınız Kızlar? Teşekkürler!
IMG_1709.JPG

arkadaşım ileri hareket düşük, eşinin tedavi olması gerek. morfoloji sınırda pek sorun değil. ama daha iyi olur inşallah.
EMODEX kapsül yazdılar. Onu içireceğim. Benim yapabileceğim bir şey var mıdır ? Bu şartlarda cok mu zor hamilelik ?

X