Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
tamam hastalanmama 1 hafta kaldı sonrasında genelde 10 15 gun ıcerısınde de yumurtladıgımı dusunursek yaklasık 20 gun sonra aşılamam olabılır ozmn ogrenmıs olcm sperm degerlerını.. keske hıc gerek kalmasa bu ıslemleree

bal sırf tadı için koydum sen de koyabilirsin hem enerji verir kış aylarında iyi olur diye düşündüm. kürü ilk hafta 2 bardaklık yaptım. birini ılık içirdim kalanı da dışarda ağzı kapalı bıraktım sabah aç karna içti. ılık içsin diyorlar ama ne fark eder bilmiyorum. ama bir haftadan sonra günde bir bardağa düşecek. akşamları taze taze yap içir. bir daha yaparsam kabuk tarçın da koyarım kaynatırken lezzetli olur. ama faydası zararı olur mu bilmem.

hmm mantıklı sonradan 1 bardaga dustugunu de bılmıyordum ogrenmıs oldum sagol

tamam hastalanmama 1 hafta kaldı sonrasında genelde 10 15 gun ıcerısınde de yumurtladıgımı dusunursek yaklasık 20 gun sonra aşılamam olabılır ozmn ogrenmıs olcm sperm degerlerını.. keske hıc gerek kalmasa bu ıslemleree
değerlere bakılırsa pek de gerek yok gibi ama için rahat etsin istersen yap tabi.

Abstinans 4 gun , liguifaksiyon suresi 30 dk , viskozite + , volum 2.5 , ph 7.5 , sperm sayısı 46.000.000 , total sperm sayısı 115.000.000 , round cell sayisi 800.000 , lokosit sayimi 100.000
, eritrosit 0 , immatur germ hucre sayisi 700.000
Direkt mikroskopi :bol sperm 2-3 round cell
normal sperm orani% 11 , anarmol sperm orani %89 nasil degerler arkadaslar 2 yildir cocugumuz olmuyor biri bana yardimci olsun lutfen

Abstinans 4 gun , liguifaksiyon suresi 30 dk , viskozite + , volum 2.5 , ph 7.5 , sperm sayısı 46.000.000 , total sperm sayısı 115.000.000 , round cell sayisi 800.000 , lokosit sayimi 100.000
, eritrosit 0 , immatur germ hucre sayisi 700.000
Direkt mikroskopi :bol sperm 2-3 round cell
normal sperm orani% 11 , anarmol sperm orani %89 nasil degerler arkadaslar 2 yildir cocugumuz olmuyor biri bana yardimci olsun lutfen
abstinans ne bilmiyorum ama bir doktor 3 gün olan süreye başkasının testi için normal demiş doktorların soru cevap sitesinden araştırdım.
likafaksiyon 30 dk normal
ph üst sınır enfeksiyona işaret edebilir
sperm sayısı gayet iyi
round cell'i bilmiyorum
lökosit de çıkmış mühtemelen iltihap var.
normal sperm %11 kötü değil. minimum 14 deniyor ama neye göre? insanlar 1 ile hamile kalıyo.
bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalıştım canım idrar yaparken yanma vs de var mı acaba. iltihap var gibi. iltihap hamilelik için sıkıntılı birşey hatta doktorlar ilişki bile önermiyorlar böyle bir durumda.
en doğrusunu doktorun bilir canım ben bildiğim kadarıyla böyle yorumladım. allah hayırlı evlatlar versin.

regl günüm yarın. sabah bi test daha yapsam mı ne dersin?

valla ben sonuç negatif çıkacağını bile bile yapıyorum dayanıyorum artık çok fazla üzülmüyorum ama sen kendini kötü hissetmezsen yap yoksa boşver regl günün geçsin

kızlar bana da bir el atın.

Ejakulat volümü: 3ml
Görünüş: opak
Vizkozite :normal
Sıvılaşma süresi:30dk
Renk ve reaksiyon: gri/7,8
Aglutinasyon: negatif
ml deki spermatozoit : 53,000,000
Total spermatozoit: 159,000,000
Hareketli A+B : 33+25
Hareketsiz C+D :5+37
Kruger strict criteria.
Normal : 4
Anormal : 96
Who criteria.
Normal:66
Anormal:34
Baş defekti : 22
Boyun def. :8
Kuyruk def. : 4
Lokosit : 100,000
2 gün perhiz

kızlar bana da bir el atın.

Ejakulat volümü: 3ml
Görünüş: opak
Vizkozite :normal
Sıvılaşma süresi:30dk
Renk ve reaksiyon: gri/7,8
Aglutinasyon: negatif
ml deki spermatozoit : 53,000,000
Total spermatozoit: 159,000,000
Hareketli A+B : 33+25
Hareketsiz C+D :5+37
Kruger strict criteria.
Normal : 4
Anormal : 96
Who criteria.
Normal:66
Anormal:34
Baş defekti : 22
Boyun def. :8
Kuyruk def. : 4
Lokosit : 100,000
2 gün perhiz
ohoooo daha ne olsun:KK71::KK71:
lökosit yüksek çıkmış antibiyotikle halleder zaten doktor. gaaayet normal:KK9:

ohoooo daha ne olsun:KK71::KK71:
lökosit yüksek çıkmış antibiyotikle halleder zaten doktor. gaaayet normal:KK9:

ayy iyi bari :KK60:
ya doktor baktı aslında hımmm hımmm dedi ve benim tahlillerimi aldı eline. onlarada hımm dedi:KK70::KK70:
uzun zamandır uğraşıyoruz sonuç alamadık. bu ay aşılama olcakta. Doktorun bu tavırları yüzünden bişey bilmeden bilinçsizce hastaneye gidip geliyorum.:oops:
bazen doktorlar önemsemiyorlar, deneyelim ya tutarsa diyorlar o yüzden bide bizim kızlara sorayım dedim:KK31:
birde 4 yıldır farklı farklı doktorlara gittim. benim eşimden sadece sperm testi aldılar. hiç muayene hormon testi falan yapmadılar. Acaba sonuçlar iyi olduğu için onlara gerek yok mu?

ayy iyi bari :KK60:
ya doktor baktı aslında hımmm hımmm dedi ve benim tahlillerimi aldı eline. onlarada hımm dedi:KK70::KK70:
uzun zamandır uğraşıyoruz sonuç alamadık. bu ay aşılama olcakta. Doktorun bu tavırları yüzünden bişey bilmeden bilinçsizce hastaneye gidip geliyorum.:oops:
bazen doktorlar önemsemiyorlar, deneyelim ya tutarsa diyorlar o yüzden bide bizim kızlara sorayım dedim:KK31:
birde 4 yıldır farklı farklı doktorlara gittim. benim eşimden sadece sperm testi aldılar. hiç muayene hormon testi falan yapmadılar. Acaba sonuçlar iyi olduğu için onlara gerek yok mu?
canım eşinde sorun varsa sperm sonuçlarından çıkar zaten.eşinde problem olsa spermde de problem olurdu.ama iltihap var doktor antibiyotik yazmadı mı? isterseniz başka doktora da gösterin yada internetten bi doktora sorun tabi kendi kendinize ilaç kullanmayın.doktor da ilginçmiş hımm hımm deyip gönderdiyse enteresan yaani

canım eşinde sorun varsa sperm sonuçlarından çıkar zaten.eşinde problem olsa spermde de problem olurdu.ama iltihap var doktor antibiyotik yazmadı mı? isterseniz başka doktora da gösterin yada internetten bi doktora sorun tabi kendi kendinize ilaç kullanmayın.doktor da ilginçmiş hımm hımm deyip gönderdiyse enteresan yaani

yok ilaç falan vermedi. maddi imkanlar yüzünden ssk gidiyorum malesef. aslında bu doktoru çevremdeki bir çok kişi önerdi, kapısındaki hastalarda çok memnun.
zamanında özelede gittim çok orda hep aynı ilaçları denedik.sonunda doktor -- bir tatile çık rahatla, 6 ay içinde olmazsa yine gelirsin aşılama falan yaparız dedi.
Ama benim yaşım geçiyor, bekleyemedim. bende tavsiye üzerine şuanki doktoruma geldim. aslında ilgileniyor ultrasonla böbreklerimdeki taşa kadar bakıyor:KK70::KK70: sürekli takibe falan çağırıyor. Ama gel gelelim bi açıklama yapmayı sevmiyor. Sürekli havadan sudan sohbet ediyor.
Zaten aşılamam bir yapılsın, eğerki sonuç olumsuz olursa biraz ara vereceğim. yoruldum artık doktorlardan.
Vakti geldiğinde Rabbim verecek elbet. zamanını bekliyor.

yok ilaç falan vermedi. maddi imkanlar yüzünden ssk gidiyorum malesef. aslında bu doktoru çevremdeki bir çok kişi önerdi, kapısındaki hastalarda çok memnun.
zamanında özelede gittim çok orda hep aynı ilaçları denedik.sonunda doktor -- bir tatile çık rahatla, 6 ay içinde olmazsa yine gelirsin aşılama falan yaparız dedi.
Ama benim yaşım geçiyor, bekleyemedim. bende tavsiye üzerine şuanki doktoruma geldim. aslında ilgileniyor ultrasonla böbreklerimdeki taşa kadar bakıyor:KK70::KK70: sürekli takibe falan çağırıyor. Ama gel gelelim bi açıklama yapmayı sevmiyor. Sürekli havadan sudan sohbet ediyor.
Zaten aşılamam bir yapılsın, eğerki sonuç olumsuz olursa biraz ara vereceğim. yoruldum artık doktorlardan.
Vakti geldiğinde Rabbim verecek elbet. zamanını bekliyor.
canım sende sorun yoksa normal yoldan bile olur doktor o yüzden tatile falan çık demiştir ama beklememek için a aşılama da çözüm tabi sen kendini germe yeter akışına bırak eşinin sonuçlar gayet iyi. Kaç aydır deniyorsunuz?

canım sende sorun yoksa normal yoldan bile olur doktor o yüzden tatile falan çık demiştir ama beklememek için a aşılama da çözüm tabi sen kendini germe yeter akışına bırak eşinin sonuçlar gayet iyi. Kaç aydır deniyorsunuz?

Bende de sorun yok Allah'a şükürler olsun. 4 yıldır deniyoruz çeşit çeşit ilaçlar kullandım canım. hani sorun yok ama ihtimalleri arttırmak için yumurta geliştiriciler , belki tutunamıyordur diye progestan, kan sulandırıcı ilaç heleki kullandığım folik asitin haddi hesabı yok.
İşte bu yüzden bir yerlerde sorun arar oldum.
yıllardır doğal yoldan olur diye bekledim ama her ay hüsran. Aşılama şansımızı arttırır diye umut ediyorum. Her adet başlangıcında kendi kendime-- bu ay düşünmeyeceğim oluruna bırakacağım diyorum. Ama ovulasyon dönemi sonrası elimde olmadan stres yapıyorum. acaba bu ay tuttumu diye.
Seninde bugün regl gününmüş , ne alemdesin. inşallah sende vardır hayırlı haberler. sevindirirsin bizi

Bende de sorun yok Allah'a şükürler olsun. 4 yıldır deniyoruz çeşit çeşit ilaçlar kullandım canım. hani sorun yok ama ihtimalleri arttırmak için yumurta geliştiriciler , belki tutunamıyordur diye progestan, kan sulandırıcı ilaç heleki kullandığım folik asitin haddi hesabı yok.
İşte bu yüzden bir yerlerde sorun arar oldum.
yıllardır doğal yoldan olur diye bekledim ama her ay hüsran. Aşılama şansımızı arttırır diye umut ediyorum. Her adet başlangıcında kendi kendime-- bu ay düşünmeyeceğim oluruna bırakacağım diyorum. Ama ovulasyon dönemi sonrası elimde olmadan stres yapıyorum. acaba bu ay tuttumu diye.
Seninde bugün regl gününmüş , ne alemdesin. inşallah sende vardır hayırlı haberler. sevindirirsin bizi
Canım benim inşallah aşılama tutar Allah size sağlıklı bebekler verir. Bence tutmaması için hiçbi sebep yok ama iltihap işini bi sorun derim. Ben sabah bi aksilik olmazsa test yapcam canım ama hissediyorum ki birşeyler var.inşallah hislerim doğrudur

Canım benim inşallah aşılama tutar Allah size sağlıklı bebekler verir. Bence tutmaması için hiçbi sebep yok ama iltihap işini bi sorun derim. Ben sabah bi aksilik olmazsa test yapcam canım ama hissediyorum ki birşeyler var.inşallah hislerim doğrudur

Insallah dogrudurda kavusursun duana canim.
pazartesi kontrolum var ozaman sorarim , iltihap icin ilac falan isterim. Hakkimizda hayirlisi olsun

X