Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
kızlar merhaba ben pcos hastasıyım 1 senedir bebek bekliyoruz ama olmadı devlet hastanesine gittim benden kan testi simir testi ve hsg istenildi hepsi temiz cıktı en son ultrasonda 4.45; 2.57; 5.68; ve 1.98 büyüklüğün de kistler gözüktü bu arada eşime sperm analklizi yapıldı lokosit gözüktü 2 kutu antibiyotik tedavisi önerildi kendi doktorum bana su an hiç bir ilaç tedavisine başlamadı eşin iki hafta sonra başka bir yerde kruger kriterleri ne göre testini yenilesin gelsin dedi sonuçlarına göre tedaviye başlarız sizden istegiim avrupa yakasında yada üsküdara yakın testi yapabilcegim ve uygun fiyatlı bir yer öneride bulunmanız ve sizce bana nasıl bir tedaviye başlanacak şimdiden hepinizin cevapları için çok teşekkür ederim

kızlar merhaba ben pcos hastasıyım 1 senedir bebek bekliyoruz ama olmadı devlet hastanesine gittim benden kan testi simir testi ve hsg istenildi hepsi temiz cıktı en son ultrasonda 4.45; 2.57; 5.68; ve 1.98 büyüklüğün de kistler gözüktü bu arada eşime sperm analklizi yapıldı lokosit gözüktü 2 kutu antibiyotik tedavisi önerildi kendi doktorum bana su an hiç bir ilaç tedavisine başlamadı eşin iki hafta sonra başka bir yerde kruger kriterleri ne göre testini yenilesin gelsin dedi sonuçlarına göre tedaviye başlarız sizden istegiim avrupa yakasında yada üsküdara yakın testi yapabilcegim ve uygun fiyatlı bir yer öneride bulunmanız ve sizce bana nasıl bir tedaviye başlanacak şimdiden hepinizin cevapları için çok teşekkür ederim

öncelikle kistler için doğum kontrol hapı veriyorlardı sanırım.. bunun yanında bitkiselleri de kullanabilirsin.. alternatif tıp topiğine bak canım.. kistlerin inş bir an önce kaybolur.. dediğim gibi sonrasında da yumurta takibi yaptır bence..

sayınız güzel harekette iyi sayılır.. morfoloji de iyi bence.. krugere göre morfolojinin %14 olması lazım doğru ama sizin değeriniz de iyi.. %4 olunca aşılama yapıyorlar.. sizin normal yolla da olur.. sende pko olduğunu demişsin.. tetkiklerin yapıldı rahim filmin çekildiyse yumurta takibi yaptırmanı öneririm canım.. hayırlısı olsun inş..

cevabınız için teşekkür ederim tetkiklerim yapıldı bu ay doğum kontrol hapı kullandım mayısta tedavim başlıcak serophone ve ardından yumurtam büyürse çatlatma ignesi yapılıcak prolaktinim yüksek olduğu içinde parlodel kullandım bu ay umarım herşey yoluna girer

--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba. eşimin sperm testi dökümü aşağıdaki gibi yorumlarsanız sevinirim.
Miktar : 2,5 CC
Görünüm : sarı
Vızkozite : yüksek
Ph : 8,5
Çözülme : 60 dakika

sperm hücre sayısı

1 ml de : 85 milyon
totalde : 212,5 milyon

motilite

1/2 saat :%15
1 saat :%10
2 saat :%5
4 saat :%2

sperm hücre morfolojisi

baş anomisi :%5
boyun :%2
kuyruk :%3

KLASS A spremler (ileriye doğru hızlı ) %5
KLASS B spermler (ileriye doğru yavaş) %10
KLASS C spremler (hareketsiz ) %85

DıREKT MıKROSKOBı : 1-2 lökosit

yorumlarsanız sevinirim.

safak sayınız çok iyi .. hareket değerleriniz düşük.. morfolojinizde güzel.. krugere göre normali %14 ama sizinki iyi yine de.. hareket için havuç kürü uygulayabilirsiniz.. ama eşiniz sigara içmiyorsa..

bişey sorabilir miyim. doktor eşime 5 günlük cinsel perhiz sonrası test istemiş. Ama adet olduğumdan dolayı bu 7 gün oldu acaba sürenin uzaması bu değerlerin değişmesinde bir etki yapar mı.

bişey sorabilir miyim. doktor eşime 5 günlük cinsel perhiz sonrası test istemiş. Ama adet olduğumdan dolayı bu 7 gün oldu acaba sürenin uzaması bu değerlerin değişmesinde bir etki yapar mı.

canım perhiz süresinın uzaması azda etki yapar siz doktorunuzu dinleyip süreyi onun söylediği kadar yapın en doğru sonucu o zaman alırsınız

nevrosky bana da yardım eder misin?
ben ilk aşılamayı yaptırdım maalesef negatif eşimin tahlili var elimde
ilki:hacim:5 ml
ph:7.2
motilite(100 spermatozoa) yıkama sonrası olanlar
%a(hızlı hareketli) 22 40
%b(yavaş hareketli)22 40
%c(yerinde hareketli)11 0
%d(hareketsiz)45 20
konsantrasyon(mil/ml)90 yıkama sonrası konsantrasyon(mil/ml)20
morfoloji kruger %2
kızlar ben yeni üyeyim herkeze merhaba eşimle 2 yıldır çocuğumuz lmuyor daha önce 9 aylıkken bebeğimizi kaybettik ve ondan sonra hamile kalamadım şimdi dr gittik bizden spermiyogram yıkama istedi bide rahim filmi spermiyogram sonucunda sayı çok iyi fakat harekette sorun var bide morfolojide ileri hızlı hareker %20 yavaş hareket%7yerinde hareketli%11statik62 krugera göremorfolojisi normal morfoloji%6 anormal morfoloji %94 whoya göre normal %60 anormal %40 dr gösterdim hamile kalmana engel deil dedi heee bide yıkama sonrası hareeketlilik %96 ya çıkıyor bunun için bana aşılama yaparsak süper olur dedi kafam karıştı bizi bir üroloğa yönlandirmedi sizce ne yapmalıyım yorumlarsanız sevinirim

total sperm 118000000ml 4100000 ileri hızlı%20 ileri yavaş%7 yerinde hareketli%11 hreketsiz%62krugera göre normal yapı%6 anormal yapı%94whoya göre normal yapı%60 anormal yapı%40 diğer değerlerde bi anormallik yok onlar normal ama morfoloji ve hareket bozukluğu var dr hamile kalmana engel deil dedi yıkama sonrası hareketlilik %96ya çıkıyor bu yüzden aşılama yaparsak süper olur dedi şimdi sıra bende rahim filmi çekilecek ama yinede içim rahat deil bir üroloğa gitsekmi bide keçiboynuzunumu denesem bana yardım edinnnnnn teşekkürlerrrrrrrrr

kızlar ben yeni üyeyim herkeze merhaba eşimle 2 yıldır çocuğumuz lmuyor daha önce 9 aylıkken bebeğimizi kaybettik ve ondan sonra hamile kalamadım şimdi dr gittik bizden spermiyogram yıkama istedi bide rahim filmi spermiyogram sonucunda sayı çok iyi fakat harekette sorun var bide morfolojide ileri hızlı hareker %20 yavaş hareket%7yerinde hareketli%11statik62 krugera göremorfolojisi normal morfoloji%6 anormal morfoloji %94 whoya göre normal %60 anormal %40 dr gösterdim hamile kalmana engel deil dedi heee bide yıkama sonrası hareeketlilik %96 ya çıkıyor bunun için bana aşılama yaparsak süper olur dedi kafam karıştı bizi bir üroloğa yönlandirmedi sizce ne yapmalıyım yorumlarsanız sevinirim

total sperm 118000000ml 4100000 ileri hızlı%20 ileri yavaş%7 yerinde hareketli%11 hreketsiz%62krugera göre normal yapı%6 anormal yapı%94whoya göre normal yapı%60 anormal yapı%40 diğer değerlerde bi anormallik yok onlar normal ama morfoloji ve hareket bozukluğu var dr hamile kalmana engel deil dedi yıkama sonrası hareketlilik %96ya çıkıyor bu yüzden aşılama yaparsak süper olur dedi şimdi sıra bende rahim filmi çekilecek ama yinede içim rahat deil bir üroloğa gitsekmi bide keçiboynuzunumu denesem bana yardım edinnnnnn teşekkürlerrrrrrrrr

sayı güzel...
morfolojide çok çok bozuk sayılmaz...benim bildiğim zaten krugera en fazla %14 oluyor yani sizinki yarı yarıya diyebiliriz...
whoya göre ise %60 yine kötü değil yarısından fazlası iyi demek...
biraz hareket sorununuz var.ama oda çok çok kötüdeğil...
hareket için e vitamini içebilir eşin...
keçi boynuzu kürüne de başlayabilir...
bence eşiniz bir üroloğa da gözüksüz daha iyi olur...

Selam arkadaşlar ben de aranıza yeni katıldım.Biz de yaklaşık 2,5 yıllık evliyiz ve 1 yıldır korunmuyoruz ancak henüz bebişimiz olmadı. Ben tüm kontrolleri yaptırdım herhangi bir sorun yok (rahim filmi,hormon testleri vs.) Eşim de 3 kez sperm analizi yaptırdı sonuçlara bakan uzmanlar hiçbirinde çocuğunuz olmaz falan demedi yanlız biraz şekil bozukluğu veileri hareket azlığı var dediler.Acaba bundan mı hamile kalamıyorum...En son 1 ay önce aşılama yaptırdık ancak negatif çıktı.Aşılama işleminde yapılan sperm testi sonuçları aşağıdaki gibi.Ne olur bir yorum yaparmısınız?Tüp bebk mi deneyelim yoksa normal yollarla olur mu?

YIKAMA ÖNCESİ ANALİZİ
Volum :3 ml
Sayı :63 milyon
Total Sayı :189 milyon
Motilite :%65 motil
Progresyon :İleri Doğru Hızlı Hareketli %20
İleri Doğru Yavaş Hareketli %30
Yerinde Titrek Hareketli :%15
Hareketsiz %35

Morfoloji :%12 Normal

YIKAMA SONRASI ANALİZİ

Total Sayı :120 milyon
Motilite :%95 motil
Progresyon :İleri Doğru Hızlı Hareketli %30
İleri Doğru Yavaş Hareketli %50
Yerinde Titrek Hareketli :%10
Hareketsiz %5

dnka morfolojiniz %12 krugere göreyse iyi bir değer.. şekil bozukluğu yok sayılır.. hareket biraz düşük ama o kadar kötü değil.. %20 ileri harekette iyi denilebilir.. zamanı gelmemiş olabilir henüz.. bu değerlerle gebe kalma olasılığı var bana göre.. geçmiş olsun..

kızlar size bişi soracam.benim eşimde ileri hareketli sorunu var sperm sayısı normal.eşim bir ay keçiboynuzu kürü bir ayda havuç suyu içti.ama nisan ayında hiç bişi yapmak istemedi bende ısrar etmedim şimdi tekrar başlayacaz ama nasıl ve neyle başlayacaz hareketli spermi arttırmak için sadece havuç suyumu içmesi lazım yoksa kürüde uygulaması lazımmı

kızlar size bişi soracam.benim eşimde ileri hareketli sorunu var sperm sayısı normal.eşim bir ay keçiboynuzu kürü bir ayda havuç suyu içti.ama nisan ayında hiç bişi yapmak istemedi bende ısrar etmedim şimdi tekrar başlayacaz ama nasıl ve neyle başlayacaz hareketli spermi arttırmak için sadece havuç suyumu içmesi lazım yoksa kürüde uygulaması lazımmı

kürlerin ikisini birlikte kullanmak sakıncalıymış.. hareketlilik için havuç kürünü uygulamaya devam edin bence...

teş ederim canım bende öle duymuştum ama bir ay birini diğer ay diğerini deemişti saraçoğlu bende öle yaptım ama bir ay ara verdik şimdi tekrar başlasakmı yoksa sadece havuç suyunamı devam etsek bilemedim

teş ederim canım bende öle duymuştum ama bir ay birini diğer ay diğerini deemişti saraçoğlu bende öle yaptım ama bir ay ara verdik şimdi tekrar başlasakmı yoksa sadece havuç suyunamı devam etsek bilemedim

havucu kullandığınıza göre eşin sigara içmiyor.. sayı da düzeldiyse hareket için havuca devam edin bence..

Arkadaşlar bemim 2 kızım var üçüncüyü istedik ama eşimin sperm ileri hareketliliği %15 çıktı.E vitamini ve klomene başladı.dr aşılama yaparız diyor .olur mu acaba.

X